Szerző Téma: Fenegyerek  (Megtekintve 156548 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #200 Dátum: 2014. November 06. - 19:25:53 »
Vagy a Born Again kiadására.  ;)

Támogatom! ;)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Fenegyerek
« Válasz #201 Dátum: 2014. November 06. - 21:12:16 »
Volt szerencsém olvasni az itthon megjelent két kötet előzményét, és az is nagyon jó volt.
Mármint azt a régit, amiről szó van benne? Hogy a Vezér megtudja Matt titkát?
[/quote]

Amit kiadtál az indul ugye a Daredevil vol2 26-től, ennek a közvetlen előzményét olvastam a vol2 20-25-öt. A te fordításodban olvastam :). Jó kis történet nagyon szép rajzokkal. Kevésbé művészi és "mély" mint amit most kiadtál, de szórakoztató és élénkek a színek. Akkor kedveltem meg igazán a Fenegyereket mikor azt olvastam.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Fenegyerek
« Válasz #202 Dátum: 2014. November 07. - 07:39:49 »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Fenegyerek
« Válasz #203 Dátum: 2014. November 07. - 09:02:50 »
Vagy a Born Again kiadására.  ;)
Támogatom! ;)
Én is!
Ha már ilyen közfelkiáltásos a dolog lassan, én is szívesen olvasnám! :)

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:Fenegyerek
« Válasz #204 Dátum: 2014. November 07. - 13:05:55 »
Csatlakozom :)

És hamár ilyen jól beindult ez a DD folyamat lassan lehetnének Punisher különszámok is... ;)
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Fenegyerek
« Válasz #205 Dátum: 2014. November 07. - 15:06:39 »
Csatlakozom :)

És hamár ilyen jól beindult ez a DD folyamat lassan lehetnének Punisher különszámok is... ;)
Támogatom!! ;)
Egyébként a DD is jöhetne, örömest olvasnám.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #206 Dátum: 2014. November 07. - 16:53:24 »
Később még jöhet, de egyelőre kettő darab történettel a hátunk mögött még nincs ideje klasszikusok között kutakodni.
Amit kiadtál az indul ugye a Daredevil vol2 26-től, ennek a közvetlen előzményét olvastam a vol2 20-25-öt. A te fordításodban olvastam :). Jó kis történet nagyon szép rajzokkal. Kevésbé művészi és "mély" mint amit most kiadtál, de szórakoztató és élénkek a színek. Akkor kedveltem meg igazán a Fenegyereket mikor azt olvastam.
Szerintem is tök jó kis sztori, nekem is tetszett. Azt is majd egyszer. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Fenegyerek
« Válasz #207 Dátum: 2014. November 08. - 04:09:07 »
Csatlakozom :)

És hamár ilyen jól beindult ez a DD folyamat lassan lehetnének Punisher különszámok is... ;)

Azt én is támogatom! Punisher jöhet, bármilyen mennyiségben.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Fenegyerek
« Válasz #208 Dátum: 2015. Március 14. - 17:43:41 »
Nem tudom korábban kérdeztem-e, de azt esetleg nem engedné a Marvel, hogyha már úgyis folyamatosan adtok ki részeket ebből a Fenegyerek sorozatból, akkor esetleg nem lehetne minden évben a tavalyihoz hasonlóan 6 részt kiadni? Tudom, hogy így a következő történet félbeszakadna, de mégis gyorsabban haladhatnánk. És mivel azt mondtátok korábban, hogy nagy siker a Fenegyerek így nem is lenne nagy kockázat és mindenki örülne :).

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Fenegyerek
« Válasz #209 Dátum: 2015. Március 14. - 18:15:44 »
Én úgy emlékszem hogy a hazai könyvesbolti terjesztés miatt kényszerült különszámokba, ezért lett kevesebb rész. A marvel nem szabta meg hogy csak 3 rész lehet. (De ha tévedek majd kijavítanak)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #210 Dátum: 2015. Március 14. - 20:41:08 »
Nem szabta meg, de azt nem engedné meg, hogy félbeszakítsuk egy évre - és azt én sem szeretném, elég nagy kitolás lenne az olvasókkal szemben. A jövő évi már 5 részes lesz.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Fenegyerek
« Válasz #211 Dátum: 2015. Március 26. - 08:59:11 »
Végre elolvastam az első Fenegyerek kötetet és azt kell mondanom, hogy igazatok volt. Ez valóban zseniális. A megrajzolás tökéletes: egyszerre művészien összetett, zavaros, de közben mégis letisztult és átlátható. A színek pedig, hogy minden tompa, már szinte fekete-fehér, egyedül Fenegyerek ruháján erős piros (de az se mindig). A karakterek megrajzolása előtt is le a kalappal: mindegyiknek meg vannak a saját ismertetőjegyei és egyedisége. Nem úgy mint az egyik ÚBA kötetben, ahol a címlapon ugyan az a fej volt az egyik női karakteren, mint ami később az egyik férfi hősre került :).
A történet meg igen erőteljes és komoly, remekül megírt szövegekkel. Az időben ugrálás is indokolt és nem önkényes. A néhány apró poén is mind a helyén van. Kedvencem a két rendőr párbeszéde :).

Pár észrevétel:
- Nagy poén volt így látni a Vezért: eddig csak Pókemberekben meg egyéb lazább sztorikban láttam és ott mindig olyan, mintha valami szupererejű izé lenne, de itt simán megkéselték. Sokat dobott ez a sztori realitásérzetén.
- Lehet csak én vagyok ennyire perverz, de a 11. oldal 3. paneljén mi az a két mellnek látszó izé ott a háttérben? :)
- A 14-15-ös duplaoldalon a márkák valódiak, vagy kitaláltak? Mert ez alapján tudnám eldönteni, hogy ez egy igen jó művészi húzás, vagy szemtelen reklámfogás :).
- Mindíg vicces, amikor ugyan az a szó egyszer cenzúrázva van, egyszer meg nem: 3. oldal "szarul", 41. oldal "szarja", 80. oldal "kaki". Eből a 2. és a 3. van kicenzúrázva.
- A "Nuff Said"-es rész nem jött be túlzottan. Kicsit olyan tölteléknek éreztem, hogy az író inkább csak összedobott valamit, mert az volt az utasítás, ezért a sztori nem haladt semmit. Pedig tudnak szavak nélkül is kifejezni dolgokat, elég csak pár oldallal később megnézni Mrs Fisk hazautazását.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #212 Dátum: 2015. Március 26. - 21:55:58 »
Végre elolvastam az első Fenegyerek kötetet és azt kell mondanom, hogy igazatok volt. Ez valóban zseniális.
Ugye, hogy ugye? :)
Idézet
Az időben ugrálás is indokolt és nem önkényes. A néhány apró poén is mind a helyén van. Kedvencem a két rendőr párbeszéde :).
Az tényleg nagyon ott van. :)
Idézet
- Lehet csak én vagyok ennyire perverz, de a 11. oldal 3. paneljén mi az a két mellnek látszó izé ott a háttérben? :)
Szerintem lámpák. Mégis egy bíróság. :)
Idézet
- A 14-15-ös duplaoldalon a márkák valódiak, vagy kitaláltak? Mert ez alapján tudnám eldönteni, hogy ez egy igen jó művészi húzás, vagy szemtelen reklámfogás :).
Ezt nem tudom, nekem nem volt ismerős.
Idézet
- Mindíg vicces, amikor ugyan az a szó egyszer cenzúrázva van, egyszer meg nem: 3. oldal "szarul", 41. oldal "szarja", 80. oldal "kaki". Eből a 2. és a 3. van kicenzúrázva.
Ez hiba lenne, úgyhogy utánanéztem, nos a megfejtés egyszerű: ahol eredetiben is $#&@ van, ott meghagytuk (ez nem igazán cenzúra, illetve mi ugye erre *-ot használunk). Ahol kiírtam, ott alighanem nem volt az eredetiben. A sztori hangulata, stílusa szerintem "megköveteli", hogy maradjanak benne csúnya szavak is. Mégis egy retkes alvilágról szól, gyilkosokkal, gazemberekkel, és az olvasóközönsége sem gyerek.


kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Fenegyerek
« Válasz #213 Dátum: 2015. Március 27. - 14:08:27 »
Ez hiba lenne, úgyhogy utánanéztem, nos a megfejtés egyszerű: ahol eredetiben is $#&@ van, ott meghagytuk (ez nem igazán cenzúra, illetve mi ugye erre *-ot használunk). Ahol kiírtam, ott alighanem nem volt az eredetiben. A sztori hangulata, stílusa szerintem "megköveteli", hogy maradjanak benne csúnya szavak is. Mégis egy retkes alvilágról szól, gyilkosokkal, gazemberekkel, és az olvasóközönsége sem gyerek.

Nem azért mondtam, mert zavarnának a csúnya szavak (sőt, pont ellenkezőleg :) ), csak vicces volt. De amúgy én is erre gondoltam, hogy vagy véletlen volt eredetileg is, vagy ahol kiírták ott súlyt akartak adni a mondatnak.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #214 Dátum: 2015. Július 12. - 21:51:56 »
A következőnek lehetne ez a borítója?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Fenegyerek
« Válasz #215 Dátum: 2015. Július 12. - 22:23:32 »
Uhh, elég tetszetős  :bravo:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #216 Dátum: 2015. Július 13. - 09:40:44 »
Nem igazán, hiszen nem ez lesz a következő.  :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #217 Dátum: 2015. Július 13. - 23:41:09 »
Egész pontosan, hányas számok lesznek benne? :headscratch:
Vagy ez titok?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 03. - 22:11:16 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #218 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 19:34:28 »
Befejeztem az új Fenegyerek fordítását. Király volt. :)  :dd3:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #219 Dátum: 2015. Augusztus 20. - 19:43:53 »
Az jó.
Egyéb infó, pl. hogy egész pontosan hányas számokat fogja tartalmazni? :headscratch: