Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 345949 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #700 Dátum: 2009. április 09. - 23:28:29 »
csak most olyan környezetben, amihez illik.

Méghozzá nem is kicsit.  :D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #701 Dátum: 2009. április 10. - 09:24:11 »
Na, elmaradt a Sin City megnézése, sajnos. :-\

Viszont kicsit pontosítanék, ugyanis az nem igaz, hogy még egyáltalán nem olvastam Sin Cityt. Azt a néhány oldalt, ami a Fekete - fehér képregény antológiában megjelent, olvastam, és nem is volt olyan rossz. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #702 Dátum: 2009. április 10. - 10:19:02 »
Én sem láttam (elkezdtem nézni és abbahagytam) és csak pár oldalt olvastam belőle, ennyitől elment a kedvem. Nekem nincs benne semmi érdekes, a környezet meg olyan irányban groteszk, hogy már zavar.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #703 Dátum: 2009. április 10. - 11:57:51 »
A Pókember topicból.

Na, nekem már korábban sem tetszett a Macskanő film. Nagyon nem adja vissza a képregényt. Elmentem egy kis túrára a HZS - n a Catwoman képregények között, és most még inkább ez róla a véleményem. ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #704 Dátum: 2009. április 10. - 13:57:14 »
Én még nem láttam a Macskanő filmet, talán majd egyszer megnézem.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #705 Dátum: 2009. április 10. - 14:11:27 »
Nem érdemes, ne vesztegessel rá másfél órát az életedből. A film egyedül értékelhető részei mikor Halle a kis dögös cica jelmezében pózol és teker a háztetőkön. Bár ezek a részek nagy guszták  ;D :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #706 Dátum: 2009. április 10. - 14:53:29 »
Szerintem megéri megnézni. Én például meg is vettem DVD-n. 900 forintot megér.  ;) És mint mondtam, ha elvonatkoztatunk az eredeti Macskanőtől, akkor egy egész jó film. Ráadásul a zenéje is nagyon jó.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #707 Dátum: 2009. április 10. - 20:40:54 »
A Macskanő egyetlen baja kimerül egy szóban: Pitof. Stone is fájdalmas volt, de amit a rendező művelt (az operatőrrel karöltve), az merénylet. Ami a Vidocq-ban működött, itt nagyon nem.
De Halle Berry miatt akkor is megéri megnézni legalább egyszer. ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #708 Dátum: 2009. április 10. - 21:22:39 »
Én nem ezen a véleményen vagyok. Egyszer láttam , de bőven elég volt, nagyon pocsék egy film, egy nagy rakás... A legrosszabb (képregény)film amit valaha láttam, pedig eléggé elfogadó vagyok a filmekkel kapcsolatban. Szóval óvakodjatok tőle! Nem ajánlom senkinek, hogy megnézze, hacsak nem mazochista, akkor nyugodtan. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #709 Dátum: 2009. április 10. - 22:32:03 »
Egyetértek Psycho-val. Bűntett a filmek ellen. Mint ez a Spirit. na ez is borzalmasan rossz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #710 Dátum: 2009. április 11. - 22:55:26 »
Megnéztem a Pengét. Mivel még nem olvastam képregényben, ezért nem tudom eldönteni, hogy képregény hű volt - e vagy nem. Viszont, mint film, nagyon jó volt. Látványos volt, igaz nem túl nagy történet. De nekem tetszett. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #711 Dátum: 2009. április 12. - 00:40:07 »
Az első rész ténylg egy nagyon szórakoztató vámpíros, tökös akciófilm. Még a második is elmegy...asszem gaby szerint az állt a legközelebb a képregényekhez. A 3. viszont nagyon gyatra.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #712 Dátum: 2009. április 12. - 01:15:09 »
Megnéztem a Pengét. Mivel még nem olvastam képregényben, ezért nem tudom eldönteni, hogy képregény hű volt - e vagy nem. Viszont, mint film, nagyon jó volt. Látványos volt, igaz nem túl nagy történet. De nekem tetszett. :)

 :o :o :o :o :o :o

He ? Még csak most nézted meg ? Mennyi idpős vagy ?

Az elején lévő vámpír-discos részért oszkárt érdemelne az a film, pláne a New Order szám miatt.  ;D Volt egy lepukkant drogos tanya amit ano nagyon kedveltünk az akkori társaságommal mivel erősen elütöttünk onnan, ahol volt egy zenegép. Na, az említett előadók száma vagy 9 perc... elég gyakran be is kértük és szinte mindenki aki ott megfordult.  :D Hja, régi szép idők...

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #713 Dátum: 2009. április 12. - 01:25:45 »
He ? Még csak most nézted meg ? Mennyi idpős vagy ?

Én meg még meg sem néztem, na? :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #714 Dátum: 2009. április 12. - 08:25:17 »
az említett előadók száma vagy 9 perc...
Pontosan 10 perc 9 másodperc.  ;D De tényleg nagyon jó kis zene.
Egyébként szerintem nagyon jó film volt a Penge első része, és sokakkal ellentétben nekem a harmadik rész is tetszett, viszont a második volt az amit gyengének találtam.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #715 Dátum: 2009. április 12. - 08:47:16 »
Képregényhűnek egyik se nevezhető. Egy közel 200 éves, bizonyos szempontból elég konzervatív brit úriemberből csináltak egy amerikai születésű, fiatal 52-es utast félvámpírban, szóval a képregényhűség kb. ott bukott. ;D Az ellenségek szintén, Frost vhol a kimért gróf és a vérszomjas szadista Srakulaábrázolások között volt. Mondhatnám, hogy a képregény tiniverziója volt.
Ennek ellenére ütős lett. A második rész hangulatilag nagyon közel áll tényleg a v2-höz, a MAX-os sorozathoz (egy rész talán még nálunk is van abból), a modern felélesztéséhez. De én a Pengéket teljesen külön kezelném a képregénytől és anblokk a Marvel-filmektől. Egy képregény ihlette trilógia, tökös beszólásokkal és akciójelenetekkel. Nagyon keményvonalas Penge-fanok - ha lennének ilyenek - kb. olyan szintűnek tartanák, mint a LoEG-adaptálását az LXG-be, mert olyan szintű változtatás van benne (olyan irányban is), de amúgy meg... jó. Nagyon jó. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #716 Dátum: 2009. április 12. - 09:00:07 »
kb. olyan szintűnek tartanák, mint a LoEG-adaptálását az LXG-be, mert olyan szintű változtatás van benne (olyan irányban is), de amúgy meg... jó. Nagyon jó. :)
Na ebből a hasonlatból nem értettem egy kukkot sem.  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #717 Dátum: 2009. április 12. - 09:55:47 »
Nekem Pengéből a második a kedvencem. ;D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #718 Dátum: 2009. április 12. - 14:26:13 »
Megnéztem a Pengét. Mivel még nem olvastam képregényben, ezért nem tudom eldönteni, hogy képregény hű volt - e vagy nem. Viszont, mint film, nagyon jó volt. Látványos volt, igaz nem túl nagy történet. De nekem tetszett. :)

 :o :o :o :o :o :o

He ? Még csak most nézted meg ? Mennyi idpős vagy ?


Ha rákattintanál a nevemre, rájönnél, hogy 14 éves vagyok, de mindegy.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #719 Dátum: 2009. április 12. - 14:46:49 »
Biztos voltam benne hogy nem vagy 20 felett. Csak furcsálltam hogy csak most nézted meg 98-as az a film. Hogy megy az idő...  :roll: