Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522878 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2880 Dátum: 2019. Március 15. - 16:26:56 »
A Batman számomra a Denevérembert jelenti, bármilyen formában, nem a képregény címét. Számodra nem, ezért nem érzed egyenes válasznak, ami pedig az volt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2881 Dátum: 2019. Március 15. - 16:45:01 »
Ez olyan, hogy a PPP-ben csak az Amazing cím legyen, mert csak az az eredeti Pókember! Tuti hamar végeznének a klónsztorihoz hasonló, összetettebb sztorikkal!  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 15. - 16:46:41 írta balogh44 »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2882 Dátum: 2019. Március 15. - 17:16:25 »
A klónsztorinál egészen röhejes lenne, ha csak az Amazing részek jönnének. Azt azért vegyük észre, hogy ott még csak nem is párhuzamos, de egyfelé haladó sztorivonalak folynak, hanem konkrétan a folytatások mennek a különböző címek alatt, és az egész egy bazi nagy crossover. Gyakorlatilag négy cím rotálásával tették kb. heti megjelenésűvé az Amazinget, mert hát eredeti cím vagy sem, a Marvel mindig is azt tekintette a fő sorozatnak, és Batmannél nyilván ugyanez a helyzet.

Így nézve jogos igénynek tűnik, hogy egyéb címek csak akkor jöjjenek, ha egy crossover, valamilyen törtenet szempontból releváns esemény vagy épp egy sztori színvonala azt indokolja.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2883 Dátum: 2019. Március 15. - 17:23:08 »
Egy nagyon kicsit sem értek ezzel egyet. Az eredeti ugyebár a Detective Comics volt, a Batman csak a második címe. És sokáig százszor jobb sztorik jöttek ki a párhuzamos címeken - lásd a semices sorozatot -, mint a Batman címen. És ha már PPP párhuzam: ott sem cél az Amazing sorozat kiadása. Az a cél, hogy a legjobb sztorik megjelenjenek. Ez a The Child Within idején a Spectacular volt, ahogy a Klónsztori után is a Spectacular lesz. Attól, mert a kiadó ezt vagy azt tekinti a fő sorozatának, még nem feltétlenül lesz az a legjobb. Mi pedig a legjobbakat válogatjuk, nem lexikont.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2884 Dátum: 2019. Március 15. - 18:04:03 »
Így nézve jogos igénynek tűnik, hogy egyéb címek csak akkor jöjjenek, ha egy crossover, valamilyen törtenet szempontból releváns esemény vagy épp egy sztori színvonala azt indokolja.

Egy nagyon kicsit sem értek ezzel egyet. Az eredeti ugyebár a Detective Comics volt, a Batman csak a második címe. És sokáig százszor jobb sztorik jöttek ki a párhuzamos címeken - lásd a semices sorozatot -, mint a Batman címen. És ha már PPP párhuzam: ott sem cél az Amazing sorozat kiadása. Az a cél, hogy a legjobb sztorik megjelenjenek. Ez a The Child Within idején a Spectacular volt, ahogy a Klónsztori után is a Spectacular lesz. Attól, mert a kiadó ezt vagy azt tekinti a fő sorozatának, még nem feltétlenül lesz az a legjobb. Mi pedig a legjobbakat válogatjuk, nem lexikont.

Nem csoda, hogy nem értesz egyet, ritkán látni ennél távolabb eső álláspontokat :D

Abban viszont én egyetértek veled, hogy teljesen mindegy, mi volt előbb, mert a DC hagyományosan a Batmant kezeli fő Batman címként. Épp ezért szoktak igyekezni mindig oda rakni a jobb alkotókat, csak kreatív szakma lévén ebből nem feltétlenül lesz jobb produktum.

A PPPt nem is volt érdemes belekeverni, mert teljesen más koncepció.

Viszont ahogy Snyder kihagyás és csapongás nélkül volt lekövetve, feltehetőleg hasonló szemlélettel megy tovább a sorozat továbbra is. Ha pedig a füzetnek a Tom King sorozat lesz a fő csapásiránya, akkor teljesen logikus elvárásnak tűnik, hogy csak jó okkal legyen helyette más.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2885 Dátum: 2019. Március 15. - 18:28:35 »
Ezt adom. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2886 Dátum: 2019. Március 15. - 18:36:14 »
Én kifejezetten támogatom hogy más is legyen, ne csak a főcím!

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2887 Dátum: 2019. Március 15. - 19:45:12 »
Ezt adom. :)

Ha jól értem, Riworar is ezt akarta mondani nagyjából, úgyhogy örülhetünk egymásnak.

Én kifejezetten támogatom hogy más is legyen, ne csak a főcím!

Nem vagyok ideológiailag elég képzett ehhez hozzászolni, szóval jatsszátok le egymással :D Annyit mondhatok, hogy ha valamit utálok, nagyon vokálisan fogok tiltakozni :D

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #2888 Dátum: 2019. Március 15. - 21:24:42 »
Ez olyan, hogy a PPP-ben csak az Amazing cím legyen, mert csak az az eredeti Pókember! Tuti hamar végeznének a klónsztorihoz hasonló, összetettebb sztorikkal!  ;D

De Pókember azért volt benne, így vagy úgy, nem? :) Az én problémám éppen az, hogy itt Batman cím alatt még csak nem is volt benne a névadó figura (sőt, a "Denevérember, bármilyen formában" sem).

Annyiból lényegtelen az egész, hogy néhány hónappal később végül megkaptam a kérdésemre a valós választ, miután kinyitottam a füzetet.
"De a 32-ben már teljes terjedelmében ott lesz" - ez pedig, ugyebár, nem igaz. :)

Abban bízom, hogy lassan kinövi a mostohagyerek szerepét a sorozat. Ehhez pedig egy csudálatos lépés, hogy mostantól csupa Batman lesz a füzetekben. Szóval a Rebirth-nél lehet arra számítani, hogy nem minden mással lesz tele a füzet fele? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2889 Dátum: 2019. Március 15. - 23:41:28 »
Az én problémám éppen az, hogy itt Batman cím alatt még csak nem is volt benne a névadó figura (sőt, a "Denevérember, bármilyen formában" sem).
Nem? Akkor Robin kivel bunyózott, ha nem egy "bármilyen formával"?
Idézet
"De a 32-ben már teljes terjedelmében ott lesz" - ez pedig, ugyebár, nem igaz. :)
Hogyne lenne igaz. Ja, hogy nem Bruce Wayne volt Batman? Hát ez viszonylag rendszeresen előfordul a Batman képregényekben, ja.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2890 Dátum: 2019. Március 16. - 13:28:15 »
Így van, erről jut eszembe, Kaine neked tetszett a Nincs igazság (Blind Justice) c. sztori? Nem akarod majd kiadni egy különszámba, ezúttal természetesen hiánytalanul? És a Sötét Lovag Sötét Város?  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2891 Dátum: 2019. Március 16. - 16:05:29 »
Azért rendszeresnek nem mondanám. Alfred és két Robin (Drake és Todd) párszor eljátszották Batmant, de maximum egy számnál huzamosabb ideig csak Azrael (Knighfall alatt), Dick Grayson (Final Crisis után), és Jim Gordon (Batman halála után New 52 végén) voltak Batman bőrében. Meg Superman játszotta el néhányszor, hogy megvédje Bruce titkát.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2892 Dátum: 2019. Március 16. - 16:07:21 »
És a Sötét Lovag Sötét Város?  ;)
Az pont a kedvenc Batman történetem, de nemigen gondolkodom újrakiadásokon.

tg: ezek a jelentősebbek, de csak egy apró példával, a mi Batman sorozatunkban is volt már más a ruhában.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2893 Dátum: 2019. Március 17. - 17:58:30 »
És a Sötét Lovag Sötét Város?  ;)
Az pont a kedvenc Batman történetem, de nemigen gondolkodom újrakiadásokon.

tg: ezek a jelentősebbek, de csak egy apró példával, a mi Batman sorozatunkban is volt már más a ruhában.

Nekem is az egyik kedvencem, jó lenne kiadni, mert már saláta és kb. 30 éves.
Darabokban lett kiadva, és ha jól emlékszem még oldalak is kimaradtak. Jó lenne egyben, igazi klasszikus.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2894 Dátum: 2019. Március 26. - 09:52:56 »
A fotón nem láttam, de remélem, a White Knight sincs kizárva a közeljövő lehetséges különszámai közül.

https://dc.fandom.com/wiki/Batman:_White_Knight_Vol_1

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #2895 Dátum: 2019. Március 27. - 21:06:19 »
White Knight

az a történet engem is érdekelne !

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2896 Dátum: 2019. Március 27. - 21:49:18 »
Egyelőre semmi más nincs tervben, mint amit a képen láttatok. Az is eltart évekig különszámokként.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2897 Dátum: 2019. Március 27. - 23:16:40 »
Azt hittem, azokból csqk szelektálsz. Azért bízom benne, hogy előbb-utóbb a White Knight is sorra kerül. Például egy komolyabb Joker aszály környékén.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #2898 Dátum: 2019. Március 28. - 14:17:16 »
Mondjuk ha az kijön, remélem a franciákhoz hasonlóan egy bizonyos oldalon a bubik elhelyezésének változtatására van lehetőség. Az amerikai füzetben nagyon kínos volt.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2899 Dátum: 2019. Március 31. - 17:41:16 »
Nagyon jó volt a #32.
Joker egy állat!Imádom! 8)
BATMAN,Spawn,Star Wars