Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344953 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1520 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 14:11:11 »
Hát én nem. :-\
Annál röhejesebb ruhát még nem hordott... komolyan, és számomra tök érthetetlen, hogy az amcsik miért ragaszkodnak annyira hozzá?
Akkor már inkább a barna szerkót hordaná... :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1521 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 14:27:45 »
azért voltak butkó wolverines jelenetek az X filmekben. Pl a műtét utáni ébredés flasbackje és az originsben amikor kitör a kádból lassítva. Azt olvastam az exitben ami roppant hiteles forrás számomra, hogy a 4. filmre olyan brutál nagy és egyben szálkás izmokat akart, hogy a néző azt érezze amikor meglátlátja Robert Denirot a rettegés fokában és azt mondja: Ez egy állat ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1522 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 14:40:47 »
Jó, ez két külön dolog, senki sem itéli el, ha brutál izmokat meg durva megjelenést vetítenek, én arra értettem, hogy ilyen májrepülés és veder vér meg agydarabkák és látványos nyakvágások társaságában nem akart volna Wolvit játszani.


A jelmezzel kapcsolatban:
Szerintem ikonikus sokak szemében ez a sárga wolvi jelmez. Olyan, mint Pókembernek a piroskék, Supermennél a "bugyi a nadrágon", stb stb. Így egy emberen élőben totál röhejes lehetne, elismerem, de szerintem képregényben totál elmegy!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 05. - 14:50:41 írta Szilánkmentes »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1523 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 15:46:18 »
Képregényben én is imádom, ezért lettem volna rá kíváncsi, hogy valósítják meg élőben  ;)

Bár én pókembernél csalódtam... a képregényben olyan mintha meztelen lenne, vagyis teljesen rátapad a ruha, a legkisebb inai is látszódnak. A filmben pedig, szerintem elég furi lett, jó persze csináljak jobb pókember jelmezt és utána ugassak, de nekem nem tetszett. Nem tűnt olyannak amit egy gimnazista srác magának el tudna készíteni... a szeme meg hát...kb. mint egy mackósajt :P


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1524 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 16:05:57 »
Hát nem tom nekem képregényben is tök fura... egy mérges vadember, aki adja a kemény legényt, és egy sárga banán ruhában rohangál... csoda hogy nem kezdenek el röhögni rajta, amikor meglátják... nem illik hozzá. Sztem a barna meg inkább klasszikusabb, végülis az egész Claremont érát szinte abba húzta le.


Wolvie kiszabadulása:
na hát az a jelenet b@szta ki először nálam a biztosítékot, annyira lagymatag kiszabadulást még nem láttam, és semmi köze nem volt a X2-es jelenetekhez... ez fájt a legjobban... :-\
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 05. - 16:29:09 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1525 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 16:11:52 »
Még szerencse, hogy nem lett olyan mint, amit egy gimnazista otthon el tud készíteni :D Csak a magyarázaton kellett volna változtatni, hogy pl a pankrátor igazgatótól kapja (de ezt már kitárgyaltuk tudom)
Én nem vágyom sem a sárga, sem a barna-narancs rucira Rozsinál, de azért megnéznék egy elkészült maszkot amit aztán kidobtak, hogy hogy áll Jackmanen.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1526 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 17:41:58 »
Én nem vágyom sem a sárga, sem a barna-narancs rucira Rozsinál, de azért megnéznék egy elkészült maszkot amit aztán kidobtak, hogy hogy áll Jackmanen.

Két ruhaterven gondolkoztak mielőtt elfogadtak egy harmadikat ami végül a filmbe került.
1.
2.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1527 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 17:42:40 »
Hát nem tom nekem képregényben is tök fura... egy mérges vadember, aki adja a kemény legényt, és egy sárga banán ruhában rohangál... csoda hogy nem kezdenek el röhögni rajta, amikor meglátják... nem illik hozzá. Sztem a barna meg inkább klasszikusabb, végülis az egész Claremont érát szinte abba húzta le.


Szerintem meg a jelmeznek van egy nagy jelentősége. Elsősorban a vademberség mellett ott van az is, hogy van egy fura, de erős igazságérzete is, nem beszélve arról, hogy "főállása" mellett szuperhős és ide meg jól jön egy olyan jelmez, ami jellegzetes és egyből feltudják ismerni róla az emberek. Mellesleg rávilágít arra is, hogy egy ilyen brutál vadember szereti a sárgát.  :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1528 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 18:30:26 »
Azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy mikor születtek ezek a hősök és a ruháik. Jó régen és akkoriba ez volt a divat. Rikító dressz. Ma meg megint más a divat. Ennyi.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1529 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 18:39:46 »
(...)ide meg jól jön egy olyan jelmez, ami jellegzetes és egyből feltudják ismerni róla az emberek.
És ennyi valójában az egész történet mögötte. A barna nem volt eléggé feltűnő, és elég közönséges szín volt, viszont kellett valami, amivel jól lehet marketingelni, és még nem használták agyon. Akkoriban kevés volt a sárgát használó szuperhős... konkrétan emlékeim szerint egy se... és ezért lett sárga-fekete, mert az amúgy is a természetben is előforduló kombináció, és felismerhető. De 1980. és 1995. között gyakorlatilag minden létező akkor kitalált szuperhős-jelmezt alapvetően az a cél vezérelt, hogy emgfelelően egyedi, ugyanakkor szükség esetén animálható/figurává önthető legyen.
Az, hogy a rajzolók, főleg az Image rajzolói, rendre és fájdalmasan elhasaltak ezzel, már más lapra tartozik.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1530 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 22:35:36 »
Hol olvastátok, hogy Jackman csak gyerekbarát Wolvie-ba ment bele? Ez az én információim szerint szín tiszta baromság. A stúdió akarta a pg 13-as filmet,, ezért kellett újraforgatni és kivágni jeleneteket, jól ki is herélve ezzel a filmet.
Idézet
Bár én pókembernél csalódtam... a képregényben olyan mintha meztelen lenne, vagyis teljesen rátapad a ruha, a legkisebb inai is látszódnak.
no igen, a valóságban simán hihető, hogy létezhet ilyen ruha....ugye nem gondoltad komolyan, hogy a filmbe is tegyenek ilyet?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1531 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:18:35 »
Hol olvastátok, hogy Jackman csak gyerekbarát Wolvie-ba ment bele? Ez az én információim szerint szín tiszta baromság. A stúdió akarta a pg 13-as filmet,, ezért kellett újraforgatni és kivágni jeleneteket, jól ki is herélve ezzel a filmet.

"Benioff aimed for a "darker and a bit more brutal" story, writing it with an R rating in mind, although he acknowledged the film's final tone would rest with the producers and director. Jackman did not see the need for an R-rating. The film's final rating was PG-13."
-
"Jackman, who played Wolverine in the previous films, has also become producer of the film"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1532 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:33:59 »
Forrás?

Ha korrekt a forrás, akkor a fene essen belé! Bár nem hiszem, hogy ha mások lettek volna a szándékai, akkor R lett volna a film, de ez nem volt szép tőle.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1533 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:39:49 »
Ez wikipédiáról van, de anno én valami filmportálon olvastam elöször, talán filmofilian, nem tudom már.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1534 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:47:23 »
A vitát megelőzendő, wikin adtak meg hozzá rendes forrást.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1535 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 00:08:40 »
Hát akko ez van, nem lehet vele vitatkozni. Most fújok kicsit Jackman-re, mert eddig nagyon szimpatikus volt, de ha ő nagyon erősködik az R mellett, talán nem lett volna ennyire elcseszve a Wolvie film, még ha nem is lett volna R. Viszont így, hogy konkrétan ő is gyerekmesét akart, az írók simán beletettek mindenféle bárgyú baromságot. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1536 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 13:37:34 »
Valaki felvilágosítana csak röviden mi az a pg13 és R besorolás?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1537 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 13:47:15 »
Ben egyszer mutatott erre egy nagyon jól eltalált képet.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1538 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 16:05:38 »
Ezt én sem tudtam , ötletes kis ábra. :D

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1539 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 20:13:25 »
Látta valaki a Watchmen-t?
én nemrég néztem meg a tesómmal és tisztára fanok lettünk ( ez látszik a képeinken is )