Szerző Téma: Marvel Box  (Megtekintve 87231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Marvel Box
« Válasz #140 Dátum: 2016. Július 29. - 15:57:51 »
Ugy látszik elég sok embernek sérültek a Marvel-boxban szereplő füzetek , főleg a Vasember , ez nem gyanús? Kéne egy Sherlock :D  :headscratch:
"May the force be with you"

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Marvel Box
« Válasz #141 Dátum: 2016. Július 29. - 17:39:20 »
Nekem hibátlan.  :nemtudom:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Marvel Box
« Válasz #142 Dátum: 2016. Július 29. - 17:52:29 »
Mondom, én nagyon megijedtem amikor elkezdtem olvasni az Ultron 1. számot, majdnem minden oldal össze volt ragadva, gondoltam rá hogy úgy hagyom , de szét jöttek nagyon könnyen csak fehér foltos lett, nagy elszakadt csak a festéket leszedte egyik oldal a másikról, a Extremis meg rosszul van össze kapcsolva, de majd októberbe a börzén Tomi elmondja mi lehet a probléma...addig reménykedek :D
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #143 Dátum: 2016. Július 29. - 18:08:50 »
Nyilván messze van még de X-MEN boxokra, esetleg HC-re vagy teljes különszámra van esély? Esetleg egy X-MEN füzetre? :)
Az X-szektort már régóta szeretném bővíteni, eddig nem volt rá lehetőség. Jövőre újra megpróbálom.
A tűzésnél is lehetett volna precízebb a nyomda, de ezeket az apró hibákat be lehet tudni a szűk határidőnek.
Khm... ennél a kiadványnál (is) megvolt a szokásos két hete a nyomdának, szóval szűknek semmiképp nem nevezném...
Nem volt annyi valójában, és a szokásossal ellentétben, amikor egy újságot kell megcsinálniuk, kinyomniuk és csomagolniuk, most hatot kellett, plusz a díszdobozát. A szűk határidő azért volt, mert eredetileg augusztusban jelent volna meg a Box, de közbejött a Nyári Börze, így előrébb hoztam egy teljes hónappal. Mindenki gőzerővel dolgozott rajta, hogy elkészüljön addigra.
Remek ötlet ez a MarvelBox, csak egyetlen hátránya, hogyha valamelyik füzet sérült, akkor nem könnyű pótolni.
Ez pontosan így van, ez a hátránya. Míg egy sima havilapot bármikor tudok cserélni, mert bőven van belőle, ez korlátozott mennyiség, és egyetlen darab hiánya esetén is egy teljes boxnyi hiányunk lesz belőle. Ezért írtam, hogy igen indokolt esetben cserélünk csak belőle, és csak ha egyértelmű, hogy nyomdai hibás. Aki kizárólag a makulátlanul hibátlan, MINT minőségű képregényeket gyűjti, annak nem biztos, hogy ezt a sorozatot tanácsos vásárolnia. Nem árulunk zsákbamacskát: ugyanúgy lehetnek benne apróbb hibák, mint az összes többi képregényben. Csak amíg azoknál nem probléma a csere, ennél igen. De a jó hír, hogy az eddig eladott több száz darabból még nem igazán sokan jeleztek komolyabb hibákat.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel Box
« Válasz #144 Dátum: 2016. Július 29. - 18:42:26 »
Nyilván messze van még de X-MEN boxokra, esetleg HC-re vagy teljes különszámra van esély? Esetleg egy X-MEN füzetre? :)
Az X-szektort már régóta szeretném bővíteni, eddig nem volt rá lehetőség. Jövőre újra megpróbálom.
A tűzésnél is lehetett volna precízebb a nyomda, de ezeket az apró hibákat be lehet tudni a szűk határidőnek.
Khm... ennél a kiadványnál (is) megvolt a szokásos két hete a nyomdának, szóval szűknek semmiképp nem nevezném...
Nem volt annyi valójában, és a szokásossal ellentétben, amikor egy újságot kell megcsinálniuk, kinyomniuk és csomagolniuk, most hatot kellett, plusz a díszdobozát. A szűk határidő azért volt, mert eredetileg augusztusban jelent volna meg a Box, de közbejött a Nyári Börze, így előrébb hoztam egy teljes hónappal. Mindenki gőzerővel dolgozott rajta, hogy elkészüljön addigra.
A szűk határidő nekünk volt sztem, de mindenki idő előtt lett kész, még a Kraven leadása -1 héttel is belefért. ;)

4-én adtam le a BA-t és 5-én a Vast, szóval, de, 2 hetük volt rá. Ha szigorúan vesszük -1 nap. A bokszra pedig 1 hónapjuk. És a kezdetekben emlékszem, h 2 kötetet is adtunk le egyszerre 2 hetes határidővel, szóval... nem kell nagyon védeni a nyomdát. Főleg, h tocsog a feketében mindkettő. 
És akkor már megkapták a csúszott PPP-t, az M+-t és a Kravent is. ;) Volt dolguk, az biztos, de sztem jól adagolva kapták meg.
Visszatekintve nem is tudom, hogy a rákba csináltuk meg... 21 füzetnyi anyag!!
Úh, aki kevesli a megjelent képregényeket 1 hónapban... gondolja újra...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #145 Dátum: 2016. Július 29. - 20:52:56 »
Na de nem a Börze volt a határidejük, hanem péntek, hogy legyen idő összecsomagolnunk is őket, vagyis 10 napjuk maradt az egészre.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel Box
« Válasz #146 Dátum: 2016. Július 30. - 11:32:19 »
Na én is a végére értem mindkét történetnek.
Szerencsére nekem semmilyen komolyabb hiba nem fordult elő a hat füzetben, egyedül az BA: Ultron 1. részében volt egy lap, ami kissé összeragadt középen, de egyáltalán nem olyan vészes, mint a két Csodák kora, vagy a Batman 15 példányom. Maga a formátum nekem nagyon tetszik, tény, hogy a kötet szebb, de néha a régebbi tpb-ket félve nyitom ki, nehogy szétessenek. Plusz ott van a díszdoboz, amivel a polcon is nagyon szépen lehet tárolni, szóval engem teljesen megnyert ez a formátum.

Nézegettem a nyereményjáték hozzászólásokat, amiből leszűrhető, hogy jövőre valamilyen X címet akar a nép, amit én annyira nem kedvelek, de ettől függetlenül természetesen az is beszerzésre fog kerülni. :) (Kicsit megörültem, mikor láttam pár Planet Hulk és Shadowland "szavazatot", mondjuk én a szokásos Bendis-Maleev kollaborációt írtam :D. ) Egy szó, mint száz, nagy ötlet a formátum, szerintem teljesen jó kötetek helyett, így is le tud menni egy (vagy több) kerek sztori. Reméljük az eladások is rendben lesznek.

A BA: Ultron történet számomra nagyon hiánypótló volt, mert  valahogy ott a Polgárháború után én keveselltem a Tony csapatáról megjelenteket. A rajzok szépek voltak, illetve a csapatösszetétel is izgalmas, számomra egy-két kevésbé ismert hőssel. Ahogy keresték az embereket, az eredeti tagokra hajazó attribútumokkal, az nagyon tetszett. Főleg, ahogy Árész személyében megtalálták Thort és Rozsomákot is.
Az Extremist korábban nem olvastam, mikor megjelent a Gyilkológép kicsit sajnáltam, hogy átugortuk, meg olvasás közben is volt egy kis hiányérzetem. De most így ez is a helyére került. Adi Granov egy állat, kár, hogy nem tudta folytatni. Nagyon szeretem mikor a rajzoló/festő ilyen egy oldalas borítónak is beillő pillanatképekkel színesíti az ábrázolásait. Pl. amikor az első páncéllal kiszabadul. Capullo is (a háttér részletessége mellett) ezért a kedvencem, ő is sűrűn használja ezt.

Szóval engem megvettetek, várom, hogy emelitek a tétet. :P

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Box
« Válasz #147 Dátum: 2016. Július 30. - 12:00:16 »
Nem csak az volt, hogy nem tudta folytatni, hanem inkább más dolgokra állították rá. Granov amúgy 100%-ban számítógépen dolgozik, és bár nem túl gyors a módszere, de nem is tart neki fél évig egy füzet, mint mondjuk Quitelynek.
Plusz ő alapvetően poszterekben jó és a cég is inkább azokra állítja rá. Kegyetlen sok olyat rajzol ma is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #148 Dátum: 2016. Július 30. - 14:54:28 »
Nézegettem a nyereményjáték hozzászólásokat, amiből leszűrhető, hogy jövőre valamilyen X címet akar a nép, amit én annyira nem kedvelek, de ettől függetlenül természetesen az is beszerzésre fog kerülni. :) (Kicsit megörültem, mikor láttam pár Planet Hulk és Shadowland "szavazatot", mondjuk én a szokásos Bendis-Maleev kollaborációt írtam :D. )
Csináltam egy összesítést, hogy mindhárom helyről melyik sztorit hányan kérték, majd idővel közzéteszem azt is.
Idézet
Szóval engem megvettetek, várom, hogy emelitek a tétet. :P
Höhö, innen már nemigen lesz egyszerű. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #149 Dátum: 2016. Július 31. - 12:30:09 »
Olvastam az összesítést, amiben leginkább az lepett meg, hogy a Marvel Zombikon is gondolkoztok :). Remélem lesz belőle valami, és sikeres is lesz, hogy lehessenek a folytatások is :).

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Marvel Box
« Válasz #150 Dátum: 2016. Augusztus 05. - 10:58:39 »
Egy érdekesség: Ti észrevettétek hogy az Ultron 3. hátoldalán ahol sok vasember páncél van (holtan?) van köztük egy C-3PO és az ÓZ-ból a Bádogember? :D :twisted:
"May the force be with you"

Angelus

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Marvel Box
« Válasz #151 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 15:59:15 »
Sikerült végre nekem is a kezeim közé kaparintani a kiadványt. Mindössze 1-2 összeragadt lappal találkoztam, más nyomdai hibával nem. Maga a kiadvány elképesztő, sokkal kényelmesebb így olvasni. Ráadásul nyugodtabb is vagyok, hogy nem fog széthullani. Amint befejeztem a boxot átlapoztam a Gyilkológépet, és már ott is láttam a ragasztó engedést. :(
A két történet pedig a "Hogy maradhatott ki eddig?" kategória. Sokkal teljesebbnek érzem a Kingpines Marvel gyűjteményem, hogy végre megvannak az események közti összekötő történetek is.
Mindent összegezve köszönöm, és gratulálok. Ha választani lehetne a box, és a kötetes kiadvány között én a boxra szavazok. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #152 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 16:29:51 »
Az jó, mert ha marad az új sorozat, akkor csakis úgy mehet tovább.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel Box
« Válasz #153 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 19:18:43 »
Most, hogy elolvastam a Marvel Boxot, ismét rá kellett eszmélnem, hogy mennyire nem megy Bendisnek a gondolat bubikkal való bánásmód. Emlékszem, hogy anno nagyon döngette a mellét, hogy ő visszahozta újra a képregényekbe, de itt a BA történetben annyira látszódott, hogy semmit az ég egy adta világon nem tud vele mit kezdeni. Szánalmasabbnál szánalmasabb benyögéseket erőltetett bele, és sokszor ugyanazt ismételte, amit a normál bubiban is mondott a karakter. Vagy a második variáció: abban szidták egymást a szereplők. Nem is értem, hogy gondolta ezt Bendis. Konkrétan olyan, mintha soha nem olvasott volna olyan képregényt ami 2000 előtt jelent meg, mert a régi füzetekben még volt lényege a gondolat bubiknak, nem csak arról szólt, hogy kötő szavakat tegyenek bele. Inkább ne is használta volna, mert ez így borzalom.  :roll:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel Box
« Válasz #154 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 07:46:59 »
Egy kicsit azért hozzátesz.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Box
« Válasz #155 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 07:50:49 »
Egy haszna volt: megerősítette, amit a fórumok alapján már amúgy is mindenki tudott akkorra, hogy Bendisnek egészen pontosan nulla humorérzéke van. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #156 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 11:59:47 »
Nem hinném, hogy humorosnak szánta. Szerintem át akarta örökíteni az UltiPók párbeszédeit ide. Az Ultiban működött, mert a 13-15 évesek dumáját szedte fel valahonnan, de Vasembernél talán már túlzásba vitte kicsit. :)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel Box
« Válasz #157 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 21:42:27 »
Végigolvastam a Marvel box összes füzetét. Nagyon tetszettek! Jöhet a következő adag! :)
Kár, hogy 1 évet kell rá várni! Részemről jöhetne 2 havonta! ;)
De tudom, hogy nagy munka és amúgy is sok minden megjelenik.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel Box
« Válasz #158 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 21:35:20 »
Szellemlovasról nem lehetne egyszer egy box? Mondjuk a 2006-ban indult érából esetleg? Amit Daniel Way írt, Javier Saltares pedig rajzolt? :headscratch:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel Box
« Válasz #159 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 22:11:02 »
Hát nagyon remélem hogy  nem prioritás a Szellemlovas. Annyi jó dolog van, miért kéne rá pazarolni a boxot?