Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 522875 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Batman
« Válasz #3020 Dátum: 2020. Január 26. - 19:57:05 »
Egyes embereknek biztos bejönne, de per pillanat ott tartunk, hogy a legnépszerűbb karakter, a Batman sem akar menni, akkor mit várjuk kevésbé népszerű karakterektől.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #3021 Dátum: 2020. Január 26. - 20:18:39 »
Igazsag Ligaja?
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #3022 Dátum: 2020. Január 26. - 20:30:17 »
Több mint 15 éve nem jelent meg onnan igazán értékelhető. A JL Dark mint mellékág oké, de semmi köze az Igazságligához, az eredeti írója még oda is bökött a szerkesztőségnek, hogy a csapat nem volt hajlandó annak nevezni magát és kiröhögték az ötletet.
Azon felül voltak sorozatok, amik csak az eventeket szolgálták ki önálló identitás nélkül, meg szépen rajzolt üres pofozkodások.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Batman
« Válasz #3023 Dátum: 2020. Január 26. - 21:51:18 »
meg szépen rajzolt üres pofozkodások.
Van egy olyan érzésem, hogy az ilyesmire vevő lenne a magyar közönség, ha nem lenne az Eaglemoss sorozata. :D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #3024 Dátum: 2020. Január 26. - 21:53:54 »
Igen. Ha kifut a leg. bat. várható a rebirth széria is. Szerintem más gerincképpel, mint kiegészítő széria.
A New 52!-es Justice League Dark nekem nagy kedvencem. Szerepel benne szinte mindenki. Constantine, Deadman, Zatanna, Mocsárlény, még Batman és Superman is feltűnik. ;)
Nem könnyű tervezni, és a konkurencia szerintem idővel csak bővül itthon, nem csak DC téren.
Ha a Rebirth be is fejeződik, még pár különszám remélem kijön tőletek. Norm Breyfogle pl., stb. legalább még ez év végéig.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #3025 Dátum: 2020. Január 26. - 22:26:31 »
A JL Dark v1 jól indul, de főleg a Trinity War környékén kifullad. A végén lévő másfél kötetnyi egzisztenciális szenvedésnél látszik, hogy DeMatteis is öregszik, de nagyon, mert nem igazán tud mit kezdeni a saját alapötleteivel sem.
Az viszont tény,hogy a Constantine és a régi cimborája nagy leszámolós jelenetéig tartó első marha hosszú sztorivonal a New 52-féle felhozatal egyik legjobbja. Meg az úgy önmagában is még egészen megállja a helyét. Nagyon okos döntés volt, hogy Milligant már a legelején kipaterolták és Lemire-t tették a helyére, nem tökölt annyit a köldöknézegetéssel, hanem a csapatdinamikával vitte előre a sztorit.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 26. - 22:28:51 írta talgaby »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #3026 Dátum: 2020. Január 26. - 22:52:18 »
Igen, a sima JL-hez képest, nem éreztem akcióbombának, és Jim Lee rajzait bár imádom, itt a látvány nem akcióelem, hanem egy sötét, de nagyon szép tónust ad a sztorinak, Mikel Janin képi világának köszönhetően.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #3027 Dátum: 2020. Január 26. - 23:07:25 »
Alapvetően a folytatást már ott megkérdőjelezte a Sasmoha, amikor bejött a Batmannel, és átgázolt a mi kiadásunkon. Mivel a folytatás kötetei nem ismertek, nem tudunk olyat kiadni, ami biztosan nem jelenik meg náluk is. Innentől kezdve elég necces a dolog.

blake

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 62
Re:Batman
« Válasz #3028 Dátum: 2020. Január 26. - 23:10:56 »
A most futó JL Darkot olvastátok?
Az milyen?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #3029 Dátum: 2020. Január 27. - 00:11:13 »
Alapvetően a folytatást már ott megkérdőjelezte a Sasmoha, amikor bejött a Batmannel, és átgázolt a mi kiadásunkon. Mivel a folytatás kötetei nem ismertek, nem tudunk olyat kiadni, ami biztosan nem jelenik meg náluk is. Innentől kezdve elég necces a dolog.

Hát igen, bár a Lobo kötetüket kihúzták a listájukról, valamilyen okból kifolyólag. Szóval az a Batman-Lobo nem kap konkurenciát. Batman terén, ahogy láttam az alábbi sztorik is parlagon hevernek, mert nem kerültek be náluk:

-Shaman
-Venom
-Cacophony
-The Cult
-A már említett Norm Breyfogle válogatás
-Year Two
-Year Three
-Batman Annual #14.
-Shadow of the Bat #1-4.
-Dark Knight, Dark City




Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Batman
« Válasz #3030 Dátum: 2020. Január 27. - 00:54:34 »
Na meg a Gotham by gaslight.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #3031 Dátum: 2020. Január 27. - 07:51:08 »
A Gotham by Gaslight egyetlen igazi érdekessége a rajzolója. A honosítást is sokan várták, aztán teljesen langyos lett a fogadtatása az olvasók között. Pedig alapvetően nem rossz sztori, meg kategóriákkal érdekesebb a folytatásánál (amiről sokan a modern HC megjelenéséig azt se tudták, hogy létezik).

balogh44 listáján a Cacophony mondjuk egy kibogozhatatlan katyvasz, plusz egy félbeszakadt trilógia első fejezete (a büdös életben nem készül el, a második sztori vagy egy évtizede félbemaradt, mert Kevin Smithnek derogál nem podcastolni). A többi érdekes lehet. A Legend of the Dark Knight szériából amúgy se nagyon adnak ki az Eaglemossnál.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #3032 Dátum: 2020. Január 27. - 10:35:01 »
Mert már tudni lehet, hogy mi a kiadási menetük és sorrendjük?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #3033 Dátum: 2020. Január 27. - 12:34:58 »
A Legend of Batmannek az Eaglemosson belül már fix a sorrendje, igen. Csak nem sajtónyilvános még mindig valamiért. Gondolom, az angolok miatt, ők kavarnak általában.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #3034 Dátum: 2020. Január 27. - 14:11:02 »
Plusz a sima Nagy DC sorozatuknál, a német verzióba sem kerültek bele, pedig jóval előrébb járnak benne mint mi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #3035 Dátum: 2020. Január 28. - 23:21:08 »
Most a főoldalon.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #3036 Dátum: 2020. Január 28. - 23:26:48 »
Az egyik szemem sír, mert igencsak közel voltunk a jelenlegi történetekhez. A másik viszont örül, mert én a gerinces kivitelezést jobban preferálom, lásd Karácsonyi ének. És azt se felejtsük, hogy így talán több időtök jut más képregényekre is. Hiszen gondolom olyan dolgok is lesznek, vagy lennének amikről még nem tudhatunk sokat. Pl. az új formátum, amiről szó is volt korábban, stb.....;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #3037 Dátum: 2020. Január 28. - 23:44:39 »
Valójában a Batman pont "önjáró" volt. Benes Attila vitte majdnem egyedül, mert csinálta olyan jól, hogy nem kellett hozzá egy szerkesztőn kívül más.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #3038 Dátum: 2020. Január 29. - 08:42:06 »
Olvastam. Nagyon sajnálom a dolgot. :( :( Azonban egyáltalán nem ért váratlanul, mikor kitudódott,hogy a Föld 1 különszám megbukott, akkor már éreztem,hogy itt vége lesz a dalnak. :(
Nem árulok zsákbamacskát,mert én is veszem mindkettő nagy sorozatot is, de ezt a Batmant is vettem eddig is sőt, ezután is vettem volna. Nem, még nem kaptam Batman mérgezést!!
Annak azért örülök, hogy lesznek még külön kötetek, meg befejezitek ezt a történetet(venni fogom tuti). Meg annak is,hogy a sorozat összes része megvan, már csak egy szép gyűjtődobozt kell vennem neki! ;)
 :kingpin: Köszönet ez eddigi Batman kiadásokért, minden Kingpines embernek!  :bat-coming: :bat-coming:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #3039 Dátum: 2020. Január 29. - 13:54:00 »
Én is sajnálom, szerettem a Batman füzetet, és még csak most lett igazán jó. Annak azért örülök, hogy a sztori folytatódik, még ha máshogy is. Nyugodtan currentté változhatna, ha már a formátum úgyis kuka.