Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522826 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #480 Dátum: 2014. Július 22. - 17:22:57 »
Ebben viszont igazat adok. Simone épp az ellenkezőjére játszik sokszor, míg Benes domborít. Valahol mégis működik, mert az ő kettősük volt a legnépszerűbb.
Azért örülök, hogy legalább ebben egyetértünk, a többiről az OFF-ban.  ;)
Ha nem lenne ennyire elszállt a rajz, lényegében oda merném adni női olvasóknak is, hogy mégiscsak vannak értelmes női képregénykarakterek is, de így...  :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #481 Dátum: 2014. Július 22. - 20:01:35 »
Új szám elolvasva. Nekem továbbra is nagyon tetszik a BoP. Remélem, az elfizetők nem bubis, hanem "szilikonos" borítékba kapják a példányukat (uh, 33. oldal!!!  :surp:)
Szerintem maradhat a bubis, engem ezek a rajzok inkább emlékeztetnek keményre fújt focilabdákra, mint szilikon mellekre... Manapság már egy szilikon mell is természetesebben néz ki, mint ezek.
Érdekes, de itt sokszor úgy érzem, hogy a rajzoló mintha az író ellen dolgozna, és ez már a kötetben is feltűnt. Az író arra törekszik, hogy a szereplőket egy kicsit felrázza, kiléptesse a szokásos "csak annyit ér a képregény, hogy vannak benne csöcsök, meg seggek" szerepből, erre párszor amolyan önreflexív módon a szereplők is felhívják a figyelmet, közben a rajzoló minden drámai élt elvesz az egészből a minden hitelességet nélkülöző erotikus show-kkal.
Én valamiért még mindig amondó vagyok, hogy szexibb lenne egy rajzolt nagy mell is, ha úgy viselkedne mint egy nagy mell, nem pedig mintha állandóan egy masszív push up melltartó nyomná fel a karakterek nyakába, hogy peckesen meredezzen az ég felé. Most vagy a rajzoló nem látott még mellet, vagy az olvasóknak van kifejezetten erre igénye, gyanítom, inkább az utóbbiról van szó.
De most a Batman sztori is illet a tematikába, Batman legnagyobb gondja, hogy egy gyönyörű nő elkábította egész éjjel szeretkezett vele, és hopp lett egy gyereke. Mintha direkt úgy lett volna a kiadvány összeválogatva, hogy a képregényekre jellemző negatív szexuális sztereotipíákat támassza alá.  :lol:
Most a Batman elég keveset haladt előre, a nindzsa ember-denevéreken, meg jót röhögtünk.
Ellenben Barbara sztorija viszont kifejezetten érdekes, valahogy most az egész kiadványban ez tűnik számomra a leg-magával ragadóbb csavarnak. Plusz Barbara az egyetlen nem szexualizált női karakter a sztoriban (habár Batgirl egész konszolidáltan nézett ki, ezek szerint tud ez a rajzoló másképp is, ha akar).
Kanári féle kiborulásra gondolok, szuperhős vagy, vagy nem?
Akkor szedd már össze magad.
Most nem azért, de szerintem Pókembernél nagyobb rinyagépet nem látott még a nyugati képregényvilág (a keleti igen, a manga/anime karakterek hihetetlen mennyiségűt tudnak rinyálni minden apróság miatt), ha ez a lányos nyavalygás, akkor Peter egy hatalmas nagy punci, mert kb. 40 éve nem csinál mást.  :hehe:
Nekem ezzel nem volt semmi problémám, a szuperhősök is ki tudnak borulni.

Batgirl azért néz ki másképpen, mert azokat a paneleket más rajzolta, a neve Cliff Richards, bár az egészet ő csinálta volna...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #482 Dátum: 2014. Július 22. - 20:11:58 »
Így érthetőbb.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #483 Dátum: 2014. Július 23. - 06:52:19 »
Mar mindjart jon a Kulonszam! :-) :kingpin:

Annak amugy van barmi koze az elozo 2 Kepes JL kotethez?
Nem, nincs. Az a sorozat Adventures volt, vagyis nem az eredeti csapat, hanem a kisebbeknek készült változata.
Okes.Koszonom.
Remlett,hogy az vmi rajzfilmes volt...
BATMAN,Spawn,Star Wars

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #484 Dátum: 2014. Július 23. - 18:27:46 »
Végre megjött, csak 10 napba telt :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #485 Dátum: 2014. Július 23. - 19:53:03 »
Jó munkához idő kell.  :paradicsom:

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #486 Dátum: 2014. Július 24. - 16:42:43 »
Mar mindjart jon a Kulonszam! :-) :kingpin:

Annak amugy van barmi koze az elozo 2 Kepes JL kotethez?

Annyi köze van hozzá hogy a történet a Grant Morrison -Mark Waid  JLA folyamból lesz  ami a Justice League rajzfilm egyik nagy képregényes elődje (ekkor állt vissza a csapat a Giffen-Dematteis féle JLI JLE és egyéb mutációkból a klasszikus hetes JLA felállásba) csak a rajzfilmben Aquaman-t kicserélték Hawkgirl-re és sok olyan történetre alapozott amit a rajzfilm is feldolgozott később ... Szóval ha kicsit hugyorítva nézi az ember fia/lánya a JLAdventures történeteket akár kánonnak is lehet venni a Morrisons-Waid JLA folyamhoz (persze Morrison szerint minden kánon még a legelveteműltebb Silver-age történetek is).

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #487 Dátum: 2014. Július 24. - 22:15:26 »
Kúl, kúl, megérkezett hozzánk is a második rész, vártam már!;D
Csodás lett, mint az első rész, ezer köszi érte  :kingpin:  :worship:

És megérkezett a "kedvenc" kis karakterem is, valahogy soha nem tudtam megbarátkozni Damiennel... hátha majd most  :hehe:
Ragadozókat bár még nem olvastam, de az feltűnt, hogy ezúttal  Benesnek meg jó sok kebelt kellett rajzolnia  ;D

És, az első Liga képregény M.On, nagyon fajin,ennek nagyon örülök és várom!!  :oh:
(név kukacoskodás, kár, hogy végül maradtak eredetiben a nevek, na és pont egy ilyen csapatag felsorolásnál tikkel szegény szemem, csupa angol név, és szegény Zöld Lámpás így meg már úgy kilóg  ;D de ennyi baj legyen, magyarul lesz Liga képregény  :oh: )
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #488 Dátum: 2014. Július 24. - 22:21:53 »
Ja, hát a nevekkel nagy bajban voltunk, de végül ez lett a végítélet.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #489 Dátum: 2014. Július 25. - 10:12:15 »
Hát nagyon sajnálom, de ez van  :(
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #490 Dátum: 2014. Július 25. - 10:18:39 »
Onnan ugye csak Csodanő lehetne magyarul, Flash mindig is Flash volt a képregényekben. A tévé kezdte villámozni...
De nem kell szomorkodni... az csak egy hirdetés...
A tény kedvéért: Csodanő Wonder Womanként szerepelt előszőr a Sup-Batben... a későbbi számokban lett Csodanő (amely nevet én is jobban szeretem... és igyekszem belepréselni, ha engedik)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #491 Dátum: 2014. Július 25. - 10:19:51 »
A tévé kezdte villámozni...

Amivel nekem nincs is semmi bajom és jobban be is jön  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #492 Dátum: 2014. Július 25. - 16:20:24 »
Könnyen fordítható név, és én sem értem, miért maradt Flash... majd 1x megkérdem az illetékest.
Ha alkalom adódik rá, vhogy belecsempészem, mert nekem is tetszik.  ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #493 Dátum: 2014. Július 25. - 19:45:13 »
Könnyen fordítható név, és én sem értem, miért maradt Flash... majd 1x megkérdem az illetékest.

Vagy megkellen győzni Kaine-t ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #494 Dátum: 2014. Július 25. - 19:49:19 »
Kaine nem komálja a keveredést, a következetesség híve...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #495 Dátum: 2014. Július 25. - 20:37:03 »
Szintúgy!  :D (kivéve ha magyarosítási nevekről van szó  ;D), na de túl tárgyaltuk már ezt a témát.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #496 Dátum: 2014. Július 25. - 22:33:35 »
Szintúgy!  :D (kivéve ha magyarosítási nevekről van szó  ;D), na de túl tárgyaltuk már ezt a témát.

Jaja, ne akarjátok, hogy előhozakodjak a Gyilkos Krokkal, (ami tökmindegy angolul vagy magyarul kerül a füzetbe, személyes véleményem szerint mindkettő sz*r)
Vagy pl a Kétarc, hogy beszélsz róla harmadik személyben... (a) Kétarc, mert ugyebár kettő van belőlük ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #497 Dátum: 2014. Július 26. - 12:14:33 »
Akkor mi lenne a Superman magyarul?
Gagyi...
vagy a Bruce esetleg? :-P
Szerintem jo az angol nev mindenkinek!
Az a nevuk.
BATMAN,Spawn,Star Wars

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #498 Dátum: 2014. Július 26. - 17:09:41 »
Kinn a különszám borító (bár már láttátok elégszer). :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #499 Dátum: 2014. Július 26. - 17:27:10 »
Kinn a különszám borító (bár már láttátok elégszer). :)

A különszám borítókból sosem elég ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."