Szerző Téma: Mega Marvel  (Megtekintve 96327 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Mega Marvel
« Válasz #280 Dátum: 2018. Május 06. - 23:17:17 »
A "kölcsönös" reklám benne van, mert vannak utalások Kingpin által kiadott dolgokra a Hachette kötetekben :). De amúgy szerintem ennek az egész sorozatnak eredetileg ez volt a lényege, hogy kedvet adjon a képregényolvasáshoz, és ezt az utolsó oldalon, a "ha ez tetszett, ezeket is olvasd" rész is alátámasztja, szóval végeredményben jól is kijöhet a Kingpin ebből ;).
A Thor sztoriról meg annyi tudok, hogy kb. 2 kötetnyi történet van még utána ugyan azzal az íróval, aminek kiadása az átreklámozás miatt nem lenne szerencsés, de ha esetleg olyan a történet, ami a kezdet nélkül is érthető, akkor mindenféle utalás nélkül nyugodtan ki lehetne adni, mert aki tudja, hogy ott a kezdet, biztos olvasta már, aki nem, az meg így nem fog átpártolni, ha nem tud róla ;). Vagy megmondjátok a Hachette-nek, hogy fizessenek a reklámért ;P.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Mega Marvel
« Válasz #281 Dátum: 2018. Május 07. - 07:48:47 »
De amúgy szerintem ennek az egész sorozatnak eredetileg ez volt a lényege, hogy kedvet adjon a képregényolvasáshoz, és ezt az utolsó oldalon, a "ha ez tetszett, ezeket is olvasd" rész is alátámasztja, szóval végeredményben jól is kijöhet a Kingpin ebből ;).
Nyugati országokban biztosan működhet is, ahol a Hachette a belépő szint, nálunk viszont a maximális összeg, amit az emberek többsége képregényre tud fordítani. :lol:

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Mega Marvel
« Válasz #282 Dátum: 2018. Május 07. - 12:00:15 »
Azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy mivel a Kingpin simán benne van a Hachette-kötetekben ilyen-olyan módon, simán felajánlhatott volna egyfajta kölcsönös reklámot, ami mindkét cégnek előnyös lehetett volna.
Ha ezt így gondolod, akkor nem értetted, amit fentebb írtam. A Kingpinnek így is elég nagy veszteséget okoz az elszipkázott olvasókkal (akik csak a nyomdai kivitelezés milyenségére buknak), nemhogy még reklámozza is, hogy vegyétek meg a másikat. Ezt a két évet szeretné megúszni cím megszűnés nélkül a kiadó. Ehhez nem feltétlenül járulna hozzá, ha még reklámozná is a konkurenciát (aki anyagilag jóóóval tőkeerősebb, tehát egy-két bukta is belefér neki).

A reklám azért van a Hatchette-ekben, mert a szerkesztést a Kingpin végzi, és fentebb jóváhagyják. Illetve mert ő adta ki itthon azokat. Ha nem lehetne odaírni, akkor kb. semmi szöveg nem lenne alattuk, hogy melyik kiadónál érdemes keresni, ki adta ki.  ;)

Nyugati országokban biztosan működhet is, ahol a Hachette a belépő szint, nálunk viszont a maximális összeg, amit az emberek többsége képregényre tud fordítani. :lol:
Illetve egy másik dolog, hogy ott meg is jelentek a hivatkozott képregények, míg itt a nagyrészéről azt se tudjuk micsoda.  :D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Mega Marvel
« Válasz #283 Dátum: 2018. Május 07. - 12:30:39 »
Az igaz: Magyarországon sokkal kevesebb értelme van egy ilyen reklámgyűjteménynek, mert a reklámozott sztorik többsége, valamint a folytatások általában nincsenek magyarul.

A reklám meg szerintem olyan dolog, hogy nem kéne amiatt aggódni, mert amekkora felhajtása van a Hacehette-nek, biztos, hogy minden Kingpin olvasó tud róla, de szerintem a Hachette olvasók közül sokan nem tudnak a Kinpinről. Ennek ellenére jogos, hogy nem akarnak olyan sztorit kiadni, aminek előzménye a Hachette-ben van, de hogyha nem létfontosságú az előzmény, akkor szerintem simán mehetne ;).

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Mega Marvel
« Válasz #284 Dátum: 2018. Május 07. - 13:49:51 »
Azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy mivel a Kingpin simán benne van a Hachette-kötetekben ilyen-olyan módon, simán felajánlhatott volna egyfajta kölcsönös reklámot, ami mindkét cégnek előnyös lehetett volna.




Én itt a Hachette-re gondoltam. Bocs, ha félreérthető voltam.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 07. - 13:53:59 írta kzoli »

hidasip

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Mega Marvel
« Válasz #285 Dátum: 2018. Május 09. - 16:36:37 »
Az Annihilationt nem olvastam, én biztosan élveztem a Conquestet nélküle. Maradéktalanul kiadva tényleg kéne hozzá két 300 oldal környéki Mega Marvel, de ha meg lehet szűrni elfogadhatóan a tie-ineket, egyben is elférhet. A Guardians 3 környékére időzítve biztosan vinnék, mint a cukrot.

Hát nagyon jó lenne elindítani a modernkori kozmikus vonalat is. Végigmehetne az Annihilation, Annihilation:Conquest és utána akkor indulhatna a DnA féle GotG, ennek a történet ívnek, ami a Thanos Imperative-al zárul, szerintem a mai napig nem volt párja, pláne kozmikus vonalon. A filmhez időzítve, ennek is tuti jó fogadtatása lenne. Pláne, hogy jön Warlock a GotG 3-ban. De ez csak álom, ez brutális mennyiség, évek alatt lehetne csak kiadni itthon. Ez legalább 10 könyv, ha nem foglalkozunk a mellékágakkal. Akkor már inkább tényleg menjen le a Conquest, abból már mindenkit ismer a magyar közönség, vagy a kingpines kiadásokból, vagy a moziból.
A magyar közönség már megismerhette így Warlock esszenciáját a két végtelen kötettel, meg az Ezüst Utazós sztorival, be lehetne vezetni a modernkori inkarnációját is, és egy húzással megjelenhetnének először a Galaxis Őrzői is és a Richard Rider féle Nova.

Most úgy belelovaltam magam, lehet újraolvasom az egészet :D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Mega Marvel
« Válasz #286 Dátum: 2018. Május 21. - 14:45:06 »
Ha a Mega Marvel 3. lesz a Messiah Complex és a 4. a 2099, akkor a Thanosból nem lesz semmi, vagy hogy idén három MM jön ki? Mert ha Thanos jön, akkor jár neki a jövő márciusi megjelenés.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Mega Marvel
« Válasz #287 Dátum: 2018. Május 24. - 07:35:24 »
Egy másik topicban már kérdeztem, hogy akkor idéntől több Mega Marvelre is számíthatunk évente?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mega Marvel
« Válasz #288 Dátum: 2018. Május 24. - 16:38:49 »
Nem feltétlenül.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mega Marvel
« Válasz #289 Dátum: 2018. Június 27. - 18:47:36 »
A borító már odakinn van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mega Marvel
« Válasz #290 Dátum: 2018. Június 27. - 19:53:23 »
Jó lesz ez. Az E is for Extinction mellett ez volt az, ami meghatározta az X-eket egészen kb. 2013-ig, amikor a Marvel elkezdte szándékosan kicsinálni a sorozataikat (például azzal, hogy Bendisre bízták a történetfolyamok irányítását).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mega Marvel
« Válasz #291 Dátum: 2018. Június 27. - 20:05:17 »
Meg a Mutánsvilág.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Mega Marvel
« Válasz #292 Dátum: 2018. Június 27. - 21:42:10 »
Az E is for Extinction jó? Érdemes elolvasni, ha mutánsokból csak az X-Faktor sort gyűjtöm?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Mega Marvel
« Válasz #293 Dátum: 2018. Június 27. - 21:48:56 »
Nekem annyira nem tetszett, de tény, hogy olyan vonalat hoztak be benne, amire többször visszautaltak később, és sok kihatása volt a jövőben. A másik, ami nagyon sokat ront az élvezeti értéken, az Quitely rajza. Ha valakinek tetszik amit művel, akkor nincs nagy baj vele, de én például rühellem, így már alapból hátrányból indult nálam a sztori.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mega Marvel
« Válasz #294 Dátum: 2018. Június 27. - 21:51:33 »
A House of M baja, hogy ráerőltették az X-füzetekre; volt olyan széria, ami nem is tudott két-három hónapig mihez kezdeni vele, annyira a semmiből jött a tizedelés. Az E is for Extinction és a Messiax CompleX legalább a szerkesztőségen belülről jött és alaposan fel tudták dolgozni a társcímeken (nos, kivéve az Uncanny X-Menen a Morrison-érát, Claremontnak messze túl modern volt, Austen meg egy csapnivalóan tehetségtelen író volt, hogy bármit kezdjen az ötletekkel).

szpali01

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mega Marvel
« Válasz #295 Dátum: 2018. Július 14. - 06:10:57 »
Sziasztok!
Először is, új tag vagyok. :)
Ugye most börzére megjelenik a Messiáskomplexus, és lenne pár kérdésem. Remélem, feltehetem őket.
- A sztori hol helyezkedik el kb. időrendileg?
- Kinek ajánlanátok? (Mármint, Nekem nagyon bejött a Whedon-Cassaday-féle Astonishing X-Men, akkor ez be fog jönni?)
- Mennyire jó a sztori? Láttam, hogy több, mint 300 oldalas, és a hossz nem fog leadni az élvezetből? Nem válik a végén unalmassá?
Köszi, hogy feltehettem ezeket, és remélem tud valaki rájuk választ adni :)
U.I.: És hatalmas pacsi a kiadónak, hogy ez is megjelenhet nálunk  :kingpin:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mega Marvel
« Válasz #296 Dátum: 2018. Július 14. - 06:54:02 »
Cirka egy Marvel-évvel a Mutánsvilág után játszódik és az egyik legjobb X-crossovernek tekintjük mind a mai napig, legalábbis a bunyósabb változatok között. Jó tíz évig ennek a következményei uralták az X-Ment, amíg a Marvel meg nem próbálkozott a franchise kinyírásával (hiába, azóta megint lett egy rakat sorozatuk).

szpali01

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mega Marvel
« Válasz #297 Dátum: 2018. Július 14. - 07:12:51 »
Értem, köszi... :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Mega Marvel
« Válasz #298 Dátum: 2018. Július 17. - 09:23:51 »
Nagyon jó volt ez a Messiás kompleXus, megvolt eredetiben úgyhogy meglepetéseket nem tartalmazott, de sokkal jobb volt magyarul olvasni, úgyhogy bőven megérte az árát.
Egy kérdésem van csak, Dust miért lett Homály? Semmi köze a kettőnek egymáshoz, először nem is esett le, ki akar az lenni. Szerintem semmi baj nem lett volna azzal, hogy Por, meg lehetett volna szokni.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mega Marvel
« Válasz #299 Dátum: 2018. Július 17. - 11:42:05 »
Nagyon jó volt ez a Messiás kompleXus, megvolt eredetiben úgyhogy meglepetéseket nem tartalmazott, de sokkal jobb volt magyarul olvasni, úgyhogy bőven megérte az árát.
Örülök, hogy tetszett.  :)
Idézet
Egy kérdésem van csak, Dust miért lett Homály? Semmi köze a kettőnek egymáshoz, először nem is esett le, ki akar az lenni. Szerintem semmi baj nem lett volna azzal, hogy Por, meg lehetett volna szokni.
Nem emlékszem pontosan, mi volt a fordító indoka, de jó volt. A Por különben nemigen névszerű. Na, ha erre jár, majd válaszol ő.