Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950705 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #240 Dátum: 2008. Január 29. - 23:24:48 »
régebbre nem vagyok biztos, én csak egy max pár hónapra vagyok biztosra, hogy szerettem volna egy filmet megnézni moziban és itt az elsők között adták, megnéztem IMDBn, még akkor nem volt értékelése (asszem minimum 5  értékelés kell), próbaképpen akartam volna adni neki csillagot de valami olyasmi hibaüzenetet kaptam vissza, hogy a premierig nem lehet értékelni. (ki vannak írva, hogy hol mikor mutatják be, gondolom azt veszi figyelembe).
De akkor is!
Ez egy szép érték, mégha az elején túlzás is és le fog csökkenni, ezek szerint aki már látta elsők között annak tetszett! Mindjárt le is töltöm valahonnan :D

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #241 Dátum: 2008. Február 05. - 11:47:28 »
Rambo leesett 8-ra, de még így is nagy ez a pont!

Amiért írok:
Szeretnék ajánlani mindenkinek egy filmet, sajnos még nem sikerült megnéznem, csak sok kritikát olvastam róla, a film a Charlie Wilson háborúja. Filmbuzin azt mondták, hogy olyan lesz mint az Elnök Emberei csak oszkár díjas színészekkel. És bár nehéz elképzelni, hogy vannak jobb színészek mint a Josh Lymant játszó Bradley Whitford vagy President Jed Bartlet, aka Martin Sheen az ilyen szerepekre, de állítólag Tom Hanks és Philip Seymour Hoffman nem hiába kapták a kis szobrokat. Ja és persze az írója Aaron Sorkin, ezért is a WestWinges hasonlítás.

történetről 2 sor:
Charlie Wilson (Hanks) képviselő a 70es években, a Texasi választókörzet delegáltja volt a kongresszusban. Piás agglegény, szexista, alkalmi kábítószeres, nőcsábász (Stark?), és amellett a szenátus legprofibb lobbistája. Egy titkos hadműveletbe fogott miután a 80-as években az afganisztán szovjet megszállása alatt kialakult helyzetben próbálta segíteni az afgánokat, hogy kiűzzék a kommunistákat az országból. Segítségére van Joanne Herring (Julia Roberts) egy milliomos feleség és Wilson nagy támogatója, és Gust Avrakotos (Hoffman), a balhés CIA ügynök.

Ennyit röviden, mivel nagy WestWing fan vagyok úgy érzem ez kötelező lesz (meg ugye ki nem szereti az elnök embereit?)

(most néztem IMDBn. 7,6-nál jár, remélem ez még megy feljebb ha bekerül az Európai mozikba. Mert az amerikai közönséget lehet picit megbotránkoztatja a dolog, mivelhogy arról szól hogyan sikerült 1 milliárd dollárt összehozni az Afganisztániaknak, hogy kiűzzék a komcsikat, csak az utána való történelmi dolog, hogy a tálib csoportok, aka a "gonosz terroristák" hogyan is alakultak ki és honnan a pikliből szereztek annyi fegyvert az már picit kínos az amcsiknak)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 05. - 14:07:37 írta Kakarotto »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #242 Dátum: 2008. Február 11. - 23:52:57 »
Láttam most a Legenda vagyok című filmet, és az Aeon Fluxot is. Ez utóbbi lehetett volna egy újabb utópisztikus kultfilm, de nem lesz az. Pedig rossz nem volt, a történetre fért volna rá egy kicsit több gyúrás, a kivitelezés és a látvány rendben volt.
A Legenda vagyok annyira nem jött be, hiába dicsérték sokan. A 28 nappal később amerikai verziója... még a további szereplők is megegyeztek (apa-lánya helyett anya-fia), de annyi logikai és egyéb baki volt benne, hogy már szemet szúrtak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #243 Dátum: 2008. Február 12. - 00:13:16 »
Például?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #244 Dátum: 2008. Február 12. - 00:27:25 »
Hirtelen: a kutyákra hatással volt a vírus, a szarvasokra, oroszlánokra nem?
Ha az oroszlánok ott szaladgáltak a városban, ahhoz képest egész nyugodtan elücsörgött Will a folyóparton, háttal a városnak...

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #245 Dátum: 2008. Február 12. - 14:32:34 »
Hirtelen: a kutyákra hatással volt a vírus, a szarvasokra, oroszlánokra nem?
Ha az oroszlánok ott szaladgáltak a városban, ahhoz képest egész nyugodtan elücsörgött Will a folyóparton, háttal a városnak...

Will kutyája is immunis volt a levegőben terjedő vírusra viszont a harapással, karmolással terjedőre nem. Így voltak a szarvasok, oroszlánok és az őzek is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #246 Dátum: 2008. Február 12. - 15:38:02 »
Na de ők nem tudhatták, hogy éjjel nem kéne jönni, mert a kutyák beléjük harapnak!
Eszembe jutott még egy: Willt a lábánál fogva fellógatják. Véletlenül első kézből (vagy lábból) tudom, hogy ez mennyire nagyon kibírhatatlan dolog. Amikor a Silent Hill filmemet forgattam, a lábamra kötöttem egy szíjat, plusz sálat, ráadásul mindkettőre egyszerre, és amikor lógni kezdtem, 10 másodpercnél tovább nem bírtam, annyira vágta a lábam. Ehhez képest Willnek az egyik lábán volt csak és vékony kötél, ráadásul órákig ott lógott. Kizárt, hogy ne haljon el a lába, de ezen túl is, annyi idő alatt a fejébe ment vértől rég meghalt volna.
Plusz, amikor lezuhant, bele a tócsába teliháttal, hát a tüdeje is megrepedt volna. De ez utóbbit meg tudom magyarázni. Azért nem csapódott be annyira, mert a vízben lévő bacik elkapták.  ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #247 Dátum: 2008. Február 12. - 17:13:20 »
Na de ők nem tudhatták, hogy éjjel nem kéne jönni, mert a kutyák beléjük harapnak!

Ösztönösen tudták mikor húzzák meg magukat.

A köteles részre pedig: Will kemény csávó ! ! !  :hehe: :hehe: :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #248 Dátum: 2008. Február 12. - 17:28:14 »
Szarvaskák, meg oroszlánok is éppúgy immunisak voltak.És jah, tudták azok, hogy éjszaka kuss van. :D

Amúgy Will nem lógott ott órákig...percekre vesztette el az eszméletét csak, tele ment vérrel a feje, percek alatt fel kellett ébrednie...
amúgy a köteles dolgot én is néztem, hogy bírja ki, de ez nem logikai baki, csak hollywood-os hülyeség. Minden filmben van ilyen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #249 Dátum: 2008. Február 12. - 20:14:32 »
Áááá, ha jól megnézed már megy le a nap mikor magához tér. Egy akkora eséstől még Schwarzi is elájulna egy órára.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #250 Dátum: 2008. Február 12. - 20:34:34 »
Akkor lehet igazatok van. egyszer láttam. De akkor meg pont az a meredek, hogy nem ébredt fel pár percen belül. :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #251 Dátum: 2008. Február 12. - 22:03:19 »
Így van. Az se semmi, hogy a nagy vérkutyák csak akkor támadtak, amikor az utolsó centi napfénycsík is eltűnt, mintha így feltüzelve nem ugrották volna át egyetlen pillanat alatt az utolsó félméteres csíkot.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #252 Dátum: 2008. Február 13. - 19:00:19 »
meghal az ember, ha fejjel lefele van x ideig? miért? És akik úgy alszanak? (bár az jó lenne nálam is, mert csörög az ébresztő mindig visszafekszem még 10 percre, ha meg fejjel lefele aludnék akkor lenne motivációm: "Okés, fel kell kelni mert 10 perc múlva meghalok!")

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #253 Dátum: 2008. Február 13. - 19:07:37 »
Vagy azért, mert a nagy nyomástól szétpukkannak az erek az agyában, vagy a szive adja fel a szolgálatot...fejjel lefelé jóval nehezebb a kezekbe, a lábakba, meg a létfontosságú szervekbe vért pumpálni...azok is feladhatják egy idő után, de szerintem hamarabb kapsz agyvérzést.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #254 Dátum: 2008. Február 13. - 21:30:00 »
Így van. Willnek meg a kisujja sem zsibbadt el 2-3 óra után :) De nem baj. Én elnézem, tetszett a film :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #255 Dátum: 2008. Február 14. - 08:40:46 »
Mondjuk mint minden ez is fejleszthető, lehet, hogy Will is gyakorolt elötte, végülis ráért abban a rohadt nagy üres városban...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #256 Dátum: 2008. Február 14. - 18:43:23 »
Hát edzett meg minden, de nem hinném, hogy pont erre számított volna. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #257 Dátum: 2008. Február 14. - 19:17:45 »
Amúgy abból ugrott, be, hogy valahol kűlföldön volt, hogy az lett a mánia, hogy fiatalok fejjel lefelé a kapaszkodón lógva utaztak a metrón, mert azt találták ki, hogy ha csak az ülő, és állóhelyekért kell izetni, akkor ők lógnak, szó szerint.
A keményebbek, és gyakorlottabbak akár mindkét végállómás közt bírták, az meg vagy egy óra... az már tényleg húzós. :roll:

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #258 Dátum: 2008. Február 17. - 10:31:58 »
Valaki látta már a MEet the Spartanst? Eszetlenül hülye vígjáték, de sajnos a legtöbb poén megint a buzivicc kategóriába sorolható. De GTA 300-ért megéri megnézni. Veszettül röhögtem rajta.
A félelem nélküli

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #259 Dátum: 2008. Február 24. - 14:11:20 »
Tegnap megnéztem az I Am Legend-et, tetszett. :D Nem ez lesz a kedvenc filmem, de azért jól lejött belőle a kihalt világ hangulat. Amúgy észrevettétek, hogy a film elején (amikor Will átengedi az oroszlánoknak a zsákmányt, és indul vissza a kocsijához) az egyik épület falán van egy hatalmas Superman-Batman közös mozifilm reklám? :D
Idézet
A köteles részre pedig: Will kemény csávó ! ! !  :hehe: :hehe: :hehe:

 :lol: :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.