Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 976425 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
OFF
« Dátum: 2007. Június 27. - 21:12:40 »
Minden fórum nélkülözhetetlen kelléke...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 29. - 22:54:01 írta Sepi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #1 Dátum: 2007. Június 29. - 21:12:01 »
Maradt még téma, amit nem nyitottam meg?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #2 Dátum: 2007. Június 29. - 21:22:35 »
Volt valami képaláírós topik is, nem? De egyenlőre másról nem tudok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #3 Dátum: 2007. Június 30. - 16:55:25 »
Azzal még megvárom a grand openinget.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:OFF
« Válasz #4 Dátum: 2007. Július 01. - 21:24:55 »
Most jutott eszembe, hogy a Boldog akármit téma hiányzik még.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #5 Dátum: 2007. Július 02. - 14:19:02 »
Nos, tudom, hogfy reggelre ígértem egy összefoglalót kaine-nek az Illuminati-féle kavarásokról, de csak most lett netem. Előre bocsátom, hogy bár spoilermentesre ígértem, nem lehet normálisan elmagyarázni a legújabb NA nagy meglepetése nélkül, amit a legkíméletesebben úgy lehet elmondani, hogy: a skrullok a Földön járnak. És majd vissza is térek ide. De kezdjük onnan, hogy azt írtam:
Idézet
a közepén vagyunk egy esemény elejének, ami egy másik dolog leglaább harmada már...
Magyarázom: Jelenleg a felénél tart az Illuminati v2, melyben a csapat régi, eddig titkolt kalandjai kerülnek bemutatásra. Első körben a kree-skrull háború után közvetlen mentek el a skrull császárhoz, hogy megfenyegessék, de az elfogta őket, és a tudósai kísérleteztek rajtuk. Megszöktek, de láthattuk, hogy a skrull uralkodó már eltervezett vmit, vmit, aminek sok idő kell, hogy beérjen (egyben első iszonyatos kontinuitási baki, mert a császár meghalt, az új császárnő teljesen más terveket szőtt  a birodalom felvirágoztatására, végül pedig a központi bolygót felfalta Galactus, mégpedig úgy, hogy Nova előtte a szektor összes űrjárművét elpusztíttota, tehát az adatokat nem menkíthették ki). Egyébként ennek a történetnek 24 órán a megalakulás után keleltt legfeljebb bekövetkeznie, ha az egyrészest és a v2 #1 nyitóképeit összeveti az ember. Gyorsan dolgoznak. A második szám érdektelen, a Végtelen Kesztyűt akarták megszerezni, de Reed rájött, hogy nem tudná irányítani, és visszaadta a Szemlélőnek (egyben ellentmond a teljes Warlock & the Infinity Watch sorozatnak). Majd eljutottunk a Túlontúlihoz, akit Xavier egy embertelen mutánsként azonosít, még a Csatavilágon. Eszerint Xavier a legelején megakadályozhatta volna z összes ottani eseményt, de ezzel lebuktatta volna az Illuminatit. Ez a szám semmissé teszi a teljes II. Titkos Háborút, pontosabban meg nem történté (ez annyi füzetnek mond ellent, hogy össze se tudom szedni fejben). A szám, a nagy képben fontos mozzanatai az első részben ellopott skrull hajó visszatérése a Baxter-épület hangárjában (ami ezáltal legalább három, az F4 felsőbb emeleteit teljesen elpusztító csapást élt túl), és az, hogy a Túlontúli eszerint még mindig a Földön - vagy az univerzumban - van. Ez az egész - eleddig felesleges és rosszul kivitelezett - retconolás mind a skrullokból akar kiindulni, és abból, hogy a kree-kkel való háborújuk óta terveznek vmit a Föld ellen. Bendis szerint az egyik Illuminati-tag valójában egy skrull is (ezt szerencsére leredukálhatjuk kettő lehetséges jelöltre).
Most jön az "esemény eleje" rész: A NA mostani részében - sajnálom, de ez nagy spoiler - Elektráról kiderül, hogy egy skrull volt végig. Hogy az igazi hová tűnt, nem tudni, legutóbb biztosan ottani idő szerint fél évvel korábban bukkant fel. Bendis a két Avengers-ongoingban, az Initiative-ban és minden más általa befolyásolható címben a következő átszövő történetének a skrullokat szánja középpontba. Gyakorlatilag egy "senkiben sem bízhatsz"-féle szuperkém-dráma készülődik a Marvel-univerzumban a szuperhős-társadalom között, a NA-ben hamarosan meg is indul a bizalmatlanság. Minden címben különállóan viszi egy ideig a történetet, de a szálak össze fognak fonódni. Ennek a megatörténetnek az elején tartunk, de ez nem itt indult...
Ugyanis itt a végső, a "legalább harmada" rész. Bendis, mióta csak mainstream univerzumban ügyködik ott, folyamatosan visz egy néha elrejtett, néha nyilvánvaló háttérszálat, ami egy komolyabb stiklire akar következtetni minden dolgok hátterében. Ez már az Aliasban is ott volt, a DD v2-ben csak elrejtve, a Pulse-ban már érezhetőbben, egyedül a Secret War volt az, ahol egy másik, kerek történetet tudott kifejteni a rejtett dolgokról (Fury magánakcióit). Bár valószínűleg a félszemű örökéletű szuperkém még szerepet kap a skrull-eseményekben. És hogy miért gondolom harmadának, amikor elvileg alig két év ott az egész...? Mert az Illuminatival most sikeresen visszavezette ezt sok-sok évvel ezelőttre, egy igen komoly beépített ügynöklistát sejtetve. Gyakorlatilag valós időben jó 40 évvel ezelőtt kezdődött szerinte mindaz, ami hamarosan igen nagy galibát fog okozni mindenkinél, ezzel magasan veri a klón-sztorik 20 éves visszavezetését.

Nos, a dolognak van pár érdekessége. Egyrészt, most, hogy így végiggondoltam a dolgok összefonódását, el kell ismernem, a Bendis-címeken belül tökéletesen összeillik a mozaik a jelenlegi pontig, itt megmutatkozik Bendis írói zsenialitása - és egyben írói "nagyzási mániája is". Az, hogy a részleteiben hogy néznek ki a dolgok, hagyjuk. Voltak jobb címek és vannak gyengébben megírtak is. A nagykép szépen néz ki, de egyes apróságok már elég rondán (főleg az nem túl egészséges, hogy az eredeti célja sok-sok régi elvarratlan szál megmagyarázása volt, de egyelőre háromszor annyi kontinuitási gondot okozott, mint amire egyáltalán esélye volt megoldani). Elvileg ez az egész nagy történet rendezte volna le a sok-sok titokzatos újjáéledés kérdését, akárcsak azokét, hogy egyes karakterek látszólag nem emlékeztek arra, hogy mi történt velük. Viszont...
A Bendis-univerzum igen nagy baja, hogy teljesen függetlenedett a Marvel többi részétől, ez alól egyedül most Millar Polgárháborúja volt a kivétel, ott koordináltak vmennyire. Viszont pl. a She-Hulk v2 pontosan ugyanerre a fentebb írt karakter-problémára fog egy egyszerű és frappáns választ adni hamarosan, aminek egyelőre az ottani eseményekből kiindulva semmi köze nem lesz a skrullokhoz, másfelől jön majd a megoldás. Továbbá ha az ember megnézi a karaktereket, akkor igen sok ellentmondást talál jellemre és cselekedetre is a Bendis-féle és a saját sorozatos, vagy a régebbi, megismert verziójukhoz képest. Úgyhogy itt még lesznek gondok. BMB ugyanazt akarja a Marvellel, amit az Ember régen, hogy egymaga látja át és irányítja az egészet, de ez a mostaninál már kivitelezhetetlen, és sajna túl sok ellentmondást szül.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #6 Dátum: 2007. Július 02. - 15:21:34 »
Köszönöm szépen a részletes, és hosszú leírást, érdekes volt.  :) Ha majd a She-Hulk is ott tart, arra is kíváncsi lennék, de azt szívesebben olvasnám el, ha majd megszerzed valahonnan. Engem annyiban meggyőzött az egész, hogy szerezzem be ezt a minit is, különben. Én szeretem, ahogy Bendis ír, két okból. Az egyik, hogy a részleteket jól alakítja, vagyis a nagy események alatt mindig előtérbe helyezi azt, hogy ezek az események magukra a hősökre milyen hatással vannak, azok mit gondolnak róla. A másik az, hogy kevés ember van annyira tisztában az egész Marvel Univerzummal a cégnél, mint ő, úgyhogy jó újra olyan történeteket olvasni, amik visszavezethetők régebbiekre is. Ezért a kedvencem Pókemberből is a Friendly cím Peter Daviddel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #7 Dátum: 2007. Július 02. - 18:47:26 »
Nem, az a nagy baj, hogy nincs teljesen tisztában a Marvel-történelemmel. Olyan, mintha a wikin olvasta volna a fő Marvel-események összefoglalóit, és annyi. Ha nagyon alaposan elkezdi átnézni az ember, tucatjával talál kisebb-nagyobb kontinuitási hibákat, és ahogy egyre nagyobban gondolkozik, egyre többet. Az Illuminati mini jó példa erre, ha megszerzed, majd meglátod. Az első részben magában vagy vagy három nagy logikai baki.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #8 Dátum: 2007. Július 02. - 19:00:01 »
Idézet
. A másik az, hogy kevés ember van annyira tisztában az egész Marvel Univerzummal a cégnél, mint ő
Ez tényleg nem igaz. Már gaby leírássából is kiderül...de a felfoghatatlan, elfogadhatatlan és irtózatosan dühítő az, hogy nincs még egy olyan jól menő író, aki a saját céljai és jó sztorijai érdekében átírja és semmisnek veszi az olyan fontos történéseket, amikről pl. fentebb szó volt. Számomra elfogadhatatlan, hogy valaki legyen olyan nagyfejű beképzelt önkéntes, hoy egy csapásra hülyeséggé avanzsálja a teljes II. Titkos Háborút. JMS is önkényes, de ő legalább csak az Amazing címen kártékony...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #9 Dátum: 2007. Július 02. - 19:02:09 »
Mivel ott már elég nagy károkat okozott, nem adnak neki más címeket.  ;D Bár az F4-re még rátette a kezét...
Attól, hogy nagy hibákat követ el, tartom, hogy jelenleg ő tud ott a legtöbbet a Marvelről, mert a többiek még sokkal durvábban nyomják. Kivéve újra PAD.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:OFF
« Válasz #10 Dátum: 2007. Július 02. - 19:24:14 »
Maradt még téma, amit nem nyitottam meg?
Még volt egy "videójátékok" topic is, szerintem meg lehetne nyitni. De ha nincs rá nagy igény, akkor felőlem az off topicban is beszélgethetünk a játékokról. :)
Idézet
Mivel ott már elég nagy károkat okozott, nem adnak neki más címeket. ;D

 :lol:
Na Bendisről sem tudtam, hogy ilyen kártékonynak tartjátok. JMS-t már szídtátok eleget, de Bendist eddig még csak az Ulti Venom sztori miatt szídtuk. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #11 Dátum: 2007. Július 02. - 19:38:09 »
Hát Bendisnke is az a baja, hogy jó író, de önkényeskedik. Én meg ezt nem tudom elfogadni sehogysem...ilyne dolgokat, amik már 20 éve így vannak, és még nem is apró dolgok, így a lecsóba dobni, csak azért, hogy ő valami kusza és érdekes nagyszabású sztorit kihozzon belőle, hogy a saját fejét fényezze...undorodom az ilyen lépésektől.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #12 Dátum: 2007. Július 02. - 19:48:42 »
Alapvetően én is, de annyi jó és sikeres sztori után elengedhetetlen, hogy ne bízzanak nagyobb dolgokat is rá (ahogy Raimire is). Előbb-utóbb meg csak eljut odáig, hogy "nagyobbat" akar.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #13 Dátum: 2007. Július 02. - 19:49:47 »
*sigh* Annyira az magában nem is volna baj, ha az egészet teszem azt pár évre vezetné csak vissza, mert akkor akár vmi jó is kisülhetne belőle (bár ha a két Avengerst nézem, ami közül van egy közepesen jó, csak semmi köze az Angyalokhoz, inkább egy Marvel Knights 3, meg van egy, ami humoros akar lenni, mikor nem az, és nem történik benne s-e-m-m-i), csak hát amikor az ember a Stan Lee-érába akar beletenyerelni, de alaposan, és onnan beleszőni a dolgokba mindenféle dolgot... az Untold Tales of SM-nél még a nagy lyukak és Póki viszonylagos elzártsága miatt ment, de globális méretekben... :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #14 Dátum: 2007. Július 02. - 20:38:57 »
Ennyi. Ez számomra azt jelenti, hogy nem tiszteli a korábbi(nagy) elődök munkáját.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:OFF
« Válasz #15 Dátum: 2007. Július 02. - 20:50:54 »
Oké, nem védem tovább.  :D A Fenegyerekkel olyat művelt, hogy én leborulok előtte. Ha mást elcseszett- még nem vagyok meggyőzve-, majd akkor én se fogom szeretni.
Mellesleg JMS is belerondított minden klasszikus- és Stan Lee-s történetbe is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #16 Dátum: 2007. Július 02. - 20:54:36 »
Idézet
Mellesleg JMS is belerondított minden klasszikus- és Stan Lee-s történetbe is.
Hát pont ez az! Mindkettő remel író és akkor ilyeneket csinálnka kedvükre...ehh... :-\
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #17 Dátum: 2007. Július 02. - 21:57:06 »
Idézet
A Fenegyerekkel olyat művelt, hogy én leborulok előtte
És az Aliasszal... és a Pulse-al... és a Secret Warral... meg az Elektra v2 eleje... és az UltXM-es korszaka is... viszont az érem másik oldala meg a House of M, a New Avengers Ronintól, a Mighty egyelőre (amit egyes egyedül ég mindig csak Cho miatt érdemes olvasni), az Illuminati v2 - gyakorlatilag volt egy jó indítása az Avengersnél, aztán az egész úgy ahogy van, egyre gyengébb lett.. Meg most ő írja majd a Halo ongoingot is, kíváncsi vagyok, hogy mennyire tud teljesíteni teljesen kötött univerzum mellett is (mert hogy lehet akármekkora önbizalma, hogy még ő se fogja tudni beadni korszakalkotó ötleteit a Microsoftnak, az is tuti...).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:OFF
« Válasz #18 Dátum: 2007. Július 02. - 22:19:37 »
Más: már többször is eszembe jutott, hogy  kérdezzem meg....
talgaby, te az egyetemet hogy a fenébe végzed? mert gépészmérnökire jász a BME-n, ami nem a legkönnyebb szak közel sem...emellett olvasol egy tonnányi képregényt, fordítasz, lektorálsz, rekodmennyiségben fórumozol és ezenkívül ott a többi életed is...
 
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:OFF
« Válasz #19 Dátum: 2007. Július 02. - 22:26:04 »
Nagyon, nagyon lassan. ;D