Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344922 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #660 Dátum: 2009. április 08. - 12:26:14 »
Nem süllyedt el Travolta, csak sajnos ő az aki minden szerepet elvállal, olyat is amit nem kellene (pl Hajlakk).
De itt most az a lényeg, hogy a beskatulyázott szerepkörből sikerült kitörnie, és sok filmben nagyon jó volt, mint negatív szereplő. Hanks is kitört a családi vígjátékok világából és remek drámai színész lett.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #661 Dátum: 2009. április 08. - 13:36:33 »
Szerintem a Constantine filmben egyetlen jó dolog volt, és az keanu. Jó, nem volt egy Oscaros szerep, de akkor is...nézzétek meg az Amikor megállt a Földet, meg utána a Constantine, nah, hát ahol borzalmasan színészkedett az az előbbi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #662 Dátum: 2009. április 08. - 14:49:44 »
Hát szegénynek ott egy Ufot kellett alakítani, aki érzéketlen(? :hehe:) azt meg megoldotta ;D


Travolta elsülyedését meg úgy értettem, hogy azután a Háború a Földön vagy mi is volt, eléggé eltűnt, szinte csak a Megtorlóval meg a Kardhallal jött vissza, na meg a Faterok a Motoronban(amiben egélsz jó volt ;D)
Hanksnek meg egész jó karrierje lett végül sülyesztők nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 08. - 14:59:29 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #663 Dátum: 2009. április 08. - 14:58:07 »
A Halálsoron szerintem is jó film, Duncan meg Hanks is nagyon jól játszik benne. :D
A Terminál és a Számkivetett is nagyon bejött. :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #664 Dátum: 2009. április 08. - 15:32:02 »
Mert az egy régi, 1955-ös Alec Guinness film remakeje, és a készítők a modernizálással baxták el a remek klasszikust.
Azért szerintem egy remek egyszer megnézős film volt, én legalábbis nagyon jót nevettem rajta. ;D

Duncan meg nagyon jó színész, nem lehetett volna lecserélni egy szimpla izomemberre. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #665 Dátum: 2009. április 08. - 15:40:25 »
Bocsáss meg de bennem van a kis sátán: hány Hellblazer képregényt olvastál, hogy azt mondod a Constantine képregényhű? Mert leginkább mindenki abban ért egyet, hogy olyan kevés köze van a keményvonalas Hellbalazer sztorikhoz mint nekem Megan Fox-hoz.
Ha csak egy picit is képregényhű lenne, akkor minimum elvárható volna, hogy Keeanu Reeves szőkére festette volna a haját, vagy eleve olyan színészt keresnek, aki hasonlít a fiatal Sting-re, akiről a karaktert anno mintázták.
Tudtam, hogy neked megint nem lesz jó, amit írok. :-\

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #666 Dátum: 2009. április 08. - 15:44:58 »
Bocsáss meg Lovagom, de ha bárki más írt volna ilyen orbitális hülyeséget, mint hogy a Constantine képregényhű annak tekintetében hogy gyaníthatóan elég kevés Hellblazer képregény olvasott, ugyanígy lehurrogom.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #667 Dátum: 2009. április 08. - 15:49:21 »
Márpedig igenis képregényhű ! Ugyanaz a címe, mi ez ha nem képregényhűség !?  lehetett volna Wilbur is...  :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #668 Dátum: 2009. április 08. - 15:51:01 »
A film címe Constantine a képregényé Hellblazer.  ;D
Márpedig igenis képregényhű ! Ugyanaz a címe, mi ez ha nem képregényhűség !? 

Nem nyertél hangszórót.  ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #669 Dátum: 2009. április 08. - 16:49:19 »
A film címe Constantine a képregényé Hellblazer.  ;D
Márpedig igenis képregényhű ! Ugyanaz a címe, mi ez ha nem képregényhűség !?

Nem nyertél hangszórót.  ;D

 :lol: Nem is akartam  :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #670 Dátum: 2009. április 08. - 17:52:43 »
Márpedig igenis képregényhű ! Ugyanaz a címe, mi ez ha nem képregényhűség !?
Látom, te is képben vagy. :lol:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #671 Dátum: 2009. április 08. - 18:06:23 »
  lehetett volna Wilbur is...  :hehe:

Akkor még egyszer hangsúlyozom, nem véletlenül írtam ezt is oda...
  :smsarcasm: :smsarcasm:
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 08. - 18:12:04 írta Sepi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #672 Dátum: 2009. április 08. - 18:10:11 »
Jó van na. :smsorry:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #673 Dátum: 2009. április 08. - 18:10:53 »
Ja, és Ben, ha már ott tartunk, hogy mennyi Constantine képregényt olvastam, akkor javíts ki, ha tévedek, de nem te írtad azt a Vertigo topicban, hogy eddig csak a Kaine által kiadott Vertigókat olvastad? ;)


Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #674 Dátum: 2009. április 08. - 18:13:21 »
De, pontosan így van. De attól még többet tudok a Helllblazerről mint gondolnád.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #675 Dátum: 2009. április 08. - 18:13:49 »
Kérdezzük meg dokit, hogy ő mennyire látta képregényhűnek, mert tudtommal ő az aki rendszeresen olvassa a Hellblazer képregényeket.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #676 Dátum: 2009. április 08. - 19:19:26 »
Hehe, de jó, hogy betévedtem ide. :D Na, kicsit visszaolvastam a vitát. Constantine egy érdekes gyerek, mert egyrészt képregényhű is, meg nem is. Hű annyiban, hogy egy eredeti sztorit használtak fel a filmben (konkrétan a Dangerous Habits tpb-ként bárki rátalálhat és arról szól, amiről a film: Johnnál tüdőrákot diagnosztizálnak...). De Bennek is igaza van annyiban, hogy egyrészt Keanu Reeves nem adja vissza Constantine karakterét (mármint kinézetre), illetve az egész egy kicsit túlságosan is eltávolodott a képregények hangulatától. Mondom ezt úgy, hogy még van 150 résznyi lemaradásom van, szóval lehet, hogy pont azokban spanolt le John az angyalokkal meg Istennel, meg hasonlók. De nem hiszem. Túl sok lett ez a dolog, és nagyon elhanyagolták benne a mágiát, amiről sokkal inkább szól maga a képregény. ;)
De ettől függetlenül én szeretem a filmet! :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #677 Dátum: 2009. április 08. - 23:27:36 »
Szerintem a Constantine filmben egyetlen jó dolog volt, és az keanu. Jó, nem volt egy Oscaros szerep, de akkor is...nézzétek meg az Amikor megállt a Földet, meg utána a Constantine, nah, hát ahol borzalmasan színészkedett az az előbbi.
A Day the Earth Stood Still-nél nem Keanunál bukott a dolog (jó, ott is), hanem amikor közölték, hogy remake-et csinálnak belőle. Én néhány éve komolyan rettegek, mikor jön a Casablanca, Citizen Kane (Aranypolgár), Arábiai Lawrence és hasonlók remake-je... aminél már csak az lenne a hab a tortán, ha Lucas lenne a producer és/vagy Spielberg a rendező. :uhoh:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #678 Dátum: 2009. április 09. - 09:48:09 »
Talgaby te tényleg nagyon le vagy maradva ugye?  ;D A Casablanca remakje már készül, Madonna a producere, és a sztori cselekményét a modernizálás miatt Irakba szeretnék áthelyezni. A project most a szereplőválogatásnál tart, a forgatókönyv készen van.
Ez volt róla az első cikk, a többit a lelki békéd érdekében nem mutatom meg http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-549629/Madonna-wants-remake-Casablanca--places-world-plans-set-war-torn-Iraq.html

Ja és a Citizen Kane remakje is készülget, akiről biztosan tudom hogy már aláírt a filmhez az Jennifer Love Hewitt.
Azt már nem is mertem mondani, hogy 2008-ban jelentették be, hogy a Lawrence of Arabia is remaket kap.
 
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 09. - 09:50:05 írta Ben Reilly »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #679 Dátum: 2009. április 09. - 10:52:52 »
Miiii?!?! :o
Oké, a Keresztapa Remake-jét ki csinálja? Vagy Coppola még él, azt még nem merik? Esetleg a Dr. Strangelove-ot? Igaz, az ma abszolút nem működne, de hát Hollywoodból ki lehet nézni... Esetleg, ha feltámad a romantikus kalandfilm műfaja, lehetne Valentino-remake-eket csinálni. Jöhetne a Sejk, és annak már folytatást se kell írni, ott lenne a Sejk fia (ami egy piszok jó film... és mai napig nem tudok rájönni, hogy vehették fel az apa-fia jeleneteket...)
De komolyan... újraforgatni az Aranypolgárt? És hogy az édes nyavalyába? Ki lenne a mai Kane? Nem színészre, valóságban? Ki a fene tudna ismételten több tucat új képi- és hangtechnikát kitalálni, amivel több metaforát rakhat a művébe, mint egy romantikus költő Itáliából?
Nem tudom, kissé ingatagnak tűnik ez. Mint amikor J Lo kitalálta, hogy újraforgatja a Flash Dance-t, abból se lett semmi.