Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522793 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2960 Dátum: 2019. November 04. - 15:10:12 »
Grant Morrisonnál az a gond, hogy kijött a három nagy főfejezetre osztott Batman-eposzából az első fejezet, de az is megvágva. Amíg az emberek nem látják, mire ment ki, tényleg nehéz hova tenni.

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Batman
« Válasz #2961 Dátum: 2019. November 04. - 15:36:39 »
Olyan jó a Bagoly történet rajza, hangulata, sztorija, hogy megérdemelné a kötetet... :-)
Kár, hogy abbahagytam a gyűjtést. De most már nem fogom újra felvenni a fonalat...
De a kötet megvásárlásában benne lennék.... :-)

A Grant Morrison éránál folyton azt éreztem, hogy valamiről lemaradtam.
Aztán most h újraolvastam a füzeteket, akkor néztem utána a fekete naplónak, a három szellemnek, a RIP-nek, a zur-en-arrh-nak (mondjuk ez részemről no comment inkább), stb.
Pl. kiderült, hogy a RIP-nek van egy csomó mellékszála más címek alatt... Akkor Le Bossu és társai egy-egy hősnek a "saját" ellenségei.... ilyenek...
Így már érthetőbb minden...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2962 Dátum: 2019. November 04. - 20:49:17 »
Olyan jó a Bagoly történet rajza, hangulata, sztorija, hogy megérdemelné a kötetet... :-)
Kár, hogy abbahagytam a gyűjtést. De most már nem fogom újra felvenni a fonalat...
De a kötet megvásárlásában benne lennék.... :-)

A Grant Morrison éránál folyton azt éreztem, hogy valamiről lemaradtam.
Aztán most h újraolvastam a füzeteket, akkor néztem utána a fekete naplónak, a három szellemnek, a RIP-nek, a zur-en-arrh-nak (mondjuk ez részemről no comment inkább), stb.
Pl. kiderült, hogy a RIP-nek van egy csomó mellékszála más címek alatt... Akkor Le Bossu és társai egy-egy hősnek a "saját" ellenségei.... ilyenek...
Így már érthetőbb minden...

Ugye csak trollkodsz? :D Nem gondolhatod komolyan az Eaglemoss mellett.....

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Batman
« Válasz #2963 Dátum: 2019. November 04. - 23:58:46 »
"Olyan jó a Bagoly történet rajza, hangulata, sztorija, hogy megérdemelné a kötetet..."

Ez a véleményem teljesen komoly...
De tudatában vagyok természetesen h az eagle már kiadta...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2964 Dátum: 2019. November 11. - 22:09:34 »
A jelenlegi Batman-sztorik 20 oldalasak, szóval mostantól elvileg minden számban lesz 2 poszter.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #2965 Dátum: 2019. November 22. - 08:57:28 »
 :brow: :kingpin:
BATMAN,Spawn,Star Wars

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2966 Dátum: 2019. December 07. - 10:59:14 »
Batman: Újjászületés 1.


balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2967 Dátum: 2019. December 08. - 19:16:11 »
Ezt a 88 oldalas kiadványt, nem lehetne kiadni különszám formájában? Lehet hogy megmagyarázna pár dolgot. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2968 Dátum: 2019. December 08. - 19:41:26 »
Nem nagyon, most ez a Gary Frankes különszámunk eléggé megbukott.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2969 Dátum: 2019. December 08. - 20:00:14 »
Melyik, a második Earth-One kötet? Pedig azt eléggé szerették odakinn, jobban mint az elsőt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2970 Dátum: 2019. December 08. - 20:08:53 »
Csodálkozom most ezen. :O
Mert azért ő egy szép vonalt hoz rajzilag, megbízható alkotó.
Az, hogy a sztori milyen amin dolgozott, más tészta! Romita Sr. is rajzolt már kaki sztorit szerintem, most emiatt nem kellene kiközösíteni a közeljövőben.
Itt azért zajlottak az események, és valamilyen szinten nem elhanyagolandó a tartalom.
Egy olyan történetet tartalmaz, amelynek következményei az elkövetkező években a DC Univerzumon visszatükröződnek!

 

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2971 Dátum: 2019. December 08. - 20:28:00 »
Mármint maga a DC Universe: Rebirth one-shot?

A Kingpinnek semmi értelme nem lenne megjelentetni. Az csak egy előszó volt a Doomsday Clock minihez, ami 2017 óta egyre csak húzódik, most a hó közepén fejeződik be, és a folyamatos csúszásai miatt minden tervezett nagy változását már eleve nem is implementálták a képregényekben.

Azon kívül az egész one-shot 100%-ban egy Flash-sztori, márpedig a mostani Flash ongoing nélkül zéró folytatása lenne.
Mellette elhintette a Légió visszatérését (akiket itthon nem is ismernek, plusz nem is lett belőle azóta sem semmi).
Ami meg a rövid batmanes jelenetet illeti, az első felét, a három Joker történetét teljes egészében kiszedték a fősodorból és egy limbóban rekedt alterverzumos mini lett belőle, ami a jelek szerint sosem jut el a második füzetig sem; a másik része meg megint csak a Doomsday Clockot vezeti fel, amit meg a másfél éves késése miatt már tavaly negáltak.

A DCU: Rebirthnek akkor lenne értelme, ha valaki belefogna a Flash v5 kiadásába és lenne olyan elszánt, hogy kiadja a teljes Doomsday Clockot is mellé úgy, hogy már az előző füzetnél is a legtöbben elkezdték nagyon húzni a szájukat.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2972 Dátum: 2019. December 08. - 20:37:31 »
Elég akkor egy kis leírás, megmagyarázás, mi is történt, és miért más mint eddig.
Ha ez megtörtént az eddigi 3 számban akkor nem szóltam. Sajnos kicsit le vagyok maradva Kingpin Batman téren, de pótolni szeretném ezt a közeljövőben. A videó miatt kérdeztem, mert mondták hogy kicsit érthetetlen nekik ahogy indul.
Vissza térve a különszámra, volt valami indok, vissza jelzés? Mi volt ami nem tetszett? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2973 Dátum: 2019. December 08. - 20:56:04 »
Nem nagyon van mit leírni. Hidd el, ha lenne, folyamatosan rágtam volna Tomi fülét miatta addig, amíg nem hagyja, hogy megírjam. ;D
A DC 52-vel ellentétben a Rebirth sorozatai szó szerint vagy csak elindulnak zéró háttérrel, mint a Batman, vagy többé-kevésbé magasról tettek a Rebirthre és folytatták a New 52-es történetszálukat, csak most már pár régebbi mellékszereplővel (Aquaman, Flash).

Batman esetében nincs milyen leírást adni. Amit lehetne, az csak az első 50 szám tartalma lenne, mert menet közben derül ki minden, beleértve minden olyan múltbéli utalást, amit a mostani számokban láthattok. (Beleértve az elején gyanúsan sokszor előkerülő Joker—Rébusz háborút.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #2974 Dátum: 2019. December 09. - 11:47:22 »
Azért lásd be, hogy elég meredek úgy figyelembe venni az ajánlásaidat, hogy nem tudod, mit ajánlasz és az hogyan illeszkedik be a mi történetünkbe.  ;) Ha már ajánlasz valamit, annak előtte nézz utána, hogy tényleg passzol-e a mi sztorijainkhoz.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2975 Dátum: 2019. December 09. - 21:37:05 »
Csak a hivatalos leírásból indultam ki.
Ott elégé fontosként van feltüntetve, aztán lehet hogy nem az. Nem tudom. Csak a videóra reagáltam. Nem olvastam még a Rebirth szériát, de remélem eljutok odáig. Sok be pótolni valóm van.
De azért még mindig érdekelne, hogy van-e indok, hogy mi a gond a legutóbbi különszámmal?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #2976 Dátum: 2019. December 09. - 22:12:03 »
Ne a leírásra hagyatkozz, hanem a tartalmi összefoglalóra. A sima marketingleírás ritkán fedi a valóságot.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #2977 Dátum: 2019. December 09. - 23:22:36 »
De azért még mindig érdekelne, hogy van-e indok, hogy mi a gond a legutóbbi különszámmal?

A visszajelzés ilyenkor elsősorban az tud lenni, hogy nem veszik :D Amúgy nem értem, mi lehet a gond, szerintem minden szempontból nagyon jó.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #2978 Dátum: 2019. December 09. - 23:36:59 »
Szerintem rajzilag biztos hogy jó, történetileg is érdekes, nekem legalábbis.
De nem vagyunk egyformák, lehet nem tett jót neki a szét szedés, és érdemesebb lett volna egyben kiadni őket?
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 09. - 23:48:25 írta balogh44 »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #2979 Dátum: 2019. December 10. - 06:20:43 »
Szerintem az ok, amit korábban is beszéltünk, hogy fullon van a piac Batman-el, havonta 12-16! füzetnyi Batman kerül kiadásra, keménytáblás kivitelben, nagyobb formátumban, azonos vagy jobb áron/füzet. A Batman fogy a legkevesebb példányban a Kingpin kiadványok közül Tomi állítása szerint.