Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 976446 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:OFF
« Válasz #17120 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 20:19:50 »
Bocs, hogy megint előhozom a témát, de hihetetlen ez a képregény dömping, egyszerűen nem hiszem el, hogy van ekkora kereslet.
Most megint meghosszabbították a DC köteteket is 120-ig. Ki a **** olvassa el ezt mind?
Mindenki úgy ad ki képregényt, mintha nem lenne holnap. Tudom, hogy ez egy jobb helyzet, és legalább van választék, de ez a sok minden tényleg mind megél?
Érdekes, hogy ránk öntik az elmúlt 30 év termését. Annyiszor mondtuk, hogy majd csak bedől a DC, de nem, akkor még 120-ig, akkor még Marvel kötetek és akkor még Legendás Batman. Már "várom" mikor kezdik el a Pókemberrel.
Egy jó darabig figyeltem mi jelenik meg, és válogattam, megszűrtem mit veszek meg. De már kezdem ledobni a láncot. Lassan már be sem megyek az újságoshoz, inkább ha valami csoda folytán kezd elfogyni az olvasnivalóm (ami hegyekben áll), akkor rendelek egy adagot 15-20ezer Ft-ért, aztán megint jól elvagyok egy darabig.
Tudom, hogy vásárlóként ez egy kedvezőbb helyzet, de valahogy nem érzem reálisnak ezt az egészet.
Bocs a konkrét példáért, de pl. a Spawn is egyre durvább, már 12-16 rész lesz egy kötetben, és egyre sűrűsödik a megjelenés. Meg fog ez még térülni? Amúgy ha ilyen ütemben megy a kiadás és lemaradsz, akkor annyi, már nem fogod újra felvenni a fonalat.
A Fumax pl. tök jó amúgy, a Kingpin mellett a második kedvenc :), de van értelme még belenyúlniuk a Marvel-be nekik is?
Nem akartam elhinni, hogy ebből nem lesz egy kijózanodás, de úgy tűnik nincs megállás, mindenki egyre többet ad ki.
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 11. - 20:21:25 írta jst22 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17121 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 20:50:38 »
Az Eaglemoss és a Hatchette régió szinten gondolkozik és egy rakás piacra egy kupacban nyomják a köteteket nagy mennyiségben, olcsó egységáron. Plusz az se hatalmas titok, hogy nem a legdrágább alvállalkozókat foglalkoztatják (bár idehaza a műfordítás eleve nem egy gazdaggá tevő munka).
Nemes egyszerűséggel szólva nekik még a kisebb darabszám is simán megéri Magyarországon, mert a fajlagos költségük sokkal alacsonyabb, mint egy Kingpinnek vagy akár FuMaX-nak – igaz, Vladiék teljesen más vevőszegmensre is mennek még a Marvelben is. (Bár a kingpines Póknő tartalmilag most azért kicsit olyasmi lesz, mint amiket ők adnak ki.)

A Spawn amúgy tudtommal nem azért sűrűsödik, mert jól megy, hanem pont a totális ellenkezője miatt. Plusz mivel a jelenlegi kinti sorozat 300. száma eléggé feltolta az eladásokat, nem lepne meg, ha a szerződésfordulókor McFarlane megint vérszemet kapna és elkérne valami röhejes összeget érte.

Jelenleg a munkaerőhiány eléggé feltolta az értelmiségi szektorok béreit ahhoz, hogy minden zsánerben legyen elég vevő (szuperhős, olcsó szuperhős, európai, független, klasszikus…), és egyelőre még pár évig kitart az állapot, mielőtt infrastruktúrában dőlünk össze. Így addig a piac elbír sok mindent, a vásárlók meg eleve jó ideje kategóriákra szűkítik magukat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #17122 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 06:22:23 »
Ki a **** olvassa el ezt mind?
Pont ez a kérdés a lényeg. A válasz pedig az, hogy szinte senki. A jelenlegi dömpingben a rajongók ráálltak arra, hogy csak veszik őket, de nem olvassák. Maximum csak azt, ami nagyon érdekli őket. És ezt egyre több képregényestől hallom, valamint saját példámon is tapasztalom. Így sajnos sok gyenge képregény is "sikeres" lehet, mert észre sem veszik a gyűjtők, hogy milyen, mert mire eljutna odáig, hogy elolvassa, már lehet rég ki is futott a sorozat.

Vladiék teljesen más vevőszegmensre is mennek még a Marvelben is. (Bár a kingpines Póknő tartalmilag most azért kicsit olyasmi lesz, mint amiket ők adnak ki.)
Eredetileg talán így indult, de azóta átmentek ők is abba, hogy ami sláger, azt adják ki. Lásd: Marvel Kapitány, Thanos győz, stb. Ők inkább annyiban mentek rá más rétegre, hogy ők a komolyabb gyűjtőket is megcélozták a kiadványaik ilyen-olyan extra és limitált kiadásával.

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:OFF
« Válasz #17123 Dátum: 2019. Szeptember 22. - 14:39:05 »
Kezdek becsavarodni, kérlek segítsetek.
Képregények tárolásához keresek olyan hazai webshopot, ahol tudok Paypallal is fizetni. Kettőről tudok akik foglalkoznak itthon ilyennel, de egyikük sem Paypalos.
Amazonról meg nem szeretném rendelni, mert a szállítás kétszer annyiba kerül, mint amennyit pl. a fóliáért fizetnék.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17124 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 07:05:35 »
Kezdek becsavarodni, kérlek segítsetek.
Képregények tárolásához keresek olyan hazai webshopot, ahol tudok Paypallal is fizetni. Kettőről tudok akik foglalkoznak itthon ilyennel, de egyikük sem Paypalos.
Amazonról meg nem szeretném rendelni, mert a szállítás kétszer annyiba kerül, mint amennyit pl. a fóliáért fizetnék.
https://mycomiccenter.hu/
http://fantasmania.hu/
Ezeket ismerted? Egyik se paypalos?
This is a joke. A real practical Joke.

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:OFF
« Válasz #17125 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 18:07:59 »
Kezdek becsavarodni, kérlek segítsetek.
Képregények tárolásához keresek olyan hazai webshopot, ahol tudok Paypallal is fizetni. Kettőről tudok akik foglalkoznak itthon ilyennel, de egyikük sem Paypalos.
Amazonról meg nem szeretném rendelni, mert a szállítás kétszer annyiba kerül, mint amennyit pl. a fóliáért fizetnék.
https://mycomiccenter.hu/
http://fantasmania.hu/
Ezeket ismerted? Egyik se paypalos?

Közben megoldódott, de mind a kettőt ismerem. :)
A Fantasmaniát nem tudom hogy ajánljam-e, tőlük rendeltem, elsőre rossz fóliát küldtek, másodszorra meg egy bontott csomagot, és amikor írtam nekik, nem értették... :I, szerencsére darabra megvan, de azért na.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:OFF
« Válasz #17126 Dátum: 2019. Október 21. - 19:14:55 »
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem vagyok képben.
Fóliák és kartonok beszerzését tervezem, és próbálok tájékozódni, hogy milyet kéne.

Arra lennék kíváncsi, hogy golden és silver méretben jelent-e meg nálunk füzetes képregény.
A Semic, a Panini, (és a Kingpinnél a Legendák, bár az amilyen vastag, ahhoz nem kell) ha jól tudom, a current size-kategória.
Ezen kívül érdekelne a véleményetek, hogy érdemes-e nagyobbat választani, vagy currentet szigorúan currentbe? Köszönöm a segítséget előre is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17127 Dátum: 2019. Október 22. - 10:22:04 »
Én mindig nagyobb fóliába teszem őket, mert egybe belerakok annyit, amennyi kényelmesen belefér.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17128 Dátum: 2019. Október 22. - 11:05:45 »
az nem jó módszer (stztem) mert, ha nem fedik egymást a füzetek (azaz, kilóg jobbra vagy balra a másik), akkor ha pl. betszed egy box-ba jó szorosan, akkor megnyomódhat a kilógó képregény a másik gerince által. Épp ezért én szigorúan 1 füzet/zacsi híve vagyok :)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17129 Dátum: 2019. Október 22. - 12:53:54 »
Kingpinest lehet úgy, hogy kettőt egy Current size zacskóba, ha van köztük egy karton. Meg persze ha nem félsz, hogy a karton matt oldalán nem oldódik ki egy kis vegyszer, ami foltokat hagyhat a borítón, de az elvileg évek kérdése, ha sosem veszed ki a zacskóból a füzetet.
Mondjuk én is egyesével tartom őket, mindent Current size-ban, kartonnal. Ha valakinek csak kingpines füzetei vannak, ott mondjuk simán jó lehet az arra gyártott spéci méret. Valaki egyszer belinkelte, hogy a Holdfény vagy Fantasmania talán árul olyanokat.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:OFF
« Válasz #17130 Dátum: 2019. Október 22. - 14:56:30 »
Köszönöm a segítséget, így már megvan, mi lesz a nyerő.  :)

Szerintem egyesével, currentbe fogom őket rakni, a Kingpines megy a saját méretű fóliájába, ahogy eddig. A Fantasmaniától vettem a Kingpinest, egy
probléma van vele, hogy nem visszazárható. De mivel úgyis díszdobozban van az összes, ezt megoldottam úgy, hogy fordítva rakom bele a fóliába. :)

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:OFF
« Válasz #17131 Dátum: 2019. Október 22. - 15:09:54 »
mondjuk azt nem mondhatják rám, hogy ilyenen spórolok, de a kingpin size fólia ár/érték arányban drága, főleg úgy, hogy vissza se zárható...szóval, én current size-olok
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:OFF
« Válasz #17132 Dátum: 2019. Október 27. - 09:02:17 »
A mycomicscenter árul visszazárhatót kingpines méretben.
This is a joke. A real practical Joke.

elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:OFF
« Válasz #17133 Dátum: 2019. Október 27. - 18:05:47 »
A mycomicscenter árul visszazárhatót kingpines méretben.

Inkább a mycomiccenter, mint a fantasmania. Utóbbitól rendeltem fóliát, elsőre nem azt küldték amit rendeltem, másodikra meg egy bontott csomagot kaptam, amiben ráadásul néhány fólia meg volt gyűrve, plusz a csomagolás is sérült volt. Amikor ezt megírtam nekik mailben, nem értették, de úgy nem, mintha fogyatékosokkal próbáltam volna szót érteni, folyamatosan adták a hülyét, szóval ha az én véleményemre kíváncsi valaki, akkor őket NEM ajánlom. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 27. - 18:10:26 írta elge76 »

slfln

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:OFF
« Válasz #17134 Dátum: 2019. November 12. - 10:50:20 »
Sziasztok!

Két(féle) kérdésem lenne, teljesen újonnan becsatlakozó lennék:
1. A Batman: Rebirth sor önmagában érthető? Ha most szeretném elkezdeni a Batmanes képregény pályafutásomat, akkor azzal jó indítani? Karaktereket természetesen valamennyire ismerem a filmekből, meg a Gotham sorozatból, csak képregényt még nem olvastam.

2. Hasonlóan az előző kérdéshez: a hihetetlen pókba hol érdemes becsatlakozni, melyik kapható számtól érdemes frissen kezdeni? Melyik kapható különszámokat érdemes így beszerezni, ami csatlakozik a fenti feltételekhez?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17135 Dátum: 2019. November 12. - 11:42:26 »
  • Igen. Körülbelül. A Rebirth elvileg egy nagy újraindulás és alkalom az új olvasóknak, hogy elkezdjék Batmant valahol. Azért csak elvileg, mert amúgy azt meg feltételezi, hogy tudod, melyik ellenség alapvetően kicsoda.
  • A Hihetetlen Pókember 38. számban indul a Dan Slott-korszak. Ott bőven elég elkezdened, a szerkesztői oldal az elején kb. elegendő háttérinfó lesz hozzá. A 2019/1-es különszám biztos ehhez tartozik, a többit nem tudom.

slfln

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:OFF
« Válasz #17136 Dátum: 2019. November 12. - 12:18:59 »
Köszönöm!

Aha, látom a 2019/1 a #659-664 számok voltak, és ezután indult a Póksziget. Slott pedig #648-801-ig írta - (atyaisten, de hosszú)... Gondolom a 2019/4 különszámban is ez a sztorivonal megy most, ez lesz valószínűleg akkor a Flying Blind (#674–677, Daredevil #8).
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 12. - 13:02:32 írta slfln »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17137 Dátum: 2019. November 12. - 14:12:08 »
Igen, az idei különszámok közül az 1-es és a 4-es tartozik hozzá csak.
Én is a 38-ast mondanám kezdésnek, de ha nem akarsz annyira visszamenni, akkor a Pókszigettől, ami a 44-ben indult.

slfln

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:OFF
« Válasz #17138 Dátum: 2019. November 12. - 14:48:53 »
Igen, az idei különszámok közül az 1-es és a 4-es tartozik hozzá csak.
Én is a 38-ast mondanám kezdésnek, de ha nem akarsz annyira visszamenni, akkor a Pókszigettől, ami a 44-ben indult.

A becsatlakozásom mélységét a Hungarocomixos árlistátok fogja meghatározni. :)
(Remélem a börzéshez lesz hasonló/azonos.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #17139 Dátum: 2019. November 12. - 16:26:44 »
Igen, nagyjából azonos lesz vele. :)