Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 345975 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1560 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:10:08 »
Kiadták már Blue-Ray- en?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1561 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:10:42 »
Viszont Dr. Manhattan meg a szilárd anyagot át tudja alakítani bármivé
Erre minden élőlény képes, csak a végeredményt nem bárminek, hanem fekáliának hívják.  :hehe:

Kiadták már Blue-Ray- en?
:google:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1562 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:10:44 »
Igen. ;)

Szerk: Sepi megelőzött az egyszerűbb válasszal. :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1563 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:13:27 »
Dr  Manhattan , vagy Túlon Túli az erősebb?
két külön univerzum. És ezek egyszeri hősök enm úgy mint a Marvelesek. Ezek csak ennek a történet keretein belül léteznek és van mondanivalójuk. Nam olyan szabadon felhasználható figurák mint a mavel és dc karakterek, hogy olyan sztorit írsz köré amilyeta akarsz.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1564 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:14:39 »
és van mondanivalójuk.
:lol: Bocs, de ezen mindig nevetnem kell.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1565 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:20:48 »
és van mondanivalójuk.
:lol: Bocs, de ezen mindig nevetnem kell.
Inkább így ragadjunk ki egy részt a hsz-emből: "történet keretein belül léteznek és van mondanivalójuk"
Ezt arra értettem, hogy Dr Manhattan mindenható (az anyagi szinten) És nincs személyisége. Valamint nincs gyenge pontja mint pl Supermannak. Ha pedig nincs gyenge pontja és elpusztíthatatlan akkor történeteket sem nagyon lehet vele írni (erre van a kriptonit). A lényeg , hogy azt a gondolatot boncolgatja az író, hogy mi van ha létezik egy ilyen lény. Nem értesz egyett?

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1566 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:21:40 »
bocsi de am mi az a fekália?


én egyetértek  8)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1567 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:22:15 »
Amit akkor látsz, ha felállsz a vécéről.

Nem értesz egyett?

Szerintem még kettőt se.

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1568 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:23:05 »
fúúúúúj  :D  ;D :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1569 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:25:20 »
Valamint nincs gyenge pontja mint pl Supermannak.
Már hogyne lenne gyenge pontja. Ha nem lett volna, akkor nem tudták volna elérni, hogy a Marsra menjen. Lehet, hogy fizikailag sebezhetetlen, de lelkileg meg igenis volt gyenge pontja.

A lényeg , hogy azt a gondolatot boncolgatja az író, hogy mi van ha létezik egy ilyen lény. Nem értesz egyett?
Szerintem ezt a legkevésbé sem mutatta be az író, mutatott pár figurát tőle, de ha nem lett volna a történetben, akkor hidd el, hogy senkinek sem hiányzott volna, annyira nem volt súlya a karakterének.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1570 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:31:26 »
Valamint nincs gyenge pontja mint pl Supermannak.
Már hogyne lenne gyenge pontja. Ha nem lett volna, akkor nem tudták volna elérni, hogy a Marsra menjen. Lehet, hogy fizikailag sebezhetetlen, de lelkileg meg igenis volt gyenge pontja.
Hát én nem mondanám, hogy legyőzték. Neki aztán tök mindegy minden. mivel már nem ember. nincs leke ami gyenge lenne. Elment mert ez volt a logikus.


A lényeg , hogy azt a gondolatot boncolgatja az író, hogy mi van ha létezik egy ilyen lény. Nem értesz egyett?
Szerintem ezt a legkevésbé sem mutatta be az író, mutatott pár figurát tőle, de ha nem lett volna a történetben, akkor hidd el, hogy senkinek sem hiányzott volna, annyira nem volt súlya a karakterének.
[/quote]

Ezért volt jobb a film befejezése a képregényénél.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1571 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:05:15 »
Szerintem ezt a legkevésbé sem mutatta be az író, mutatott pár figurát tőle, de ha nem lett volna a történetben, akkor hidd el, hogy senkinek sem hiányzott volna, annyira nem volt súlya a karakterének.
Nem volt súlya a karakterének?! Az ő létezése akadályozta meg éveken keresztül a harmadik világháború kitörését, mikor a szovjetek gyanítani kezdték, hogy elment, rögtön megkezdték a hadműveleteiket (semleges országok lerohanásával (Afganisztán)). Szerintem egy világháború feltartása épp elég nagy súly.
Vagy ha írói szempontból érted, akkor is szükséges karakter volt, hogy a hideg racionalitás ellensúlyozza a többiek (pl. Daniel) érzelmességét.
A bemutatására pedig egy egész füzetet szánt Moore (szerintem ez a rész az egyik legjobb a Watchmenből). Nem a konkrét események voltak a fontosak, sokkal inkább, ahogy elmesélte. Én is úgy éreztem olvasás közben, mint Manhattan, aki az összes időpillanatot egyszerre látja. A jövője tehát kőbe vésett, mert tudja, hogy így van, legfeljebb nem látja mindig előre (tachionok). A kérdés nyilvánvalóan adja magát, hogy ha fix a jövőnk, megéri-e bárhogy is próbálkozni az alakításával. A karakterének az egyik lényege ennek a kérdésnek a felvetése (sok másik mellett). Egy háborús világban ez egy fontos probléma. Szerinted nem?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1572 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:17:34 »
Szerintem nem, de mindegy. Nem vagyunk egyformák, én máshogy látom a dolgokat. ;)
A harmadik világháborús rész meg bennem alapból nem hagyott nagy nyomot, hiszen az a való életben is megtörtént és mégsem lett belőle világháború. Ugyanolyan háború volt, mint Vietnám vagy Korea. Persze lehet, hogy ha abban a korban olvassa az ember a történetet, amikor valóban hasonló volt a helyzet a nagyvilágban akkor biztos más nyomokat hagyott volna az emberben, de így utólag szemlélve semmi értelmét nem látom. Ezért is mondom, hogy nem egy időtálló darab a képregény, mert a mai világban a mondanivalójának a nagyrésze már inkább nevetséges. Persze vannak benne olyan gondolatok, amik a mai világra kivetítve is igazak, de ettől nem lesz a szememben az etalon, mert ezeket a bölcsességeket már kismilliószor ellőtték. De ne menjünk bele megint egy újabb vitába a műről, elég volt ez lezongorázni pár hónappal ezelőtt.

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1573 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:28:55 »
Már régen is?
na és ki kezdte? :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1574 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:30:17 »
Természetesen a szovjetek, de majd történelemből úgyis tanulni fogod.

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1575 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:32:18 »
nem , én a vitára gondoltam  8)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1576 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:33:53 »
Ja, vagy úgy. Hát igen, nincs olyan téma amit már ne veséztünk volna ki az évek alatt itt a fórumon. Ha visszaolvasol, akkor sokmindent megtudhatsz.

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1577 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 22:35:23 »
a szovjet - amerikát már tanultuk

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1578 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:03:27 »
Idézet
A képregényt viszont kihagytam és úgy néz ki nem is lesz pótolva.
Nem is tudod mekkorát hibázol.
Idézet
Persze lehet, hogy ha abban a korban olvassa az ember a történetet, amikor valóban hasonló volt a helyzet a nagyvilágban akkor biztos más nyomokat hagyott volna az emberben, de így utólag szemlélve semmi értelmét nem látom.
Persze, mert a jövőben még nem törhet ki egy atomháború, erre esély csakis kizárólag akkoriban volt. Jobb vagy, mint Dr. Manhattan.
Idézet
Ezért is mondom, hogy nem egy időtálló darab a képregény, mert a mai világban a mondanivalójának a nagyrésze már inkább nevetséges.
Ígérem nem fogok belemenni újra, max egy köszönömmel reagálok, ha felsorolod, de igazán érdekelne, hogy szerinted milyen mondanivaló az a Watchmen-ben, ami ma már nevetséges.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1579 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:06:18 »
A Watchmen egy hidegháborús képregény, ahogy a V for Vendetta is egy thatcheri ellenpropagabda, ez sose volt kérdéses vagy vitatott. A Watchmen egyik legfőbb érdeme, hogy a Sepi által kliséknek nevezett dolgokat valójában ez vezette be, és ez akkor annyira új volt, hogy mindenkit lenyűgözött. A mai korban inkább az író történetépítési és egyáltalán világteremtési stílusa érdemel kitüntetett figyelmet, mert Moore óta egyedül Robinson csinált hasonlót a Starmanben (elvileg... az még a bepótolandó listámon van).