Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522885 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1360 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 23:12:38 »
Csak. A Batman novemberi lesz.

dbtbalint

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Batman
« Válasz #1361 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:11:00 »
A mostani Batman tényleg jó volt, kicsit még mindig zavaros, de ez most sokkal élvezhetőbb volt, mint az előző rész. A cliffhanger meg igencsak azt sugallja, hogy a következő nagyot fog szólni, kíváncsian várom. Hány részes ez a történet egyébként?
Ami a füzet másik felét illeti, őszintén szólva én eddig még nem olvastam el egy részt sem a most befejeződő Ragadozók-sztoriból, az előzők sem tetszettek, úgyhogy ez teljesen hidegen hagyott. Ma délután viszont úgy alakult, hogy épp nem volt jobb dolgom, gondoltam adok még egy esélyt neki, elolvasom mindhárom részt. És milyen jól tettem! Én magam is meglepődtem rajta, hogy mennyire élveztem, főleg utolsó két számot. Nagyon fasza kis történet volt, a lezárása sem volt egyáltalán sablonos, tetszett. Kíváncsi vagyok, a Zöld Íjász milyen lesz, tőle még semmit nem olvastam eddig.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1362 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:16:07 »
Pontosan a második évünk végéig fog tartani ez a rész.
Az Aratás szerintem is tök jó sztori volt, kár, hogy ilyen rövid. A Zöld Íjásznak vannak zord és vidám történetei is. Utóbbiból kevesebb.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1363 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:17:52 »
Nekem bejön a Ragadozók.Én annak örülnék,ha állandó szereplői lennének a Batman képregényeknek.
Olyan lenne,mint anno a Superman/Batman.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Batman
« Válasz #1364 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:39:21 »
Továbbra is nagyon élvezetes a Batman-sztori, tetszik ez a tudathasadásos szitu..  :brow: A Ragadozókkal eddig is elégedett voltam, de talán a mostani volt a legélvezetesebb rész. Jó kis sorozat. 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. - 21:41:28 írta jukjuk »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #1365 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:13:43 »
Nagyon jó ez a Batman történet. Nekem kicsit vissza hozta a régi Semices Alan Grant féle elborultabb hangulatot. A Ragadozók továbbra sem lett a kedvencem, de ez jobb történet volt velük, mint amik eddig kijöttek, de a legjobb "másik képregény" a Batman füzetekben még mindig a Batgirl bulija volt.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1366 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 20:09:24 »
BATMAN #11.:

Jó: Igazán kitesz ez a nyomda magáért Kaine, (persze a többi lap végett is) le a kalappal előttük, szép kivitelezés, ahogy kell.
Batman története lassan kezd alakulni, Joker feltűnése csak fokozta a hangulatot, nagyon várós lesz a következő rész! ;)
A Ragadozók része akár egy Mocsárlény sztori is lehetett volna, ami nem baj, mert szeretem azt a karaktert, csak hát ezekhez a figurákhoz valahogy Gotham jobban illik. Barbara maszkját se tudtam hova tenni gondolom erre lesz majd még valami magyarázat.
Rossz: Kicsit féltem a magazint, mert a Ragadozók nagyon megosztó, nem örülnék ha a rajongók száma megcsappanna. Reméljük Zöld Íjász feldobja majd azokat is, akik most még csak bizonytalanok a magazinnal kapcsolatban.
Összegezve: Minőségi füzet, nagyon szép Alex Ross borítóval és poszterrel! Hiszem, ha a második év is sikeresen zárul, talán engedni fogja a DC hogy második sztorinak lehessen Superman, vagy akár JLA sztori is, vagy, bár most ez még túl hihetetlenül hangzik, de akár az Identitás Válság (Identity Cisis) és a 2011-es Végtelen Válság (Infinite Crisis) bemutatása is, utóbbi hét részes.
https://www.comixology.com/Infinite-Crisis-2011/comics-series/4971?ref=Y29taWMvdmlldy9kZXNrdG9wL2Fsc29fYm91Z2h0&utm_source=cmx_hompage&utm_medium=people_also_bought&utm_campaign=W140717002_People_Also_Bought_Series_0
Értékelésem: 6/10
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 28. - 20:10:57 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1367 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:54:49 »
Köszi, reméljük, a harmadik év minden szempontból népszerűbb lesz.  ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1368 Dátum: 2015. Október 02. - 09:46:38 »
Most olvastam el az új Batmant és nagyon bejött mindkét történet :).

A Batman sztori egyre jobban kezd összeállni, bár vannak még homályos foltok. Remek és izgalmas történet rengeteg rejtéllyel.

A Ragadozók is jó volt. Mondjuk az álszent szuperhősös dolgok itt is jelen vannak, de ők legalább elfilozofáltak azon, hogy vajon jó-e megállítani olyanokat, akik az ártatlanok megmentéséért bűnösöket gyilkolnak.
Egyedül a megrajzolás nem tetszett. Ez az új rajzoló valami nagyon gáz. A legtöbb képkockán egyszerűen rondák a karakterek, és hiába fogja vissza a szexuálitást, az előző íróhoz képest, a gigantikus mellek miatt még ebből a szempontból is rosszabb munkát végez. Ő meddig lesz még?

Mindent összevetve nagyon erősek ezek a sorozatok.

Bevallom a Zöld Íjászt egyáltalán nem várom, mert gyakorlatilag egy Batman koppintás (szupergazdag fószer bűnözőket üldöz), csak a legjobb részei (denevérszimbólum, komorság, nyomozói képesség, mindenféle hasznos cucc az övben...) nélkül, helyettük meg virító zöld RobinHood/PánPéter koppintás ruha, és íjászkodás, ami nem túl hasznos dolog.
Persze biztos pozitívan csalódok majd, mert a Kingpin eddig szinte csak jó sztorikat adott ki, csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy ez a remek Ragadozók megosztja a közönséget, míg a Zöld Íjászért mindenki odavan.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1369 Dátum: 2015. Október 02. - 10:47:46 »
Én sem értem a nagy Ragadozó-ellenességet, de lehet, hogy csak az a baj vele, hogy nem Batman, nem tudom. Konkrét érveket még nem hallottam ellene felhozni, csak azt, hogy "ez rossz".

A következő számtól visszatér Ed Benes, aki az elején rajzolta.

A Zöld Íjász szerintem éppen abban jó, amiben Batman gyenge: hogy emberi. Mert Batmant azért szerettük meg, mert annyira hihető volt: szuperképességek nélkül felveszi a harcot bárki ellen. De ez mára már majdnem paródia-szintű, nem véletlen a sok ilyesfajta batmanes poén. Az Íjász viszont megmaradt a hihető szinten, ő nem győz minden szituációban, és ha komolyra fordul a helyzet, rajta érezni, hogy minden idegszálával ott van (mint bármelyikünk tenné), vagyis talán átvette azt a szerepet, amit Batman kezdett el, de már rég maga mögött hagyott.
Illetve a népszerűségében nyilván a filmsorozat is közrejátszik.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1370 Dátum: 2015. Október 02. - 12:42:32 »
Én sem értem a nagy Ragadozó-ellenességet, de lehet, hogy csak az a baj vele, hogy nem Batman, nem tudom. Konkrét érveket még nem hallottam ellene felhozni, csak azt, hogy "ez rossz".

Ja, meg a másik érv, hogy "túl szexi és nagyok a mellek" :).

A következő számtól visszatér Ed Benes, aki az elején rajzolta.

Remek hír :).

A Zöld Íjász szerintem éppen abban jó, amiben Batman gyenge: hogy emberi. Mert Batmant azért szerettük meg, mert annyira hihető volt: szuperképességek nélkül felveszi a harcot bárki ellen. De ez mára már majdnem paródia-szintű, nem véletlen a sok ilyesfajta batmanes poén. Az Íjász viszont megmaradt a hihető szinten, ő nem győz minden szituációban, és ha komolyra fordul a helyzet, rajta érezni, hogy minden idegszálával ott van (mint bármelyikünk tenné), vagyis talán átvette azt a szerepet, amit Batman kezdett el, de már rég maga mögött hagyott.
Illetve a népszerűségében nyilván a filmsorozat is közrejátszik.

Kíváncsi leszek rá, de attól még visszavárom a Ragadozókat :). Bár ki tudja, lehet nagy kedvencem lesz az Íjász is :).

Amúgy mikor térnek vissza a mostani sztori után? Jövőre? És az a történet milyen lesz? Mármint egységes, mint az előző év, vagy inkább az ideire hasonlít, vagyis több kisebb történet lesz. Amúgy ez is jó, mert remek sztorikat raknak össze, de azért az előző évi zseniális és összetett történet egy fokkal azért jobb volt :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1371 Dátum: 2015. Október 02. - 12:49:08 »
Kíváncsi leszek rá, de attól még visszavárom a Ragadozókat :). Bár ki tudja, lehet nagy kedvencem lesz az Íjász is :).
A Kanári azért ott lesz mellette.
Idézet
Amúgy mikor térnek vissza a mostani sztori után? Jövőre?
Igen, az Íjász 4 részes lesz, utána jön egy 4 részes Ragadozók újra.
Idézet
És az a történet milyen lesz? Mármint egységes, mint az előző év, vagy inkább az ideire hasonlít, vagyis több kisebb történet lesz. Amúgy ez is jó, mert remek sztorikat raknak össze, de azért az előző évi zseniális és összetett történet egy fokkal azért jobb volt :).
Az a 6 részes a sorozat egyik gyöngyszeme, nem véletlenül kezdtünk azzal. Ez a 4 részes is egy, összefüggő sztori, és még Batman is vendégszerepel benne.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1372 Dátum: 2015. Október 02. - 12:59:21 »
Simone Birds of Prey-e egy csajos limonédásorozat, ami nem mellékesen egy szuperhősös akcióképregény. Amúgy a Catwoman v3 mellett akkoriban a DC legjobb havi címe volt. Nem „egyik legjobb”, simán csak „legjobb”.

Zöld ÍJász Batman-koppintás, igen, de nála más a központi téma. Batmannél mindig az megy, hogy milyen eszes és milyen vasakarata van, amivel elijeszti a bűnözőket, Ollie-nál ezzel szemben a visszatérő elem az énkeresés. Gyakorlatilag ötévente elmegy valami önfelfedező túrára vagy átél valami teljes karakterösszeomlást, hogy újjáépítse magát. Volt már minden Errol Flynn Robin Hoodjától kezdve a DC-s Megtorlóig. DiDio egyik legértelmesebb döntése tényleg az volt, hogy megengedte, hogy legyen megint saját címe.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1373 Dátum: 2015. Október 04. - 08:37:57 »
Zöld ÍJász Batman-koppintás, igen, de nála más a központi téma. Batmannél mindig az megy, hogy milyen eszes és milyen vasakarata van, amivel elijeszti a bűnözőket, Ollie-nál ezzel szemben a visszatérő elem az énkeresés. Gyakorlatilag ötévente elmegy valami önfelfedező túrára vagy átél valami teljes karakterösszeomlást, hogy újjáépítse magát. Volt már minden Errol Flynn Robin Hoodjától kezdve a DC-s Megtorlóig. DiDio egyik legértelmesebb döntése tényleg az volt, hogy megengedte, hogy legyen megint saját címe.

Érdekesen hangzik, viszont nem tudom az ilyesmit mennyire adja vissza egy rövid történet, de majd meglátjuk :).

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Batman
« Válasz #1374 Dátum: 2015. Október 04. - 10:10:18 »
Nekem ez volt a legjobb Ragadozó-sztori eddig,kicsit az Odaát korai éveire emlékeztetett,már maga a kansasi kisváros meg a Kaszás rejtélye miatt is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1375 Dátum: 2015. Október 04. - 10:17:01 »
Érdekesen hangzik, viszont nem tudom az ilyesmit mennyire adja vissza egy rövid történet, de majd meglátjuk :).
Semennyire, de az előny az, hogy Zöld Íjász sztorit tudsz úgy válogatni, hogy mindig legyen benne valami új. Mondjuk pont ez a hullámzás az, amitől nehéz rajongótábort építeni neki.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Batman
« Válasz #1376 Dátum: 2015. Október 05. - 00:26:43 »
Én sem értem a nagy Ragadozó-ellenességet, de lehet, hogy csak az a baj vele, hogy nem Batman, nem tudom. Konkrét érveket még nem hallottam ellene felhozni, csak azt, hogy "ez rossz".

Nem vagyok "Ragadozók-ellenes", csak nem hoz annyira lázba... mert:

1. DC-ből jóval tudatlanabb vagyok mint MARVELből és bár hiába olvastam az eddigi számok közül mindegyiket, egyik karaktert sem szerettem meg különösebben, előismereteim ugye meg nem nagyon vannak. Szóval nem sok súlya van így a történeteknek, hogy tőlem aztán bármelyiket vihette volna a Kaszás. A kevés honosítás közül (amit a DC címek közül olvasok) Animalman például két rész után már nagyon érdekelt. De érdekes volt a Gotham Central is, vagy az új Csodanő.

2. Már elhangzott: (túl???) nagymellű csajok kalapálnak arctalan férfiakat. Ez ma már kevés. Ami eladhatná (Gail Simone humora, amit alig érezni a füzeteken) viszont szintén kevés.

3. Ez még szubjektívebb mint az eddigiek: a rajzok unalmasak. Semmi egyediség sincs bennük. Az általam már emlegetett (személyes kedvenc) csajbulis füzet hozott egyedül valami érdekesebb rajzolót.

4. Mindenki állatira halálos, vagy a világ legjobb harcművésze, de ennek ellenére kis kocsmákban megy a csetepaté, vagy arctalan ágyútöltelékeket pofoznak... Semmi nagy név (vagy lehet hogy a szenátor az volt, nem tudom... de mindenesetre semmi olyan) mint Kétarc, Lex, vagy akármelyik "A kategóriás" (nem csak a fanok által ismert) DC ellenfél.

5. Batman elég nagy forma. Az ő sztorija után olyanok a lányok történetei, mint valami olcsó levezető zenekar vagy DJ a nagy buli után... "Maradjatok, még piálni, mert vannk hostess lányok is!" :) Nem tűnnek egyenrangú címnek. Talán majd az íjász az lesz.

Nem trollkodni akarok, és semmiképp sem megbántani azt, akinek a Ragadozók a szívügye. De ha már felmerült, hogy a fanyalgóknak mi lehet a baja, gondoltam írok pár konkrétumot a "mertnembetmen"/"kétbetmenjobblenne"-én kívűl.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 05. - 00:29:53 írta Rebellis »
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1377 Dátum: 2015. Október 05. - 13:09:00 »
Köszi, hogy leírtad.  ;) Így már kezdem érteni én is.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1378 Dátum: 2015. Október 05. - 13:22:34 »
Én sem értem a nagy Ragadozó-ellenességet, de lehet, hogy csak az a baj vele, hogy nem Batman, nem tudom. Konkrét érveket még nem hallottam ellene felhozni, csak azt, hogy "ez rossz".

Nem vagyok "Ragadozók-ellenes", csak nem hoz annyira lázba... mert:

1. DC-ből jóval tudatlanabb vagyok mint MARVELből és bár hiába olvastam az eddigi számok közül mindegyiket, egyik karaktert sem szerettem meg különösebben, előismereteim ugye meg nem nagyon vannak. Szóval nem sok súlya van így a történeteknek, hogy tőlem aztán bármelyiket vihette volna a Kaszás. A kevés honosítás közül (amit a DC címek közül olvasok) Animalman például két rész után már nagyon érdekelt. De érdekes volt a Gotham Central is, vagy az új Csodanő.

2. Már elhangzott: (túl???) nagymellű csajok kalapálnak arctalan férfiakat. Ez ma már kevés. Ami eladhatná (Gail Simone humora, amit alig érezni a füzeteken) viszont szintén kevés.

3. Ez még szubjektívebb mint az eddigiek: a rajzok unalmasak. Semmi egyediség sincs bennük. Az általam már emlegetett (személyes kedvenc) csajbulis füzet hozott egyedül valami érdekesebb rajzolót.

4. Mindenki állatira halálos, vagy a világ legjobb harcművésze, de ennek ellenére kis kocsmákban megy a csetepaté, vagy arctalan ágyútöltelékeket pofoznak... Semmi nagy név (vagy lehet hogy a szenátor az volt, nem tudom... de mindenesetre semmi olyan) mint Kétarc, Lex, vagy akármelyik "A kategóriás" (nem csak a fanok által ismert) DC ellenfél.

5. Batman elég nagy forma. Az ő sztorija után olyanok a lányok történetei, mint valami olcsó levezető zenekar vagy DJ a nagy buli után... "Maradjatok, még piálni, mert vannk hostess lányok is!" :) Nem tűnnek egyenrangú címnek. Talán majd az íjász az lesz.

Nem trollkodni akarok, és semmiképp sem megbántani azt, akinek a Ragadozók a szívügye. De ha már felmerült, hogy a fanyalgóknak mi lehet a baja, gondoltam írok pár konkrétumot a "mertnembetmen"/"kétbetmenjobblenne"-én kívűl.

No, ilyennek kell lennie egy negatív kritikának, annak ellenére, hogy nem feltétlenül értek vele egyet :).

1. Barbara szerintem eléggé ismert név, hogy tudjunk valakihez kötődni. Az viszont elég szubjektív, hogy ki szimpatikus és ki nem az. Nekem speciel már a kötet elején a kedvenceim közé keveredtek a karakterek :).

2. Bevallom mást még nem olvastam Gail Simone-től, de szerintem elég benne a humor. Épp összhangban van az akcióval és a sztorival. A rajzok valóban erotikusak, de nekem bejön :). Mármint a korábbi rajzoló, nem a mostani, mert ez nekem se tetszik: ronda karakterek, gigantikus mellekkel. Nem szexisek :).

3. Valóban szubjektív (amivel persze semmi gond sincs). Mint mondtam, a mostani rajzoló nekem se jön be, de az eredeti nagyon. A csajbuli meg úgy ahogy: túlságosan egyszerű volt rajz, ennek ellenére az arckifejezések és érzelmek remekül átjöttek. Szóval nem lesz a kedvencem, de nem is mondanám rossznak.

4. Az első mondatod igaz. Bár ezt nem érzem annyira irreálisnak, mivel a nagy harcművészek is elmehetnek sörözni :). De ebbe tényleg jogosan bele lehet kötni. Bár szerintem kifejezetten kellemes ilyen lájtosabb, csajosabb sztorit olvasni a sok komoly történet között.
Az is igaz, hogy semmi nagy név nincs (bár akkor biztos tetszett volna a kimaradt sztori, mert abban Brainiac volt az ellenség :) ), de szerintem ez inkább pozitívum. A nagy neveket szerintem már túlságosan elkoptatták. Én például ha meghallom, hogy Zöld Manó vagy Rinó lesz a Pókemberben komoly késztetést érzek arra, hogy inkább meg se vegyem :).
Savant egy remek negatív karakter volt. Orákulumot kihallgató nyomozók meg valahogy a Fenegyerek kötetekre emlékeztettek :). A szenátoros szál meg érdekes és fordulatos volt.
De legjobban a két számmal ezelőtti új karakter, Lori jött be. Kár, hogy sok minden nem derült ki róla, és csak egy részben szerepelt. De a Kaszás is remek új negatív karakter volt. Bennük az tetszik, hogy összetettek a legtöbb közhelyes gonosszal ellentétben, akik tisztán gonoszak, csak pénzt akarnak, hatalmat, vagy épp pusztítani.

5. A mostani Batman sztori tényleg brutálisan erős, vagyis jobb, mint a Ragadozók (főleg a jelenlegi rajzolóval). De az első évadban szerintem minden szempontból magasan verte a Ragadozók a Batmant.

Egyáltalán nem trollkodtál. A lényeg, hogy az ilyen összeszedett negatív kritikával semmi baj nincs, sőt. Mindenkinek más tetszik.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1379 Dátum: 2015. Október 05. - 22:40:59 »
Lényegében addig kell kiadni minden lehetséges, jó DC sztorit, amíg el nem érjük a The New 52! időszakot. Utána ha abba belekezdünk, nem biztos hogy a DC engedélyezni fogja a nem 52-es sztorikkal történő párosítgatásokat. :headscratch:
Mivel ez még messze van, (előbb még ott van, a Mark Bagley féle Batman is) lehetne megtervezni mi legyen a második történet, a választék bőséges:
-Batman and Robin
-Detective Comics
-Batman Eternal
-Batman:The Dark Knight
-Nightwing
-Justice League


;)