Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2840 Dátum: 2018. Január 19. - 21:08:37 »
Á, amúgy ez már tényleg f@szság, hogy ennyi mindent beleerőszakolnak a karakterébe. Nem elég, hogy milyen durva képességei vannak így is, neeeem, még legyen szuperokos is. Aztán meg jön a Wolverine-szindróma, hogy annyi mindenre kéne figyelni a karakter írásánál, hogy az írók már nem tudják komplexen kezelni őt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2841 Dátum: 2018. Január 19. - 21:16:53 »
Érdekes, hogy számomra ez pedig annyira egyértelműen következett az alap képességeiből, hogy nem is kellett a konkrét történeteket ismernem, mégis ugyanazokra a következtetésekre jutottam. Vagyis szerintem ez teljesen logikus, hogy ezekbe az irányokba haladtak vele.
Számomra az lenne a nagyon furcsa, ha nem így lenne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2842 Dátum: 2018. Január 19. - 21:41:48 »
Szerintem egyvalami egészen biztosan az ellen szól, hogy hiperintelligens lenne. Az, hogy Superman a legjobb, legtisztább szívű ember a Földön. Mindenkinek segíteni akar, mindenki problémáját meg akarja oldani. Ha tényleg így van, nem bajlódna egyszerre 1-2 emberrel, hanem leülne, és kifejlesztené az Aids és az ebola ellenszerét, megmentve ezzel milliókat. Ha TUDNÁ, hogy képes lenne rá, már megcsinálta volna.
(És persze milyen szuperintelligens lény hiszi azt, hogy egy szemüveggel és fésűvel már nem ismernek rá?  :hehe: )

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2843 Dátum: 2018. Január 19. - 21:47:45 »
(És persze milyen szuperintelligens lény hiszi azt, hogy egy szemüveggel és fésűvel már nem ismernek rá?  :hehe: )
:lol: :lol: :lol: A végső, megcáfolhatatlan bizonyíték! Hatalmas!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2844 Dátum: 2018. Január 19. - 22:08:07 »
(És persze milyen szuperintelligens lény hiszi azt, hogy egy szemüveggel és fésűvel már nem ismernek rá?  :hehe: )
Az aki tisztában van vele, hogy a dolog nem a szemüvegen múlik, hanem azon, hogy az emberek úgysem látják, amit nem akarnak, és nem is feltételezik, hogy az az isteni lény emberi életet élne, mert azt hiszik, hogy csak ül a szuper erődjében, és dolgozik az AIDS ellenszerén. :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2845 Dátum: 2018. Január 19. - 22:15:38 »
Érdekes, hogy számomra ez pedig annyira egyértelműen következett az alap képességeiből, hogy nem is kellett a konkrét történeteket ismernem, mégis ugyanazokra a következtetésekre jutottam. Vagyis szerintem ez teljesen logikus, hogy ezekbe az irányokba haladtak vele.
Csakhogy az alap képességei eredetileg nem is lettek volna. ;) Azokat csak a mi Napunktól kapta, ha a Kryptonon nevelkedik, ugyanolyan hétköznapi "átlagemberként" élne, mint mi. Az meg, hogy belemagyarázzák, hogy a Krypton lakói is szuperokosak voltak mind... Tényleg, akkora szuperzsenik voltak, hogy nem vették észre a saját bolygójuk pusztulását, nem hittek az egyetlen, köztiszteletnek örvendő tudósuknak sem, aki ezt észrevette - inkább szépen felrobbantak a saját planétájukkal együtt. Hát gratulálok.

Szerintem egyvalami egészen biztosan az ellen szól, hogy hiperintelligens lenne. Az, hogy Superman a legjobb, legtisztább szívű ember a Földön. Mindenkinek segíteni akar, mindenki problémáját meg akarja oldani. Ha tényleg így van, nem bajlódna egyszerre 1-2 emberrel, hanem leülne, és kifejlesztené az Aids és az ebola ellenszerét, megmentve ezzel milliókat. Ha TUDNÁ, hogy képes lenne rá, már megcsinálta volna.
Így van, ezt mondtam én is.

Idézet
(És persze milyen szuperintelligens lény hiszi azt, hogy egy szemüveggel és fésűvel már nem ismernek rá?  :hehe: )
Jaj, hát azt megmagyarázták: állandóan rezegteti a testét, így senki sem ismeri fel az arcvonásait. :lol: :lol: (Amúgy Lois mennyire örülhet ennek a képességének. :hehe: :lol: :lol: )


A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2846 Dátum: 2018. Január 19. - 23:46:23 »
Persze, de a rezegtetést évtizedekkel később magyarázták csak bele. És persze a rajzokon sem látszik, hogy elmosódva lenne a feje.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2847 Dátum: 2018. Január 20. - 09:33:44 »
Csakhogy az alap képességei eredetileg nem is lettek volna. ;)
Alap képesség alatt azokat értem, amiket azonnal látunk. ;)
Persze, de a rezegtetést évtizedekkel később magyarázták csak bele.
Mert évtizedekig elég volt az a magyarázat, amit fentebb írtam, amíg csak emberekre kellett hagyatkoznia. De később, amikor már kamerák, mesterséges intelligenciák, és szuper humánok vannak minden utcasarkon, már csak ki kellett találniuk valami marhaságot.
És persze a rajzokon sem látszik, hogy elmosódva lenne a feje.
Pedig tök imádnivaló lenne ilyen fejjel. :lol: Már így is annyira jól tudnak vele azonosulni az olvasók és írók.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2848 Dátum: 2018. Január 20. - 14:19:57 »
Mert évtizedekig elég volt az a magyarázat, amit fentebb írtam, amíg csak emberekre kellett hagyatkoznia.
Én mindig úgy gondoltam, hogy a szemüveg, stb. működhet általában, vagyis az, aki az utcán látja, sosem mondaná meg, hogy ő Superman. De azok, akik ismerik, a fél Planet, náluk sosem működött volna.
Idézet
Pedig tök imádnivaló lenne ilyen fejjel.
;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2849 Dátum: 2018. Január 20. - 14:44:18 »
Én mindig úgy gondoltam, hogy a szemüveg, stb. működhet általában, vagyis az, aki az utcán látja, sosem mondaná meg, hogy ő Superman. De azok, akik ismerik, a fél Planet, náluk sosem működött volna.
Igen, azok közül akik mindkét személyt ismerik biztosan sokan összeraknák a képet. És azért van pár ilyen ember, de szerintem ugyanez igaz majdnem minden szuperhősre (kivéve azokra akik egész arcot elfedő maszkot hordanak, és a hangjuk is eltérő.
Mert most mondhatom, hogy nem gyanakodnék rá, hogy bármelyik ismerősöm szuperhős, és ha gyanús is lenne a megjelenés, elhessegetném a gondolatot, de ez egy olyan univerzum, ahol hemzsegnek a szuperhősök. ;D

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2850 Dátum: 2018. Február 09. - 07:13:53 »
Sziasztok.
Az Igazság Ligája filmről tudni már,hogy milyen hosszú lesz a rendezői?
Nagyon várom már!Iszonyatosan bejön a film!!! :brow: ;D
BATMAN,Spawn,Star Wars

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2851 Dátum: 2018. Február 09. - 07:44:35 »
Melyik rendezői, Snyder vagy Whedon? :lol:

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2852 Dátum: 2018. Február 09. - 09:09:38 »
 :hehe:

A Snydon
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2853 Dátum: 2018. Február 21. - 09:19:45 »
Angolul értők!
Ebben a jelenetben, ahol Joker azt mondja:
"I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!"
A stranger mit jelent? Idegen-t? Vagy Furcsábbat?: Strange -> stranger

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2854 Dátum: 2018. Február 21. - 10:21:41 »
Szerintem mindkettőt. ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2855 Dátum: 2018. Március 13. - 21:33:17 »
Ma újranéztem a Rocketeer-t. És még mindig igen kellemes kis film, nagyszerű zenével. Ahogy néztem kicsit sajnáltam, hogy nem Pókember a film címe, mert szerintem a casting abba is passzolt volna. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2856 Dátum: 2018. április 10. - 20:37:59 »
Hm, volna egy hülye kérdésem...
a Galaxis őrzőiben, Ronnan mitől olyan erős? Alapból a Kreek olyan erősek, vagy ő vmi külön faj? Szintúgy a néger karkater is az elején, az i stök erős, hogy ide oda dobálja Draxot vagy csak Drax olyan gyenge? Pedig mintha comicsban ölre ment volna Hulkkal is...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2857 Dátum: 2018. április 11. - 10:29:45 »
A Shield ügynökei sorozat alapján a kreek alapból jóval erősebbek, mint egy átlag ember. Még Maynek is kellett az a turbósító bot, vagy mi, hogy legyőzze őket. Úgyhogy igen, a kree faj erősebb. Szerintem Drax is erősebb egy embernél, de lehet, hogy nem olyan erős, mint egy kree.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2858 Dátum: 2018. április 11. - 10:42:01 »
Jah, erre tippeltem, hogy ők alapból is erősek, csak úgy tűnt mintha Ronan vmi még etaposabb karakter lenne (mert hát, a Nováékkal is évtizedekig harcoltak, nem? Azok meg sima emberi erőknek tűntek... ha az egész Kree faj meg olyan erős mint Ronan, nem húzódhatott volna el olyan sokáig a háború...  :headscratch: )
Drax meg... nem tom, azt hittem ő is vmi extra erős karakter, ha már a nevében benne van a Pusztító  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2859 Dátum: 2018. április 11. - 12:11:22 »
Drax a Hulkkal van egy kategóriában. Persze csak a képregényben.