Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950603 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #300 Dátum: 2008. Március 01. - 11:04:03 »
Attól még a DVD bőven jó lesz. Én azért örülök a blu-raynek, mert alaposan lefogja nyomni a DVD-k árát. De amúgy én annyi extrát nem érzek benne, amennyivel többe kerül. Mert most az a baj a BR lemezekkel, hogy iszonyatosan drágák (a lejátszók úgyszintén). Persze gondolom ez is majd úgy lesz, mint a DVD-k esetében, hogy idővel egyre emberközelibb lesz az áruk. De attól még a DVD DVD marad, semmivel sem lesz kevesebb az értéke. Annyira &khm# nagy tv-n úgysem fogom nézni a filmeket, hogy kijöjjön a BR előnye. Meg a másik, hogy most a BR esetében is azt lehet tapasztalni, mint a DVD-knél is régebben, hogy sok film csak feliratosan jön ki. Így megint lehet várni, hogy szinkronosan is kiadják. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #301 Dátum: 2008. Március 01. - 11:46:44 »
Ez igaz, de egy idő után bizony megintcsak úgy lesz, hogy hiába vennél te DVD-n filmeket, már nem fogsz nagyon találni egy darabot sem. Szóval muszáj leszel venni egy lejátszót, meg br disceket is. A dvd-t mindenki el fogja felejteni hidd el, úgy mint a videokazit.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #302 Dátum: 2008. Március 01. - 12:02:38 »
De addigra már jó lemegy az ára BR-nek is.  ;) Szerintem azért a DVD jobban fogja tartani magát, mint a VHS, hiszen azért ez is digitális formátum, ami a mai világban alapvető.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #303 Dátum: 2008. Március 03. - 00:35:43 »
Csak az a baj, hogy a BR-hez már jó Tv is kell, mert különben nem fogsz észrevenni semmi különbséget. (gondolok itt HD-s Flat tv-kre, és hangrendszerre.) Persze jó előre gondolkodni és ezekbe fektetni, de gondolom nektek is volt tapasztalatotok hogyan változnak ezek a lejátszók évről évre, nem is beszélve az árukról, ezért a nagyon előre gondolkodás sem a legjobb (annyira irritál mikor megveszek egy műszaki cikket és 1 év múlva negyedannyiért egy sokkal jobbat lehet már kapni). Én személy szerint akkor fogok br-t venni ha tudom is majd élvezni rendesen, addig a sima DVD is megfelel.

Filmekhez utolsó hozzászólás: Alapmű, műfajteremtő, lehet hogy ma már gagyinak néz ki, de akkor is az Elm utca (ha már ennyire horrorpártiak vagytok) alapnak számít, mert akkor az nagyszám volt, jó volt és valami új is volt egyben, és még mindíg ismerik az emberek, ennek ellenére a mai "sokkal jobb horrorokat" lehet hogy 2 év múlva elfelejtik. És ha valakinek nem tetszett a keresztapa, okés, de attól még iszonyatosan nagy befolyása volt a filmiparra és az emberekre. Apám sem szereti a StarWarst, mégsem mondhatja hogy csak egy B kategóriás gagyi film.

Ju: Én is láttam a filmet és én sem tudom eldönteni, hogy most szeressem vagy sem, azért látszik hogy Depp nem énekesnek készült, viszont meg kellene nézni a darabot színházban is vagy olvasni a könyvet, aztán eldönteni. De Burton-nek sincs egyszerű dolga. Musicalt vászonra vinni nagy kihívás még a profiknak is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #304 Dátum: 2008. Március 03. - 00:51:04 »
Ez a lényeg, mert én is láttam annak idején az Elm utcát, a kedvencem is volt jó sokáig, ráadásul Johnny Depp első szerepe is ebben volt (nem is olyan kicsi), mégse állítanám, hogy ezt akkor most mindenkinek látnia kell. Nekem tetszett akkoriban, alighanem most is tetszene, de egyáltalán nem biztos, hogy azoknak is tetszene, akik most néznék meg elsőre.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #305 Dátum: 2008. Március 03. - 10:52:18 »
azért látszik hogy Depp nem énekesnek készült
Szerintem rendben volt a hangja, illett a szereplőhöz. Nekem inkább az volt kicsit fura, mintha belül félig még Jack Sparrow maradt volna. Meghallgattam volna még Anthony Head-et (csak egy járókelő lett, 1 mondattal, mert a dalokat kivágták :-\), ő tökjól énekel. Piton professzort is érdekes volt énekelni látni. :D
Burtonnek tényleg nem lehetett könnyű, de szerintem nagyon jól megcsinálta. Mondjuk én kicsit elfogult vagyok vele kapcsolatban, ahogy Johnny Deppel is. ;) Önmagában a musical valószínűleg nem tetszene, mert a történet itt sem vett le a lábamról, inkább Burton látásmódja tetszett.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #306 Dátum: 2008. Március 03. - 15:49:27 »
Nem azért, mert horrorpárti vagyok, d epont tegnap volt egy jó példa, a témához.
Én még sosem láttam az Ördögűzőt, pedig az eléggé alapfilmnek számít, ha mondhatom így. Mai szemmel egyáltalán nem voltam tőle elájulva, de ha megnézem, hogy a film 1973-ban készült, teljsem mértékben meg tudom érteni, miért él még ma is a neve és miért volt olyan nagy hatással az emberekre akkoriban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #307 Dátum: 2008. Március 03. - 15:54:44 »
Pedig, ha jól tudom, nem is a 73-as verzió lett annyira híres, hanem az utána jövő, valamikor a 80-as években, a körbeforduló fejű kislánnyal. Mindegy, az se tetszett.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #308 Dátum: 2008. Március 03. - 15:56:02 »
Ez 73-asnak volt írva, és volt benne körbeforgó fejú kislány. Elnézve a minőségét, eléggé 73-asnak tűnt azért.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #309 Dátum: 2008. Március 03. - 15:59:57 »
Erről jut eszembe, hogy ajánlok egy filmet, az Ördögűzés Emily Rose lelkiüdvéért. Nagyon jó kis film (nem mondom, hogy kötelező), és az adja meg a sava-borsát, hogy egy megtörtént eset alapján készült a film. :D Nekem sokkal jobban tetszett, mint az Ördögűző.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #310 Dátum: 2008. Március 03. - 16:03:41 »
Tényleg megtörtént, vagy csak az elején kiírták, hogy megtörtént eset alpaján?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #311 Dátum: 2008. Március 03. - 16:08:48 »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #312 Dátum: 2008. Március 03. - 16:22:07 »
Na, így már érdekel. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #313 Dátum: 2008. Március 03. - 18:42:41 »
Én személyszerint sok régi horrorfilmet csak pár éve láttam, pl: ördögüző, The Thig (a Crapenter féle), A 13. rendörörs ostroma (állítolag ez is horror, de ennek nem sok jelét tapasztaltam). Az Ördögüző egyálltalán nem fogott meg, azon már tényleg nagyon meglátszik az idő vasfoga, a 13. Rendörös ostromát nem értettem, mi ebben a félelmetes, másfél óra dúlás volt, és a sztori is nagyon eröltetettnek tünt, már csak ponthogy terhes nő nem volt benne, azon kívűl minden.
Viszont a Hellraiser, és a Thing marha jó volt, még most megnézve is, mindkettőnek iszonyat látványvilága van.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #314 Dátum: 2008. Március 03. - 21:27:24 »
Épp a Hellraiserrről írtam, hogy én is most láttam először, de rémesen untam.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #315 Dátum: 2008. Március 04. - 01:07:50 »
Én még nem láttam. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #316 Dátum: 2008. Március 04. - 10:23:21 »
Épp a Hellraiserrről írtam, hogy én is most láttam először, de rémesen untam.
Igen, olvastam, amúgy a Hellraiser: Pokolról pokolra című epizód a legjobb, neked tetszene, mert sokat merített a Silent Hill 2-ből.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #317 Dátum: 2008. Március 04. - 10:34:05 »
Én a Hellraiser-ből csak az első három részt láttam, de csak a harmadik tetszett.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #318 Dátum: 2008. Március 04. - 10:39:26 »
Tegnap láttam megint a The Otherst (más világ, Nicole Kidman) és megint rájöttem, hogy az egyik legjobb thriller-horror ötvözet, amit ismerek! Állati jó volt. :D :D

Valóban megtörtént. http://en.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel  :nezze:
Érdekes történet. Azért kíváncsi lennék, hogy valóban megszállás volt-e, vagy a lány elméje vetítette-e ki a félelmeit egy betegség tüneteit látván.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #319 Dátum: 2008. Március 04. - 12:52:07 »
Én a Hellraiser-ből csak az első három részt láttam, de csak a harmadik tetszett.
Annyi rész van belőle, mint a nyű (vagy 8-9), én láttam az elsőt, és a hatodikat, de a negyedik is meg van, lesz egy kis szabadidőm azt is megnézem már.