Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 952398 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11480 Dátum: 2018. Március 19. - 21:04:19 »
Látta valaki az új Jumanji-t? Vélemény?
Szerintem, nagyon jó kis film. Nagyon érdekes az alapkoncepció, tetszik, hogy karakterközpontú. Hogy kiből milyen avatar lesz és hogy fejlődik végül.
Nem nagy spoiler, de azért kitakarom:
Szépen összeillesztették a régi filmemmel. Jó meglepetés volt, mert azt hittem reboot vagy mi..
Amit hányoltam:
A főgonosz és minden ellenfél program. Érdekesebb lett volna egy kis morális ellentét, hogy a főgonosz is pl játékosból vált volna azzá. Így csak végigjátszották a játékot, csavar nélkül.
A réginek nagy erőssége volt, hogy a dzsungelt, hagyta csupán elképzelni. Kezdett "átterjeszkedni" a mi világunkba, és csak elképzelhettük, milyen érdekes, és borzalmas lehet, az óriás szúnyogokkal és húsevő növényekkel. Na itt semmi lilyen érdekesség nem volt. Ellenben voltak fura, kissé idegen madmax stílusú ellenfelek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11481 Dátum: 2018. Március 19. - 22:48:33 »
Láttam, nekem is tetszett.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11482 Dátum: 2018. Március 21. - 11:25:14 »
A Ready Player One így a végére végre kapott egy valódi story trailert, a geek-ek nedves álmainak kielégítésén túl. :D

Plusz kapott a Gunship-től egy baromi jó pixel art videoklipet. :)
Habár ez a könyv cselekményét dolgozza fel (szerepelnek benne a filmben jogdíj okok miatt nem használható karakterek is).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 21. - 11:28:36 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11483 Dátum: 2018. Március 21. - 16:56:07 »
A Ready Player One könyv rohadt jó volt, kicsit félek, hogy a film nem fog felnőni hozzá, de azért várós.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11484 Dátum: 2018. Március 24. - 09:53:41 »
Én arra vagyok kiváncsi, hogy pl. az extrém játékfüggőség negatív oldalait (ami azért elég fontos része a könyvnek) mennyire fogja ábrázolni. Azt mondjuk már most kicsit sajnálom, hogy Artemis karakterét már igazából előre ellőtték, elvégre a könyvben csak a legvégén találkozik vele Parzival, addig nem tudhatja, hogy igazából nem-e egy programozó srácba szerelmes-e. Plusz természetesen a filmben eye-candyvé alakították a regényben enyhén túlsúlyosnak leírt lányt (a könyves adatlapja szerint 170 cm magas és 76 kg).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 13:42:00 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11485 Dátum: 2018. Március 24. - 10:45:29 »
Szerintem nem fog beleférni a főhős sztorijába a játékfüggőség ábrázolása. Ha van egy kis szerencsénk, legalább általános jelenségként bemutatják. Arra tippelek, hogy az a rész is kimarad, amikor durván elhízik, ráadásul eleve Wade is nyominak volt leírva, de a filmben nem az.

Artemisre legalább a foltot feldobták, és azért nem csinálták meg bombázónak, épp csak nem dagadt. Az Hollywoodban úgyis nettó elképzelhetetlen, és igazuk van.

A főhős szerelmi szála attól üt, hogy a közönséggel együtt lesz szerelmes. Egy 18 éves hülyegyereknél, aki életében nem látott nőt, elfogadható, hogy beleszeret bármibe, ami arra jár, de ugyanez nem várható el a közönségtől. Egy könyvben lehet ezzel játszani, mert a hős szemüvegén keresztül olyannak látjuk, amilyennek ő, és többször elmondja, hogy Artemis nagyon szép. Hiába látjuk a méreteket a bizonyos jelenetnél, a kinézetével nem szembesülünk, ami kiábrándítana, miután egy csomó jelenet szól arról, hogy milyen király csaj.

Ja, és már az első kulcs után megtudja minimum azt, hogy Artemis biztosan lány. Talán képet is lát, de az nem biztos.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 10:53:46 írta coleman »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11486 Dátum: 2018. Március 24. - 11:03:28 »
Értem, szóval a hagyományos szépség ideáltól különböző főhősöket (még mindig) lehetetlen lenne ábrázolni Hollywoodban, "és igazuk van". Ez azért elég szomorú. :roll: Ott csak vonzó, cool, szexi geekek lehetnek. :lol: Kár, bízom, benne, hogy egyszer ezen a mentalitáson túl jutunk. :)
Egy 18 éves hülyegyereknél, aki életében nem látott nőt, elfogadható, hogy beleszeret bármibe, ami arra jár...
Pedig egyáltalán nem ez történik a könyvben. Ő nem "bárkibe aki arra jár" szeret bele, hanem egyetlen fix személybe. Abba a lányba, aki egyes egyedül (verseny)társa tud lenni a mániájában, az életében, és szereti őt nem minden testi hibája ellenére, hanem azokkal együtt. ;)
Az mondjuk hab a tortán, hogy a végén kiderül, hogy amúgy erre nem csak egyetlen lány képes a világon, mivel a legjobb barátja is igazából lány. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 11:24:49 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11487 Dátum: 2018. Március 24. - 11:30:00 »
Amíg a

vonzó, cool, szexi

lesz, amire beindulunk, márpedig genetikailag így vagyunk huzalozva, addig így is marad, és igazuk is lesz. A közönségfilmeknél a hitelesség abszolút másodlagos a szórakoztatás mellett. Ebben semmi szomorút nem látok. Főleg amikor vizuálisan variálnak, nem a történetet butítják.


Már a blogja alapján beleszeretett, egyszerűen csak azért, mert ő volt az egyetlen olyan csaj, akivel valamiféle közösséget érzett. Lényegében bárkibe, aki arra járt. És nem a testi hibájával együtt, hanem attól függetlenül, mivel sokáig nem tudott róluk, sőt ott volt a nagyon szép avatárja is. Aztán később azokon könnyen túllépett, mert még "életében nem látott nőt", mert annyira jól működött a kapcsolatuk minden más téren, és mert szép volt az arca. Ha ezt eladod filmen a nagyközönségnek, garantált az Oscar. A Warner nem húz 18-ra lapot.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 11:42:18 írta coleman »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11488 Dátum: 2018. Március 24. - 11:35:25 »
Értem. Ez a szememben egy végtelenül leegyszerűsített gondolkozás. És mint fentebb írtam, igazából még a történetet, karakter(eke)t is butítja.
Mondjuk itt felmerült bennem a kérdés, hogyha a történet magánéleti szálainak kilúgozását, megszépítését alapelvárásnak tartod, akkor mitől félsz, miben nyújt kevesebbet a film? Hiszen ezek kihúzásával csak a virtuális csihi-puhi, meg a rakás pop-kult utalás marad, és láthatóan a film pontosan ezekre koncentrál.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 11:37:42 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11489 Dátum: 2018. Március 24. - 11:45:23 »
Szóval szerinted a könyv egyetlen értékelhető eleme, hogy Artemis dagadt? Na, az én szememben ez a végtelenül leegyszerűsített gondolkozás.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11490 Dátum: 2018. Március 24. - 11:52:17 »
Nem "dagadt", telt. ;)
A könyv értékelhető elemei azok, hogy valós hibákkal teli karakterekkel operál (pont olyanokkal, mint akik ebben a közegben valójában vannak), akiknek nem csak a jó, de az erőteljesen rossz tulajdonságait is bemutatja (momentán azt, hogy a csaj nem sovány, én pont nem sorolom ezek közé). Ezek közül fentebb még párat megjegyeztem. Ha ezeket a karaktereket kivonjuk és tökéletesítjük, ami marad (az egész virtuális versennyel együtt) az szerintem max középszerű. :)
Nyílván a könyvet az utóbbi adta el, ahogyan a filmet is az utóbbi fogja, de az előbbi emelte ki számomra. Remélem a film túlmutatva a trailereken, nem csak a könnyen eladható felszínt fogja tartalmazni. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 11:55:25 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11491 Dátum: 2018. Március 24. - 11:54:54 »
Nem "dagadt", telt. ;)

Nekem mindegy.

Idézet
(momentán azt, hogy a csaj nem sovány, én pont nem sorolom ezek közé).

Akkor miről beszélünk?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11492 Dátum: 2018. Március 24. - 11:56:16 »
Arról beszélünk, hogy szerinted, és hollywood szerint pedig az. ;)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11493 Dátum: 2018. Március 24. - 12:04:03 »
Szóval azt mondod, hogy ábrázoljuk a rossz tulajdonságokat, mert az teszi relevánssá a történetet. Van egy vizuális tulajdonság, ami nem rossz, de kiveszik, és ez kilúgozza a magánéleti szálakat, így nem lesz más, csak egy közepes kalandfilm. Jól értem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11494 Dátum: 2018. Március 24. - 12:09:01 »
Nem. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11495 Dátum: 2018. Március 24. - 12:19:25 »
Én azt mondtam, hogy Artemis nem dagadt, ez nem is releváns, és elmagyaráztam, hogy miért.

Te mit mondtál? Nyilván nem értem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11496 Dátum: 2018. Március 24. - 13:34:22 »
Bevallom valószínűtlennek tartom, hogy közös nevezőre tudnék jutni egy olyan emberrel, aki egy adott embercsoportra csak pejoratív jelzőt tud alkalmazni, de megpróbálom azért más szemszögből megközelíteni a gondolataimat. :)
Nyílván egyértelmű, hogy van a pop-kultúrában egy folyamat, amiben megpróbálják ledönteni a klasszikus idealizált hős típusokat, és a helyükre egy színesebb képet beilleszteni. Ezt sokan agresszívnek tartják, mivel ezeket az új hősöket sokszor meglévőek helyére illesztik, és az egyik gyakori érv, hogy akkor miért nem új pop-kult ikonokat találnak ki, akik ilyenek. Na erre lett volna a szememben a Ready Player One egy tökéletes lehetőség, de itt most Hollywood berezelt, és visszatért a hősök idealizálására.
A másik pont, hogy az, hogy én egyébként nem tartom testi hibának azt, ha egy lány teltebb az idealizálttól, az még nem jelenti azt, hogy a társadalom, vagy maga a karakter ne gondolná így. A könyvben Samantha szorongásokkal küzd, nem elégedett a külsejével, és ezért nem akar a történet végéig találkozni Wade-el. Vagyis nem legyinthetünk azzal, hogy a könyvben az csak két szám (egyáltalán miért lenne ott az a két szám, ha nem lényeges?), és úgyis Wade szemén keresztül látjuk végül, aki idealizálja őt, mert közben a karakter motivációit elég jelentősen ez határozza meg. Nyilván egy előnyös külsejű nő is lehet szorongásos, vagy hiheti azt magáról hogy nem szép (gondolom erre elég lesz az ominózus folt), bőven vannak ilyen nők a földön, de az már nem igazán ugyanaz a karakter. ;) Ahogyan teljesen mást üzen az is, ha a sztori végén kiderül, hogy a nő akit addig csak egy idealizált avatárként láttál valójában is gyönyörű, mint az, hogy igazából nem az, de te ugyanúgy szereted mint addig. És az én szememben ez egyáltalán nem a "garantált az oscar" kategória, ez nem eröltetett művészfilmes so deep, csak egy szimpla egyszerű pozitív üzenet. :)
Ezért érzem ezt a számodra elhanyagolhatónak tűnő módosítást jelentősnek, továbbá azt is abszurdnak tartom, hogy egy filmet csak akkor tudnánk élvezni, ha szexuális vonzódást érzünk a főhősök iránt.
Persze szokás azt mondani, hogy az igazi kompromisszum az amikor mindenki sz*rul jár, most a PC harcosok érezhetik azt, amit a többiek éreztek, amikor mondjuk fekete lett a Fáklya. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 13:48:48 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11497 Dátum: 2018. Március 24. - 14:43:45 »
Bevallom valószínűtlennek tartom, hogy közös nevezőre tudnék jutni egy olyan emberrel, aki egy adott embercsoportra csak pejoratív jelzőt tud alkalmazni, de megpróbálom azért más szemszögből megközelíteni a gondolataimat. :)

Olyan ember vagyok, aki nem fél szavakba foglalni a valóságot. Lehet finomkodni, de szerintem mindenkinek jobb a kegyetlen igazság, nem véletlenül túlérzékeny a generációm, és a következő talán még durvább. Mellesleg elég meredek a túlsúlyosokat embercsoportnak nevezni.

Idézet
Nyílván egyértelmű, hogy van a pop-kultúrában egy folyamat, amiben megpróbálják ledönteni a klasszikus idealizált hős típusokat, és a helyükre egy színesebb képet beilleszteni. Ezt sokan agresszívnek tartják, mivel ezeket az új hősöket sokszor meglévőek helyére illesztik, és az egyik gyakori érv, hogy akkor miért nem új pop-kult ikonokat találnak ki, akik ilyenek. Na erre lett volna a szememben a Ready Player One egy tökéletes lehetőség, de itt most Hollywood berezelt, és visszatért a hősök idealizálására.

Abszolút van ez a folyamat, és én is agresszívnek tartom, de ez jelen esetben irreleváns. Ami általánosan történik, az pontosabban nem az idealizáció rombolása, hanem valódi embercsoportok ábrázolása hős pozícióban, akik eddig nem kerültek oda. (értsd: nem heteroszexuális fehér férfi) A tökéletlen karakterek már évtizedek óta uralják a popkultúrát.

Idézet
A másik pont, hogy az, hogy én egyébként nem tartom testi hibának azt, ha egy lány teltebb az idealizálttól, az még nem jelenti azt, hogy a társadalom, vagy maga a karakter ne gondolná így. A könyvben Samantha szorongásokkal küzd, nem elégedett a külsejével, és ezért nem akar a történet végéig találkozni Wade-el. Vagyis nem legyinthetünk azzal, hogy a könyvben az csak két szám (egyáltalán miért lenne ott az a két szám, ha nem lényeges?), és úgyis Wade szemén keresztül látjuk végül, aki idealizálja őt, mert közben a karakter motivációit elég jelentősen ez határozza meg. Nyilván egy előnyös külsejű nő is lehet szorongásos, vagy hiheti azt magáról hogy nem szép (gondolom erre elég lesz az ominózus folt), bőven vannak ilyen nők a földön, de az már nem igazán ugyanaz a karakter. ;) Ahogyan teljesen mást üzen az is, ha a sztori végén kiderül, hogy a nő akit addig csak egy idealizált avatárként láttál valójában is gyönyörű, mint az, hogy igazából nem az, de te ugyanúgy szereted mint addig. És az én szememben ez egyáltalán nem a "garantált az oscar" kategória, ez nem eröltetett művészfilmes so deep, csak egy szimpla egyszerű pozitív üzenet. :)

Dagadtnak lenni nem testi hiba, ebben egyetértünk. Nincs abban semmi, hogy valaki bármilyen okból nem foglalkozik a testével, nem kötelező. Én azt gondolom, hogy igényesség kérdése, körülbelül mint nem szakadt ruhákban járni és fogat mosni, csak nagyobb energiabefektetéssel. Nem adottság, hanem akarat kérdése, ahogy ezt a könyv is bemutatja. (Van kivétel, de elhanyagolható kisebbség.) Bárki ingyenesen elérheti a testformáláshoz szükséges tudást, és viszonylag kis anyagi áldozattal érhet el kiváló eredményt. A kövér embereknek azt sulykolni, hogy vonzók, szexisek és nem felelősek a testük állapotáért nettó hazugság, a társadalmunk mégis megteszi. Egy cseppet sem tartom szomorúnak, hogy a Ready Player One film ebbe nem száll be.

A könyvben a hangsúly a szociális kapcsolatok silányulásán és a vele együtt járó önbizalomproblémákon van. Ehhez nem szükséges csúnyának lenni. Sőt, veled ellentétben úgy látom, hogy az üzenetet éppen felerősíti, ha azt látjuk, hogy olyan emberek szoronganak a valódi emberi kapcsolatok hiánya miatt, akiknek önmagukban nem lenne rá okuk. Ez még erősebben intellektualizálja az alapvető problémát, amit aztán tényleg elég egy elhatározással ledönteni. Ez pozitív üzenet.

Szerintem ebben a kontextusban a kövérség kizárólag hitelesség kérdése, de még annak is keményen sztereotip.

Idézet
Ezért érzem ezt a számodra elhanyagolhatónak tűnő módosítást jelentősnek, továbbá azt is abszurdnak tartom, hogy egy filmet csak akkor tudnánk élvezni, ha szexuális vonzódást érzünk a főhősök iránt.

A film alapvető élvezete onnan fakad, hogy azonosulunk a főhőssel, és átéljük a kalandjait és kapcsolatait a többi karakterrel. Nyomikkal senki nem akar azonosulni, sem beléjük szeretni. Nem szükséges szexuális vonzalmat éreznünk, de a jó külső rengeteget ad ahhoz, hogy lebontsa a gátjainkat, és elvesszünk a filmben.

Idézet
Persze szokás azt mondani, hogy az igazi kompromisszum az amikor mindenki sz*rul jár, most a PC harcosok érezhetik azt, amit a többiek éreztek, amikor mondjuk fekete lett a Fáklya. :lol:

Biztos vagyok benne, hogy az SJW lovagok nagyon szenvednek, amikor a főhős és a főhősnő egymásra találnak, ráadásul fehérek és csak egy jófej fekete leszbikus nő, és két feltehetően heteroszexuális japán srác van a film központi karakterei között.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11498 Dátum: 2018. Március 24. - 21:08:41 »
Köszönöm szépen a részletesen kifejtett választ. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 24. - 21:41:18 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11499 Dátum: 2018. április 03. - 07:44:13 »
Tganp megnéztem a Ready Player One-t. Igazából pontosan olyan volt, mint amilyenre számítottam, egy ilyen nagyon felpörgetett, gyors kivonatos verziója a könyvnek amiben kb. fele annyi idő jut a karakterekre (akik egyébként már a könyvben is eléggé elnagyolt sztereotípiák), ellenben 3x annyi a pop-kult utalásokra.
Amúgy jópofa, simán egyszer nézős, látványos, kis bárgyú film. :)