Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344976 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #180 Dátum: 2008. Május 11. - 09:39:31 »
Teganp délután néztem meg újra a filmet, és direkt figyeltem erre, és tényleg az az.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #181 Dátum: 2008. Május 11. - 10:07:47 »
én azt mondanám, hogy csak a kék alapon van valami piros/fehér. Nem hiszek neked Ben! (de majd ha megint megnézem figyelek rá)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #182 Dátum: 2008. Május 11. - 12:05:56 »
Idézet
Nem hiszek neked Ben!
:lol: :lol:
Majdnem ez van az aláírásodban is. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #183 Dátum: 2008. Május 11. - 13:02:35 »
Basszus, ez nagyon tetszik! Szeretem a rejtett utalásokat.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #184 Dátum: 2008. Május 11. - 13:51:08 »
Idézet
Nem hiszek neked Ben!
:lol: :lol:
Majdnem ez van az aláírásodban is. ;D

Hát igen, Kakarotto egy ideje már ezt játsza velem. :roll:
A bizonyíték:
http://www.comicbookmovie.com/news/articles/4509.asp
http://www.firstshowing.net/2008/05/09/captain-americas-shield-is-in-iron-man/

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #185 Dátum: 2008. Május 11. - 15:22:11 »
Nem rossz. Jó szeme volt valakinek. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #186 Dátum: 2008. Május 11. - 16:33:42 »
más:
Most néztem meg a 30 days of Night filmet, meg kell mondanom, nekem tetszett, habár nem vagyok horror rajongó. Szerencsére jó főszereplőt választottak, Josh Hartnett-et akit egyre jobban kezdek megszeretni.
Ez a jó, ha nem csak sima forgatókönyvet írnak egy filmre, hanem már egy jó meglévő történetet filmesítenek meg (ezesetben DarkHorse comic). Tetszettek azok a jelenetek, amikről sült, hogy a képregényt próbálják utánozni. (ezek a különleges kamerabeállítások, vagy azok a tipikus 2 oldalas képregényrajzok)
Ami nem tetszett az az ellenfél volt. Vámpírok az ellenfelek, de kicsit olyanok mintha Zombik lennének. Úgy tűnik mintha csak a vezér tudna gondolkozni, nekem meg a vámpírokban általánosságab az tetszik legjobban, hogy olyan kifinomultak és hasznosítják a 200 éves tapasztalataikat (pölö Interjú egy vámpírral).
Volt 1-2 horrorklisé a filmben, dehát az mindig van, de amiért mégis elnyerte a tiszteletemet az a vége volt. Szomorú és jó is egyben, Josh remekül teljesített. 7-est kap tőlem ami szép teljesítmény a horror műfajban!

Ja amúgy látta már valaki? (jöhetnek nagy horrorosok kritikái)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #187 Dátum: 2008. Május 11. - 19:22:40 »
Box Office:
Megőrizte első helyét a Vasember 50,5 millió dollárral, így már 177,1 millió dollárnál jár a Vasfej. Mindenki örül  ;D, a második rész előkészületben. Az imdb-n 8,3 ponton áll, a legjobb 122 film.

Második helyen kezdett a 100 millió dollárba került Wachowsky fivérek által rendezett Speed Racer. Az idei év első nagy bevételi égése, csak 20,2 millióval sikerült kezdenie. Az ilyen időszakokban a filmek nagy részének az első hétvégén kell megszednie magát, mert minden hétvégre jut valami nagy durranásnak szánt film, szóval a Speed Racernek nem sikerült jól nyitnia, az imdb-n 6,1 ponton áll, a rottentomatoes-on pedig 35 %-on.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #188 Dátum: 2008. Május 11. - 19:28:12 »
Hát ez a Speed Racer már akkor elvetélt ötlet volt, amikor kitalálták, hogy megfilmesítik. Egy cseppet sem lep meg, hogy ekkorát bukott.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #189 Dátum: 2008. Május 11. - 20:30:47 »
Meg is érdemelték Wachowskiék...nagyon elszálltak az első Mátrix film óta, már a két folytatás is tobzódott az ő hülyeségkükben, azóta írtak ( és producerei voltak) egy közepes V for Vendetta forgatókönyvet (Alan Moore enyhén szólva nem szerette a filmet, mondjuk egyik képregényét sem kedvelte eddig a vásznon :D) és most a Speed Racer...

Jelen állás szerint (ezek még nem a pontos adatok) a Vasember kisebbet esett, mint 50%. Ilyen erős nyitán után ez egészen kiváló. Egyúttal  az egészen kiváló közönségreakcióra is bizonyíték - persze ezt már az IMDB is nagyon jól mutatta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #190 Dátum: 2008. Május 11. - 22:41:52 »
Josh Hartnett-et akit egyre jobban kezdek megszeretni.
Érdekes az a gyerek. Az első film, amiben láttam, az Invázium volt, ahol annyira jó karaktert játszott tök jól, hogy azonnal megkedveltem. Azóta viszont egyetlen normális filmjét se láttam, pedig figyelem.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #191 Dátum: 2008. Május 11. - 23:06:38 »
Idézet
Meg is érdemelték Wachowskiék...nagyon elszálltak az első Mátrix film óta, már a két folytatás is tobzódott az ő hülyeségkükben, azóta írtak ( és producerei voltak) egy közepes V for Vendetta forgatókönyvet (Alan Moore enyhén szólva nem szerette a filmet, mondjuk egyik képregényét sem kedvelte eddig a vásznon Nevet) és most a Speed Racer...
Jaja, Totál egyetértek. Azért bukott ilyen szépet, mert a 5-6 éves célközönség már csak az animációs szereplőkre bukik, így szerencsétlenek azt hitték, hogy a felnőtteknke készült, a felnőttek meg boci szemekkel nézték a trailert a moziba, hogy akkor mi a túró akar ez lenni... :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #192 Dátum: 2008. Május 12. - 00:44:58 »
Josh Hartnett-et akit egyre jobban kezdek megszeretni.
Érdekes az a gyerek. Az első film, amiben láttam, az Invázium volt, ahol annyira jó karaktert játszott tök jól, hogy azonnal megkedveltem. Azóta viszont egyetlen normális filmjét se láttam, pedig figyelem.  :D

 :ohmy: 2001: Black Hawk Down, 2005: Sin City - persze csak mellékszerep, de akkor is :D, 2006: Lucky Number Slevin ( magyar cím, most nem jut eszembe, Bruce Willises, Morgan Freemanes) 2006: The Balck Dahlia -amit egyábként Oscar díjas operatőrunk Zsigmond Vilmos fényképezett. Sztem nagyon jól sikerültek mind, de volt még egy-két nézhető filmje ezeken kívül is, najó Bay leggyengébb filmjét a Pearl Harbort semiképpen sem sorolom ide  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 12. - 00:47:08 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #193 Dátum: 2008. Május 12. - 00:46:30 »
Meg a 40 nap, 40 éjszaka, vagy mi. A Sin City-től én nem voltam elájulva (mint semmitől, ami Milleres), A Lucky mondjuk, hogy nem volt rossz, de túl maradandó se.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #194 Dátum: 2008. Május 12. - 00:50:02 »
Aham. Akkor lehet, hogy megint az jött ki, hogy más az ízlésünk :D. Ha nem láttad, akkor a Black Hawk Downt próbáld majd be - szomáliai háborúban játszódik, Ridley Scott rendezte - nekem nagyon bejött.


Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #195 Dátum: 2008. Május 12. - 01:01:43 »
nem is emlékeztem, hogy a BlackHawkban Josh szerepelt.. Pedig most hogy látom lelki szemeim előtt a posztert...
Fiatalban nem csíptem a gyereket (pearl harbor, 40nap), de a Lucky Number Slevin után, meg a BlackDahlia után azt mondom le a kalappal a srác előtt. (most látom Dahlia csak 5,5öt kapott. Érdekes, azt hittem legalább egy 7es)
Ja és a SinCity 2 perces jelenete is király volt.
Ha jó szerepet kap akkor jól el tudja játszani.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #196 Dátum: 2008. Május 12. - 09:13:16 »
Most a Sólyom végveszélyben című mágikus fordítású filmről van szó igaz?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #197 Dátum: 2008. Május 12. - 09:31:27 »
Igen. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #198 Dátum: 2008. Május 13. - 11:12:25 »
Én csak a Pearl Harbourban (sose bocsájtom meg annak, aki elvitt erre... :hehe:) és a 40 napban láttam. Az utóbbi már önmagában jó film volt, szétnevettem magam annak idején, de már nem emlékszem, milyet alakított. :-\

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #199 Dátum: 2008. Május 13. - 20:11:38 »
Hartnettet én nem nagyon ismerem. Pearl Harbor alapból nem érdekel, 40 napot félig láttam, mert begyűrte a kazit a szalag, Sólymot sem láttam még. A Bruce Willis-es film címe viszont Alvilági játékok, nem tudom mennyire jó, de megvan. Amúgy ezt a filmet ha érdekel valakit 300-500 Ft-ért meg lehet venni bárhol.