Szerző Téma: Titkos Invázió  (Megtekintve 71792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Titkos Invázió
« Válasz #60 Dátum: 2014. December 20. - 00:21:55 »
Én is elolvastam mindkét kötetet és csak annyi problémám volt vele, hogy rengeteg hősről nem tudom kicsoda. A mutánsvilágban még tudtam mindenkit, aztán a polgárháborúban már sok olyan emberke volt akit kb sosem láttam. Ahhoz képest, hogy vasemberről volt kétszer is doksi( az első angyal kötetben és vasember kötetben is) lehetett volna itt is pl. a mennydörgőkről, iniciatíváról, ifjú angyalokról. Nem mindenki olvas angol képregényt vagy honosítást. A mighty avengers frankón benn volt a marvel+ban, lehetett volna ezekről is egy-két történet csakhogy képben legyen az ember. A csuklya és bérencei is ok, hogy benne voltak a beszivárgásban, de kb semmit nem lehet róluk tudni. Azért remélem a Siege-be nem ugrunk bele úgy, hogy nincs előtte dark avengers(ezekbe belenéztem angolul). De az meg mennydörgők nélkül lesz érdekes. Amúgy nagyon királyak ezek a marvel "esemény" kötetek. Nehéz lehet a rengeteg tie-in közül kiválasztani, hogy mi kerüljön melléjük.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #61 Dátum: 2014. December 20. - 12:48:29 »
Siege-hez elég egy Norman Osborn doksi, mivel abban benne lenne a Mennydördőknél töltött ideje, és a csapat szempontjából csak az a szakasz számít. Kell hozzá Thor előismeret is, de a korábban kikerült doksit direkt úgy dobtam össze felettébb és túlságosan is rövid terjedelme ellenére, (*khmkhm*) hogy Siege-kompatibilis legyen.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #62 Dátum: 2014. December 20. - 18:14:54 »
Csuklyáról elvileg mindent tudhatunk, amit lehet, hiszen az első megjelenése óta megjelennek a történetei. Annál többet a jelen idő szerint nem tudni róla.
Mivel korlátozott mennyiséget adunk ki, természetesen nem kerülhet be minden, amit írtál.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Titkos Invázió
« Válasz #63 Dátum: 2014. December 20. - 19:43:38 »
Anno hogy örültem, hogy na most indul az új BA milyen fasza lesz folyamatosan nyomonkövetni. Aztán már az ellenhatásnál is bejött xorn neve hát fingom nem volt róla ki az. Ez az amerikai eladási stratégia, hogy 50 füzeten át ível egy sztori, vedd meg mind ha megakarod érteni. Pl rohadtul idegesített, hogy miután szépen végigvezették ahogy összejön az új csapat egyenként összeszedve a tagokat, egyszercsak dr strange és vasököl ott volt. És akkor mit tud az ember, hogy a polgárháborúban csatlakoztak :) ennyi :) Nyilván nálunk sajnos nem lehet mindent kiadni, bár őszintén szólva nem is tudnánk megvenni ilyen fizetések mellett. A lényeg: jó, hogy vannak ezek a Kingpin kötetek+füzetek, örömmel veszem elő őket újra és újra. Anno végignyomtam az összes semic pókembert, x-ment, marvel extrát. Azokat is imádtam, de a mostani Kingpin cuccok még jobbak  ;) . Ezekből is megvan eddig az összes hihetetlen pók, marvel+, batman és a szuperhősös kötetek. Nem csalódtam egyikben sem  :brow:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #64 Dátum: 2014. December 20. - 21:33:34 »
Hát ennek azért örülök. :)

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Titkos Invázió
« Válasz #65 Dátum: 2015. Január 18. - 18:56:29 »
Az új kötetről lehet valami pontosat tudni? Lehet a Titkos Invázió címet viseli ez is. Gondolom folytatása lesz az előzőeknek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #66 Dátum: 2015. Január 18. - 20:19:23 »
Nem a folytatása, hanem a kiegészítője. Ahogy a HP 1-3 a kiegészítője volt a Polgárháborúnak. Csak ott a fő kiegészítő a Pókemberben volt, mert annak ő volt az egyik (ha nem A) legfontosabb szereplője, itt az Angyalokban van, mert itt ők a legfontosabbak.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Titkos Invázió
« Válasz #67 Dátum: 2015. Március 05. - 12:38:10 »
A kötet mikor kerül a könyvesboltokba?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #68 Dátum: 2015. Március 05. - 19:24:32 »
Jövő héten jut el a Libribe. Hogy mikor teszik ki, azt nem tudom.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Titkos Invázió
« Válasz #69 Dátum: 2015. Március 09. - 13:50:01 »
Az új kötetet lehet már rendelni, csak mert még a webshopban nem találom? Köszi!  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #70 Dátum: 2015. Március 09. - 14:59:26 »
Voltaképpen már lehet, de csak holnap kerül be a webshopba, mert ma és holnap nem tudok postázásokkal foglalkozni a PPP előfizetések miatt.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Titkos Invázió
« Válasz #71 Dátum: 2015. Március 09. - 15:49:48 »
Értem, köszi. Akkor holnap délután már lehet utalni rá a pénzt?  Mert egyúttal megejteném a jövő évi Batman előfizetést is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #72 Dátum: 2015. Március 09. - 20:10:39 »
Igen, akkor már bátran.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #73 Dátum: 2016. Február 01. - 09:46:28 »
Nem rég kezdtem el olvasni a Titkon Inváziót. Időrendben haladok és próbálom melléolvasni a tie-in-eket, ezért is érdekelne, hogy ezek közül a későbbiekben lehet számítani valamire (mert akkor azt kivárom), vagy a TI időszak már le lett zárva?
Amúgy az eddig olvasott tie-inek közül Ms. Marvel-é volt a legjobb, ahogy a PH-sok közül is. Remek írás és szép rajzok. Szívesen olvasnék belőle valamit magyarul is, ha úgy alakulna :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Titkos Invázió
« Válasz #74 Dátum: 2016. Február 01. - 10:41:34 »
A Titkos Invázió lezárult, mást nemigen fogunk kiadni belőle. Megyünk tovább, vár még ránk néhány újabb sztori. Állítólag most is nagyon jó a Ms. Marvel, szóval mindenképpen ránézek majd.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #75 Dátum: 2016. Február 01. - 13:39:12 »
A Titkos Invázió lezárult, mást nemigen fogunk kiadni belőle. Megyünk tovább, vár még ránk néhány újabb sztori.

Rendben, akkor végigolvasom :).

Állítólag most is nagyon jó a Ms. Marvel, szóval mindenképpen ránézek majd.

Ennek örülök, mert általában ha rákérdezek valamire, hogy lesz-e, akkor arról legtöbbször csak hallottam róla, hogy jó vagy érdekes. Itt viszont már másodszor csalódok benne pozitívan. A Polgárháború alatt is igen jó sztorit hoztak ki belőle: teljesen kihasználták a helyzet adta lehetőséget (őrlődött az iniciatívabéli feladatai és az erkölcsei között, mikor be kellett vinnie egy hősnőt, aki a gyerekével próbált menekülni), és a Titkos Invázióbéli első sztorijai is nagyon jók (egy Skrull másolat megöli a barátját az ő alakjában és ezért rá vadásznak). Szóval ha ugyan ez az író és a rajzoló, akkor későbbi részekbe érdemes lehet belenézni, mert talán vannak köztük jók :).
A SheHulk-al pont ellenkezlőeg voltam: az M+-béli sztorik nagyon bejöttek, aztán a PH-s tie-in nagyon gyenge volt: jó alapötlet, hogy ügyvédként védi a túlélő Új Harcosokat, de közel sem volt olyan jól megírva, mint a Fenegyerek tavalyi része,í gy elég unalmas és érdektelen volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #76 Dátum: 2016. Február 01. - 14:53:09 »
Mondjuk az az őrlődés jó rövidre sikeredett, mert a jelent kb. annyi volt, hogy megkapta a parancsot, odarepült, anyucit kirángatta a gyerek mellől, nyilvánosan eszméletlenre verte, majd bevitte.
Nem mintha utána jobban teljesített volna. Az Iniciatívában rábíztak egy félig-meddig gyakorlott tini hőst, akinél sikerült az első vagy a második bevetése alatt rokkantat csinálnia.
Bár azok után, hogy a saját sorozatát anno úgy kezdte, hogy a fene nagy kompetenciájának hála az orra előtt kiirtottak egy komplett kisvárost és egy társuló laktanyát, ez nagyon nem volt meglepő.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Titkos Invázió
« Válasz #77 Dátum: 2016. Február 01. - 21:40:15 »
Állítólag most is nagyon jó a Ms. Marvel, szóval mindenképpen ránézek majd.
Csak azóta már egy teljesen új karaktert csináltak belőle. Tehát már nem Carol Danvers Ms Marvel.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #78 Dátum: 2016. Február 03. - 14:21:51 »
Mondjuk az az őrlődés jó rövidre sikeredett, mert a jelent kb. annyi volt, hogy megkapta a parancsot, odarepült, anyucit kirángatta a gyerek mellől, nyilvánosan eszméletlenre verte, majd bevitte.
Nem mintha utána jobban teljesített volna. Az Iniciatívában rábíztak egy félig-meddig gyakorlott tini hőst, akinél sikerült az első vagy a második bevetése alatt rokkantat csinálnia.
Bár azok után, hogy a saját sorozatát anno úgy kezdte, hogy a fene nagy kompetenciájának hála az orra előtt kiirtottak egy komplett kisvárost és egy társuló laktanyát, ez nagyon nem volt meglepő.

Régebben olvastam, de az tetszett benne, hogy az írók kihasználták a helyzet adta lehetőségeket, hogy mik az árnyoldalai ennek a dolognak. Persze lehet jobban is megviselhette volna a dolog, de ettől még nehéz helyzetekbe került. Sőt, most a TI elején már kezd kicsit kikészülni. A lényeg, hogy ő kb. Peter ellentéte, aki a legapróbb dolgokon is drámázik :). Nekem bejöttek a sztorik, az írás, a rajz és a karakter is :).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #79 Dátum: 2016. Február 03. - 14:53:27 »
Én is kedveltem a sorozatát, már csak azért is, mert nagyon nem is törték magukat, hogy szimpatikusnak állítsák be.