Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 950659 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #60 Dátum: 2007. Július 17. - 13:57:53 »
Hogy tudtok ennyit egyfolytában olvasni? Nekem max. 2 óra, de az is képregényből...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #61 Dátum: 2007. Július 17. - 15:12:12 »
Hááááát, én inkább óvakodok a Potter könyvektől. 8) (nem nagyon érdekelnek)
Huh, hát én egy könyvet max másfél óráig bírok olvasni. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #62 Dátum: 2007. Július 17. - 15:38:14 »
Hogy tudtok ennyit egyfolytában olvasni?
Ez egyszerű. Ez olyankor van, amikor egy történet annyira leköt, hogy nem vagy képes abbahagyni az olvasását. Annyira kiváncsi vagy, hogy mi fog történni.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #63 Dátum: 2007. Július 17. - 15:46:50 »
Általában nekem sem megy több órán keresztül az olvasás kivéve ha tudom nincs jobb dolgom és lusta vagyok kikelni az ágyból vagy ha magyarul olvasok. Amibe most belegondolva talán 2 éve volt utoljára kezemben magyar könyv...
Vagyis most tesótol elkértem az I have a Millionairs Mind könyvet magyarul, de az nem ér, mert azt már olvastam angolul.
Pepo: Azt hittem te sokat utazol! Vonaton nem szoktál könyvet lapozgatni? Vagy te is inkább az alvás híve vagy?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #64 Dátum: 2007. Július 17. - 19:33:57 »
A Harry Potter filmek javulnak többnyire. Az első mesefilm volt, a második gyerekfilm, a harmadik volt az első, ami nekem tetszett- és az utolsó is, mert a negyedik inkább közjáték volt, mint egy rendes film. Állítólag az ötödik megint jobb lesz.

Film, ami jobb, mint a könyv: minden esetben szinte, ha a film után készítik a könyvet, illetve sci-fi filmekre jellemző ez inkább, ahol a látvány sokat visz. Ju által említett Wells-könyv is olyan, de biztos van még.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #65 Dátum: 2007. Július 17. - 19:40:58 »
Idézet
Pepo: Azt hittem te sokat utazol! Vonaton nem szoktál könyvet lapozgatni? Vagy te is inkább az alvás híve vagy?
Valóban minden nap utaztam, negyed hatkor keltem, meg ilyenek...de az buszozás volt. És mindg olyna fáradt voltam, hogy vagy aludtam, vagy max. zenét hallgattam. Most fog jönni a vonatos korszak, amikor hétvégente megyek haza, illetve vasárnap Debibe az egyetemre...de akkorse nagyon fogok olvasni. Alszok, beszélgetek, zenét hallgatok ilyenek. Engem nem köt le igazán az olvasás ;D
Ha olvasok, akkor valami képregényes dolgot, vagy tudományos dolgot szoktam, mást semmit.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #66 Dátum: 2007. Július 17. - 20:42:34 »
Kaine: Kösz, a -harry Potter filmek rövid ismertetését. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #67 Dátum: 2007. Július 18. - 10:42:19 »
Én sokat tudok olvasni, ha leköt egy könyv. A Potter például abszolút ilyen, kb 1 hét alatt kiolvastam a 6.at is. :) De persze szigorúan eredeti nyelven. Az első 3-4 könyvnek jó volt a fordítása, az 5.-nek meg valami iszonyú béna... Meg többször bennemaradt egy-egy szereplő angol neve. :roll:  Meg angolul fél évvel hamarabb kijön. ;)
Anne Rice az, akinek elég összetettek a leírásai, meg fárasztó a stílusa, tőle nem tudok egyszerre 30 oldalnál többet olvasni...
Tolkien könmyveit meg nagyon szeretem, de azokat csak magyarul. Még így is vannak olyan szavak, amiket magyarul sem értek benne... :-[

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #68 Dátum: 2007. Július 18. - 15:42:57 »
Én Tolkientől a Gyűrűk Urát egy héttel a trilógia első részének vetítése előtt olvastam, hogy ne tök tudatlanul menjek a moziba a filmre. A teljes trilógiát könyvben 5 nap alatt olvastam el, mert egész egyszerűen képtelen voltam letenni. A többi Tolkien regénnyel is megpróbálkoztam, de az agyam valahogy nem edződött hozzá a Szilmarillokhoz, és inkább letettem. De majd egyszer... ;D
A Harry Potter könyvekkel is viszonylag hamar végeztem, a 4. könyv megjelenése előtt futottam neki az addig megjelent köteteknek, és nagyon tetszett, úgyhogy azóta is megvettem mindet, angol és magyar nyelven is. Előjegyzésem van a 7. részre  ;D Viszont a belőle készült filmekkel hadilábon állok, mert az elsőt kivéve nem tetszettek. Valahogy nem tudták megragadni a könyv lényegét, és sok olyan rész hiányzott belőlük, amit a könyv ismerője fontosnak tartana a történet előre jutása érdekében.
Az örök kedvencem viszont a Leslie L. Lawrence krimik. Bármelyiket kiolvasom két nap alatt, mert lebilincselőek, kivéve az utolsó 4 kötet, mert az elsietett és gány.
De ha valaki hozzájut a sorozat első 15 kötetéhez, garantáltan nem fogja megbánni. Főleg a Gonosz és a Fekete Hercegnőt ajánlom, mert horrorisztikusabb a legjobb Hollywood-i mészárlásnál is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #69 Dátum: 2007. Július 18. - 19:45:39 »
Az tényleg a legjobbja, de az első 15-ben vannak gyengék is. Például a Huan-Ti átka, vagy a Siva utolsó tánca, vagy a Karvaly árnyékában. Vagy az első, a Sindzse szeme se volt valami egetverő. Ellenben a harmadikkal, a Holdanyó fényes arcával.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #70 Dátum: 2007. Július 18. - 21:30:08 »
Pedig én a Huan-Ti átka című könyvét olvastam el először és nekem nagyon tetszett. Igaz valóban vannak ennél sokkal jobb könyvei is. Egyébként azt hiszem talán a Monszun nem tetszett annyira. Legalábbis a közepe iszonyatosan unalmas volt. De a kedvencem a Vérfarkas éjszakája.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #71 Dátum: 2007. Július 18. - 21:34:48 »
Micsoda nevek! ;D

Gondolom most is olvas mindneki valamit. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #72 Dátum: 2007. Július 18. - 21:38:45 »
Gondolom most is olvas mindneki valamit. :D
Igen, a fórumot. :D Meg a WWH legújabb számát.

Amúgy Lawrence könyvet már vagy egy éve nem olvastam.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #73 Dátum: 2007. Július 18. - 21:43:19 »
Én még a kötelezőket sem voltam hajlandó elolvasni :P Az utolsó könyv, amit olvastam az Egri csillagok volt, még 6-ban. Be is tette a kaput. ;D
Hálistennek mostmár mentesülök ezalól a terror alól. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #74 Dátum: 2007. Július 18. - 23:34:47 »
Kötelezőt én se olvastam el soha, egyet sem. Nekem a Vérfarkas éjszakája se tartozik a kedvenceim közé, de a folytatása az már jobban tetszett. Nagyon nagy kedvencem még a Négy fekete koporsó, az valami vadállat lett!

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #75 Dátum: 2007. Július 19. - 00:56:37 »
Uramisten! Ben azt írta "gány". Ezt el sem hiszem!
Én most az Eragont kezdtem el, de nem gondoltam volna, hogy ilyen változatos a nyelvezete (angol), kicsit így lassan fog menni.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #76 Dátum: 2007. Július 19. - 09:31:12 »
A kötelezőket én se olvastam el soha. :lol: Kb 3-at rövidítettben, minden második bekezdést kihagyva, az érettségi előtt 2 nappal... és kb 1 hétig tudtam is, mi volt benne, utána nem ragadt meg. ;)

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #77 Dátum: 2007. Július 19. - 09:54:00 »
Lőrincz L.-től eddig csak a Föld alatti piramist olvastam. (először képregényben, aztán a regényt ;D) Az jó volt.

Kötelező meg olyan, hogy mikor még  magyarszakos voltam, akkor se olvastam, csak amiből referálnom kellett, mint korábban írtam. (Az üveghegyet akkor se :roll:) A Tom Jones két teljes vastag kötetét viszont igen(nem is volt rossz) A referáló társam viszont nem olvasta. (Talán az évfolyam 80 emberéből rajtam kívül olyan 2-3 ember olvasta el (más csoportok referálói))

Általánosban meg az Egri csillagok olyan volt, hogy másnap doga, nekem meg még hátra volt 4 rész az 5ből(hajnal 2kor végeztem) Erre a másnapi doga elmaradt
Aztán hála a Nagy könyv játéknak majdnem elolvastam újra, aztán mégse. :D

De hogy a topicnál maradjunk, tegnap volt a Viasaton a Képtelen képreegény, én meg nem néztem meg.
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #78 Dátum: 2007. Július 19. - 11:01:54 »
Akkor nem tudod mit hagytál ki. Speciel nem ez a Kevin Smith film a kedvencem, nálam a Shop Show a favorit, de ezen is kegyetlen jókat lehet röhögni.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/28/Bluntmanandchronic_comic01.gif
De inkább nézd meg a mozibuzi.com-ot  ;D
http://www.moviepoopshoot.com/old/1.html

Tovima

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #79 Dátum: 2007. Július 19. - 12:08:58 »
Igazából már láttam őket, csak már nem emlékszem mi volt a filmekben, és felelevenítésre használtam volna. A Shop show tényleg jobb(arra valamért jobban emlékszem)

-If you stare at these things long enough, you're supposed to see some kind of hidden three-dimensional picture.   
-Oh, yeah, look. It's a sailboat.
-You saw it, too? Dammit!
"So Captain Marvel zapped in right between the eyes." Lennon-McCartney