Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950758 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #320 Dátum: 2008. Március 04. - 16:54:47 »
Filmajánló. Van egy film, amit még nem láttam, de már elég régóta meg szeretnék nézni. Még csak pár jelenetet láttam belőle. A címe Rekviem egy álomért. Eddig még nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem. Borzalmas film. Ez a jelző egyáltalán nem a minőségére vonatkozik, maga a film kitűnő, ezt látatlanban is ki merem jelenteni. Viszont olyan mély depresszióba taszítja az embert, hogy azt egyelőre nem szeretném átélni, majd eljön az ideje.
A film négy ember sorsát mutatja be: egy srácét, a srác anyjáét, a srác barátnőjéét és a srác haverjáét. Mindannyiuknak vannak álmaik, mindannyian függnek valamitől. Ki herointól, ki fogyasztótablettáktól. A film során pedig szépen lassan mindenüket elveszítik, és ezt nagyon megrázóan mutatják be.

Az alábbi dolgok spoileresek, bár szerintem ezek nem zavaróak, ha valaki rászánja magát a lelki kínzásra, amit a film megnézése jelent.

Itt van egy kis bemutató videó belőle. Ez most nem a szokásos sablonszöveg, tényleg csak az nézze meg, aki kellően erős idegekkel és stabil lekiállapottal rendelkezik:


Aki túl van ezen, annak itt egy leírás a történetről: link. Engem elsősorban a srác és a barátnője kapcsolatának tönkremenése rázott meg,a kapcsolatuk szinte tökéletes, nagyon szeretik egymást. Mindketten heroinfüggők; mikor már nem tudják honnan előteremteni a pénzt a drogra, úgy döntenek, hogy a lány k urva lesz; a film végére teljesen tönkremennek. A másik, ami marcangolja az embert, a srác anyjának sorsa, de ezt már nem írom le.Ne nézzétek meg.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #321 Dátum: 2008. Március 04. - 17:41:17 »
Valóban, erre a filmre én is csak azt tudom mondani, hogy erős lelkű emberek nézhetik bármikor, de aki érzékenyebb és pont letargiában van, eszébe ne jusson megnézni.
Nagyon lehangoló a film, tényleg durvA. Az biztos, hogy a film után egy életre megfogadtam, hogy sosem fogok kipróbálni semmilyen drogot sem.

Amúgy remek film, ha erősnek érzed magad, érdemes megnézni.
Mellesleg a kedvenc filmzeném szól a filmben. ;)
Zozi, hogy lehet ez filmajánló, ha azt írod a végére, hogy ne nézzétek meg? :D

Amúgy spolier:
Egyáltalán nem döntenek úgy, hogy a csaj prosti lesz. Maga a csaj sem dönt így....egyszer belemegy a játékba, mert már anniyra kell neki az anyag. Utána meg újra és újra, végül tényleg prosti lesz, de azért nem eldönti, hogy na akkor én most az leszek. :D
Amúgy a csajt Jennifer Conelly játsza.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #322 Dátum: 2008. Március 04. - 17:46:34 »
Zozi, hogy lehet ez filmajánló, ha azt írod a végére, hogy ne nézzétek meg? :D
Irónia volt...
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #323 Dátum: 2008. Március 04. - 17:50:42 »
Áhámmm. :D

De akkor már ajánló:
Michael Clayton. Jó kis film, meg kell nézni.
Nem láttam a Vérző olajt még(de gáz ez a cím) és hogy az ottani főszereplő mit csinált, meg Johnny Deppnek is járna már egy Oscar, de Cloony nagyot alakít ebben a filmben. Egy kritikában olvastam, hogy a film a részletekben magasodik ki a többiek közül és ez valóban így van. A részletek a legjobbak az egészben. MIndenképpen többszörnézős alkotás, csak ajánlani tudom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #324 Dátum: 2008. Március 04. - 23:05:22 »
Requiem: már csak Jennifer Connelly miatt is kötelező (höhö) megnézni. :) De a srác is ismerős volt, a négus meg, mintha valamelyik Wayans tesó lett volna. Plusz, az orvos nem más, mint Dr. Connors.  :D Igazi sztárparádé. A zenéje király, mintha Silent Hill lenne.
Zozi, ha igazán megrázót akarsz tapasztalni, játszd végig a Silent Hill 2 játékot, akár easy fokozaton, nem az a lényeg benne. Annál megrázóbbat én még sosem láttam. A zenéje is ilyen hangulatú. De kedvcsinálónak itt egy olyan részlet a 4. részből, ami nagyon is jellemző a 2. részre, holott a 4. rész igazából nem túl jó.

Előbb ezt nézd meg, másfél perc csak.

http://www.youtube.com/watch?v=b_Ex9ZQtsDs


Aztán ezt.

« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 04. - 23:07:35 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #325 Dátum: 2008. Március 05. - 00:12:34 »
Nem rossz a 2. vidi. Főleg a zene tetszik...
Azt hadd kérdezzem már meg, hogy ha nem ismerem a játékot, úgy is érdemes végighallgatni a zenéket, anniyra jók?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #326 Dátum: 2008. Március 05. - 00:52:22 »
Zozi, ha igazán megrázót akarsz tapasztalni, játszd végig a Silent Hill 2 játékot, akár easy fokozaton, nem az a lényeg benne.
Általában minden játékot a legnehezebb szinten játszok. Ez a két videó még nem sok hatást tett rám, hiszen nem játszottam a játékkal, nem nőttek a szívemhez a szereplők. De ki fogom próbálni mindenképp, talán már hétvégén.
Másrészt a drogos téma közelebb is áll hozzám a posztapokaliptikusnál (a videó alapján a Silent Hill ilyennek tűnik), gyakorlatilag az életem mindennapi része, mióta szobatársam...
Idézet
A zenéje király, mintha Silent Hill lenne.
A Rekviem zenéjét sokan kölcsönveszik, rengeteg helyen találkozni vele. Ezt ismerik belőle a legtöbben:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #327 Dátum: 2008. Március 05. - 08:38:31 »
Tényleg már vagy 1 millió helyen halottam ezt a számot, de a filmet még sese láttam.
Ha már így szóba került, itt van az én kedvenc Silent Hilles zeném, és nem is nagyon off, mert ez volt a film végén is.
http://www.youtube.com/watch?v=Fd5WvlXD05s

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #328 Dátum: 2008. Március 05. - 12:44:46 »
Hát ezt a filmet most már tuti, nem nézem meg.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #329 Dátum: 2008. Március 05. - 13:09:49 »
A Silent Hillt, vagy a Rekviem egy álomértet?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #330 Dátum: 2008. Március 05. - 13:14:35 »
Szerintem a Rekviemre gondolt, beszéltem róla neki egy kicsit, mikor tegnap találkoztunk.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #331 Dátum: 2008. Március 05. - 13:23:35 »
Találkoztatok? :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #332 Dátum: 2008. Március 05. - 13:28:20 »
Ja, én vittem neki X-men: Evolutiont, ő meg hozott nekem Daredevilt és Hulkot.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #333 Dátum: 2008. Március 05. - 17:27:55 »
láttátok már az I am legend alternatív végét? Ha nem itt megnézhetitek, sajna a filmben csak a vége nem tetszett, de ez sem az igazi...
http://filmbuzi.hu/archives/2008/03/05/a-legenda-alternativ-vege/

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #334 Dátum: 2008. Március 05. - 17:40:55 »
Sajnos most meg nem tudom megnezni (Sun-on nem tudom lejatszani), de az egyik komment nagyon tetszett, elsosorban nem a mondanivaloja, hanem a flegmasaga miatt:
Idézet
alternativ elejét meg közepét is kellett volna rendelni
:lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #335 Dátum: 2008. Március 05. - 18:51:06 »
A mozis vége sokkal jobb.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #336 Dátum: 2008. Március 05. - 20:31:51 »
Ez a befejezés nagyon gyenge lett volna.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #337 Dátum: 2008. Március 05. - 20:54:55 »
Most tudtam megnézni, ez a befejezés tényleg borzalmas lett volna.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #338 Dátum: 2008. Március 05. - 21:26:09 »
Nem rossz a 2. vidi. Főleg a zene tetszik... Azt hadd kérdezzem már meg, hogy ha nem ismerem a játékot, úgy is érdemes végighallgatni a zenéket, anniyra jók?
Nehéz kérdés. Én meg vagyok győződve róla, hogy nagyon jók önmagukban is, én nagyon sokat hallgatom kocsiban, például. De Recsinek elküldtem egyszer, és neki annyira nem tetszett. Bár lehet, hogy csak nem a stílusa. Én azt mondom, egy próbát mindenképpen érdemes vele tenned.  ;) Én az első résszel a zenéje miatt kezdtem el játszani. :) Ennél a látottnál sokkal jobbak is vannak.
De ki fogom próbálni mindenképp, talán már hétvégén.
Másrészt a drogos téma közelebb is áll hozzám a posztapokaliptikusnál (a videó alapján a Silent Hill ilyennek tűnik)
A 2-es játékkal játssz. Egyáltalán nem posztapokaliptikus, különben, azt a témát én nem is szeretem. Egészen másról van szó. Főleg misztikus, különben. A 2. rész úgy kezdődik, hogy James Sunderland kap egy levelet a feleségétől, hogy várja őt Silent Hillben, a "kedvenc helyükön" (mert már jártak ott, nyaralni), csak az a baj, hogy a felesége 3 éve meghalt. Viszont egyértelműen felismerhető az írása, és minden jel arra mutat, hogy valóban ő írta. James annyira szerette a feleségét, hogy mindenképpen utána akar járni a dolognak, és bár Silent Hill világa elképesztően horrorisztikus, semmi sem állíthatja meg, hogy megtudja, vajon lehetséges-e, hogy még életben van a felesége, vagy nem. Ennyi a sztori bevezető, a játék közben kiderül minden, és arra is rájössz, hogy a  világon mindennek van értelme, amit a játékban tapasztalsz, még annak is, hogy egyes szörnyek hogy néznek ki.

láttátok már az I am legend alternatív végét?
Tényleg elég fura volt. Jobban tetszett az eredeti.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 05. - 21:28:12 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #339 Dátum: 2008. Március 05. - 21:31:20 »
Akkor megpróbálom leszedni őket.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"