Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522886 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2860 Dátum: 2019. Február 25. - 22:16:22 »
Egy univerzum. A Baglyok bírósága az első kiadott kaland az Új 52 univerzumban, amikor már évek óta batmankedik, a Zero Year pedig az eredetsztorija.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2861 Dátum: 2019. Február 25. - 22:19:55 »
Köszi. Közben találtam egy jó kis oldalt, ahol kronológiai sorrendbe teszi a részeket. Kezdem vágni mi újság. Nem könnyű kiigazodni a sok rebootolás közben.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2862 Dátum: 2019. Február 26. - 17:11:12 »
Pedig csak 1 rebootja van Batmannek.A 2011es n52.
Aztan most jon majd a Rebirth a Kingpintol ,amiben visszaterunk az eredeti klasszikus Batmanhez/folytatjuk azt.
BATMAN,Spawn,Star Wars

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2863 Dátum: 2019. Február 26. - 20:03:12 »
Ha jól tudom, a Year One idővonal a Végtelen világok krízise reboottal indult a nyolcvanas években, és talán a Rebirth Batman sem simán csak egy visszatérés a "régihez", hanem valami fura keverék az Új 52-vel. Szóval úgy látom, rebootolgatják időnként.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2864 Dátum: 2019. Február 26. - 20:12:52 »
Hát, a Krízis után a Batman címek nem nagyon zavartatták magukat új kontinuitással, Miller és a Year One-ja közel két évvel később jött csak.
Batman esetében nem nagyon voltak annyira éles váltások, minden egyes korszak eltért valamiben az eredetitől.
Mivel igazából nem nagyon vannak se stílus-, se személyiségjegyei azon túl, hogy Batman mindig a legkirályüberfaszacsászárabb lény az omniverzumban, aki amúgy nagyon sötét és komor (kivéve a hatvanas éveket, de azt inkább hagyjuk), így a DCnU-ig inkább mondhatjuk, hogy írói vagy általános korszakok voltak, mintsem lefektetett szabályok vele.

De ez igaz az ellenségeire is. Jokert most hagyjuk, de elég megnézni mondjuk Gyilkos Krokot, aki akár kéthavonta váltakozhat egy majdnem féltonnás aligátorszerű agyatlan kannibál szörnyeteg és egy magának való, maximum valami egyszerű bandafőnököt kereső kb. kétméteres, erős testalkatú, lereszelt fogú, pikkelyszerű bőrképződményekkel bíró albinó között minden átmenet és magyarázat nélkül.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2865 Dátum: 2019. Február 26. - 20:16:44 »
Pedig csak 1 rebootja van Batmannek.A 2011es n52.
Aztan most jon majd a Rebirth a Kingpintol ,amiben visszaterunk az eredeti klasszikus Batmanhez/folytatjuk azt.

Hát nekem nem úgy tűnt. Ott van a Year one is. Bár az lehet párhuzamos univerzum, nem tudom a különbségeket.
Ezenkívül olvastam egy fél éve a Végzet Gotham-be érkezik sztorit is, bár az meg újraértelmezés.
Ami végképp bekavarta nálam a dolgot, az a Kingpines Batman-ek a New 52-ig. Félbehagytuk, hogy Batman "meghalt", majd rögtön vissza is tért, egyszer csak jött a New 52, most meg olvastam, hogy a Rebirth, amiről nem tudom, hogy micsoda, és minek kellett már megint egy új kezdet.
A New52 kezd összeállni, tetszik is. Az előtte lévő Kingpines részekből alig tudok felidézni valamit, főleg, hogy annyira lassan jöttek ki, kéthavonta 24 oldallal.
Úgy éreztem, ha még egy eredet sztorit el kell olvasnom, felfordulok, ennek ellenére ez a Zero Year sztori nagyon tetszik.
Főleg, hogy egyben elolvashatom. És hozzá tudom passzintani a Kingpines Baglyok bíróságát és a Kingpines Halál a családra vonalat is. Szeretem ha valami összeáll és körvonalazódik a történetfolyam.

 

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2866 Dátum: 2019. Február 27. - 07:03:16 »
most meg olvastam, hogy a Rebirth, amiről nem tudom, hogy micsoda, és minek kellett már megint egy új kezdet.
Mert kb a DC-nél is csak ennyit tudnak, hogy állandóan újraindítgatják a képregényeket, és kész. Bár most mellettük szól, hogy a Rebirth-nél a képregényeket nem indították újra az 52-es szám után, hanem folytatják tovább. A Batman is most a 64-es számnál jár.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2867 Dátum: 2019. Február 27. - 07:33:29 »
De, újraindították. A Batman (meg jó pár gerincsorozat) azért tartott ott, mert kétheti cím. A Rebirth több mint kétéves már, 2016-os esemény volt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #2868 Dátum: 2019. Február 27. - 08:43:04 »
Pont ezt mondtam én is.  ;) Mindig újraindították, csak most a legutóbbi Rebirth óta nem. Bár tény, hogy félreérthetően fogalmaztam először.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2869 Dátum: 2019. Február 27. - 17:16:09 »
Ez nem jelenhetne majd meg valamilyen formában, különszám esetleg?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2870 Dátum: 2019. Február 28. - 07:22:24 »
Pedig csak 1 rebootja van Batmannek.A 2011es n52.
Aztan most jon majd a Rebirth a Kingpintol ,amiben visszaterunk az eredeti klasszikus Batmanhez/folytatjuk azt.

Hát nekem nem úgy tűnt. Ott van a Year one is. Bár az lehet párhuzamos univerzum, nem tudom a különbségeket.
Ezenkívül olvastam egy fél éve a Végzet Gotham-be érkezik sztorit is, bár az meg újraértelmezés.
Ami végképp bekavarta nálam a dolgot, az a Kingpines Batman-ek a New 52-ig. Félbehagytuk, hogy Batman "meghalt", majd rögtön vissza is tért, egyszer csak jött a New 52, most meg olvastam, hogy a Rebirth, amiről nem tudom, hogy micsoda, és minek kellett már megint egy új kezdet.
A New52 kezd összeállni, tetszik is. Az előtte lévő Kingpines részekből alig tudok felidézni valamit, főleg, hogy annyira lassan jöttek ki, kéthavonta 24 oldallal.
Úgy éreztem, ha még egy eredet sztorit el kell olvasnom, felfordulok, ennek ellenére ez a Zero Year sztori nagyon tetszik.
Főleg, hogy egyben elolvashatom. És hozzá tudom passzintani a Kingpines Baglyok bíróságát és a Kingpines Halál a családra vonalat is. Szeretem ha valami összeáll és körvonalazódik a történetfolyam.
Mintha magamat olvasnám. :D
Nekem is mániám a kronologia....
Pont most olvasom A végzet Gothambe érkeziket. :roll:A felenel vagyok.Nagyon hangulatos.Bejonnek a Mignola cuccok is.
A R.I.P-et nagyon sajnalom.De az is jon majd egyben.Csak nem a Kingpintol. :-\
BATMAN,Spawn,Star Wars

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Batman
« Válasz #2871 Dátum: 2019. Március 13. - 22:42:43 »
Üdv!

Most látom, hogy eaglemoss is jön a Sötét Lovag visszatér-rel... meg egyebekkel is.
Nem érdekelte őket, hogy a Kingpinnél is most aktuális ez a történet?
Ha volt szó már itt róla, akkor elnézést!

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Batman
« Válasz #2872 Dátum: 2019. Március 14. - 10:07:26 »
Üdv!

Most látom, hogy eaglemoss is jön a Sötét Lovag visszatér-rel... meg egyebekkel is.
Nem érdekelte őket, hogy a Kingpinnél is most aktuális ez a történet?
Ha volt szó már itt róla, akkor elnézést!

Volt róla szó, sajna nem keresték meg a Kingpin-t, magasról tettek rá, ezért a mostani Kingpin Batman az utolsó előtti new 52-es, a következővel lezárják a Halál a családra sztorit és jön a Rebirth.

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2873 Dátum: 2019. Március 14. - 12:10:50 »
A 17-tel ér véget ez a sztori, addig visszük.

Az előző Batman számban (30.) a Batman New52 15-16. része volt.
Ha nem tévedek, akkor a Rebirth a 34. számban kezdődik.
Jól értem, hogy a következő 3 Batman számban 1 db Batman sztori lesz? (Batman Batman, nem pedig Batman brancs Batman).

Szeretném feltenni újra a fenti ominózus kérdést, melyre korábban az alábbi választ kaptam:

Nem egészen. A 31. szám valóban Jokerről szól, hisz a történet címe: Halál a CSALÁDRA. Mivel a végkifejletben mindenki ott lesz Joker markában, természetesen be kell mutatni azt is, hogy a többieket hogy kapta el Joker. De a 32-ben már teljes terjedelmében ott lesz, a 33-ban pedig csak ő lesz.

Persze igazából ez már nem is kérdés, hanem tény, hogy fél év fog eltelni 2 Batman rész között.
Értem én, hogy fontos bemutatni azt is, a többiek hogyan kerülnek majd a végjátékhoz, de... hogy fordulhat az elő, hogy egy sorozat "Batman" néven fut, és 2 teljes szám lemegy anélkül, hogy a címadó sorozat megjelenne benne? (Persze az a néhány extra oldal a valódi Batman sorból bekerült, gondolom muszáj volt belerakni valami tényleges Batmant, de kérem, értsük a kérdésemet... hogy fordulhat elő ilyen?)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2874 Dátum: 2019. Március 14. - 15:03:51 »
Miért ne fordulhatna? Ha teljes történetet akarunk kiadni, ez a módja, csak így lehet. És persze a 32-ben egy számnyi Batman ott volt, biztos te is láttad.

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2875 Dátum: 2019. Március 14. - 15:38:38 »
Én Batman és Robint láttam. Vagy tévedek?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2876 Dátum: 2019. Március 14. - 15:47:23 »
Ja, hogy te a "Batman" címet hiányolod belőle? Mert az sosem volt cél, hogy egy cím menjen. Lehetne éppen a Dark Knight, vagy a Shadow of the Bat sorozat is.

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2877 Dátum: 2019. Március 14. - 16:39:37 »
Igaz. Azt mondjuk tényleg láttuk, hogy a Batman füzetben nem cél, hogy csak Batman legyen (Ragadozók, Jonah Hex stb.)
Azért nem ördögtől való gondolat, hogy egy "Batman" címet meglátva azt feltételezem, hogy Batman lesz a füzetben, nem pedig denevérruhába öltözött személyek.
Ahogy azt sem értem, miért nem lehet egyenes válaszokat adni egy kérdésre. :)
És hogy ne érts félre, nem azzal van a bajom, hogy a mostani Batgirl és Batman&Robin történetek kiadásra kerültek. Még azzal sem, hogy a Batman sorozatotokba került bele. Inkább csak a füzetekben megjelenő részek elosztását nem értem. Talán meg lehetett volna oldani úgy is, hogy jusson 1 füzetre 1 Batman cím. Úgyis hozzászokott már a pór nép. Ezek legalább kapcsolódnak Batsyhez.

Más...
Az extra oldalak hogyhogy bekerültek az utolsó 2 füzetbe (Harley Quinn, Pingvin)? Illetve hogyhogy most (Harley pl. fél éve sokkal érdekesebb lett volna)?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2878 Dátum: 2019. Március 14. - 19:32:13 »
Igaz. Azt mondjuk tényleg láttuk, hogy a Batman füzetben nem cél, hogy csak Batman legyen (Ragadozók, Jonah Hex stb.)
Látod.
Idézet
Ahogy azt sem értem, miért nem lehet egyenes válaszokat adni egy kérdésre. :)
Tök egyenes választ adtam.
Idézet
És hogy ne érts félre, nem azzal van a bajom, hogy a mostani Batgirl és Batman&Robin történetek kiadásra kerültek. Még azzal sem, hogy a Batman sorozatotokba került bele. Inkább csak a füzetekben megjelenő részek elosztását nem értem. Talán meg lehetett volna oldani úgy is, hogy jusson 1 füzetre 1 Batman cím.
Így tűnt logikusnak. Nyilván nem a legideálisabb épp azért, amit te is írsz, de ha az 1-1-es elosztást követtük volna, akkor részben érthetetlen lett volna a képregény, részben meg spoileres. Így van történeti sorrendben,és bevállaltuk, hogy inkább legyen ilyen, mint követhetetlen. De hát a jó hír, hogy ezzel vége, a következőben már csak Batman lesz.
Idézet
Az extra oldalak hogyhogy bekerültek az utolsó 2 füzetbe (Harley Quinn, Pingvin)? Illetve hogyhogy most (Harley pl. fél éve sokkal érdekesebb lett volna)?
Hát most fértek be, eddig nem volt rá hely.

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2879 Dátum: 2019. Március 15. - 10:59:36 »
Utolsó kettőt elfogadom. (Az elsőről inkább ne is beszéljünk.)
Esetleg ilyen helyzetekre egy extra különszám? Amibe mehetett volna Batgirl és Robin "meghívása" a bulira. Én biztos megvettem volna, mivel szervesen kapcsolódik a sztorihoz.

Ezt viszont határozottan elutasítom:
Tök egyenes választ adtam.
Ismét...itt a korábbi kérdésem:
Az előző Batman számban (30.) a Batman New52 15-16. része volt.
Ha nem tévedek, akkor a Rebirth a 34. számban kezdődik.
Jól értem, hogy a következő 3 Batman számban 1 db Batman sztori lesz? (Batman Batman, nem pedig Batman brancs Batman).
Válasz:
Nem egészen. A 31. szám valóban Jokerről szól, hisz a történet címe: Halál a CSALÁDRA. Mivel a végkifejletben mindenki ott lesz Joker markában, természetesen be kell mutatni azt is, hogy a többieket hogy kapta el Joker. De a 32-ben már teljes terjedelmében ott lesz, a 33-ban pedig csak ő lesz.
Ne már! :D
A tök egyenes válasz az lett volna, hogy: "igen".

Annak egyébként nagyon örülök, hogy végre jönnek a füzetek, amiben csak Batman lesz.
A fenit értelmezési problémák miatt azonban felmerül bennem a kérdés: valóban "Batman" lesz csak benne? :D Vagy esetleg Batgirl, Batman&Robin, Dark Knight, Shadow of the Bat stb.?