Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522853 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1100 Dátum: 2015. Március 25. - 19:48:54 »
Ezt sajnálattal hallom, ezek szerint csak és kizárólag Morrison történetei jöhetnek? :headscratch:
A "The Resurrection of Ra's al Ghul", miért marad ki?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 25. - 19:53:15 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1101 Dátum: 2015. Március 25. - 23:38:04 »
Mert nem tudunk mindent kiadni a 10 féle Batman címből. Kiválasztottunk egyet, azt tartjuk, amíg lehet.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1102 Dátum: 2015. Március 26. - 19:58:19 »
Ahogy én tudom csak 4:

Batman #670-671 - Prelude and Part 4 by Grant Morrison and Tony Daniel
Robin #168-169 - Parts 1 and 5 by Peter Milligan and Freddie E. Williams II
Nightwing #138-139 - Parts 2 and 6 by Fabian Nicieza and Don Kramer
Detective Comics #838-840 - Parts 3, 7 and Epilogue[1] by Paul Dini and Ryan Benjamin / Dustin Nguyen (artist)

De valahogy, (én legalábbis) jobbnak tartom mint a R.I.P.-et.


patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1103 Dátum: 2015. Március 31. - 21:27:35 »
Volt egy kisebb lemaradásom, így a 6. szám megjelenésével egyidőben megvettem a a Batman 3-4-5-6 számokat és nem kis büszkeséggel ültem le olvasni őket, hogy bár mások már rég túl vannak rajta, én még csak most nyitom ki és csapja meg az orromat az a jellegzetes friss képregény illat. A harmadik szám mellettem totálisan elment, annak ellenére, hogy talán az egyik leghíresebb Batman sztori, ennek ellenére a Ragadozók rész tetszett. Ekkor jött a 4. szám, ami viszont mind Batman sztoriban, mind Ragadozókban is végig lekötött és nem kis kíváncsisággal vetettem bele magamat az 5. és egyben talán a legmegosztóbb részbe, ami ugye egy novellás-képregényes Batman vs. Joker volt, (sajnos idáig jutottam, a Ragadozók és a teljes 6. szám még hátra van). Azt kell mondanom, hogy összességében nekem is tetszett, sőt, talán 'parasztság' egy képregény rajongói fórumán ilyet írni, de én jelenleg úgy gondolom, hogy az első szám és a Bábel tornyás különszám után a jövőben talán ez az a kiadvány, amire a legtöbben fogják fájdítani a fogukat (természetesen az első évad számai közül), akik esetlegesen teljesen lemaradtak a 'még beszerezhető' időszakról. Volt az egész történetben valami eszméletlen nyomasztó érzés és az első mondat baromira rátette a hangulatra a bélyegét, hogy bohócok egy temetésen és, hogy ettől nem tudod, hogy sírnod kell, vagy nevetned. Végig ennek a mondatnak a hatása alatt voltam, a rajzok és az egész számomra visszahozott valamit az Arkham Asylum hangulatából és stílusából, ami méginkább a pozitív irány felé billentette a mérleget. Az egyetlen és talán legnagyobb negatívum amit eltudok mondani, az az, hogy volt 24 oldala rá a írónak (?), és amilyen szép lassan, kommótosan indul -és izgalmasan, teszem hozzá- a végére annyira siet és összecsapott lett, hogy számomra az összhatást kicsit elrontotta, de ettől függetlenül élvezhető maradt persze, csak kár, hogy ez a sztori egy 'fél-képregényt' kapott és nem egy 'fél-különszámot', ha mondhatom ezt ennyire randán. Szóval összességében én eddig baromira elégedett vagyok a Batman képregényekkel és hát akármilyen végeredményt zár nálam a 6-os rész, az egészen biztos, hogy továbbra is hű vásárlója maradok a sorozatnak, mégha megint le is maradok és később fogom beszerezni őket. :D

üdv. P. 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 31. - 21:29:52 írta patrickburnsred »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1104 Dátum: 2015. Március 31. - 22:20:24 »
Köszi szépen a részletes véleményezést, és üdv a fórumon!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1106 Dátum: 2015. április 02. - 19:13:41 »
Örülünk Wonder Woman-nek! :)

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1107 Dátum: 2015. április 03. - 13:25:20 »
Na az első évad befejezve. Az 'évadzáró' Batman sztorija nagyon szemét volt, mire beindult volna vége is lett és "folytatjuk...", a Ragadozók pedig mind az 5 mind a 6. részben nagyon tetszettek!

Egy kérdés: amennyiben előfizetnék a 2. évadra (ugye ez a 7190 együttesen a 8+1 különszám), a megjelent füzeteket átlehet venni személyesen a Trillianban is, vagy ez csak is kizárólag postai úton történő dolog?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1108 Dátum: 2015. április 03. - 15:27:56 »
Kellemes meglepetés volt, amikor megfordítottam a 6. számot és láttam azt a remek Ragadozós képet, mert bár első borítónak nem lett volna elég jó (szövegggel túlzsúfolt), de így gyönyörű. Lehetne gyakrabban ez, hogy a hátlap a másik sztori borítója. És ha már borító, tök jó lenne, ha a következő szám elején Csodanő lenne :), bár erre nem sok esélyt látok.

A 6. számban volt szerintem az eddigi legjobb Batman sztori: nem akart sokat, csak olyan érzetet keltett, mintha bemutatná Batman egy napját, de mégis nagyon ütött. Egyedül az utolsó oldal nem tetszett. Hülyét kapok az ilyen végtelen végtelenül primitív írói húzásoktól, hogy a gonosz legyőzi a jót, de ahelyett, hogy végezne vele, vagy legalább levenné a maszkját inkább ott hagyja. Az ilyen elemek még a PPP-kben elmennek, mert akkor még nem voltak elég kiforrottak a dolgok, de nem értem, hogy amúgy kreatív és tehetséges írók miért fordulnak még manapság is az ilyen igénytelen megoldásokhoz.

De mivel az ilyesmi elég általános butaság, így már könnyen túllépek rajta és várom a következőt :). És remélem a 8. számban visszatérnek újra a Ragadozók :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1109 Dátum: 2015. április 04. - 00:08:18 »
amennyiben előfizetnék a 2. évadra (ugye ez a 7190 együttesen a 8+1 különszám), a megjelent füzeteket átlehet venni személyesen a Trillianban is, vagy ez csak is kizárólag postai úton történő dolog?
Csakis posta.
És ha már borító, tök jó lenne, ha a következő szám elején Csodanő lenne :), bár erre nem sok esélyt látok.
Én sem. A második évadban is egyszer lépjük meg, hogy nem Batman borítónk lesz. De még soká.
Idézet
És remélem a 8. számban visszatérnek újra a Ragadozók :).
Igen, egy sztori erejéig még vissza.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1110 Dátum: 2015. április 04. - 12:37:52 »
Idézet
És remélem a 8. számban visszatérnek újra a Ragadozók :).
Igen, egy sztori erejéig még vissza.

Csak egy sztori? Úgy érted, hogy a 8.-ban még lesznek aztán nem, vagy hogy a 2. évadban még lesznek aztán nem?
Szomorú vagyok, hogy elkaszálják a Ragadozókat, mert az M+-béli X-men sztorival magasan ez a két legjobb Kingpin sorozat jelenleg (még talán a Fenegyerek megközelíti őket).

Esetleg arra nincs esély, hogy jövőre a Ragadozók különszámként folytatódjanak? Szerintem lett annyi rajongója a sorozatnak így a Batman mellett, hogy életképes lehetne a dolog. Így a káposzta is jól jár és a kecske is megmarad :).

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #1111 Dátum: 2015. április 04. - 14:44:12 »
Hogy a Ragadozók volna a 2. legjobb? :)
Végtelen kesztyű és társai, Batman, Fenegyerek, PPPókember, Bosszú Angyalai, Hihetetlen Pókember, az ember csak kapkodja a fejét. Mindeközben a Ragadozók hogy van vagy nincs.....
Lesz helyette WonderWoman de szerintem Zöld Íjász is. Nemsoká lesz Deadpool és Hulk is talán. Ebben a mezőnyben nálad a Ragadozók van elől? Biztos vagy ebben?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1112 Dátum: 2015. április 04. - 15:40:46 »
A PPP az abszolút kedvenc.Majd a Végtelen történetek.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Batman
« Válasz #1113 Dátum: 2015. április 04. - 16:36:42 »
Én is sajnálnám a Ragadozókat, hamisítatlan DC hangulat, nekem speciel közelebb áll a szívemhez, mint a Morrison féle Batman, bár azt is élvezem. Ha nem folytatódik a BoP, akkor én azt tuti folytatom majd angolul.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1114 Dátum: 2015. április 04. - 19:35:05 »
Hogy a Ragadozók volna a 2. legjobb? :)
Végtelen kesztyű és társai, Batman, Fenegyerek, PPPókember, Bosszú Angyalai, Hihetetlen Pókember, az ember csak kapkodja a fejét. Mindeközben a Ragadozók hogy van vagy nincs.....
Lesz helyette WonderWoman de szerintem Zöld Íjász is. Nemsoká lesz Deadpool és Hulk is talán. Ebben a mezőnyben nálad a Ragadozók van elől? Biztos vagy ebben?

Igen :). Tudom, hogy ez szubjektív vélemény, de számomra azok a legjobbak (előre is bocs a kicsi OFF-ért, de végül is nem lesz annyira OFF,mert a Ragadozókhoz hasonlítva írom le a többiről a véleményem :) ):
A Végtelen történetek nagyon jók, de azok már túlságosan elszálltak a valóságtól annyira túlzottan hatalmas hatalmakat mozgatnak meg benne :).
Batman: jó és hangulatos, meg Batman :), de valahogy olyan érzésem van ha olvasom, mintha az írók félgőzzel írnák, ezt bizonyítja az egyszerű történetek és az a néhány erőltetett momentum, amikről korábban már beszéltem. Persze nem lehet a 20.000. Batman képregényepizódot olyan lelkesedéssel írni, mint az elsőket, de akkor is egy kicsit megerőltetnék magukat sokkal jobb is lehetne.
Fenegyerek: zseniális sorozat, csak alapból a maffiózós sztorik annyira nem jönnek be így hiába van hasonló színvonalon, mint az X-men nekem az mégis jobban bejön.
PPP: nagyon hangulatos sztorik sok és tartalmas szöveggel, de akkor is régi történetek, amikben (főleg a különszámban) olyan húzások vannak, amik anno jónak számítottak, de mai szemmel nézve olyanok, hogy egy Zs kategóriás TV film is elszégyellné magát tőlük.
Bosszú angyalai: először azt hittem, hogy az lesz majd a kedvencem, de azért távol áll a zseniálistól. Főleg mert nincsenek kihasználva a karakterek. Túl sokan vannak és a többségük így általában statiszta szerepet tölt be. Persze tetszik és a színvonal is a jó és a nagyon jó között ingadozik :).
HP: kicsit hasonló a helyzet, mint amit Batmannél leírtam, de mivel itt több a dráma, a hétköznapi dolog, meg persze most a menekülés meg egyebek miatt sokkal összetettebb és ütősebb. Bár ebben tényleg volt az utóbbi években néhány zseniális húzás, mint pl a Keselyűs rész, de voltak mélypontok is, mint pl az arrow-os sztori lezárása, vagy az, hogy a Kingpin elleni bunyóból végül közel se lett akkora dolog, mint ahogy felvezették.
Wonder Woman, Zöld Íjász: meglátjuk milyen lesz, de attól tartok hasonlóan a Batmanhoz kapunk valami 5.000. epizódot, amik megint csak félgőzzel íródnak. De persze remélem tévedek :).
Deadpool: na az megint nagy kedvenc és hiánypótló, mert azon kívül nincs más humoros szuperhősképregény :).
Hulk: neki a saját történetei nem tudnak lekötni. Persze venni fogom és olvasni, mert azért érdekel, ha már érdemesnek találták a sztorit, hogy kiadják magyarul :), de eddig minden különálló Hulk sztori, amihez szerencsém volt (legyen az képregény, film, rajzfilm, sorozat...) ugyanazt a sémát küldte az arcunkba újra és újra: Banner menekül, próbál békében élni, hogy megtalálhassa az ellenszert, de aztán rátalál a kormány, jön a "Jajj most mi lesz?" rész, majd Hulkká válik és szétcsap mindent... Hulknak nagyon örülnék Bosszúangyalként, de majd meglátjuk milyenek lesznek a saját sztorik :).

X-men: tökéletes. Rengeteg remek karakter, konfliktus, rejtély, eredeti ötletek, izgalmasan felvezetett, kreatív sztorik, amiknek a végkifejlete sem hagy csalódni.
Ragadozók: kisebb kaliberű, de több szálon futó, összetett, nehezen kiszámítható és eredeti történet, amiben több főszereplő van, de nincs agyonzsúfolva. Látszik rajta, hogy egy viszonylag új sorozat eleje felé járunk, nem a 10.000. résznél, ahol már nem tudnak mit kitalálni.

Így visszaolvasva úgy tűnhet, mintha nem tetszenének a kiadványok, de erről egyáltalán nincs szó. Nem nagyon tudok olyan sztorit az elmúlt évekből, amit tényeg gyengének éreznék (talán csak a Polgárháborút :P) és mindegyiket szívesen olvasom, de számomra csak az X-men és a Ragadozók az, amiben nem nagyon találok hibát vagy számomra zavaró dolgot.

Vagy ha nem Ragadozók, akkor ha már Batman képregény, jó lenne, ha Gotham-ban maradnánk, mert ahogy egyre nagyobb kaliberű kalandokba csöppennek a nagy hősök, úgy lenne jó néhány kisebb hős, akik megmaradhatnak a hétköznapibb (vagy inkább úgy mondom, hogy földhözragadtabb) történeteknél.

Amúgy jó lenne tudni, hogy ez csak ideiglenes leállás és pár év múlva folytatódhat, vagy végleg megszűnik, mert ha angolul előreolvasok nem biztos, hogy érdekelni fog magyarul.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1115 Dátum: 2015. április 04. - 22:07:02 »
Csak egy sztori? Úgy érted, hogy a 8.-ban még lesznek aztán nem, vagy hogy a 2. évadban még lesznek aztán nem?
Egy sztori, nem egy szám.
Persze, később még visszatérnek.
Idézet
Wonder Woman, Zöld Íjász: meglátjuk milyen lesz, de attól tartok hasonlóan a Batmanhoz kapunk valami 5.000. epizódot, amik megint csak félgőzzel íródnak. De persze remélem tévedek :).
Nem kicsit. :) Főleg WW-nel kapcsolatban. De a másikkal is.
Idézet
Hulk: neki a saját történetei nem tudnak lekötni. Persze venni fogom és olvasni, mert azért érdekel, ha már érdemesnek találták a sztorit, hogy kiadják magyarul :), de eddig minden különálló Hulk sztori, amihez szerencsém volt (legyen az képregény, film, rajzfilm, sorozat...) ugyanazt a sémát küldte az arcunkba újra és újra: Banner menekül, próbál békében élni, hogy megtalálhassa az ellenszert, de aztán rátalál a kormány, jön a "Jajj most mi lesz?" rész, majd Hulkká válik és szétcsap mindent...
Az jó, mert ez pont nem ilyen lesz. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1116 Dátum: 2015. április 05. - 16:40:18 »
Csak egy sztori? Úgy érted, hogy a 8.-ban még lesznek aztán nem, vagy hogy a 2. évadban még lesznek aztán nem?
Egy sztori, nem egy szám.
Persze, később még visszatérnek.
Idézet
Wonder Woman, Zöld Íjász: meglátjuk milyen lesz, de attól tartok hasonlóan a Batmanhoz kapunk valami 5.000. epizódot, amik megint csak félgőzzel íródnak. De persze remélem tévedek :).
Nem kicsit. :) Főleg WW-nel kapcsolatban. De a másikkal is.
Idézet
Hulk: neki a saját történetei nem tudnak lekötni. Persze venni fogom és olvasni, mert azért érdekel, ha már érdemesnek találták a sztorit, hogy kiadják magyarul :), de eddig minden különálló Hulk sztori, amihez szerencsém volt (legyen az képregény, film, rajzfilm, sorozat...) ugyanazt a sémát küldte az arcunkba újra és újra: Banner menekül, próbál békében élni, hogy megtalálhassa az ellenszert, de aztán rátalál a kormány, jön a "Jajj most mi lesz?" rész, majd Hulkká válik és szétcsap mindent...
Az jó, mert ez pont nem ilyen lesz. :)

Remélem mindenben igazad lesz :).
Amúgy a "később még visszatérnek." alatt azt érted, hogy 3. évadban megint lesznek, vagy kimaradnak abból és utána, vagy később?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1117 Dátum: 2015. április 05. - 18:10:07 »
A WW-ben 99%.
Lesz 9 rész a Zöld Íjászból, utána megint ők jönnek. De még az is lehet, hogy közben.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1118 Dátum: 2015. április 06. - 09:27:23 »
A WW-ben 99%.
Lesz 9 rész a Zöld Íjászból, utána megint ők jönnek. De még az is lehet, hogy közben.

Hmmm... akkor ha jól számolom idén WW aztán Ragadozók, 2016 Zöld íjász, 2017 Ragadozók. Abban meg csak reménykedek, hogy a "lehet, hogy közben" alatt nem azt érted, hogy jövőre mindkét sorozatból kapunk egy fél történetet, amit azutáni évben fejezünk be, hanem azt, hogy esetleg 3 sztori kerül a Batmanbe :).

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Batman
« Válasz #1119 Dátum: 2015. április 06. - 09:35:50 »
Szerintem rosszul számolod. Nekem legalábbis úgy jött le, hogy WW, aztán 9 résznyi Zöld Íjász, és utána jönnek megint a Ragadozók, vagy a 9 résznyi Zöld Íjászt két részre szedi Tomi, és a kettő közé ékeli a következő Ragadozó sztorit.