Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 952231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #440 Dátum: 2008. április 18. - 21:41:18 »
Én sem fogok a kardomba dőlni, ha mégsem lesz folytatása. És ha már a Terminatornál tartunk, hagy dicsekedjek egy picit, pont ma hozta meg a futár a Terminator 1 extra változtat és a Terminator 2 rendezői változat DVD-t. Lesz mit nézni a hétvégén.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #441 Dátum: 2008. április 18. - 21:43:25 »
Ez jó! Mi van az 1 extrában?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #442 Dátum: 2008. április 18. - 21:48:17 »
Nem tudom, hogy a filmben van-e valami extra, mint a második résznél, még nem néztem meg, de aminek különösen örülök, hogy nem csak az új szinkron van rajta, hanem még az ősrégi első mono magyar szinkron is. :D
Egyébként itt van a leírása, én is innen rendeltem:
http://dvdfutar.com/termek.php?shopSID=138d37797c39d8fb3f5b6165713b45d3&id=2424

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #443 Dátum: 2008. április 18. - 22:20:45 »
Ha megsasoltad mivel más ez az extra változat, majd írd már le légyszi, mert nekem csak a sima 2 dvd-s van meg. Vagy az is extra lenne? De tuti más kiadás, mert nincs rajta szinkron.
Azt ne mondjátok egyébként, hogy már a Terminatorhoz is csináltak újraszinkront?????????

Amúgy a t2 rendezői szerintem nem fog tetszeni. Egy jelenetet sajnálok egyedül, bocs kettőt, azokat nagyon. De a többi plusz jelenet tök fölösleges, nem illik a filmbe, és sokkal lassabb lenne a tempó velük.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #444 Dátum: 2008. április 18. - 22:26:14 »
Valamelyikőtök látta már a Cannibal Holocaustot?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #445 Dátum: 2008. április 18. - 22:28:27 »
Igen, az első részhez csináltak új szinkront, mivel az első az tényleg túl régi volt már, pláne mono. De ahogy néztem, volt bennük annyi, hogy ugyanazokat a szinészeket választották ki az újhoz is, csak egy-két kisebb szereplőnek más a hangja, de nem feltünő. A szöveg is ugyanaz (legalábbis abban a pár jelenetben amiben összehasonlítottam), de a régiben azért egy kicsit jobban hangzik Schwarzi magyarhangja, kicsit reszelősebb, jobban el lehet képzelni róla, hogy ő egy gép.  :D

A T2-t már láttam korábban így bővítve. Nem volt rossz. Igaz, hogy lassabb tőle a film, de nem baj. Csak az a problémám, hogy a kimaradt jelenetekben nagyon elüt a szinkron amit utólag csináltak hozzá. Például az egy dolog, hogy az összes szereplőnek ugyanaz a hangja, de John-nak teljesen más, és Schwarzi hangja meg már túl gépies azokban a jelenetekben. De amúgy nincs gondom vele, bár azt sajnáltam, hogy nem rakták bele az összes kimaradt jelenetet, például azt amikor a T1000-es átkutatja John szobáját, meg jobb lett volna ha az alternatív befejezést kapta volna a film.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #446 Dátum: 2008. április 18. - 22:41:48 »
Valamelyikőtök látta már a Cannibal Holocaustot?
Én láttam, már kb. 19 évesen, vagyis jó rég. Talán videón meg is van valahol, de egy haverom épp egy hete mutatta nekem, hogy megvette DVD-n.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #447 Dátum: 2008. április 18. - 22:50:19 »
Én is láttam(már amenniyt láttam belőle), még a nyáron. Hát elég rossz emlék maga a nézési körülmény, de a film is. Nagyon élethűen van megcsinálva, pl, amikor megeszik a terhes nőt. Szegény majmokat meg tényleg élve lefejezték a filmkedvéért.
Idézet
Igen, az első részhez csináltak új szinkront, mivel az első az tényleg túl régi volt már, pláne mono. De ahogy néztem, volt bennük annyi, hogy ugyanazokat a szinészeket választották ki az újhoz is, csak egy-két kisebb szereplőnek más a hangja, de nem feltünő. A szöveg is ugyanaz (legalábbis abban a pár jelenetben amiben összehasonlítottam), de a régiben azért egy kicsit jobban hangzik Schwarzi magyarhangja, kicsit reszelősebb, jobban el lehet képzelni róla, hogy ő egy gép.
Értem. Akkor szerintem megveszem én is, nem árt a szinkron.
Idézet
Igen, az első részhez csináltak új szinkront, mivel az első az tényleg túl régi volt már, pláne mono. De ahogy néztem, volt bennük annyi, hogy ugyanazokat a szinészeket választották ki az újhoz is, csak egy-két kisebb szereplőnek más a hangja, de nem feltünő. A szöveg is ugyanaz (legalábbis abban a pár jelenetben amiben összehasonlítottam), de a régiben azért egy kicsit jobban hangzik Schwarzi magyarhangja, kicsit reszelősebb, jobban el lehet képzelni róla, hogy ő egy gép.
Az tényleg borzalmas volt, épp ezért a rendezőit én csak eredeti nyelven, felirattal vagyok hajlandó megnézni.
Hát nemtudom, már túlsáosan belassította volna a filmet a sok pluszjelenet. Nekem az alter vége se tetszett annyira. Az viszont tényleg nagy kár, hogy kimaradt, amikor kiveszik a termi prociját, meg azt sajnálom még nagyon, hogy a Kyle-os álmos jelenetet is kivágáták.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #448 Dátum: 2008. április 18. - 23:02:26 »
Annak idején filmklubokban néztem szuper8-ason filmeket, azok között volt ez a film is. Úgy jegyeztem meg, hogy a második legjobb kannibál-film. Az elsőt azóta már megszereztem DVD-n.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #449 Dátum: 2008. április 18. - 23:09:01 »
Én még nem láttam sajnos, jövő héten akarom majd megnézni. Ezek szerint igazak a pletykák, tényleg rá kell készülnöm.

Kaine, az első a Cannibal Ferox?
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 18. - 23:10:43 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #450 Dátum: 2008. április 18. - 23:18:47 »
Durva, az biztos.  ;)
Nem, az első címe: Meztelen kannibálok között (német cím).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #451 Dátum: 2008. április 19. - 00:19:24 »
Német film az a cím? :headscratch:

zozi: Hát anniyra nem kell túlzásba vinni a készülést, végülis ez is csak egy film és végülis mindenki el tudja képzelni a kannibalizuts.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #452 Dátum: 2008. április 19. - 15:00:05 »
Mivel nem hiszem, hogy meg fogom tudni nézni, valaki leírná az alternatív befejezést? Légyszi.
A CH-t nem láttam még én sem, de amit hallottam róla osztálytársaimtól, baromi undorító film lehet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #453 Dátum: 2008. április 19. - 15:43:57 »
Német film az a cím? :headscratch:
Nem német film, csak a régi szuper8-as tekercsek mindegyike német volt (1-2 ritka olasz). Ha érdekel, megírom az eredeti címét is. Emanuelle szerepel benne.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #454 Dátum: 2008. április 19. - 17:36:55 »
Igen, az első részhez csináltak új szinkront, mivel az első az tényleg túl régi volt már, pláne mono.
Szerintem pedig pocsék lett az új szinkron, én legalább 100 szor láttam már az a filmet (nem tulzás), és már az első jelenetben éreztem, hogy sajnos ujrairták a szövegeket (a jó öreg "p*csába te, barom" beszólás hiánya egyböl feltünt), és én ettöl meg tudok őrülni, azonnal visszatettem a 24 éves mono hangra. Viszont a Robocop új szinkronja jó lett, az ugyanis tényleg szórol szóra az eredeti, csak néhány valóban idejétmúlt szöveg lett megváltoztatva, gondolom úgy érezték manapság a "te ló", azért már nem egy olyan komoly sértés.
A T2-ben John új hangja tényleg nagyon zavaró, de nekem amúgy hihetetlenül tetszett a bővített verzió, mintha megint először láttam volna a filmet. Amúgy én is azt a 2 (+1) jelenetet tartom a leginkább zavarónak, hogy kivágták, a procissat (ráadásul annál a "tükör" megoldása tényleg eszméletlen nagy munka lehetett), a Kyle-os álmot, a +1 pedig a végefelé a T1000-es meghibásodása, az szerintem nagyon frankón nézett ki.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #455 Dátum: 2008. április 19. - 17:57:49 »
Az nekem nagyon nem tetszett. Gázul nézett ki, amikor hozzáragadt az aljzathoz, meg sárga-kék csíkos lett a keze.

A tükrös jelenet érdekessége, hogy ahogy a körhintás jelentnél is Linda Hamilton ikertesója szerepel a filmben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #456 Dátum: 2008. április 19. - 18:36:34 »
Mivel nem hiszem, hogy meg fogom tudni nézni, valaki leírná az alternatív befejezést? Légyszi.
Nem volt benne semmi extra. Annyi, hogy a jövőben vagyunk, és látjuk hogy nem történt meg az itélet napja, Sarah Connor pedig öregen ül egy padon. De ha meg ez lett volna a vége, akkor pláne hülyeségnek lehetett volna tekinteni a harmadik részt.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #457 Dátum: 2008. április 19. - 19:29:18 »
zozi: Hát anniyra nem kell túlzásba vinni a készülést, végülis ez is csak egy film és végülis mindenki el tudja képzelni a kannibalizuts.
Azt el, csak nem mindegy, milyen barbár módon. És egyben akarom végignézni, nem akarok a film felénél felállni és eltenni, hogy soha többé ne találjam meg. Ezért kell a rákészülés. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #458 Dátum: 2008. április 19. - 19:53:56 »
Az AvP betett az Alien 5-nek
Sigourney Weaver Alien ötöt akart volna, erről Ridley Scottal, az első rész rendezőjével is beszélt. Egy Földön játszódó történetet szerettek volna. Született már olyan Alien könyv, amely a Földön játszódott, amelyet teljesen megszálltak az Alienek.

Weaver elmondása szerint azonban  a Fox stúdió  betett nekik az AvP-vel, az AvP:R-el meg már teljesen ellehetítlenítette az elképzeléseiket.

"Úgy zúzta össze az ötödik Alien film esélyeit az AvP:R , mint egy lezuhanó zongora."

1997-ben az Alien 4 csalódás volt, mint a stúdió részéről (a bevétel), mind a rajongók részéről. A Predator 3-ról is pletykáltak egy darabig, Sylvester Stalloneval a főszerepben, aztán ebből sem lett semmi, hanem inkább elkészült az AvP. A Fox stúdió zöld utat adott a harmadik résznek is.

Alien és Predator rajongók milliói utálták az AvP-t, AvP:R-t pedig dettó. Talán ha a stúdió felfigyelne erre, amit Sigourney Weaver mondott, akkor jegelné az harmadik részt és inkább belevágna a harmadik részbe, addig amíg Weaver bírja a kiképzést, ráadásul Ridley Scott se túl fiatal már.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #459 Dátum: 2008. április 19. - 20:13:26 »
Sajnos az AvP meg a folytatás az egész alien sagának betett, úgy ahogy van. Remek példa, hogy lehet egy mítoszt tönkrevágni.
Idézet
Azt el, csak nem mindegy, milyen barbár módon. És egyben akarom végignézni, nem akarok a film felénél felállni és eltenni, hogy soha többé ne találjam meg. Ezért kell a rákészülés.
Amennyire emlékszem rá, mindenféle kompromisszum nélkül mutatja be a kannibalizmust.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"