Szerző Téma: Marvel Box  (Megtekintve 87229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Dominik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Marvel Box
« Válasz #80 Dátum: 2016. Június 29. - 14:25:59 »
Van. Eladási adatok, például.
Ha még ér kérdezni, és nem veszed kötekedésnek: mit hasonlítasz össze mivel?
Csak mert emlékeim szerint (aztán lehet, hogy tévedek) még nem volt a Kingpinnek "csak kiadótól" (rendezvény / posta) kötete, amit össze lehetne verni a PPP-vel. Szvsz egy ÚBA kötetet meg nem fair összehasonlítani egy Hihetetlen Pókember füzettel. Talán még a Marvel+ gerinces különszámot lehet kötetnek hívni, de ott meg közrejátszhat az ár...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #81 Dátum: 2016. Június 29. - 15:18:05 »
Minden füzetes eladást hasonlítok össze minden kötetessel. A füzetek egyértelműen népszerűbbek. Tartósabbak is. Kevesebb a hibalehetőség bennük.
Talán még a Marvel+ gerinces különszámot lehet kötetnek hívni, de ott meg közrejátszhat az ár...
Voltak olyan árú köteteink is.

Dominik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Marvel Box
« Válasz #82 Dátum: 2016. Június 29. - 17:38:21 »
Azért a mindent mindennel elég merésznek tűnik :D Újságos terjesztést mi értelme összehasonlítani a könyvesboltival? Nem egy célközönség és közel sem egy árkategória. Eladási adatok ilyen téren nem hiszem, hogy tudnak legalább minimálisan is pontos eredményt adni a "füzet vs. kötet" kérdéskörben, elvégre annyi változó van, ami befolyásolhatja az eladást. Maximum ha ugyanazt a dolgot kiadnátok füzetekben és kötetben is, de ez azért elég abszurd forgatókönyv :D
De a tartósság és a hibalehetőségek száma jogos érv, köszönöm.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #83 Dátum: 2016. Június 29. - 20:43:28 »
Megmondom, mi értelme: ha tudjuk, hogy az egyikből több fogy, akkor azt részesítjük előnyben.  ;)

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Marvel Box
« Válasz #84 Dátum: 2016. Június 29. - 21:26:20 »
Egyedi ötlet, nekem tökre tetszik ilyen formában. Talán el tudtam volna viselni kevesebb füzetet, de gondolom ésszerűen kell kettévágni a történeteket.
Köszönjük szépen!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #85 Dátum: 2016. Június 29. - 22:08:32 »
A két történet egy füzetben elég általános, és borító is több lehet így. Olcsóbbra jött volna ki, ha csak 3 füzetben csináljuk meg, de az milyen díszdoboz lett volna már?  :D

Dominik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Marvel Box
« Válasz #86 Dátum: 2016. Június 29. - 23:22:49 »
Megmondom, mi értelme: ha tudjuk, hogy az egyikből több fogy, akkor azt részesítjük előnyben.  ;)
De pont azt mondom, hogy szerintem ebből nem derül ki, hogy a formátum (füzet vagy kötet) miatt fogy-e több az egyikből. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 29. - 23:27:35 írta Dominik »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #87 Dátum: 2016. Június 30. - 09:58:05 »
Szerintem meg kiderül.  ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel Box
« Válasz #88 Dátum: 2016. Június 30. - 19:31:34 »
Hm, nekem egy nagy bajom van a füzetesekkel. Sokáig tart, míg lejön egy sztori. De mivel ez élből ki van küszöbölve, és jön hozzá egy faxa kis doboz is, én nagyon remélem, hogy marad ez a formátum. A Hulk meg a Fenegyerek meg jó, ahogy van, mert ott szintén egy éves adagot kapunk egybe. jó sok terved lehet, Tomi, ha ennyire tolod a dolgokat!   ;D Hajrá!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #89 Dátum: 2016. Július 03. - 11:47:19 »
De pont azt mondom, hogy szerintem ebből nem derül ki, hogy a formátum (füzet vagy kötet) miatt fogy-e több az egyikből. ;)

Szerintem simán össze lehetne hasonlítani a 2012-es Hulk füzeteket és a jelenlegi Hulk különszámok (kötetek eladásait), de ha más nem, akkor majd a Kraven megmutatja, melyik fogy jobban, mert ugyebár ugyanaz eredetileg füzetben jött ki :).

Persze mindenben sok tényező van, a megjelenés dátuma, hogy mi van benne konkrétan, mikkel jelent meg egy időben... Bár talán a legjobb összehasonlítási alap a HP füzetek és kötetek lehetnek. Ugye volt a HP v1 sorozat, majd Pókember kötetek, majd HP v2 sorozat, közben HP kötet. Lehet nem jó a sorrend, mert nem néztem utána, csak azt mondom, hogy azok elég felváltva jöttek, szóval azok alapján simán lehet következtetéseket levonni :).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Box
« Válasz #90 Dátum: 2016. Július 03. - 17:28:51 »
Kevinkain, te is túl bonyolítod a dolgokat. ;) Nem korszakokat és évekkel ezelőtti adatokat kell összehasonlítani, hanem aktuális fogyásokat. A mai napig jelennek meg kötetek és füzetek, és pontosan le lehet vonni, hogy melyikből fogy több. Nem kell ezeket túlbonyolítani.  :) Ebből is nyilvánvaló, hogy ha a kötet lenne a népszerűbb és jobban fogyó termék, akkor csak az jelenne meg, de mint a mellékelt ábra mutatja, nem ez a helyzet.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #91 Dátum: 2016. Július 04. - 21:51:55 »
Nekem is egyértelmű és szerintem is a füzet sokkal jobb és népszerűbb dolog. Ám annyiban igaza van, hogy két teljesen különböző sorozatot összehasonlítva sosem lehetünk teljesen egyértelműek az eredményben. Ezért is hoztam fel a Pókembert, mert az volt párhuzamosan füzetben és kötetben is. Bár tény, hogy idővel a piac is változhat.

Szal a lényeg, hogy valóban túlbonyolítom, de csak azért mert nem egyszerű :).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel Box
« Válasz #92 Dátum: 2016. Július 05. - 08:34:21 »
Szerintem teljesen mindegy, hogy két terméket össze lehet-e hasonlítani, vagy nem, de attól még gondolom inkább azt fogod árulni, amelyik jobban fogy. ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #93 Dátum: 2016. Július 05. - 10:37:53 »
Ez tény :).

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Marvel Box
« Válasz #94 Dátum: 2016. Július 05. - 11:29:12 »
Szerintem nem kell ezt túlgondolni. :) A kiadó nyilván tudja, hogy mi éri meg, mi meg örülünk, hogy van!  :kingpin:

Én is kötet párti vagyok, de ez a dobozos formátum kicsit minden oldalt igyekszik kielégíteni, és akit érdekel a történet, az úgyis megveszi, főleg, hogy arányaiban bőven megéri az árát. Már csak abban reménykedem, hogy lesz folytatása a dolognak, és jövőre tényleg jöhet az X-Men!


Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel Box
« Válasz #95 Dátum: 2016. Július 06. - 08:51:21 »
... Már csak abban reménykedem, hogy lesz folytatása a dolognak, és jövőre tényleg jöhet az X-Men!

Efölött elsiklottam. Ha bejön a formátum, akkor jövőre X-MEN van tervben?  :oh:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #96 Dátum: 2016. Július 06. - 10:04:52 »
Igen. Ez facebook kommentben volt, különben.

Kitettem a borítókat. Mind a hatot.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 06. - 10:46:21 írta kaine »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel Box
« Válasz #97 Dátum: 2016. Július 06. - 12:04:04 »
Ott nem egyszerű megtalálni egy hsz-t. :) Kiderült belőle, hogy az X-ek közül melyik cím/történet a szerencsés?  :xmen: És ha igen, légyszi osszátok meg itt is!
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel Box
« Válasz #98 Dátum: 2016. Július 06. - 12:30:48 »
a vasember 2 borítója a legjobb!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #99 Dátum: 2016. Július 06. - 21:18:29 »
Ott nem egyszerű megtalálni egy hsz-t. :) Kiderült belőle, hogy az X-ek közül melyik cím/történet a szerencsés?  :xmen: És ha igen, légyszi osszátok meg itt is!
Nem, még nincs végleges döntés (a Marvel részéről, legalábbis).