Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 345888 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #80 Dátum: 2008. április 09. - 07:10:00 »
Hát igen, van itt még bőven képregényfilm, amit kihagytatok a listáról, úgyhogy én Kakarotto listájával dolgozok, amit még kiegészítek.

Superman 1 - 2
Superman 2 - 3
Superman 3 - 3
Batman 1 - 8
Batman 2 - 3
Batman 3 - 4
Batman 4 - 5
Robocop 1 - 7
Robocop 2 - 3
Robocop 3 - 2
The Mask - 7
Lucky Luke - 8
Howard the Duck - 5
Conan - 4
Red Sonia - 4
Popeye - 1
Dredd Bíró - 8
(Én kivettem a Terminatort és Tini Nindzsákat, mert azokból csak a film után lett képregény, és az nem ugyanaz a kategória, de beraktam a Dredd Bírót, amit kihagytatok eddig :D )

Penge 1 - 10
Penge 2 - 5
Penge 3 - 9
X-Men 1 - 10
X-Men 2 - 10
X-Men 3 - 9
Pókember 1 - 10
Pókember 2 - 9
Pókember 3 - 7
Fenegyerek - 10
Elektra - 6
Hulk - 9
Fantasztikus Négyes 1 - 10
Fantasztikus Négyes 2 - 9
Szellemlovas - 9
Megtorló - 8

Transformers - 10
300 - 10
Batman (új) - 10
Macskanő - 7
Superman (új) - 2
Sin City - 2 (Hiába, nekem nem jött be)
Hellboy - 7
Constantine - 7
V for Vendetta - 9

Spawn - 4
AvP 1 - 3
AvP 2 - 2
Asterix 1-2: 6-6
Garfield: 2

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #81 Dátum: 2008. április 09. - 09:56:51 »
Na nézzük csak:

Penge 1 - 8 Szerintem elég pörgős volt, és tényleg kedvet kaptam néhány Blade és Nightstalkers képregény elolvasásához utána.
Penge 2 - 8 Kellemesen véres folytatás volt.
Penge 3 - 3 Itt viszont már valami olyasmit éreztem, hogy nem igazán tudnak többet kihozni a karakterből, és inkább a mellékszereplőkre, Hannibal King, és Abigail-re koncentrálnak.
X-Men 1 - 6 Én valamivel többet vártam volna tőle, és hiányzott belőle Bestia és Angyal.
X-Men 2 - 8 Abszorohattul jó volt.
X-Men 3 - 8 Dettó.
Pókember 1 - 5 Mind a három részből hiányzott az az igazi Pókemberes hangulat. Se a történet, se a szereplők nem tetszettek igazán, kivéve a főgonoszokat alakítók, akiket kiválóan választottak ki. Raimi a filmes történetet valami olyan irányba vitte el, aminek nagyon kevés köze van ahhoz, amit az utóbbi évtizedekben a Marvelnél kidolgoztak.
Pókember 2 - 5
Pókember 3 - 5
Fenegyerek - 9 A kedvencem. Sajnálom, hogy nem készítettek az Elketránál jobb folytatást belőle, pedig megérdemelte volna.
Elektra - 3 Az Elektra történeteket nem ismerem, de biztos, hogy több van benne, mint amit a filmben láttunk.
Hulk - 3 Hát ez úgy kaki ahogy van. A CGI remek, a történet nulla a köbön. Tökéletes példája annak, amikor képregényeket nem ismerő alak (Ang Lee) akar robbantani egy nagyot, de a végeredmény szánalmas.
Fantasztikus Négyes 1 - 6 Az első rész olyan volt, mintha egy délutáni matinét néznék. Jó volt, de nem fogott meg igazán. Reed-et pedig akkora teszetosza lúzernek állítják be benne, hogy az már röhejes.
Fantasztikus Négyes 2 - 8 Sokkal jobb, de csak az Utazó miatt. Hiányoltam Galactus rendes megjelenését, ez az űrbéli ködfelhő, ami őt hivatott bemutatni marhaság.
Szellemlovas - 8 Jó kis popcornmozi lett, Cage egy kicsit túljátszotta magát, de összességében jó film.
Megtorló - 9 Ha elvonatkoztatunk attól a ténytől, hogy ezer ilyen "a zsaru családját lemészárolják, ő pedig vérbosszút fogad" filmet láthattunk már, akkor egy csavaros akciómozi lett, várom a folytatást, még akkor is ha Tom Jane kiszállt.

Batman (új) - 9 Nekem nagyon tetszett, a régebbi feldolgozások nagyon mesterkéltek voltak.
Macskanő - 1 Hogy ennek mi köze lehet a DC féle Macskanőhöz, még a mai napig nem tudom, mert köszönőviszonyban sincsenek.
Superman (új) - 6, Nekem ez a "Superman eltűnik 5 évre, aztán visszajön, és Clark-ot mindenki úgy fogadja mintha csak tejért ment volna le a boltba dolog, elég kétes érzéseket hagyott bennem Singer rendezői és forgatókönyvírói stábjával kapcsolatban. Jó tudom, hogy a Reeves féle filmeket akarták ezzel folytatni, de ez akkor is marhaság.
Sin City - 8 Jó és izgalmas. Kellően sötét és erőszakos.
Hellboy - 8 A képregényt egyátalán nem ismerem, de a film nagyon jó lett.
Constantine - 7 Szeretem a misztikus, démoni történeteket, nagyon tetszett.

Még ide írnám a:
Transformers - 9 Élvezhető történet, nagyszerű effektek.
V mint Vendetta - 8 Az egyetlen a képregényfilmek közül, ami az egész családomnak tetszett.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #82 Dátum: 2008. április 09. - 10:22:16 »
Akkor az én kibővített listám:
Superman 1 - 10
Superman 2 - 9
Superman 3 - 3
Batman 1 - 8
Batman 2 - 5
Batman 3 - 7
Batman 4 - 2
Robocop 1 - 9
Robocop 2 - 8
Robocop 3 - 2
The Mask - 5

Penge 1 - 6
Penge 2 - 7
Penge 3 - 2
X-Men 1 - 7
X-Men 2 - 10
X-Men 3 - 7
Pókember 1 - 10
Pókember 2 - 9
Pókember 3 - 6
Fenegyerek - 5
Elektra - 1
Hulk - 5
Fantasztikus Négyes 1 - 6
Fantasztikus Négyes 2 - 6
Szellemlovas - 7

Batman (új) - 8
Macskanő - 1
Superman (új) - 3
Sin City - 10
Hellboy - 1
Constantine - 6
Dredd Bíró - 8
Megtorló - 6
Transformers - 8(ide és a 300-hoz is annyit írnék, hogy  megvalósított koncepció homlokegyenest más lett az én korábbi elképzeléseimmel, de ha már ezeket elfogadtam akkor jók voltak)
300 - 8

Spawn - 6
AvP 1 - 1
AvP 2 - 1


Hát összességében azt kell mondjam, kevés az olyan képregényfilm, ami igazán tetszett...ha párat kellene mondanom ebből a szép listából(itt most eltekintenék a 25 éves filmektől azért), akkor ezek lennénke azok:
Batman, Batman Begins, Pókember 1,2, X-Men2, Robocop, Sin City. Slussz passz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #83 Dátum: 2008. április 09. - 11:05:08 »
Penge 1 - 7
Penge 2 - 1
X-Men 1 - 9
X-Men 2 - 8
X-Men 3 - 5
Pókember 1 - 8
Pókember 2 - 8
Fenegyerek - 4
Elektra - 7
Fantasztikus Négyes 1 - 6
Szellemlovas - 8
Megtorló - 5

Batman (új) - 6
Sin City - 0
Hellboy - 6

Transformers - 8

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #84 Dátum: 2008. április 09. - 11:13:13 »
Sin City -0??? :ohmy:
Az már agymegsemmisítő kategória... :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #85 Dátum: 2008. április 09. - 11:24:23 »
Hát 0, mert a felénél kikapcsoltam. ;D
Szerintem nagyon béna volt, csak arról szólt, hogy brutális legyen és ezzel akarták teátrálissá tenni. Meg nem érdekel, milyen egy gettóban élni. ;) Az meg már gáz volt, amikor a harmadik fazonnak lőtték szét a golyóit, pedig először még jó volt, de túlzásba estek.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #86 Dátum: 2008. április 09. - 11:32:27 »
nehogy azt mondani SinCity rosszabb volt mint a Macskanő?!?! (igaz az utobbót nem láttam, de mivel málnát kapott.)
Amin nagyon meglepődtem az Sepi mester 2-es pontszáma a régi Supermanre. Igaz, hogy nem olyan profi effekt mint a mai, de szerintem mindig is csinált egy nagyon jó kis hangulatot. Főleg amikor az ember meghallja a TÍ TITITITI TÍ-TÍ-TÍ-t :D
(főleg azért is lepődtem meg, mert túlságosan szórtad a 10 pontosokat, amit én csakis akkor adok, ha úgy jövök ki a moziból, hogy URAMISTEN! EZ A FILM MINDEN IDÕK LEGJOBB FILMJE!!!!!! És utána megyek vissza a jegypénztárhoz, és megnézem még 3-szor, és mindegyik után ugyanígy jövök ki. És ezt írni 9 filmre írtad?)
ja és bocs, tényleg
Dredd Bíró - 7 (este volt, nem fogott az agyam, sorry!!!!)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #87 Dátum: 2008. április 09. - 11:42:36 »
Hjah, azon én is néztem. Nagyon jó volt akkor is az első Supi film.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #88 Dátum: 2008. április 09. - 11:45:56 »
A Macskanőt már meg se néztem, a Sin citynél meg kíváncsi voltam, miért olyan nagy szám. ;) Az a jelenet amivel kezdődik a film, jó volt(képregényben is), de kb elég is volt a filmből is meg a képregényből is.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #89 Dátum: 2008. április 09. - 11:56:14 »
Nos, hogy elkezdjem. A Sin City nekem egyáltalán nem jött be, nagyon sok képregénynél nem szeretem a Dark-os hatást és stílust, mert nagyon soknál nem tudják eltalálni. Ezért maga a SC ezért nem fogott meg, filmben meg pláne, de azért a megvalósításért adtam rá két pontot. A Superman filmeket pedig nem a látvány miatt pontoztam le (ha sorozatok is benne lettek volna, a régi Batman sorozat tőlem 10 pontot kapott volna  ;D ), hanem maga a történetek miatt. Az első rész akár egész jó lett volna, de a vége, amikor visszapörgeti a Földet és vele együtt az időt is, iszonyatosan gáz volt. Ugyanez mondható el a folytatásról, amikor megszabadul az erőitől, hogy elvehesse Loist, aminek a végén hasonló megoldás született. A harmadik részben pedig csak Richard Pryor ért valamit is, ezért a negyedik részt meg sem néztem. A sok 10 pontosra pedig az a válasz, hogy bár maradéktalanul nem voltam azokkal a filmekkel elégedettek, mert a képregény alapján én is teljesen másképpen csináltam volna, de ha attól elvonatkoztattam, filmként jól megálták a helyüket. Mindegyiket már legalább egy tucatszor megnéztem, ezért is lett ez az én eredményem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #90 Dátum: 2008. április 09. - 12:40:35 »
De azért nem mai szemmel kell nézni a régi Superman filmeket szerintem. Én legalábbis nem úgy nézem és nagyon szeretem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #91 Dátum: 2008. április 09. - 12:48:01 »
Én sem úgy nézem őket, pont ezért mondtam, hogy a régi Batman tv-sorozatra 10 pontot adnék, annak ellenére, hogy mai szemmel inkább kínos és bárgyú. De a Supermant még ez sem menti meg nálam, olyan volt mintha csak a retconról szólna az egész film. Most meghalt Lois, mégsem visszapörgettem az időt és megmentettem. Ugyanez a másodikban, elvesztek a képességeim, elvettem Loist és elmondtam neki mindent, de várjunk csak, megint gond van, vissza az egész. És ráadásul ezeket olyan módon oldották meg, hogy még a 70-es évekből nézve is inkább hülyeség, mint komolyan vehető. Legalábbis a Föld visszapörgetése mindenképpen az volt, pláne hogy azzal az időt biztosan nem tudná visszapörgetni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #92 Dátum: 2008. április 09. - 13:17:52 »
Nem véletlenül hagytam ki a többit, idézve magamtól:
Na akkor, ha nem hagyok ki semmi lényegeset az elmúlt 5-10 évből...
 :D
De ha már ló...

Superman 1 - 6  --- jó volt a hangulata, a repülést klasszul megcsinálták
Superman 2 - 8 --- ez a legjobb a 4-ből, nagyon tetszett, amikor Lois rájön
Superman 3 - 2 --- nekem nem jött be RP, nem illett ide a komédia
Superman 4 - 0 --- ez nézhetetlenül kaki
Batman 1 - 4 --- a jelmez jó volt
Batman 2 - 0 --- elaludtam rajta
Batman 3 - 5 --- Jim Carrey király volt, Val Kilmert is kedvelem
Batman 4 - 5 --- Alicia Silverstone, király díszletek, színek vs. Clooney, Swarci.

Transformers - 6 --- annyira nem estem hanyatt tőle, de nem volt rossz
300 - 1 --- abszolút hatásvadász, nagyhangú film, tele hibákkal
Spawn - 1 --- nem az igazi
AvP 1 - 4 --- egynek elment
AvP 2 - 5 --- ez is inkább tinihorror volt, de annak oké
Asterix 1- 3 --- gyenge poéntalan próbálkozás (ilyen a rajzfilm is)
Asterix 2 - 8 --- vicces, klassz cucc (a rajzfilm is vicces itt már)
Asterix 3 - 5 --- kicsit sok volt a hülye kiszólás (focisták, stb), de Delon, a díszletek, stb jó volt

Penge 1 - 3 --- az elején a vérdiszkó óriási volt, anélkül 1-et adtam volna...
Penge 2 - 7 --- az új vámpírok a nyíló szájjal, és a "lézerkard" állat volt, a hangulat, látvány vitte
Penge 3 - 5 --- inkább vicces volt
X-Men 1 - 8 --- nagyon tisztességes filmet csináltak elsőre Marvelből, a karakterek is jók voltak, a színészek is
X-Men 2 - 10 --- minden idők második legjobb képregényfilmje nekem, abszolút tökéletes
X-Men 3 - 8 --- itt már a kevesebb több lett volna elv érvényesült...
Pókember 1 - 10 --- ő pedig az első legjobb. A hangulat, a jellemek, a hálóhinta (már a rajzfilmben is az tetszett a legjobban), a befejezés, mely szakít a csöpögős hepienddel...
Pókember 2 - 8 --- Oki doki, a hálóhinta tökélyre fejlesztése
Pókember 3 - 9 --- csak Venom és az emoPók miatt nem 10, de Harry utolsó mondata, a MJ-re és Harryre koncentrálás a filmben, az első légicsata óriási volt
Fenegyerek - 9 --- ez is csak egyedül azért nem 10, mert túl hosszú volt az elején a gyerekkor. Ha azt kihagyják, akkor megdönthetetlen 10-es lenne számomra
Elektra - 6 --- mivel a misztikus szál nem ismeretlen a képregényből sem, a főszereplő, a díszletek, bunyók mind jók voltak
Hulk - 3 --- talán, ha nem Ang Lee rendezte volna, és a CGI Hulk nagyon béna volt sokszor.
Fantasztikus Négyes 1 - 7 --- tényleg egy délutáni film, de a karakterek, jellemek (főleg Fáklya és Lény) ütöttek, különösen a poénok, és a képességek "otthoni" felhasználásai
Fantasztikus Négyes 2 - 8 --- már jóval kidolgozottabb minden, az Utazó király, poénok jók
Szellemlovas - 8 --- az első átváltozás mindent visz, az első motorozás is, a régebbi kaszkadőrmutatványok is klasszak, a Temetőőr is, plusz a végén a motorozás. A többi csak jó.
Megtorló - 4 --- túl sok nem maradt meg bennem, úgyhogy túl jó nem lehetett...
Megtorló (régi) - 4 --- Dolph Lundgren jó volt, mégha nem is igazi Megtorló
Pókember (régi) - 2 --- inkább csak érdekességképpen volt jó
Flash - a Villám 1 - 7 --- mai szemmel nem túl nagy szám (7-es), de amikor először láttam totál 10-esnek éreztem.
Flash 2 - 3 --- Mark Hamill nem volt jó gonosz, abszurddá tette a filmet

Batman (új) - 4 --- millió klisé millió hongkongi Kung-Fu filmből, a végén a kötelező, de erőltetett akció. Egyedül Madárijesztő volt király (civilben is), ő menti a filmet számomra
Macskanő - 1 --- Halle Berry, amíg nem változott át, addig szép volt hosszú hajjal. Ennyit tudok mondani a védelmére.  :D
Superman (új) - 4 --- túl hosszú, túl csöpögős, Lex túl 60-as évekbeli. Az első repülőgépes akció klassz, a végén a sziget is jó.
Sin City - 3 --- egy-két jó jelenet, de én se vagyok oda az ilyen "csak durva = Frank Miller" cuccokért...
Hellboy - 3 --- nem igazán emlékszem rá, de nem várom annyira a folytatást, így nem hagyhatott bennem mély nyomot.
Constantine - 5 --- egészen tisztességes kis démonos film volt.

Idézet
Mind a három részből hiányzott az az igazi Pókemberes hangulat. Se a történet, se a szereplők nem tetszettek igazán, kivéve a főgonoszokat alakítók, akiket kiválóan választottak ki. Raimi a filmes történetet valami olyan irányba vitte el, aminek nagyon kevés köze van ahhoz, amit az utóbbi évtizedekben a Marvelnél kidolgoztak.

A pókemberes hangulat végig ott volt, különösen az első részben. Igazad van, hogy nem sok köze volt az utóbbi évtizedek Pókemberéhez, de mivel mindenki az utóbbi évtizedek Pókemberét szídja, ez talán nem annyira baj. Ellenben nagyon is sok köze volt az első fél évtized Pókemberéhez.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #93 Dátum: 2008. április 09. - 13:23:56 »
Ahhoz igen, de amúgy sokkal jobb sztorit is összehozhattak volna, és szerintem ebben mind egyetértünk.
Amin viszont a legjobban kiakadok, az a Smallville sorozat. Dögöljön meg Manci, a község kabala pónilova, ha értem, mi abban a ráció, hogy Clark-ot Luthor, Lois és szinte minden képregényes karakter már középsulis és egyetemista korától ismeri. Ha ezután nem ismerik fel Supermanként, szemüveg nélkül, akkor vagy mindeki hülye a DC univerzumban, vagy a sorozat írói annyira akarták a nézettséget, hogy átestek a paci túloldalára, egyenesen a lócitromba. Ezt már csak egy globális amnéziával lehet orvosolni.
A régi Superman sorozatra adnék egy erős 5-öst, és nem azért mert nem voltak jók a spec effektek, hanem azért, mert sok a történeti baki.Oké most már lehet engem szidni, amiért lehúztam a Smallville-t.  :roll:

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #94 Dátum: 2008. április 09. - 13:24:33 »
érdekes ahogy pontoztok meg kell hagyni...
Tényleg a Flasht kihagytam, pedig régen nagyon csíptem!
Az első rész király volt, akkor én is 10-est adtam volna, ma már max 7-es.
Másodikra nem is emlékszem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #95 Dátum: 2008. április 09. - 15:25:45 »
Idézet
csak Venom és az emoPók miatt nem 10, de Harry utolsó mondata, a MJ-re és Harryre koncentrálás a filmben, az első légicsata óriási volt
Nekem ez a kettő nagyon lehúzza a filmet sajnos. Nagyon nem volt az igazi...Harry volt a legjobb az egész filmben, de ő nagyon.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #96 Dátum: 2008. április 09. - 15:44:15 »
Ben, a Smallville úgy király, ahogy van.  ;) Amikor elkezdték, még biztos figyeltek arra, hogy belepasszoljon a későbbi Superman minden részébe, de amikor már 7. éve megy (vagy akár csak 3.), elvárható, hogy megállja önállóan is a helyét. Vagyis egész egyszerűen ez egy alteruniverzum.  ;) Annak meg jobb, mint az eredeti.  :nezze: Számomra a Smallville 10-es. És ha már itt tartunk a Lois és Clark is totál 10 volt a maga idejében, most nem tudom, de minimum 9.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #97 Dátum: 2008. április 09. - 16:19:57 »
Alterverzumnak a Smallville kiváló, de ha Clark csak egyszer is Supermanné válik, benne, vagyis magára ölti a supi ruhát, akkor jöhet a Brand New Day Mephisto-stul itt is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #98 Dátum: 2008. április 09. - 19:27:25 »
Szerintem elmegy egynek a Smallville...én az első 3 évadot néztem, de nem kötött le valahogy.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #99 Dátum: 2008. április 09. - 19:56:47 »
Superman1- 7
Superman2- 8
Superman3- 7
Batman1- 10
Batman2- 10
Batman3- 9
Batman4- 4

Transformers- 8
300- 10
Spawn- 7
AvP1- 8
AvP2- 7
Asterix1- 7
Asterix2- 8
Dredd bíró- 9
HOLLÓ1-3- 9-5-8

Penge1- 7
Penge2- 10
Penge3- 8
X-Men1- 10
X-Men2- 7
X-Men3- 9
Pókember1- 10
Pókember2- 9
Pókember3- 8
Fenegyerek- 9
Elektra- 4
Hulk- 8
Fantasztikus Négyes1- 9
Fantasztikus Négyes2- 7
Szellemlovas- 7
Megtorló- 8
Megtorló (régi)-8

Batman (új)- 10
Macskanő- 5
Superman (új)- 7
Sin city- 10
Hellboy- 10
Constantine- 7

mi abban a ráció, hogy Clark-ot Luthor, Lois és szinte minden képregényes karakter már középsulis és egyetemista korától ismeri. Ha ezután nem ismerik fel Supermanként, szemüveg nélkül, akkor vagy mindeki hülye a DC univerzumban, vagy a sorozat írói annyira akarták a nézettséget, hogy átestek a paci túloldalára, egyenesen a lócitromba. Ezt már csak egy globális amnéziával lehet orvosolni.
Ez nekem eddig eszembe se jutott, de teljesen igaz. De szerintem már eleve nem a Reeve-féle Supermant kellett volna folytatni, hanem a Smallville után kellett volna egy új filmet csinálni. Mert most mivel magyarázzák azt, hogy eltűnt az időutazó képessége, meg még hasonlók? Szóval, szerintem ez hibás döntés volt.