Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950663 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11100 Dátum: 2017. április 20. - 12:19:51 »
A 3D-és  rajz és egyéb animációs filmek közül még elég jó a Béci és Réci   . Igaz hogy ˝ csak ˝  gyerekfilm   , de jó ötlet hogy egy   térbeli  mesekönyvben  játszódnak  a kalandok . A grafikája is elég  színvonalas
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11101 Dátum: 2017. április 20. - 12:36:06 »

A clone wars is érdekes grafikailag, mert ott eleve sorozatnak szánták arra kerestek egy olcsó de szép megjelenítést. Ezért van biztos sok felületi textúra (színek, kosz )és nincsenek pl hajszálak.

Az első két évadban Hablaty haja talán a legjobban kidolgozott. Lobog, csillog meg minden.  :hehe:

Belenéztem egy két részbe ezekből az évadokból az előbb és rájöttem, miért tűnik csúnyábbnak, mint emlékeztem. A dvd-s verzióra halványabb szűrőt tesznek és jobban kilógnak a hibák. Míg a tévében adott hd-s verzió sötétebb árnyalatú szűrőt használt és valamivel szebb. Élőszereplősnél már találkoztam hasonló problémával (már megint Spartacussal jövök, nem igaz  ;D ). A dvdscr verzióban (és a végleges kiadásban is) ugyanez volt a probléma. Kilógott a cgi a halványabb szűrözés miatt, míg a hd-s tévéverzióba a sötétebb tónus miatt szépen beleolvadt ez a környezetbe.
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 20. - 12:38:25 írta BlackArrow »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11102 Dátum: 2017. április 20. - 13:01:23 »
A 3D-és  rajz és egyéb animációs filmek közül még elég jó a Béci és Réci   . Igaz hogy ˝ csak ˝  gyerekfilm   , de jó ötlet hogy egy   térbeli  mesekönyvben  játszódnak  a kalandok . A grafikája is elég  színvonalas
Ez jó ötlet!
Főleg ha kiadnak mellé egy igazi pop up könyvet is.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11103 Dátum: 2017. április 22. - 12:32:03 »
A mérnökök városa;


Mérnökök;


++

David talán megszórja a mérnököket a fekete szmötyivel??😲😲😲



Alien baba
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 22. - 22:34:16 írta Sepi »
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11104 Dátum: 2017. április 22. - 13:30:28 »
Ezek morlockok a slidersből! XD
Ez a covenantból van?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11105 Dátum: 2017. április 22. - 16:42:04 »
Igen.
Marhara varom mar.Atom jo lesz!😁
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11106 Dátum: 2017. április 22. - 21:48:16 »
Én meg pont most veszítettem a várakozásomból. Mivel ez inkább lesz prometheusos, mint alienes.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11107 Dátum: 2017. április 22. - 22:39:31 »
Pláne, hogy a "Mérnökök" sem úgy néznek ki, mint valami über fejlett faj, aminek alapból feltételeznénk. Elvégre legalább több ezer évvel fejlettebbek az emberiségnél. Ezen a képen mindennek kinéznek, csak annak nem. Inkább mint valami shaolin buckalakók.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11108 Dátum: 2017. április 23. - 07:39:48 »
Pláne, hogy a "Mérnökök" sem úgy néznek ki, mint valami über fejlett faj, aminek alapból feltételeznénk. Elvégre legalább több ezer évvel fejlettebbek az emberiségnél. Ezen a képen mindennek kinéznek, csak annak nem. Inkább mint valami shaolin buckalakók.
Épp a "shaolin" szóval mondtad ki azt, amit mondani akartam, hogy cáfoljalak a vita kedvéért ;)
Magunkból indulsz ki. Milyen szempóntbéli fejlettségről beszélünk, az a kérdés. Talán nem ugyan arra gondolsz te, mint a készítők.
Mondhatnám azt is, hogy egy shaolin szerzetes fejlettebb nálam, pedig nekem van okostelefonom.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11109 Dátum: 2017. április 23. - 20:44:33 »
Egy shaolin szerzetes szellemileg fejlettebb, mint egy átlag ember. Viszont az eddigi filmek alapján a Készítők vagy Mérnökök (vagy az egyszerűség kedvéért a kopasz, magas idegenek  ;D) nem éppen a szellemi béke nagykövetei voltak. Mindenesetre azért normál esetben nem éppen egy ilyen várost képzelnék el egy olyan fajnak, amely technikailag és minden egyéb szempontból évezredekkel az emberiség előtt áll.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11110 Dátum: 2017. április 24. - 08:06:30 »
Alapvetően szerintem sem az öltözködés határozza meg a fejlettséget. De amúgy maga a Prometheus nekem sem volt túl szimpatikus, így ezt a vonalat én sem erőltetnem igazán.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11111 Dátum: 2017. április 24. - 10:10:16 »
Egy shaolin szerzetes szellemileg fejlettebb, mint egy átlag ember. Viszont az eddigi filmek alapján a Készítők vagy Mérnökök (vagy az egyszerűség kedvéért a kopasz, magas idegenek  ;D) nem éppen a szellemi béke nagykövetei voltak. Mindenesetre azért normál esetben nem éppen egy ilyen várost képzelnék el egy olyan fajnak, amely technikailag és minden egyéb szempontból évezredekkel az emberiség előtt áll.
Szellemileg is lehet negatívan fejlett, nem csak a szellemi béke nagyköveteként.
Ja ezen a képen a város nagyon emberi városnak tűnik.
... egy olyan fajnak, amely technikailag és minden egyéb szempontból évezredekkel az emberiség előtt áll.
Ez szerintem nem egy egyenes, amin egy civilizáció előbb vagy hátrébb áll. Szerteágazó, különböző módon lehet fejlett. SZellemileg, technikailag és biztos van más is, amit a mostani tudatunkkal kigondolni sem tudunk.
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 24. - 10:12:08 írta VTomi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11112 Dátum: 2017. április 24. - 15:01:53 »
Szerintem nem túl sok derül ki az Engineerekről ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy "gonoszok", vagy "jók".
Veszélyt jelentenek az emberiségre nézve ez a része természetesen biztos, de hogy mi erre a motivációjuk, arról fingunk sincs, mert Scott és csapata elfelejtette megírni a forgatókönyvet. :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11113 Dátum: 2017. április 24. - 17:50:28 »
de hogy mi erre a motivációjuk, arról fingunk sincs, mert Scott és csapata elfelejtette megírni a forgatókönyvet. :lol:
:worship:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11114 Dátum: 2017. április 24. - 21:49:29 »
Valami nagyon homályos vallásos szimbólumrendszerből lehetne gyanítani, hogy az emberiség méltatlan lett a teremtőjük bizalmára. Erre utal a cím, az, hogy a film karácsonykor játszódik, az, hogy kb. 2000 éve tört ki a botrány, plusz az, hogy a főszereplő egy meddő nő, akit Elizabethnek hívnak és aki "isteni" beavatkozásra szül "gyereket". Vagyis ha jól sejtem, Jézus a mérnökök amolyan nagykövete volt, akit az emberek megöltek? :headscratch:
De simán lehet, hogy a következő részben ezeket az utalásokat Scott teljesen figyelmen kívül hagyja.
De ha csak abból indulunk ki, hogy milyen az emberiség, akkor én is mindig azon a véleményen vagyok, hhogyha a Putyin, vagy a trump a kezembe nyomná a restart gombot, jó eséllyel elgondolkoznék rajta, hogy érdemes megnyomni, ha pedig tudnám, hogy ez úgy fog bekövetkezni, hogy egy fekete massza Gigeri lidércnyomássá alakítja a világot, akkor pedig egészen biztosan örömmel kezdeném ledobálni azokat az urnákat.
Röviden, egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve, hogy a mérnökök gonoszak.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11115 Dátum: 2017. április 24. - 22:42:44 »
Gonosz vagyok én ha domestosszal elpusztítom a bacilusokat a konyhakövön? XD



Más:
Hogy lett a "The last jedi"-ból "Az utolsó jedik" cím ?  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 24. - 22:47:44 írta VTomi »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11116 Dátum: 2017. április 24. - 23:12:03 »
Úgy, hogy állítólag a Jedi szó többesszáma is Jedi. De mi ezt nem tudhattuk, mert olyan ostobák vagyunk, hogy nem tudunk "dzsediül".  :D
Egyébként szerintem is sz*rul hangzik magyarul ez a cím, egyes számban ütősebb lenne.
Meg ha már utolsó, akkor az egyes számra utal, nem?

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11117 Dátum: 2017. április 25. - 01:06:46 »
Meg ha már utolsó, akkor az egyes számra utal, nem?
Miért utalna?  :headscratch: Amúgy a németek, franciák, olaszok stb. hatására lett jedik, eredetileg jedi volt magyarul, de mivel mindenhol többes számmal fordították, a magyarok is lecserélték a címet. A vicc az egészben az, hogy a rendező nemrég közölte, hogy az ő fejében a cím egyes számban van, és csak Luke-ra utal. :D De ugyanez a helyzet egyébként a VI. epizóddal is, azt is lehet többes számban fordítani, mint ahogy a németek is tették, és habár magyarul tényleg nem hangzik olyan jól az, hogy "A jedik visszatérnek" , nekem valahogy mégis jobban illik ez a cím a filmhez (vagy sokkal inkább "A jedik visszatérése"). Luke nem volt még jedi, szóval ő nem tud visszatérni (meg egyáltalán honnan térne vissza?), az meg, hogy a cím Vaderre utal, nekem kicsit erőltetett. Én inkább úgy értelmezném, hogy a jedik, mint békefenntartók, a jó szolgálói stb. térnek vissza, és helyreállítják a békét a galaxisban.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11118 Dátum: 2017. április 25. - 11:05:52 »
Raisu:
Utolsó - amikor valami elfogy, akkor az utolsó példány az egy darab. Pl. az utolsó ember a földön. Vagy az ellentéte, az utolsó csepp a pohárban. Nem emberek, és nem cseppek. Nem tudom, hogy ennek mi a pontos nyelvtani szabálya, de nekem ez így furcsán hangzik.
Minden eszembe jut róla, Jedlik Ányos, meg mintha valami veszélyeztetett állatfaj lenne ez a "jedik"... nem egy jó címválasztás, na.

Hát ha még a rendező is nyilatkozott ilyet, akkor izibe visszaváltoztatnám sima Jedire.
A 6-os részhez amit írsz az tök jó cím lett volna: A jedik visszatérése. Talán picit hosszú, és azért nem az lett, nem tudom.

De szerintem a Jedi-nek nem kell többesszám, így magában a Jedi a teljes kasztot is jelentheti. Ha így nézed, akkor jó a Jedi visszatér cím. Viszont rossz a jelenlegi.
Bár nem tudom, hogy a filmben hívták-e őket Jediknek, de mintha igen...  :headscratch:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11119 Dátum: 2017. április 25. - 12:39:27 »
Magyarul biztosan van többes száma a jediknek, angolul nincs. Az egész kavarodás azért van, mert angolul a jedi egyszerre egyes és többes, ezt nagyjából mindenki tudja. Viszont amikor kiadták a címet, nem tették rögtön tisztába, hogy melyik verziót kell használni azoknál a nyelveknél, ahol ez a különbség számít.

Nem tudom, hogy a spanyol és a többi verziónál honnan szedték a többes számot, de gyanítom, hogy a Disney adta az infót. Ha a rendező és a stúdió nem ért egyet ebben a kérdésben, azt nekik kell lefocizni. A cím az lesz, amit ők mondanak - babaszna, ha mi döntenénk el, milyen címet szeretnénk, amikor gond nélkül lefordítható.

Btw nekem jobban tetszik Az utolsó jedi :D