Szerző Téma: Marvel Box  (Megtekintve 87227 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #300 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 11:32:38 »
Az X-Factoros előzmények addigra meglesznek (4 kötetnyi sztori van előtte), aztán a Mutánsvilág és a Főnixek is ki vannak már adva, így talán az X-menben és Cable sztoriban történtekre elég egy leírás, bár ki tudja milyen X-men és Deadpool lesz jövőre az M+-ban. Lehet épp a Messiah CompleX vagy ennek előzményei? Amúgy bár nem volt még megerősítve, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez ki lesz adva, bár szerintem a legjobb módja egy Marvel Box lenne (13+1 rész pont optimális hozzá), de állítólag az kimarad jövőre (bár most meg azt olvastam, hogy mégis lesz :) ), szal nem tudom hogy lesz, viszont a folytatásokra és konklúziókra leszek még kíváncsi, hogy azokból lesz-e valami: Second Coming, Messiah War, Utopia, Nation X, Necrosha. Bár nem tudom ezek közül melyik a jó, vagy hogy nem lenne-e túl sok X-men-ből sokaknak. Bár szerintem ez elég érdekes korszak és főleg az X-men szekcióban, szóval lehet érdemes lenne ezeken elgondolkodni. Főleg ha ilyen teljesen felesleges és erőltetetten elnyújtott sztorik is megjelennek, mint a Megszállók az M+ban :P.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 11. - 11:34:34 írta kevinkain »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel Box
« Válasz #301 Dátum: 2018. Május 20. - 21:35:24 »
:(

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel Box
« Válasz #302 Dátum: 2018. Május 21. - 00:10:16 »
Mindig szomorú, ha bukik valami, de ez nem meglepő. Gyűjtői szempontból nem egyértelmű, hogy melyik formátum jobb, de azt hiszem, kiadóként elég magától értetődő. Persze ha átveszi a box helyét rendszeresen egy második MM.

Személy szerint engem nem érint igazán, eddig nem gyűjtöttem. Sőt, jó eséllyel a mostani boxot sem vettem volna meg, pedig az X-Faktort elkezdtem közben, viszont a Megát biztosan beszerzem. Zavart kissé, hogy meg vannak számozva a dobozok, és a variáció a formátummal is furcsa lett volna. Ehhez tudni kell, hogy én sztori szerint és/vagy kronológiailag szeretem felpakolni a cuccokat.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Marvel Box
« Válasz #303 Dátum: 2018. Május 21. - 05:17:12 »
Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Arra viszont én is kíváncsi vagyok, hogy ez évi 2 db Mega Marvel-t eredményez vagy marad belőle az 1.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Marvel Box
« Válasz #304 Dátum: 2018. Május 21. - 09:11:25 »
Olvastam a hírt. A megszűnést sajnálom, mert biztos többeknek bejött a formátum, de én jobban örülök, hogy Mega Marvelben jelenik meg a Messiah Complex. (De ugye nem Istenkomplexusnak lesz fordítva?)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Box
« Válasz #305 Dátum: 2018. Május 21. - 09:44:56 »
A jelek szerint de, annak ellenére, hogy az istenkomplexus és a messiáskomplexus két teljesen eltérő pszichológiai betegség. Plusz a kisbabát folyamatosan a mutáns messiásnak is nevezik benne.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 21. - 09:46:34 írta talgaby »

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Marvel Box
« Válasz #306 Dátum: 2018. Május 21. - 21:35:25 »
Messiah Complex (és egyéb) SPOILER.

Tomi: kérlek, gondoljátok át még egyszer ezt az Istenkomplexust. Nagyon rossz, értelmetlen fordítása az eredetinek, mely nincs összhangban a történettel. Az isten-komplexus hallatán olyan sztorira gondolnék, amiben egy megalomán karakter elveszíti a realitásérzékét, felsőbbrendűnek és tévedhetetlennek hiszi magát, pl. Fátum doki szokott ilyesmit előadni. De erről persze itt szó sincs. A House of M óta a mutánsok egy kihalás szélére sodródott faj, amely hiába küzd, képtelen változtatni a sorsán - nem születnek mutáns gyerekek. A helyzet reménytelennek tűnik. Az Endangered Species-ben Beast minden igyekezete ellenére sem talál megoldást. A New X-Men-ben a fiatal mutáns növendékek sorra hullanak, a Messiah Complex előtti utolsó sztoriban, a keserédes Children of X-Men-ben kénytelenek kijelenteni, hogy talán ez vég és ők a mutánsok utolsó generációja. A X-Men Legacy-ban a Martalócok megpróbálják levadászni mindazokat, akik képesek a jövőbe látni. Küklopsz, az egyik legjobb adottságokkal rendelkező vezető tehetetlen, csak a csodában reménykedhet. A mutánsok történelmük utolsó pillanataiban élnek, minden szál egy felfokozott várakozásban fonódik össze valami iránt, ami megváltja őket szenvedésüktől.
És ekkor évek után először születik egy mutáns gyermek. Jelent-e ez bármit? Egy mutáns messiás jött volna el? Ez egy komplex kérdés, senki nem tudhatja biztosan. Küklopsznak muszáj hinni valamiben, hogy legyen ereje folytatni a harcot, ő minden lapját arra teszi fel, hogy Hope jelenti a megváltást a mutáns faj számára és ebből iszonyatos eltökéltséget merít. Sőt, fanatizálódik és kérlelhetetlen lesz, elég az X-Force felállítására gondolni. Mások szkeptikusabbak. Mindenkinek mást jelent az újszülött mutáns, ez a messiás-komplexus egyik szintje, ahogy a népe tekint a megváltójára.

Muszáj észrevennünk a Hope és Jézus közti párhuzamot:
- mindkettő születéséhez prófécia kapcsolódik (amit az X-Men-ben próbálnak kiiktatni a Blinded by the Light-ban)
- mindkettőt meg akarják gyilkolni újszülöttként (Heródes, Purifiers)
- mindkettőnek a szülőhelyén kivégzik a kicsiket a biztonság kedvéért
- mindkettőnek el kell menekülnie
- mindkettőt olyan férfi neveli fel, aki nem a vér szerinti apja (József, Cable)
- kezdetben egyikőjük sem tanúsított különleges képességeket, csak később (a Cable sorozat végéig Hope nem produkált mutáns erőt)

Hope nem valami mindenható mutáns isten. Még a Second Coming után is jobbára egy fiatal lány, aki nem biztos benne, hogy ő valamiféle megváltó lenne. A komplett sztorija, az emberi vonásai Jézussal teszik rokonná, nem egy felsőbbrendű, megfoghatatlan hatalommal. A tépelődése, kétségei, emberi esendősége jelentik a messiás-komplexus másik szintjét, mely nem a (feltételezett) megváltó és népe viszonyában áll fenn, hanem abban, ahogy a megváltó viszonyul a vele szemben támasztott felelősséghez.

Továbbá, ahogy talgaby is írta, Hope-ra a későbbiekben ezerszer úgy hivatkoznak, hogy "mutant messiah". Ezt mutáns istennek fordítanátok? Vagy a Messiah Complex folytatása a Messiah War. Ebből akkor Istenháború lenne?  Végül a Second Coming crossover fényében se helyes istenről beszélni, a második eljövetel Jézusra vonatkozik. A messiásra. Szóval a Messiah Complex szerintem csak Messiás-komplexus fordításként helyes. Esetleg Megváltás-komplexus.

Általában nem akadok fenn fordításon, pl. nem érdekel, hogy XY: Year One-ból Első év vagy Első évad lesz, ez bagatell dolog. De az Istenkomplexus fordítás totálisan szembemegy mindazzal, amiből ered a történet és amit szimbolizál.

« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 21. - 21:41:03 írta Vorador »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #307 Dátum: 2018. Május 22. - 07:57:23 »
Meggyőztél.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Marvel Box
« Válasz #308 Dátum: 2018. Május 22. - 15:50:15 »
Köszönöm!

Ha a Claremont utáni időszak (1991-) legerősebb X-Men történeteit válogatnám össze, akkor a top10-be biztos betenném a Messiah Complex > Cable v2 > Messiah War > Second Coming sztoriszálat. Szóval ki ne hagyja senki! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #309 Dátum: 2018. Május 22. - 16:50:42 »
A Second Coming még esélyes tőlünk is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Box
« Válasz #310 Dátum: 2018. Május 22. - 18:55:50 »
A Cable v2 esélyesebb egy egy-kétoldalas összefoglaló formájában a Second Coming előtt. Pláne mivel az első fele olyan lassan halad, mint a dög. Azt még elhinném, hogy Deadpool miatt kiadásra kerülne Marvel+ különszámokban a Messiah War (bár ott vicces lenne elmagyarázni, ki a fene Stryfe, annyira kilencvenes évekre jellemző az egész figura), de a Cable v2 aligha magyar olvasóközönséggel kompatibilis.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel Box
« Válasz #311 Dátum: 2018. Május 23. - 14:05:28 »
Én még nem olvastam a sztorikat (majd magyarul ;P), de sok helyen a trilógia középső részének írják, így fura lenne kihagyni, ráadásul elég nagy közönségkedvenc lehetne az X-force a DP 2 film miatt, amiért biztos siker lenne ;).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel Box
« Válasz #312 Dátum: 2018. Május 23. - 14:33:51 »
A trilógia középső része, de igazából csak a címe miatt; semmi hatása nincs semmire. Egy sima crossover, aminek a sztorija annyiban különbözik a Cable v2 maradékától, hogy itt van az X-Erő, az X-Force v3 maradékától meg annyiban, hogy egy alternatív jövőben gyilkolnak tömegeket otthon helyett. Konkrét következménye nincs semmire, ha kihagyod, akkor se fogod kevésbé érteni mindkét sorozatot. (Sőt, az X-Force-ban okozott egy kegyetlen nagy kizökkenést az aktuális sztorivonalon.)
Amúgy jó sztori, pláne, ha ismered a kilencvenes évek X-Menjét és azon belül is főképp a Cable v1-et.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Marvel Box
« Válasz #313 Dátum: 2018. Május 23. - 22:55:09 »
A Cable v2 esélyesebb egy egy-kétoldalas összefoglaló formájában a Second Coming előtt. Pláne mivel az első fele olyan lassan halad, mint a dög. Azt még elhinném, hogy Deadpool miatt kiadásra kerülne Marvel+ különszámokban a Messiah War (bár ott vicces lenne elmagyarázni, ki a fene Stryfe, annyira kilencvenes évekre jellemző az egész figura), de a Cable v2 aligha magyar olvasóközönséggel kompatibilis.

Az valóban lehet, hogy a Cable nem vonzana tömegeket. De nekem bejön. :)

Tetszik, hogy bár egy elhasznált toposzra épül (zord katona túlélőt farag a célszemélyből, akit közben megszeret), ám egyáltalán nem nyálas, nem gejl. Nekem még nincs gyerekem, de nagyon megérintett a Cable és Hope közt felépülő apa-lánya kapcsolat. Jól megírt, hiteles érzelmek bontakoztak ki. Tele van erős elemekkkel, pl. nagyon nyomasztó, ahogy menekülnek előre az időben, a Föld pedig egyre lepusztultabbá válik. A (kronológiai) sarkukban loholó Bishop is hatásos volt, ahogy kíméletlenül átgázolt mindenkin Hope megölése érdekében - ráadásul nem is 100%-osan elítélhető okok által vezérelve... Az is megmaradt bennem, ahogy a Messiah War után Hope elszakad mentorától, akit ráadásul elkezd átalakítani a T-O vírus. Itt annyira érezni, hogy Cable megfáradt és öreg, a mutáns ereje szinte a múlté, de mégis képes talpra állni, mert a lányának szüksége van rá. Olyan pillanat, mint amikor a Final Chapterben Peter ledobja magáról a törmeléket.
A ráadás 25. számban a Cable írója pedig megmutatja, hogy milyen vicces is tud lenni. :)

« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 23. - 22:58:25 írta Vorador »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Box
« Válasz #314 Dátum: 2018. Május 28. - 14:16:13 »
A Nagy Marvel-Képregénygyűjtemény 13 rész végén a "További olvasnivalókban " szerepel az X-Men : Istenkomplexus ( Marvel Box 3-ban ). Akkor még nem volt tiszta, hogy nem lesz ilyen kiadás ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #315 Dátum: 2018. Május 28. - 14:50:06 »
Persze, azt már nagyjából év elején leadtuk.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Box
« Válasz #316 Dátum: 2018. Június 09. - 11:10:38 »
Bocsánat ha butaságot kérdezek, de már nem találom sehol azt a cikket amit a megszűnés bejelentésekor írtál.
Mivel mindig előfizető vagyok és nem szeretnék semmiről lemaradni mely lapszám lesz az amit mint előfőzető , előfizetés keretében nem fogok megkapni , tehát külön kell megvennem ? Remélem nem értettem félre semmit...én valahogy így értelmeztem az akkori kiírásod.
Köszönöm a választ.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel Box
« Válasz #317 Dátum: 2018. Június 09. - 11:44:40 »
Szerintem a boxra sosem volt előfizetés.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel Box
« Válasz #318 Dátum: 2018. Június 09. - 13:48:25 »
Ez két különböző dolog. Megszűnni a Box szűnt meg, ami tényleg nem előfizethető. Ahogy a Mega Marvel sem, tehát az az egyik, ami neked kell. A másik a Marvel+ extra száma, az a 40. lesz augusztusban.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel Box
« Válasz #319 Dátum: 2018. Június 11. - 18:55:42 »
Még jó, hogy Tomi érti amit írtam.  ;)