Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 524239 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1180 Dátum: 2015. Június 02. - 21:44:50 »
BATMAN #7.:

Jó: Jó, hogy Kubert rajzait nem mostanában fogjuk látni, mindamellett, jó volt akció közben látni Robint. Végre, most volt, lesz egy kis Ragadozók szünet, a második történet eleinte nem tetszett, de ahogy közeledtem a vége felé megtetszett, a Gyilkos Tréfára való kétoldalas utalás pedig nagyott szólt, nem csak a tartalma miatt, hanem a kivitelezése is ötletes lett: Kicsit össze kell csukni a képregényt, de csak addig hogy a két oldalon lévő szövegbuborék összeérjen eggyé. Így olyan, mintha még zárva lenne az ajtó, aztán szétnyitjuk a füzetet és tadááám! ;D Nem tudom ez vajon a rajzoló, vagy az író, vagy a szerkesztő ötlete volt de zseniális lett szerintem.
Rossz: Kubert paneljei nagyon szétszórtak és csapodárok, pl. már az eleje felé, a tetőteres jelenet oldalak, nagyon zavaróan kuszák, legalábbis számomra. Morrison történetei nem tudom miért, de nekem idegenül hatnak. És az is bejátszhat a képbe, hogy sajnos sok jó sztori nem tudott megjelenni. Pl. Red Hood, vagy a fentebb említett Ra's-os történet, ezek egyszer megjelenhetnének egy különszámban, nem? :roll: A sűrűbb megjelenés, és az új rajzolókban bízom, és hogy most már kevesebb lesz a kihagyás.
Összegezve: Szép vége jelenettel búcsúzó Kubert, és egy egész jó Brave and the Bold sztori, a szokásos szuper Kingpin minőségben!
Értékelésem: 7/10
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 02. - 21:47:16 írta balogh44 »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Batman
« Válasz #1181 Dátum: 2015. Június 04. - 01:14:55 »
Én JMS-től eddig rosszat nem olvastam (igen, még a Pókemberes sztorijai is bejöttek, és szerintem szórakoztatóbb és élvezetesebb sztorikat ír, mint PAD, jöhetnek a kövek :D), ez a sztorija is nagyon tetszett. Szép, megható történet volt, és még úgy is üt, hogy az ember már elég hamar sejti, hogy mire fog kimenni, még akkor is, ha nem lapoz hátra. Mindenesetre kösz az élményért, még jöhetnek ilyenek. :)

Egy észrevétel: javítsatok ki, ha tévednék, de Alfred nem inas (valet), hanem (fő)komornyik (butler), nem? A kettő nem ugyanaz, sőt, egy komornyik szármára sértő, ha leinasozzák. :D

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1182 Dátum: 2015. Június 04. - 09:37:22 »
Inas-komornyik: bár itt most a doksira célzol, gondolom, én is fordítottam inasnak, főleg amikor Bruce játssza a nyeglét... oda inkább ez illik. Amúgy ezt írja a Wiki -- persze nem szentírás: „Harmadik jelentésként a lakáj szinonimájaként a belső inas fogalma is használatos, aki főúri személyek körül a napi teendőket végzi.” Ez pedig Alfred.
De a komornyik valóban pontosabb. Hogy fő- lenne nem tudom, mást még nemigen láttunk a Wayne-kastélyban. „Szegény pára.” :)

balogh44-nek meg köszi a véleményezést!  ;)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1183 Dátum: 2015. Június 04. - 19:06:08 »
Szuper lett ez a szám!Még több ilyet,ha lehet. :-)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Batman
« Válasz #1184 Dátum: 2015. Június 04. - 19:30:54 »
Ati: persze, végül is nem fontos dolog, csak kíváncsi voltam, hogy volt-e valami oka, hogy inas lett. Igazából az ő esetében - pont azért, mert nincs más a kúriában - nem oszt, nem szoroz. Mondjuk, kb. felérhet valami szupererővel, hogy egyedül rendben tudja tartani a házat és a birtokot, és emelett még bármikor bármi baj van, rögtön Bruce rendelkezésére áll. :D

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #1185 Dátum: 2015. Június 08. - 12:33:49 »
Nagyon tetszett ez a füzet! :kingpin:
A Batman hozta a szintet, Alfred trollkodása oltári volt és kíváncsian várom a harmadik ál-bőregért.

A "csajos" rész nem csak hozta a szintet, hanem hihetetlen jól sikerült. És ezzel teljesen meg is lepett egyébként. Én nem vagyok a Ragadozók nagy rajongója, Orákulum még annyira sem hoz lázba mint a Vadásznő, most viszont, ezzel az egy résszel belopta magát a szívembe, akárcsak Zatanna. Az írás remek volt, de külön kiemelném a rajzokat, amik annyira elkapták a karakterek mimikáját, amihez hasonlót már nagyon régen láttam. Hatalmas pacsi és köszönet, ez eddig magasan a legjobb Batman kiadvány volt amit a Kingpintől olvastam.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1186 Dátum: 2015. Június 08. - 13:16:53 »
A 2. történetért részben talgaby a "felelős", ő hívta fel a  figyelmem erre a remekműre. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1187 Dátum: 2015. Június 08. - 13:35:22 »
egyet tudok érteni Rebellissel, nagyon tetszett a 2. rész, izgalmas előzménye és egyben kiegészítője volt a gyilkos tréfának. pont most olvastam el, nagyon tetszett!

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1188 Dátum: 2015. Június 08. - 17:26:21 »
kíváncsian várom a harmadik ál-bőregért.
Őt ha jól láttam átugorjuk.. de lesznek helyette mások bőven.. Morrison egy fő támája a folyamban a külömböző alternatív Batmanek jófiúk/lányok és gazemberek/antihősök egyaránt, egy idő után számon tartani is nehéz őket... (az már más kérdés hogy ebből magyarul mi az ami meg is fog jelenni). Nem véletlenül volt a Man-bat sereg se az első történetben...

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #1189 Dátum: 2015. Június 09. - 00:14:01 »
Átugorjuk? :o Nem úgy van, hogy a Morrison éra megy előre töretlenül? 
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #1190 Dátum: 2015. Június 09. - 11:50:15 »
Valóban igazán jó lett a Wonder Woman történet. Reméljük a többi második story is lesz ilyen király a jövőben.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1191 Dátum: 2015. Június 09. - 14:34:49 »
A Batman sztori jól sikerült. Remélem nem lesznek zavarosak a további részek a kihagyás miatt :).
A WW viszont annyira nem jött be. Mondjuk lehet, hogy csak túl nagy elvárásaim voltak azután, ahogy be lett harangozva :). Most lehet Ragadozók FanBoy-nak fogok tűnni, de ez a sztori a közelébe se ér a Ragadozóknak. Persze voltak jó pillanatai, a befejezés váratlan volt, mert egész addig nem hittem volna, hogy bármi értelme is lesz :), az ajtós oldal is zseniális volt. De a megrajzolás nem jött be túlságosan. Lehet, hogy reális és jóval arányosabbak a karakterek, de valahogy nem az én stílusom.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1192 Dátum: 2015. Június 09. - 15:42:42 »
Vár még rátok az idén egy nagyon jó Ragadozók történet.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1193 Dátum: 2015. Június 09. - 18:00:34 »
Átugorjuk? :o Nem úgy van, hogy a Morrison éra megy előre töretlenül?
kb. 10 számot ugrunk 666-674 de lehet hogy a 667-669 lesz a különszám

Itt a teljes Morrison féle lista egy rahedli kapcsolódó érdekességgel..... akinek bejön a stílusa ajánlom a Final Crisis beszerzését a R.I.P. mellé... De ha jól érzékelem a nép inkább n52-t akar szóval túl sok mindenre már nem számítanék a Morrison féle folyamból...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1194 Dátum: 2015. Június 09. - 18:12:48 »
A Final Crisist szerettem volna év végi különszámnak, de elolvasva meglepődve tapasztaltam, hogy a kb. 200 oldalas sztoriban úgy 3 oldalnyi Batman  szerepel -  ahhoz képest, hogy ott hal meg...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 09. - 18:18:01 írta kaine »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #1195 Dátum: 2015. Június 09. - 18:34:01 »
Tetszett ez a szám! Kíváncsi voltam Batman-sztori hogyan folytatódik. A második történetet az elején nem igazán tudtam hova tenni, mi is lesz belőle...Aztán a végén kitisztult a kép, miért is lett kiadva ez a rész. Nagyon szép történet, amire volt már utalás korábbról.
Köszi a megjelentetésért.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1196 Dátum: 2015. Június 09. - 20:25:16 »
A Final Crisist szerettem volna év végi különszámnak, de elolvasva meglepődve tapasztaltam, hogy a kb. 200 oldalas sztoriban úgy 3 oldalnyi Batman  szerepel -  ahhoz képest, hogy ott hal meg...
Hát igen... Supermant is "elvitték egy körre" az esemény végéig .
Nem annyira Batman történet mintsem a Morrison féle DC munkák (ami még az Animal Man-el kezdődött 1988-ban) első körben szándékolt fináléja (eredetileg azután tervezték volna azt a reboot-ot amiből a new 52 lett).

Egyre inkább úgy vagyok vele hogy, Morrison munkái nem szuperhősképregények , sokkal inkább az adott karakterekről/koncepciókról szóló esszék képregényes formátumban.

A Final Crisis ilyen tekintetben inkább a DC hősök általános mitológiájáról szól az ikonikus hősöket direkte kiemelve a képletből (hasonló képpen a 7 katona miniszériák és az eredeti 52 maxisorozathoz) velem ez a 3 történet tudta igazán megkedveltetni a Dc őrült világát , főleg azért mert direkte felvállalja a történetek fikcionális mivoltát komoly karaktereknél is. 
Batman helye az eseményekben a  R.I.P.:Missing Chapter-ben derült ki (no meg ott van a Last Rites ami a Whatever happened to the caped crusader?-el sorba rakva a legdurvább átvilágítása a karakternek , az esszészerű felépítés itt látszik a legtisztábban )az ő szempontjából minden más kihagyható

... amúgy még azért érdekes ami a Final  Crisis-ben történik mert a Scott Snyder féle Batman nagyjából itt dobja le az ékszíjat és az ez utáni történetek kanonitása az új univerzumban már kétséges(megtörtént valahogy de nem pont úgy)...

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #1197 Dátum: 2015. Június 09. - 21:54:08 »
kb. 10 számot ugrunk 666-674 de lehet hogy a 667-669 lesz a különszám

...akinek bejön a stílusa ajánlom a Final Crisis beszerzését a R.I.P. mellé... De ha jól érzékelem a nép inkább n52-t akar szóval túl sok mindenre már nem számítanék a Morrison féle folyamból...

Köszi a választ! Sajnálom, mert eddig tetszett ez a vonal. Még annyi kérdésem van, hogy miért lesznek kihagyva az említett számok?
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1198 Dátum: 2015. Június 10. - 00:19:44 »
kb. 10 számot ugrunk 666-674 de lehet hogy a 667-669 lesz a különszám

...akinek bejön a stílusa ajánlom a Final Crisis beszerzését a R.I.P. mellé... De ha jól érzékelem a nép inkább n52-t akar szóval túl sok mindenre már nem számítanék a Morrison féle folyamból...

Köszi a választ! Sajnálom, mert eddig tetszett ez a vonal. Még annyi kérdésem van, hogy miért lesznek kihagyva az említett számok?

A kiadó Facebook oldaláról:
Idézet
Kingpin kiadó A köztes részek nem igazán jelentős sztorik, és elég halványak is.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1199 Dátum: 2015. Június 10. - 12:01:48 »
Gyengébbnek tényleg gyengébb történetek az egyetlen amit sajnálok a 673szám a Joe Chill a Pokolban c történettel , de az egy amúgy elég kifutás nélküli 3 részes történet közepe, jelentőségük lehetne még ha pl a Batman INC. kiadásra kerül de ennek kevés esélyét látom a magyar közönség prferenciáit látva . Majd 20-30  év mulva ha lesz egy Peter Parker Pokember jellegű Batman kiadvány a kimaradt részeknek talán...