Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522863 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kyd

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Batman
« Válasz #580 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 21:41:48 »
Helló!

Igen, ha kéred, akkor megkapod. Ha nem, akkor nem, ahogy neked jó.

rendben, köszi!

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Batman
« Válasz #581 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 00:15:08 »
Elolvastam végre a különszámot. Nagyon tetszett, sokkal jobb, mint a belőle készült eléggé közepes rajzfilm (JL: Doom). Úgy érzem, hogy a rajzfilmet túl gyerekbarátra készítették a képregényhez képest, pedig a DC mostani rajzfilmjei néha elég "erősre" sikerülnek. Örülök, hogy nem sok köze volt hozzá.  :) Egyedül a rajzzal nem voltam megelégedve 100%-osan, nem volt rossz, de kicsit többet vártam. :) Még egy apró dolog szúrta a szememet, mégpedig az, hogy a "Ra's Al Ghul, ökoterrorista" nagyon sokszor hangzott el  képregényben. Kicsit megakasztott olvasás közben. :) Mi lett Batsy sorsa ezután? Hogy került vissza a ligába? Volt valami hatása a többiekre ezután is, vagy utána úgy viszonyultak hozzá, mintha  mi sem történt volna?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #582 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 15:10:18 »
Igen, tényleg többször emlegették így, ez a folytatásos, füzetes megjelenésű történetek átka: ha nincs emlékeztetőoldal, össze kell foglalni az előző számban történt eseményeket dióhéjban, hátha vki nem olvasta, és így elkerülhetlenek az „ismétlések". De emlékeim szerint kétszer nevezék ökoterroristának, ami szvsz nem sok.  ;)

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Batman
« Válasz #583 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:51:23 »
Nagyon jó kis történet volt! :) A rajzért nem voltam túlságosan oda, de összességben tetszett a különszám, jöhet még ilyen a jövőben is  :bravo:


Nálam is ez a helyzet, a koncepció nagyon ott van, viszont sajnálom, hogy nem egy jobb rajzolóra bízták a sztorit. Olyan élettelen, kőszobor arcú emberkéket rajzolt ez a manus. Szóval ez némileg rontott az összképen, de egyébként tetszett.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #584 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:08:38 »
Megvetem én is a különszámot, egynek nem volt rossz, de maradok inkább a sima Batmannél. Az viszont nagyon tetszik!

Kicsit részletesebben: egyrészt igen, a rajz nem volt túl erős, de ez nálam nem akkora hátrány hogy ne tudjon valami működni. Inkább az volt vele a bajom, hogy számomra súlytalan volt az egész. Én nem vagyok valami nagy ismerője a DC univerzumnak, de a jelentősebb hősöket persze azért ismerem, akárcsak az Igazságligát. Rajongani mondjuk egyáltalán nem rajongok értük. Szóval volt egy általam felszínesen ismert csapat, akik közül talán Flasht szeretem a bőregéren kívül. Batman viszont többnyire egyedül dolgozik - és szerintem teljesen igaza volt, hogy vészforgatókönyvet  csinált a legrosszabb esetre. És bár az érdekes volt, hogy miként iktatták ki a tagokat (bár Zöld Lámpás elintézésével kapcsolatban kábé egy tucat kérdést fel tudtam volna tenni), azon egyáltalán nem tudtam izgulni, hogy az egyik "legmagányosabb farkas" hőst kiszavazz-e az általam annyira nem is ismert banda. Mert ha igen, akkor mi lesz? Semmi. Detektív kell? Valaki szóljon a Kék Bogárnak! Batmant otthon várja egy egész pszichofalva, legalább nem kell az űrben  (!!!) keringő bázisra járkálnia. Nem lehúzni akarom ezekkel a képregényt, csak érzékeltetni, hogy annak aki nem ismeri  kellően a DC világát, annak az ilyen - gondolom - híresebb történetek sem ütnek akkorát.

És tudom, van élet a Marvelen túl (és a kéthavi Batmannek állatira örülök). De a Marvel Univerzum itthon akkor is sokkal ismertebb a DC-nél. Még ha nem is olvasol képregényt, a filmvásznon belefutottál már vagy egy tucat marvel karakterbe. (És Amerika Kapitány halála még így sem vágott a földhöz, pedig rengeteg történetet olvastam már vele, a filmjeit is szerettem, de ő is csak másodhegedűs a közkedveltebb hősök mellett...)
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #585 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:13:55 »
és szerintem teljesen igaza volt, hogy vészforgatókönyvet  csinált a legrosszabb esetre.
Mondhatjuk úgy, hogy tőle nem is várnánk mást, viszont igaza volt WW-nek is, hogy ha nem tud megbízni 100 százalékosan egy csapattársában, akkor az a csapat nem működhet. Nem az volt a legnagyobb baj, hogy vésztervet készített, hanem hogy ezt titokban tette. Mindenki megértette volna, ha elmondja, és elég lett volna annyit tenni, hogy a módszereket nem az adott embernek árulja el - azaz pld. Superman legyőzhetőségét Flashnek. De mint tudjuk, Bruce nagyon önfejű tud lenni.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #586 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:19:00 »
Ezt megértem, de ha valakinek elárulod, hogy van egy biztos módszered a legyőzősére és eljön az idő hogy tényleg szükség is lenne rá, akkor szinte biztos hogy a gonosszá vált illető azzal kezdené, hogy ellopja/ellehetetleníti a használatát, esetleg a földdel teszi egyenlővé a denevérbarlangot. Szupi ellen is akkor lehet használni a cuccot, ha nem számít rá (külöben akár az űrből is felrobbantja Gothamet a szemével), és kétlem hogy a Lámpással is még egyszer el lehetne játszani ezt a trükköt. Szóval csak úgy van értelme, ha nem tudnak róla. Bruce felelőssége inkább ezen tudás védelmén van. Azért simán számon lehetett volna kérni.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #587 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 12:25:09 »
Szupinak nem kellett volna tudnia róla, hogy kinél van a kulcs - ahogy azt sem, hogy az a bizonyos módszer az ő esetében egy tárgy, amit keresni kell. Úgyis jobb helyen lenne Flashnél - ha el akarja venni tőle, érje utol!  ;D

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Batman
« Válasz #588 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 15:06:01 »
Batman különszám:

Ebben az évben sorra teljesülnek a titkos kívánságaim a hazai képregényes kiadás fronton: előbb a Fallen Son, most pedig a Bábel tornya.

Nagyon jó ötlet volt, hogy kötetben jelent meg ez  a DC csapat-dráma, hiszen minden résznek úgy lett vége, hogy üvöltött a folytatásért. Batman nagyon jól kitervelte, hogyan lehet elintézni a Liga egyes tagjait, azonban szerintem is szólnia kellett volna a többieknek, hogy létezik egy ilyen vészterv. Mert mi van akkor, ha pont őt állítják át a sötét oldalra?  ;)

A rajzok mai szemmel valóban kicsit gyengébbnek tűnnek, de az akkori színvonalat szerintem hozzák. Amit hiányoltam a történetből, az Batman érzéseinek a kifejezése a szavazás alatt, esetleg már tudva az eredményt.

Számomra nem hiányoztak a karakter leírások. Ha megnézzük a hazai nyomtatott kiadást, akkor a Fejvadász és a Gumiember kivételével mindenkiről jelent már meg több oldalnyi dokumentáció, elég csak az ólomfigurákhoz járó újságokat vagy a a régi Semices-es füzeteket elolvasni. (A honosító oldalak remek munkája sem elhanyagolható.)

Aki nem tud angolul, még az is szinte minden lényeges dolgot megtalálhat az adott karakterről a neten.   

Nagy köszönet ezért a kiadványért, remélem sikeres lesz és minden évben a kezünkbe vehetünk egy Batman-különszámot is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #589 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 16:05:21 »
Az borítékolható, mert anélkül nem lehet a Batmant sem megvenni. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #590 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 13:43:27 »
Kinn az új borító.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #591 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 13:50:54 »
Nagyon bejön ez a borító, csúcs !! ;)

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #592 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 14:10:31 »
Szerintem rendben van ez a borító, nagyon is.
Örülök, ha ennyire nincs veszélyben a Batman sorsa, ha simán mehet rá Ragadozók borító is.
Hajrá Kingpin!

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #593 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 14:23:22 »
Nagyon szuper a borító! :) Batman 75 years logócska ezen is lesz vagy csak a különszámra ment? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #594 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 17:26:35 »
Azt még nem tudom.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #595 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 19:08:20 »
Azt a szept.-et szedjétek le róla, majd ha havonta jön, akkor lesz értelme! ;)
Amúgy jól néz ki! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 28. - 21:12:27 írta balogh44 »

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #596 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 20:24:07 »
Jól néz ki a borító. Nagyon várom már!! ;D :)

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #597 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 09:19:14 »
Szerintem is teljesen jó lett ez a borító. Hajrá!  :kingpin:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Batman
« Válasz #598 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 18:32:12 »
Nekem is tetszik, egyszerűen szuper! :kingpin:

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Batman
« Válasz #599 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 22:06:15 »
Egyet értek az előttem szólókkal írókkal. Atom király borító. :kingpin:
Csupán egyet nem értek: Ha a fő téma a Batman, és mellék téma a Ragadozók, akkor miért a Ragadozók került címlapra? Kérdezem ezt úgy, hogy mellesleg tényleg bejön a borító, abszolút semmi probléma nincs vele számomra, csupán kíváncsi vagyok.
SD. EJC.