Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522836 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1280 Dátum: 2015. Július 06. - 20:20:17 »
Csak 7 részes.... vagy a mellékszálak annyira fontosak?

Lényegében, pont a lényeg zajlott le a hét füzetben, de gondolom egy szöveges összefoglalóval, ki lehetne bővíteni. Szerintem sokunkban enyhülne a hiányérzet. Sok DC figurát felvonultat, és elégé komolyan felkavarja az állóvizet. ;) Az ilyen sztorikkal, szerintem tartalmasabbá lehetne tenni a Batmanünket, pláne most, hogy sűrűbben jelenik meg. ;)

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1281 Dátum: 2015. Július 06. - 22:02:07 »
Látom ez a DC+ nagyon megállt mindenki gyomrában :D Én megértem a helyzetet, hogy miért van úgy ahogy, tény, én is ahhoz a táborhoz tartozom, akik jobban örülnének még több Batmannek, főleg amikor egy-egy füzet úgy ér véget, hogy azonnal keresem, hogy hol a folytatás, de azt kell látnom, hogy kezdődik egy teljesen másik füzet története. Ennek ellenére viszont hiányérzetem nincsen (kicsit paradox érzés ez tudom), amikor a füzeteket a kezemben tartva olvasom a 2/24-et, még a gyengébb sztoriknál sem, mert így vagy úgy, de valami mindig leköt és nekem ez elég. Én személy szerint nem ismerem az Identitásválság történetét (ez DC animációs filmben megjelent egyébként?), de már annyira írjátok, hogy látni/olvasni akarom én is. 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 06. - 22:07:23 írta patrickburnsred »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1282 Dátum: 2015. Július 06. - 22:28:11 »
A története annyira nem is érdekes, mert egy felettébb bugyuta detektívsztori sok logikai buktatóval és rengeteg ostoba bunyóval.
Ott inkább az egész hangulat, a mítoszromboló háttérzönge ütött nagyot, de az igazából. A dialógusok erősen vitték a hátukon, illetve pár jobb csendes pillanat.

Ami mint történés érdekes volt, az igazából benne volt kb. két mondatban a Zatanna-doksiban, mert a cselekmény tényleg nagyrészt kimerült abban meg egy pofonegyszerű és ritka erőltetett gyilkossági esetben.
Amit ráadásul a szerkesztők menet közben át is írattak, mert annyira ostoba volt, hogy két füzet alatt rájött mindenki a nagy titokra, így muszáj volt a végén csavarni egyet rajta, ami teljesen hiteltelenné tette.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 06. - 22:30:44 írta talgaby »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1283 Dátum: 2015. Július 06. - 23:13:29 »
Természetesen, nekem akkor is tetszett.
Akárcsak a Brave and the bold #19-22. számai is, David Hine élvezetes kis sztorikat nyomott bennük. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1284 Dátum: 2015. Július 08. - 13:24:26 »
Kinn az új borító.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1285 Dátum: 2015. Július 08. - 14:21:39 »
Állat!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #1286 Dátum: 2015. Július 08. - 15:34:48 »
ye poszter!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1287 Dátum: 2015. Július 08. - 20:00:24 »
Mondanom sem kell, nagyon várós! :kingpin:

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1288 Dátum: 2015. Július 08. - 23:28:19 »
A vártnál kicsit később sikerült beszereznem a 8-ast, de a lényeg, hogy a kézben van. Ezért lőttem is egy közöst kedvenc Denevérünkkel. (a 9-es borítója pedig csúcs!)


Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1289 Dátum: 2015. Július 09. - 07:12:43 »
Kikerült a különszámról írt cikkem a Prae-re: http://www.prae.hu/article/8496-batman-es-az-aranykor-heroszai/
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 09. - 08:32:08 írta Ron És Nerida »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1290 Dátum: 2015. Július 10. - 13:12:11 »
no, elolvastam a Batman sorozatból kimaradt számokat.
Batman #666: igen ütős kis sztori volt, csak kár, hogy nem lehet érteni, hogy ez most mi akar lenni: a jövő, alternatív világ, lehetséges jövő, lázálom (mint a Ragadozókban), bár később Batman azt mondja, hogy álom volt... Bizonyos szinten érthető, hogy kimaradt, mert a magyar kiadásban eléggé a sorozat elején vagyunk egy ilyen rendhagyó számhoz, de attól még kár érte, mert nagyon kemény egy epizód volt.
Batman #667-669: A szuperhősgyűlés: amilyen ostobaságnak indul, annyira érdekes kis krimi lett belőle, de a sok Zs kategóriás hős miatt elég komolytalan hatást kelt, így érthető, hogy kimaradt.
Batman #670-671 + Robin #168-169 + Nightwing #138-139 + Detective Comics #838-840 - Ra's Al Ghul feltámadása: ez viszont egy igen jó történet volt remek elemekkel és ötletekkel: az előzményekben bemutatták Ra's eredettörténetét, és visszatért Damien is, megjelent a nagymester: Ra's apja, aki majdnem megölte Batmant, Robin át akart álni a másik oldalra, miközben Batman és Ra's együtt harcoltak, és lehetőség nyílt belelátni Robin, Damien, Nightwing fejébe is, meg egy kis filozófia is előjött időnként és még fordulatok is voltak, plusz ebben a sztoriban több személyiségfejlődés és komolyabb kapcsolatok kialakulása is megfigyelhető... Bár kicsit hosszú és nem csak Batman sorozat részeit tartalmazza, hanem Robin, Nightwing és Detective Comics epizódok is vannak, de mondjuk dupla részekkel jól lement volna a sorozat (bár akkor csúszott volna a Ragadozók, ami nem jó, de ennyi áldozatot lehetett volna érte hozni :) ), szóval kár, hogy kimaradt, mert remek folytatása a tavalyi első sztorinak, valamint ez egy nagy esemény, és az ilyesmire mindig nagyobb gondot fordítanak, mint a folyamatosa sztorikra (vegyük példának a tavalyi utolsó kiadott Batman sztorit a nagydarab álBatman-el).
Batman #672-674:Az utolsó ál-Batman: jó kis sztori volt, főleg a 2. rész, amiben Batman agyába tekinthettünk bele és ráadásul az zárta le az eddig ál-Batman-es sztorikat. A legütősebb meg az volt, hogy olyan remekül vezették fel és mutatták a sztorit, hogy még a 3. ál-Batman létezése is kétséges volt
Batman #675: nem nagy eresztés, de rövid és van benne 1-2 fontos pillanat (a barátnője megtudta, hogy ő Batman).

Alapvetően nincs bajom azzal, ha kimarad egy történet (mint mondjuk az a szuperhősgyűlés) és eddig szinte mindig jó döntéseket hozott a Kingpin, de szerintem ezeket a részeket kihagyni nagyon rossz döntés volt. A közepes színvonalú előzményeket megkaptuk, a zseniálisan intelligens és tartalmas folytatásokat / konkrlúziókat átugrottuk, amik ráadásul felvezették volna a jelenlegi történetet. Remélem azért ezek nélkül is élvezhetőek és érthetőek lesznek a következő részek azok számára is, akik nem olvasták.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 10. - 13:13:43 írta kevinkain »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1291 Dátum: 2015. Július 10. - 14:43:06 »
Ra's apja nem csak „majdnem” ölte meg Bruce-t, Batman nagyon is halott volt annak a bunyónak a végén.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Batman
« Válasz #1292 Dátum: 2015. Július 10. - 19:27:33 »
Én kimondottan szeretem a Kingpin kiadványait, elő is fizetek mindig rá. Amikor beharangozták, hogy Batman sorozat is lesz nagyon megörültem, nagyon szeretem a karaktert, és igen régóta nem olvashatta történeteit a magyar képregényes közösség. Első csalódás akkor ért amikor kiderült, hogy nem csak Batman történet lesz a kiadványban hanem valamilyen más DC-s sorozat is. Nem nagyon szoktam ilyet írni, de a Ragadozók számomra nagyon  lapos, nem is szeretem, de "végig szenvedem" rajta magam. Reménykedem, hogy lesz jobb történet is majd.  A második csalódás most a kihagyott történet miatt ért. Nem tudom mi lehetett az oka ennek a kihagyásnak, de ahogy látom (olvasom) nagyon bántja az olvasókat, rajongókat köztük engem is. A PPP sorozat pont a régi kimaradt történetek miatt indult, ezért nem gondoltam, hogy ez előfordulhat egy frissen beindított sorozatnál is a Kingpin kiadónál. Én sajnálom ezt a döntést.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1293 Dátum: 2015. Július 10. - 21:38:53 »
Gotham város   épületei , léghajók , stb  emlékeztet egy Fritz Lang által forgatott régi  fantasztikus  néma filmre  a Metropolisra . Batman alkotói  ebből  a filmből vették-e  az ötletet  :headscratch: . ,  mert nagyon hasonló a német ˝ ős ˝ fantasztikus  filmbeli   Metropolis  nevű város  és Gotham  hangulata , épületei . Miért  esik Batman  városában  mindig az eső  :nemtudom: . Hm egy tipp a gyárak és ipartelepek miatt sok a szmog  , és a koromra tapad a , kicsapódik a  pára  a porra és ez okozza a sok esőt .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 10. - 22:41:27 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1294 Dátum: 2015. Július 10. - 21:57:52 »
Nekem ez marad Gotham:

Nem pedig ez:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1295 Dátum: 2015. Július 10. - 23:15:08 »
Batman alkotói  ebből  a filmből vették-e  az ötletet  :headscratch:
Úgy rémlik, hogy Morrison ezt akarta elérni a RIP előtti időszakban, igen. Utána a Batman & Robinban egyszerre váltott ponyva-futurisztikumra és gótikus horrorra Gotham látványa kapcsán.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #1296 Dátum: 2015. Július 11. - 15:28:17 »
Nekem ez marad Gotham:

Nem pedig ez:


Ebben egyet értek.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1297 Dátum: 2015. Július 17. - 21:21:45 »
Elolvastam a Ragadozókból is a kimaradt részeket :).
# 68: ez jó, hogy kimaradt: semmi nem történt benne, csak unalmas beszélgetések végig. Persze egy kicsit jobban meg lehetett ismerni a karaktereket, de attól még unalmas rész.
# 69-73: érdekes, bár nem túl eredeti alapsztori néhány jó ötlettel és remek megvalósítással. A végére meg egyre ütősebb lesz. Azért az előző történet jobb volt, de ennek se kell szégyenkeznie. Bár a karakterek erotikus beállásai egyre erőltetettebbek (sok az indokolatlan modellpóz és seggrezúmolás...), de attól még tetszik :).
# 74: egy igen ostoba résznek indul, mi csak poénnak tűnik elsőre, de a második fele igen jól lezárta a Savant sztorit.

Összefoglalva jó lett volna ezt is magyarul olvasni, de közel sem annyira gáz, hogy kimaradt ez a történet, mint a Batman-es kihagyás. Persze csak akkor hogyha a következő rész valóban sokkal jobb és a további részek megjelenése pedig kétséges.
Viszont egy összefoglaló ide is lehet jó lenne, már ha lesz folytatása bizonyos elvarratlan szálaknak, mint Savant alvilági tisztogatása, vagy Brainiac fertőzése Orákulumon.

És végre eljutottam odáig, hogy elolvastam a Batman #8-at :).
A Batman sztori nagyon erősen indul: durva hangulat és stílus, kemény felvezetéssel. Ha tartják a színvonalat és persze fordulatos és jó sztori lesz belőle, akkor akár még a korábbi részeket is űberelheti.
A Ragadozók is érdekesen indul, csak még nem történt benne sok minden :). Bár az óratorony felrobbantása számomra elég erőltetett húzásnak tűnt. Valamint a Fekete Álarc szerintem jobb lett volna Fekete Maszkként, de ez legyen a legnagyobb gond :).

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1298 Dátum: 2015. Július 18. - 00:36:34 »
Hidd el, JÓVAL ütősebb ez a Batman-sztori, mint az előzőek!! Nem véletlen a ciklus címe. Már a 9. számban beindul a hullámvasút.
Fekete Álarc volt a Superman & Batmanben végig, 1x említették véletlen Maszkként -- 1 sztorin belül ráadásul --, nem volt okom megváltoztatni, mert ua.
A többi meg a szerk. reszortja.  ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1299 Dátum: 2015. Július 18. - 13:46:43 »
Hidd el, JÓVAL ütősebb ez a Batman-sztori, mint az előzőek!! Nem véletlen a ciklus címe. Már a 9. számban beindul a hullámvasút.
Fekete Álarc volt a Superman & Batmanben végig, 1x említették véletlen Maszkként -- 1 sztorin belül ráadásul --, nem volt okom megváltoztatni, mert ua.
A többi meg a szerk. reszortja.  ;D

Ja, ha már amúgy is így volt fordítva, akkor nem gond, meg végül is nem gáz így se (nem úgy mint a SheHulk/Amazon kombó :) ).