Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #960 Dátum: 2015. Január 18. - 19:58:07 »
Kiváltképp nekem is ez az egyik bajom.Én se illusztrált történetet akarok egy képregény formájú füzetben kapni,hanem egy klasszikus értelemben vett képregényt.Panelekkel,buborékokkal,stb.
Az illusztrációk rémesek voltak.Kidolgozottságuk leginkább egy ezredforduló környéki videó játékéval vetekedett.Mint mondjuk a Tomb Raider III. vagy IV.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #961 Dátum: 2015. Január 18. - 20:16:55 »
én még nem kaptam meg, elég kíváncsi vagyok rá. kicsit furcsa, hogy az előfizetői példányom később érkezik meg mint ahogy kikerül az újságoshoz.
Nem te szoktad mindig 1-2 héttel később kapni a többieknél?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #962 Dátum: 2015. Január 18. - 20:19:59 »
én még nem kaptam meg, elég kíváncsi vagyok rá. kicsit furcsa, hogy az előfizetői példányom később érkezik meg mint ahogy kikerül az újságoshoz.
Nem te szoktad mindig 1-2 héttel később kapni a többieknél?
heteket nem szoktam várni szerencsére, csak 1-2 napot. mikor lett feladva?

a_mano

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Batman
« Válasz #963 Dátum: 2015. Január 18. - 20:29:07 »
Varom mar, remelem holnap talalok vhol...
A szélesebb mosoly élesebb kést rejt.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #964 Dátum: 2015. Január 18. - 21:50:09 »
A kompjuteres grafika tényleg elég béna volt... megjegyzem képregényben ezt elég kevesen tudják jól csinálni... nekem csak a Pókemberben tavaly felbukkant Clayton Crain és Stjepan Sejic jön be ebből a műfajból ha 24 oldal képregény lett volna John Van Fleet ezen stílusában lehet nem tudtam volna végigolvasni... amúgy a Vampire szerepjáték illusztrációit csinálta ő, és Batman történetet is rajzolt már  ilyen stílusban nem értem miért nem ilyesmit csinált...

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #965 Dátum: 2015. Január 18. - 21:52:36 »
Akinek nem tetszett, hadd kérdezzem meg, miért nem? A műfajával volt gond? Vagy a történet nem jött be? Vagy – és most gonosz leszek –, hogy kicsit többet kellett olvasni?  :twisted:
Nekem ez volt az első újonnan kiadott Batman-sztori, ami tetszett, ami nem egy súlytalan, párszavas akcióhegy volt.
Igaz, nem könnyű olvasmány – fordítani és főleg értelmezni semmiképp nem volt az –, de nagyon örülök, hogy kaine beválogatta, mert ez kulcsfontosságú Joker szempontjából, hogy amikor megint előkerül, miért lesz olyan, amilyen. És a múltat is kicsit más megvilágításba helyezi.
A formátuma pedig unikum, lehet, hogy ez annak jön be igazán, aki sok képregényt olvas, és felüdülés egy prózában elmesélt sztori...
Majd írok egy rövid jegyzetet hozzá, ide a honlapra, mert sok minden van benne elrejtve, amit első, de talán még többszöri olvasásra sem lehet kiszúrni -- illetve csak a legelszántabb/-érettebb denevérfanok veszik észre.

Sokat gondolkodtam, hogy reagáljak-e erre az írásra. Végülis, ha jól emlékszem, Ati szorosan összefonódik a Kingpinnel. Nem akarok rossz viszonyt. Ez egy fórum, ahol gondolatok, vélemények ütköznek. Viszont, ha bennfentes, akkor nem tetszik a hangnem! Mi az, hogy "kicsit többet kellett olvasni?" Már elnézést, de a vásárlók nem buta parasztok, akik nem szeretnek olvasni! Nem azért, de én több száz oldalas könyveket olvasok havonta, tehát nem lehet rám fogni, hogy kicsit többet kellett olvasni...Enyhén felháborító ez a kijelentés. Mi van akkor, ha negatív a visszajelzés egy kiadvány után? ... Ez a reakció, hogy "mi van, nem szerettek olvasni?". Szerintem nem ez a megfelelő reagálás. Az olvasóknak is lehet véleményük, nem? Van, aki pl. azért szereti a képregényt, mert sok-sok képpel illusztrálják az adott eseményt. Ez baj, ez elitélendő?? Elnézést, ha nyers voltam, egyszer ki lehet adni ilyet is, de valószínüleg a többség nem ezt várja. Továbbra is előfizető és vásárló leszek, mert kitűnő kiadványok voltak eddig, és remélem ez után is azok lesznek, melyeket a Kingpin ad ki.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Batman
« Válasz #966 Dátum: 2015. Január 18. - 23:46:57 »
Elég elszomorító hogy az itteni idősebb korosztály egy része képtelen a netes etikett elsajátítására ezzel heti több tucat facepalmot okozva de ha csak egy szó elhangzik valakinél amibe bele lehet kötni vagy magadra lehet venni akkor ugranak. Lehet törölni ezt a hszt, nem akarok vitát. Csak megjegyeztem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #967 Dátum: 2015. Január 19. - 00:08:26 »
Mi az, hogy "kicsit többet kellett olvasni?" Már elnézést, de a vásárlók nem buta parasztok, akik nem szeretnek olvasni!
Valójában… elég sokan azok. A kora kilencvenes évek (Spawn-nemzedék) és a kora 2000-es évek (Ultimate-nemzedék) is kinevelt egy olyan réteget az amerikai kommersz képregények fogyasztói között, akik nem hajlandóak oldalanként 50 szónál többet olvasni egy képregényben. Az elmúlt elég sok évben fle se tudom neked idézni, hányszor találkoztam olyan panasszal képregények kapcsán fórumozóktól, hogy azért nem tetszett nekik valami, mert túl sok volt benne a szöveg.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #968 Dátum: 2015. Január 19. - 00:33:44 »
De valljuk be, itt konkrétan nem az a történet vagy helyzet, hogy több a szöveg valamivel.
Én sem vitatkozni akarok, nincs ezzel semmi gond, belefért egy ilyen, de igazából kihagytam volna. Itt jelen esetben egy súlyos műfajcsere volt, érthető, ha valakinek nem tetszett. Én például a HP-ket is csak azért veszem meg, mert gyűjtőnek tartom magam, egyáltalán nem az én világom.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #969 Dátum: 2015. Január 19. - 01:06:33 »
Túl sok szöveggel is agyon lehet ütni egy képregényt... főleg ha a régebbi (60as 70es évek) képregényeket nézzük ahol a cselekményt leíró narráció sokszor vagy redundáns a képekkel vagy elegánsan kiváltható lenne velük.. A képregénynél jogos elvárás tud lenni az ami a filmnél is egy alapvetés hogy ha lehet mutasd és nem mondd (show dont tell) a cselekményt . A jó írók erre megtalálják az egyensúlyt... A másik véglet persze az Ultimate vonallal néprszerűvé vált képhangsúlyos stílus ami leginkább a Mangák képi világát felépítését utánozza... az más kérdés hogy egy hetnte kijövő mangakötet 500 oldallal amiben több mint tíz cím fut párhuzamosan...(nagyjából 600 forint körüli áron) szemben a Marvel havi 25 oldalával... lassan 5 dollárért /füzet (olyan 1400 ft)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #970 Dátum: 2015. Január 19. - 01:14:52 »
Kedves kzoli!
Őszintén sajnálom, hogy ez az egyetlen, ami megragadt a kérdésemből, hozzászólásomból, nem sértésnek szántam, főleg nem az Olvasók felé, remélem, más nem vette magára.
Valóban kicsit provokatív volt az utolsó kérdés, ezért hagytam a végére, ezért volt ott a megjegyzés és a gonosz vigyori fej -- és előtte kérdeztem még két dolgot. Főleg az okokra voltam kíváncsi, ezt más megírta – nem tetszett a rajz –, tőled csak erre nem érkezett válasz.
Azt is tudom, és tapasztalom a saját ismerősi köreimben, hogy vannak, akik nem olvassák el a hosszabb írásműveket, vagy azért nem tetszik valami, mert több a szöveg. Ettől SENKI nem lesz ostobább vagy paraszt -- nem is értem, miként függ ez össze?? És miért kell ezt egybemosni? Ezer oka lehet annak, hogy vki miért nem olvas el vagy szeret, teszem azt, egy novellát.
Sztem mindent meg lehet írni, én minden negatív véleményt is szívesen veszek a munkámmal kapcs is akár. És ne tartson vissza, h a Kingpinnek IS dolgozom.
Én csak a részletekre voltam kíváncsi, mert számomra igen keveset mond az, hogy „nem tetszett/nem jött be”.
És eddig egy olyan hosszászólást nem olvastam, h a történettel lett volna gond... és mivel a képek egy novella esetén igencsak másodlagosak, csak arra tudok következtetni, h az eddigieknek azért nem tetszett, mert képregény helyett képes prózát kaptak.
Amivel nincs gond.
Amúgy.
Csak gondoltam, rákérdezek.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 19. - 01:32:16 írta Ati »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #971 Dátum: 2015. Január 19. - 06:32:12 »
Ati!

Nekem a történet se jött be.Már régebben is mondtam,hogy herótom van már a sok Joker sztoritól.Ez meg aztán végképp nem hagyott mély nyomot.
Egyébként én szeretek sokat olvasni.Emiatt nagy kedvencem a Sandman.Azt nem lehet kivégezni 10 perc alatt.Ellenben az Astonishing X-Men-el,ahol két egymást követő oldalon is csak távolba merengés van megjelenítve,nagyon minimalista szöveggel(de leginkább szöveg nélkül)....

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Batman
« Válasz #972 Dátum: 2015. Január 19. - 08:56:57 »
nekem sem jött be :( sem a "rajzok" sem az, hogy műfajt váltottunk egy szám erejéig. :(

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #973 Dátum: 2015. Január 19. - 10:20:37 »
Na végre meghozta a postás, vagy hát nem is tudom.
A borító nagyon bejött, a poszter is és a ragadozók is nagyon jó volt. A füzet ragadozós része sohasem volt amúgy a kedvencem. Nem is nagyon követtem, de ez a rész meghozta a kedvemet.

Ezzel a jokeres történettel viszont nekem is bajom van, annyira vártam, hogy ez inkább csalódás. Nem azzal van baj, hogy "műfajt váltottunk", mert szerintem ez belefér. Azt érzem, hogy próbáltak, hasonlót csinálni az arkham asylum kötethez, de ez nagyon nem sikerült. Ott a képek igényes festmények voltak, és harmóniába voltak a szöveggel (persze a képregényes forma jobban meg is maradt). Itt viszont a képek szinte össze vissza vannak és eszméletlen gusztustalanok. maga a megjelenítésük, nem a tartalmuk. Sajnálom, hogy ilyen lett, azt hittem sokkal jobb lesz.

A másik amit hiányoltam, az az átlátszó fólia amibe pluszba be voltak csomagolva a képregények. Nem tudom, hogy csak az enyémről maradt e le, meg tudom, hogy már nem ti csomagoljátok, de nagyon sokat segített a képregény megóvásában, így tök jó lenne ha visszakerülne rá.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 19. - 20:26:37 írta Kanaszta »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #974 Dátum: 2015. Január 19. - 15:01:41 »
Ma megkaptam én is a csomagot s mivel annyira felcsigáztak a hozzászólások azon nyomba el is olvastam. Sajnálom , de én is azok táborát gyarapítom akiknek nem jött be ez a kivitelezés forma . A történetek nem voltak annyira rosszak, de grafikailag nagyon ronda volt. Én azért kíváncsi lettem volha , hogy ezeket a történeteket miként készítik el kimondottan a hagyományos képregényes stílusban.  Ez a történet külön kiadványban jelent volna meg, tutira nem vettem volna meg.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Batman
« Válasz #975 Dátum: 2015. Január 19. - 17:27:18 »
Ezek után nem is tudom, le merjem-e írni, hogy nekem tetszett. A történet és a rajzok/festmények? is.
Persze nem mondom, hogy innentől csak ilyen jöjjön, de én úgy érzem, volt annyira jó ez a sztori, hogy megjelenjen. Sőt, továbbmegyek. Ez az első füzet, ahol érdekel a ragadozók is. Még nem olvastam el, de az első oldal annyira bejött, hogy még! Szeretem az ilyen túlzsúfolt rajzokat, nem csak az egy alak háttérben kékkel kitöltve képeket. Persze a sztoritól nem várok sokat, ezt csak a nagymellű macák adják el  :hehe: de most ez is felkeltette az érdeklődésem. De azért továbbra is jobban örülnék, ha csak Batman lenne az újságban.
Ja, és Ati, engem érdekelne, mik azok a kis részletek amik el vannak rejtve, akár privátban is, de légy szíves
oszd meg velem. 


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Batman
« Válasz #976 Dátum: 2015. Január 19. - 17:32:59 »
Ma én is megkaptam a csomagot. Hát elég felemás érzéseim vannak, a Batman nekem sem tetszik, a képregény legyen képregény, ez a novellás
elbeszélés nem az én műfajom. Ami viszont eléggé bosszantó, az új terjesztési mód: az én példányom a gerincénél min. négy helyen megtörve landolt a postaládában, az átlátszó tasak nekem is hiányzott, a boríték alsó széle át volt ázva, még jó, hogy a képregénynek nem lett nagy baja, csak kicsit hullámos lett. Volt már olyan is régebben, hogy a boríték sz@rrá ázott, de a tasak megvédte a magazinokat. Remélem, hogy a következő képregények már tasakban lesznek, mert ha a Végtelen Háború elázna, akkor végtelen szomorú lennék. Tudom, hogy ez nem a Ti hibátok, de jó lenne, ha ezt sikerülne valahogy megoldani.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #977 Dátum: 2015. Január 19. - 19:19:37 »
Batman 5. szám:

A Jó: Én leszek a kivétel, de ez a sztori Batman-el nekem bejött, és maga a képi világa is. Százszorta mint Andy Kubert mai rajzai.
A történet is sokkal Batmanesebb volt, mint ez az emberdenevéres, Damien-es vonal. A Ragadozók is tetszett nagyon, pláne hogy most valahogy ennek is jobban tetszett a képi világa. Végzetül a poszter!! :oh: :kingpin: El tudnám viselni a lapban ezentúl.  :brow:
A Rossz: Nekem, most picit kevés volt ez Batman-ből, annak ellenére, hogy ez a novella bejött. Nagyon várom már a különszámot, hogy valahogy legalább az enyhítsen a hiányon. :)
Összegzés: Egy különleges Batman sztori amit bátran ajánlok minden képregény és nem képregény kedvelőnek is. Nem tudom, lehet nekem azért tetszik mert alapból bejönnek az illusztrált novellák, regények is. És újabb szeletett kaptunk a múltból, picivel jobban megismerve Fekete Kanárit is.
Egy kérdést feltennék: Kaine, látsz esélyt, hogy ebben az évben bővüljön a magazin? Hogy Batman és a Ragadozókon kívül más is legyen benne?
Értékelésem: 8/10.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 19. - 19:21:10 írta balogh44 »

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #978 Dátum: 2015. Január 19. - 19:42:20 »
Illetve ugye az is felmerült, hogy esetleg kaphatunk 48 oldal Batmant is valamilyen formában és én jobban támogatnám kéthavonta azt, mint havonta ezt a fajta dolgot. Jó volna lap, csak Batman történetekkel, az igazi történelem lenne.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #979 Dátum: 2015. Január 19. - 20:01:28 »
Persze a sztoritól nem várok sokat, ezt csak a nagymellű macák adják el  :hehe: de most ez is felkeltette az érdeklődésem. De azért továbbra is jobban örülnék, ha csak Batman lenne az újságban.

The truth has benn spoken!  :bravo:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."