Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2860 Dátum: 2018. április 11. - 15:17:49 »
Akkor csak jól emlékeztem...
Ezért votl furi, hogy Ronan meg az a néger is dobálta mint vmi párnát...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2861 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 13:06:35 »
Tegnap rászántam magam, és végre megnéztem a Justice League-t... Hát ez tényleg a szegény ember Avengerse. :D A nagyon szegény emberé. :hehe: Az első Bosszúállók film köröket ver rá, de tulajdonképpen bármelyik másik Marvel mozifilm is.  ;D Kb talán a legegyengébb Marvel alkotások szintjére ér fel. Az egész filmen érződik az izzadtságszag, a kapkodás, a "gyorsan rántsunk össze egy szuperhőscsapatot, mert a Marvel már 3 filmet csinált a Bosszúállókkal", az alapsztori pedig ötlettelenebb és sablonosabb már nem is lehetne. Van három kocka, amit a nagyon gonosz de amúgy tök jelentéktelen főgenya meg akar szerezni, és ha összeteszi őket, akkor világvége. Kicsit olyan "Fuck, nekünk nincsenek Végtelen Köveink, mi a tököm legyen helyette? MEGVAN! Legyen három kocka!". :hehe:
Steppenwolfhoz képest Malekith egy jól megírt karakter, vazze. :lol: A főszereplők amúgy nem lennének rosszak, de nem tudom... Valahogy ők is csak úgy össze lettek rántva, meg gyorsan csapat vagyunk és kész... Az Avengersben szerintem sokkal jobban működött a csapattá kovácsolódás, illetve a dinamika a szereplők között. Itt is a kapkodás látszik, hogy nincsenek úgy felépítve a karakterek, mint a Marvelnél. A finálé meg egyenesen gyenge lett, főleg, ha összevetjük az Avengers New Yorki arcletépős fináléjával. Ráadásul azzal, hogy egy isten háta mögötti, elhagyatott területre tették a finálé helyszínét, tökéletesen ki is ölték a feszültséget az egészből. Arról nem is beszélve, hogy Szupi félkézzel elintézte a főgenyát, pfff.
Összeségében egyébként nem volt csalódás a film, mert pont olyan lett, mint amire számítottam: gyenge, ötlettelen, sablonos és összecsapott. Igazából csak azért néztem meg, mert kíváncsi voltam, hogyan támasztják fel Szupit. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2862 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 13:57:34 »
Jópofa és élvezhető film lett volna mondjuk 10 évvel ezelőtt. Így már csak nagyon gyenge utánzatnak tűnik, és ez igazából szintlépés volt a DC-Warner részéről. :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2863 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 15:47:52 »
Na ja. :lol: Bár, ha belegondolok... A JL nézhetőbb lett, mint a BvS, nem annyira unalmas, viszont a sztori meg mégiscsak értelmesebb volt a BvS-ben... :-\ :hehe: Szóval nem is biztos, hogy jobb a BvS-nél.  :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2864 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 15:59:49 »
Számomra a BVS maradandóbb agykárosodást okozott, mivel tele volt ostoba WTF jelenetekkel. Ellenben azt el kell ismernem, hogy ott még volt egyedi hangja, stílusa a DC univerzumnak, amit a JL-re teljesen feladtak, és nyíltan elkezdték leutánozni a konkurenciát. Vagyis egyenesen a konkurencia termékének gyártóját megkérték, hogy csinálja meg még egyszer ugyanazt. :lol:
Így el kell ismernem, hogy nehéz dönteni, melyik is a rosszabb, az egyedi szörnyű bukás, vagy a közepes másolat. Azt hiszem leginkább messzire elkerülöm mindkettőt. ;D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2865 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 19:01:26 »
Jópofa és élvezhető film lett volna mondjuk 10 évvel ezelőtt. Így már csak nagyon gyenge utánzatnak tűnik, és ez igazából szintlépés volt a DC-Warner részéről. :lol:

Azon ritka alkalmak egyike, amikor egyetértünk :D

Egyébként én 1-2 hónappal később néztem, és a vélemények alapján egy katasztrófára számítottam, ahhoz képest tök jó volt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2866 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 19:28:44 »
Vagyis egyenesen a konkurencia termékének gyártóját megkérték, hogy csinálja meg még egyszer ugyanazt. :lol:
Na ja, de Whedon nehéz helyzetben volt, mert egy kaki alapanyagot kellett feljavítania, erősen meg volt kötve a keze. Azért nagyon kíváncsi lettem volna, hogy ha a kezdetektől ő dirigálta volna a filmet, és teljesen szabad kezet kapott volna, beleértve a forgatókönyvírást is, akkor milyen lett volna a JL.

Amúgy mekkora kaki lehetett Snyder verziója, ha Whedon is csak egy középszerű, nézhető, de totál felejthető filmmé tudta feljavítani? :uhoh: :headscratch:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2867 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 20:50:54 »
Jópofa és élvezhető film lett volna mondjuk 10 évvel ezelőtt. Így már csak nagyon gyenge utánzatnak tűnik, és ez igazából szintlépés volt a DC-Warner részéről. :lol:
Én nem értek egyet ezzel sem.  :D 10 évvel ezelőtt is csak amiatt tűnt volna ki, mert összehozták volna benne elsőként a hősöket, de maga a "sztori" (volt olyan? azon kívül, hogy "Elpusztítom a világot, mert naggyon gonosz vagyok!"), és a kivitelezés, az egész akkor is béna, valahogy nem is állt össze igazán... mindent gyorsan, sietve letudtak, mintha még a játékidőn is azt akarták volna érzékeltetni, hogy le vannak maradva a Marveltől, sietni kell, nem érnek rá magyarázni, elidőzni semmivel.

Szóval filmként ez 10 éve se ért volna sokat. Csak az az exkluzivitása lett volna meg, hogy ők csinálták meg elsőként.
10 évvel ezelőtt már voltak X-Men filmek, meg Pókemberek, de 2008-as a Vasember is, amiben elég szépen kidolgozott karakterfejlődés volt ábrázolva.

A vicces és szomorú az egészben, hogy erre gond nélkül képesek is lettek volna, ha van eszük. Már a 90-es évek végén tervezték a Superman & Batman filmet Wolfgang Petersen rendezésében, aztán valamiért félrerakták, biztos azt gondolták, hogy túl drága, és nem néznék meg annyian.
Aztán jött a Marvel 10 évvel később, és kiénekelte a szájukból a sajtot. Most meg kapkodnak, próbálják menteni a dolgot. Meg is érdemlik, ami velük történik. Náluk teljesen tiszta volt a jogi helyzet is, a Warner megvette az egész DC-t, gondolom a Tim Burton-ös Batman filmeknél, mert nem akartak a jogokkal sz*rozni, egyszerűbb volt nekik megvenni az egészet. És nem kezdtek vele semmi egységes Univerzumot, pedig 20(!!!) évvel a Marvel előtt már elkezdhették volna.

Amúgy mekkora kaki lehetett Snyder verziója, ha Whedon is csak egy középszerű, nézhető, de totál felejthető filmmé tudta feljavítani? :uhoh: :headscratch:
Szerintem Snydernek egy nagy baja van: képtelen 3-4 órásnál rövidebb filmet készíteni, pedig azt szinte mindig meg kell vágni 2-2,5 órásra maximum. Telerakja lassításokkal, meg melankolikus zenékkel, mintha attól nagyobb mondanivalója lenne, vagy nem tudom.
Mondom ezt úgy, hogy a Watchmen film nekem elégé tetszett, annak a hangulatát eltalálta, és tudott hozzáadni is pár dolgot a képregényhez. Persze megvoltak a hibái is, de abszolút pozitív irányba billent a mérleg nálam.

Illetve azt már csak hallottam, hogy ő a filmekbe csomó olyan utalást rak, amiket egy adott képregény ismerete nélkül egyszerűen nem lehet megérteni, átélni. (pl. BvS - The Dark Knight Returns képregény)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 12. - 21:00:40 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2868 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 21:23:36 »
Szerintem Snydernek egy nagy baja van: képtelen 3-4 órásnál rövidebb filmet készíteni, pedig azt szinte mindig meg kell vágni 2-2,5 órásra maximum.
;D ;D Tök igaz, fura, hogy erre még senki sem jött rá a Warnernél.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2869 Dátum: 2019. Június 04. - 18:57:19 »
Srácok, a régi Elektra filmben a Chaste fordítása mi volt?

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2870 Dátum: 2019. Június 05. - 13:52:49 »
Szerintem semmi. Úgy rémlik, el sem hangzott benne a Chaste neve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2871 Dátum: 2019. Június 05. - 14:32:38 »
Szerintem elhangzott, hisz rengeteget szerepeltek benne.

TrueBB

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2872 Dátum: 2019. Június 05. - 15:35:44 »
Nem a "Kéz"?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2873 Dátum: 2019. Június 05. - 15:45:22 »
Nem, az a "Hand".

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2874 Dátum: 2019. Június 06. - 15:09:37 »
A neten fellelhető transcript szerint nem hangzott el egyszer sem benne a Chaste szó, úgyhogy valszeg nincs magyar neve. Csak a Netflixes sorozatokban hangzott el, úgyhogy esetleg azoknak a feliratát kellene csekkolni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2875 Dátum: 2019. Június 06. - 15:35:33 »
Huh, köszi! Nem is tudom, hogy azok viszont mentek-e szinkronosan valaha?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2876 Dátum: 2019. Június 06. - 17:21:46 »
Szinkronosan nem, de felirat volt hozzájuk elvileg.
Nekem a nem hivatalos fordításában meghagyták eredeti néven.

Talán A félszeg jó lenne rá.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2877 Dátum: 2019. Június 06. - 18:39:06 »
A Netflix minden bizonnyal csinált hozzá magyar feliratot, szóval azt vehetjük hivatalosnak. Ha van előfizetésed, akkor meg lehet próbálni kihámozni.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2878 Dátum: 2019. Június 06. - 18:49:11 »
2. évad 8. részében mondja Stick, az tudom. Kb. a 19. percnél.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2879 Dátum: 2019. Június 06. - 19:27:21 »
Btw adnak egy hónapot ingyen, szóval fizetni sem kell.