Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522823 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #280 Dátum: 2014. Május 06. - 22:40:58 »
Utólagosan igen, inkább úgy fogalmaznék kiegészítése az eredetinek.
Alan Grant és Norm Breyfogle próbálta beleépíteni a régi, itthon is futó sztorikba pl. ;)
Miller megcsinálta a Year One-al a kezdeti időket és a The Dark Knight Returns-el pedig egy lehetséges jövőjét.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #281 Dátum: 2014. Május 06. - 23:46:51 »
Szóval…
Batman: Első év (Year One) -> Batman eredettörténete. Miller írta. Kb. három darab nem agyat sorvasztóan rossz történetének egyike.
Ez aztán leágazik. Az egyik ág az Új-Föld, ami a „normál” univerzum = az, amelyikben kaine kiadványa is játszódik. Ennek a Batmannek az eredete a Year One-nal egyezik meg (többnyire). Ebben a világban a Year One folytatása a Year Two és a Long Halloween című sztorik.
A másik ág a Millerverzum, aminek része az All-Star Batman and Robin (Year One folytatása, de nem a normál világ része), a Dark Knight Returns (alternatív jövőkép) és annak folytatása, a Dark Knight Strikes Again (vagy DK2).
A millerverzumot képzeld el egyfajta nagy What Ifként, minden fentebb írt címével együtt.

Jaymz

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Batman
« Válasz #282 Dátum: 2014. Május 07. - 00:30:48 »
Kb. három darab nem agyat sorvasztóan rossz történetének egyike.

Kíváncsiságból, ezt minden FM munkára, vagy csak a Batman történeteire értetted?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #283 Dátum: 2014. Május 07. - 06:33:03 »
Köszönöm talgaby! ;)

Mondjuk azt nem ertem,hogy akkor mar miert nem tudtak ennek az univerzumnak megirni a Zero Year-t... :-\

-------

Akkor egy Year Two-ért és Halloween-ért fohász! :-)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 07. - 09:41:01 írta ZoliZoltán »
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #284 Dátum: 2014. Május 07. - 09:40:19 »
Kíváncsiságból, ezt minden FM munkára, vagy csak a Batman történeteire értetted?
En bloc az általa írt sztorikra. Beleértve Sin Cityt, 300-at (amiről ne feledjük, hogy egy „történelmi dokumentumregényként” jött ki, mielőtt a film megjelenése környékén mágikusan átment fantasybe), Martha Washingtont (oké, hogy fekete szatíra, de attól még annyira a képedbe nyomja a „cégek rossz, állam jó, ééééértem” szöveget, hogy a zsáner teljesen értelmét veszíti), a Hard Boiledot (ezt nem is részletezem), RoboCopot (amikor a RoboCop 2 film egy díjnyertes alkotás az általa elképzelt verzió mellett, már tudja az ember, hogy baj van… csak hát Franknél igazából mindig is baj volt, csak beletelt húsz évbe, mire az olvasók tömegesen felismerték ezt), a kornoaékszernek tartható Holy Terrort (amikor végre MINDENKI felismerte, hogy Miller egy rettenetesen pocsék író) és minden egyebet.
Bár aláírom, hogy a nyolcvanas években marvelnek írt dolgai igazából nem rosszak. Bár annyira nem is jók. A Daredevil Born Again ha manapság jönne ki egy ismeretlen írótól, szinte semmi figyelmet nem kapna, annyira átlagos – a maga korában volt újdonság inkább és emelkedett ki azzal, hogy mennyire eltért a mainstreamtől. A Pókemberei kifejezetten nem tetszettek. Az ilyen-olyan egyfüzetes beugró munkáit meg mondjuk nem olvastam. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 07. - 09:42:30 írta talgaby »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #285 Dátum: 2014. Május 07. - 12:19:22 »
Köszönöm talgaby! ;)

Mondjuk azt nem ertem,hogy akkor mar miert nem tudtak ennek az univerzumnak megirni a Zero Year-t... :-\

-------

Akkor egy Year Two-ért és Halloween-ért fohász! :-)

Ott van az első év (year one). A zero year rengeteget merít abból, csak még továvv bonyolítja a történetet.

Jaymz

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Batman
« Válasz #286 Dátum: 2014. Május 07. - 14:43:25 »
Kíváncsiságból, ezt minden FM munkára, vagy csak a Batman történeteire értetted?
En bloc az általa írt sztorikra. Beleértve Sin Cityt, 300-at (amiről ne feledjük, hogy egy „történelmi dokumentumregényként” jött ki, mielőtt a film megjelenése környékén mágikusan átment fantasybe), Martha Washingtont (oké, hogy fekete szatíra, de attól még annyira a képedbe nyomja a „cégek rossz, állam jó, ééééértem” szöveget, hogy a zsáner teljesen értelmét veszíti), a Hard Boiledot (ezt nem is részletezem), RoboCopot (amikor a RoboCop 2 film egy díjnyertes alkotás az általa elképzelt verzió mellett, már tudja az ember, hogy baj van… csak hát Franknél igazából mindig is baj volt, csak beletelt húsz évbe, mire az olvasók tömegesen felismerték ezt), a kornoaékszernek tartható Holy Terrort (amikor végre MINDENKI felismerte, hogy Miller egy rettenetesen pocsék író) és minden egyebet.
Bár aláírom, hogy a nyolcvanas években marvelnek írt dolgai igazából nem rosszak. Bár annyira nem is jók. A Daredevil Born Again ha manapság jönne ki egy ismeretlen írótól, szinte semmi figyelmet nem kapna, annyira átlagos – a maga korában volt újdonság inkább és emelkedett ki azzal, hogy mennyire eltért a mainstreamtől. A Pókemberei kifejezetten nem tetszettek. Az ilyen-olyan egyfüzetes beugró munkáit meg mondjuk nem olvastam. ;D

Hmm, ezt olvasva kissé az az érzésem támadt, mintha a véleményed tényként kezelnéd, de ez valószínű, az én rosszindulatom :) Nem sorolnám Millert minden idők legjobbjai közé, DD-k, Robotzsaruk nem tetszettek, Első év, Pókok mérsékletlen, de a Sin City-k nekem kifejezetten tetszettek, rajz és sztori egyaránt. Mást nem olvastam..
Elnézést mindenkitől, off-topic befejezve.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #287 Dátum: 2014. Május 07. - 15:04:01 »
Nem, ez a véleményem, bár a Holy Terror esetében a tény sem esik túl messze tőle. Sőt, igazából elég közel. Ha róla beszélünk, akkor az a képregényei Spiritje: nem találtam még olyan embert se élőben, se széles e interneten, akinek tetszett volna – maximum azért, mert részegen jót lehet röhögni rajta.
A Sin City Miller talán leginkább vegytiszta alkotása, hisz egész életében azt írta, és a befejezése óta is azt írja, csak más cím alatt. Pont ezért általában ezt tekintik a főművének, hiszen tényleg elemében volt. Más kérdés, hogy számomra ez az elem egy sekélyes, áthatóan nőgyűlölő, önismétlő valami.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #288 Dátum: 2014. Május 07. - 16:06:37 »
Nekem tetszik az Első év!és pont. :)
BATMAN,Spawn,Star Wars

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Batman
« Válasz #289 Dátum: 2014. Május 07. - 19:19:09 »
Pont azt mondja tg hogy azzal nincs (nagy) baja.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #290 Dátum: 2014. Május 07. - 20:44:51 »
Jaymzre reagáltam! :)
BATMAN,Spawn,Star Wars

Jaymz

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Batman
« Válasz #291 Dátum: 2014. Május 07. - 22:26:47 »
Jaymzre reagáltam! :)

Nekem is tetszik, csak mérsékelten :) Szerintem van jobb Frank Miller, és van jobb Batman (hajajj).

Más kérdés, hogy számomra ez az elem egy sekélyes, áthatóan nőgyűlölő, önismétlő valami.

Érdekes, amit mondasz, elég hasonlóan vélekedett 2-3 éve (mindenesetre akkor olvashattam) Alan Moore, és akkor is felhúztam a bal szemöldököm. Az első 3 magyarul megjelent Sin Cityt olvastam, ez nem kizárt, hogy kevés volt az önismétlés felfedezésére. Sekélyes, hmm, én nem érzem felszínesnek a sztorikat, izgalmas kezdet, van bennük csavar, és kíváncsian várom a végkifejletet. Ez nálam kimeríti a "jó történet" fogalmát. Vagy ha sekélyes alatt azt érted, hogy nincs tanulsága, szerintem nem is az a célja. És, hogy nőgyűlölő.. az igazság, hogy 16-18 éves voltam, amikor ezeket olvastam, akkor semmi ilyesfajta célzást nem véltem felfedezni. Elképzelhető, ha most újraolvasnám őket, más lenne a véleményem. Még májusban rá is szánom magam :) Nno, ennyi volt a FM „védelem”, nem szeretném, hogy torzított kép alakuljon ki az ízlésemről, a Sin Cityt szeretem, se több, se kevesebb. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #292 Dátum: 2014. Május 08. - 10:57:23 »
En bloc az általa írt sztorikra. Beleértve Sin Cityt, 300-at (amiről ne feledjük, hogy egy „történelmi dokumentumregényként” jött ki, mielőtt a film megjelenése környékén mágikusan átment fantasybe), Martha Washingtont (oké, hogy fekete szatíra, de attól még annyira a képedbe nyomja a „cégek rossz, állam jó, ééééértem” szöveget, hogy a zsáner teljesen értelmét veszíti), a Hard Boiledot (ezt nem is részletezem), RoboCopot (amikor a RoboCop 2 film egy díjnyertes alkotás az általa elképzelt verzió mellett, már tudja az ember, hogy baj van… csak hát Franknél igazából mindig is baj volt, csak beletelt húsz évbe, mire az olvasók tömegesen felismerték ezt), a kornoaékszernek tartható Holy Terrort (amikor végre MINDENKI felismerte, hogy Miller egy rettenetesen pocsék író) és minden egyebet.
Bár aláírom, hogy a nyolcvanas években marvelnek írt dolgai igazából nem rosszak. Bár annyira nem is jók. A Daredevil Born Again ha manapság jönne ki egy ismeretlen írótól, szinte semmi figyelmet nem kapna, annyira átlagos – a maga korában volt újdonság inkább és emelkedett ki azzal, hogy mennyire eltért a mainstreamtől. A Pókemberei kifejezetten nem tetszettek. Az ilyen-olyan egyfüzetes beugró munkáit meg mondjuk nem olvastam. ;D

Én nem olvastam túl sok Frank Millert, és sok helyen igen durván szidják a munkáit (főleg az újabbakat, amiket még nem olvastam), viszont amit olvastam az mind kiemelkedő volt. A Sin City nagyon egyedi képregény, vagy mondhatnám a Fekete Fehér/Papírmozikban levő kisebb történeteit, vagy a 300-at. Fenegyereket és egyéb szuperhőst még nem olvastam tőle, kivéve a korai Batman-eket. Az Első év, valamint  a Sötét Lovag Visszatér szinte a legmeghatározóbb Batman történetek, amik szinte minden utána következő sztorira, sőt filmekre is nagy hatással voltak, még Tim Burton és Cristopher Nolan is azokat emelte ki, mint elsődleges ihletforrást.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy lehet nem a legjobb író, lehet mára már belefáradt vagy kiégett, de azt el kell ismerni, hogy a képregény-történelem egyik legmeghatározóbb alakja.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #293 Dátum: 2014. Május 08. - 11:20:08 »
Azért majd olvasd el az összes többi Batman-történetét azon a kettőn túl, mielőtt túlmagasztalod. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #294 Dátum: 2014. Május 08. - 12:22:38 »
Azért majd olvasd el az összes többi Batman-történetét azon a kettőn túl, mielőtt túlmagasztalod. :)

Nem magasztaltam túl, mivel nem azt mondtam, hogy a "legjobb", hanem hogy az "egyik legmeghatározóbb", vagyis alkotott olyan műveket, amiknek különösen nagy hatásuk van más művekre. Lehet, hogy nagyon rosszakat is alkotott, de az már egy másik téma.

spuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 60
Re:Batman
« Válasz #295 Dátum: 2014. Május 08. - 14:29:22 »
Lehet, hogy már volt róla szó, ez esetben elnézést. Hogyhogy a régi DC logó lesz a borítón? Nem mintha baj lenne, csak kíváncsi vagyok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #296 Dátum: 2014. Május 08. - 15:06:24 »
Még nem lett jóváhagyva a borító, nem tudjuk, hogy melyik lesz rajta. Egyelőre ezt küldték.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Batman
« Válasz #297 Dátum: 2014. Május 08. - 16:13:25 »
Ó, pedig ez szerintem jó logo. Sőt továbbmegyek, nekem a Bullet tetszett a legjobban.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #298 Dátum: 2014. Május 08. - 19:20:24 »
Én azt mondom, mindig igazodjunk a történethez, hogy az mikor került kiadásra, és az akkor rajta szereplő DC logót használjuk. Nekem tetszik amúgy az új is. :)


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #299 Dátum: 2014. Május 08. - 19:27:04 »
Ez azért nem így működik. Nem véletlenül van az új logó a harmincéves történetek új kiadásain is.