Szerző Téma: Prédikátor  (Megtekintve 28376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mgyuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Prédikátor
« Válasz #20 Dátum: 2018. November 21. - 10:52:32 »
Szerintem jót tesz a piacnak ez a változatosság formátumba is és karakterek terén is.
Szerinted. Szerintem. Sokak szerint. Viszont vannak sajnos olyanok (valszeg szintén sokan), akik szemében jelenleg a Kingpin a fekete bárány, mert "igénytelen" az, amit kihoz... Nem értik meg, hogy más a profil, üzletpolitika, stb. Nem HC, nem eredeti, ennél tovább nem látnak... Emlékezz, a Megtorló miatt is volt itt egy hsz, hogy most Tomiék miatt nem jelenhet meg a megfelelő formátumban a kötet/sorozat más kiadó által.
vannak akik szerint így van. persze, jó lenne az amerikai szabvány, örülnék neki, nem tagadom, de az elenyésző kisebbség háborog. a többség leemeli az újságosnál a kingpin kiadványt és kész :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Prédikátor
« Válasz #21 Dátum: 2018. November 21. - 12:07:58 »
Az Aliast először HC-ben gyűjtötték össze, majdnem egy évvel a TPB kiadás megkezdése előtt. A keményfedeles omnibus változatból utánnyomást kellett készíteni, talán lassan másodszorra is.
Nem is igazán hallottam bárkiről, akinek az Alias puhafedelesben lenne meg, pedig két éve csináltak egy vadiúj kiadást neki, amikor belendült a webes sorozata.
Ezt nem tudtam, tévedtem, mea culpa. Ettől függetlenül tartom azt, hogy a sorozat jellegéhez nem illik a luxuskivitel, fényes lapok, HC. Én szeretem ha a tartalom és a forma egységet alkot, kiegészíti, erősíti egymást.

Az amerikai szabvány méret nem lenne rossz, bár engem ez a méret se zavar. Azt megértem, aki már nehezebben tudja elolvasni (pl. Bayer Antal írta valahol, hogy a Kingpines kiadványokhoz neki már kell a szemüveg), Azt viszont nem, aki azért nem olvassa, gyűjti, mert kisebb kb. 1,5 cm-rel. Akkor az formátum-fetisiszta.
Abszolút egyetértek abban, hogy a Facebook-os, fórumos hozzászólók, kritizálók, csak a nagyon hangos kisebbség, leginkább a keménymag.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Prédikátor
« Válasz #22 Dátum: 2018. November 21. - 12:47:47 »
Ugyanezt megkaptuk most már a Prédikátorral is, pedig azt aztán tényleg senki sem akarta kiadni. Hát, így múlik el a világ dicsősége, ahogy mondani szokás. Nem baj, mi azért csak kiadjuk, amit szeretnénk, aztán lesz ahogy lesz.
Nekem nincs fb-m, így azt nem látom. Molyon és itt szoktam informálódni, s ami ott van, az sokszor elkeserít - Megtorló, Prédikátor stb...
(S erről jut eszembe, Tomi, nem gondoltál rá, hogy képviselteted a céget molyon? Mert kiadói profilt már láttam Tőletek, gondolom nem egy Hűbele Balázs csinálta.)
Az amerikai szabvány méret nem lenne rossz, bár engem ez a méret se zavar. Azt megértem, aki már nehezebben tudja elolvasni (pl. Bayer Antal írta valahol, hogy a Kingpines kiadványokhoz neki már kell a szemüveg), Azt viszont nem, aki azért nem olvassa, gyűjti, mert kisebb kb. 1,5 cm-rel. Akkor az formátum-fetisiszta.
Jap. Mint aki néhány hónapja megjelent itt a fórumon és az Eaglemoss volt neki a csúcsok csúcsa. :lol:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Prédikátor
« Válasz #23 Dátum: 2018. November 21. - 13:55:16 »
Az amerikai szabvány méret nem lenne rossz, bár engem ez a méret se zavar. Azt megértem, aki már nehezebben tudja elolvasni (pl. Bayer Antal írta valahol, hogy a Kingpines kiadványokhoz neki már kell a szemüveg), Azt viszont nem, aki azért nem olvassa, gyűjti, mert kisebb kb. 1,5 cm-rel. Akkor az formátum-fetisiszta.

Jó lesz az 2,5-nek is, ami ugyanannyi, mint a különbség a current és az oversized között. Lehet fétisnek nevezni, hogy valakinek az egyik tetszik, a másik meg nem, de barokkos túlzásnak érzem.

Idézet
Abszolút egyetértek abban, hogy a Facebook-os, fórumos hozzászólók, kritizálók, csak a nagyon hangos kisebbség, leginkább a keménymag.

Én is. Az a baj, hogy ezt nehéz lemérni.

Nekem nincs fb-m, így azt nem látom. Molyon és itt szoktam informálódni, s ami ott van, az sokszor elkeserít - Megtorló, Prédikátor stb...

Ebben mi az elkeserítő? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #24 Dátum: 2018. November 21. - 14:42:23 »
(S erről jut eszembe, Tomi, nem gondoltál rá, hogy képviselteted a céget molyon? Mert kiadói profilt már láttam Tőletek, gondolom nem egy Hűbele Balázs csinálta.)
Nem tudom, nem vagyok ott ismerős. Persze kommenteket én is olvasok ott néha, de ennél jobban nem vagyok képben.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Prédikátor
« Válasz #25 Dátum: 2018. November 21. - 14:53:46 »
Ebben mi az elkeserítő? :D
A molyon lévő fröcsögés keserít el. Lehet nem volt egyértelmű, bocsi. :D
(S erről jut eszembe, Tomi, nem gondoltál rá, hogy képviselteted a céget molyon? Mert kiadói profilt már láttam Tőletek, gondolom nem egy Hűbele Balázs csinálta.)
Nem tudom, nem vagyok ott ismerős. Persze kommenteket én is olvasok ott néha, de ennél jobban nem vagyok képben.
Csak azért vetettem fel, mert ott is tudnál esetleg reagálni, megosztani infókat, mint ahogy más platformokon is teszed. Ami hasonló kiadó, a Fumax, rendszeresen közöl előre infókat a várható kötetekről - megjelenés, várható ár, stb. Népszerűsít, esetleg szavaztat, felvet témákat, reagál olyanokra, amikben érintett lehet. De csak a könyveket lehet felvinni, illetve a különálló különszámokat, a kéthavi megjelenéseket nem. Tehát marketingként szerintem nem lenne rossz, de ezt úgyis Te döntöd el, van-e egyáltalán rá kapacitás.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Prédikátor
« Válasz #26 Dátum: 2018. November 22. - 00:41:08 »
Jó lesz az 2,5-nek is, ami ugyanannyi, mint a különbség a current és az oversized között. Lehet fétisnek nevezni, hogy valakinek az egyik tetszik, a másik meg nem, de barokkos túlzásnak érzem.
Attól függ honnan nézed.  ;) Szélességben kb. 1,5, magasságban 2,5. De amcsi, elvileg szabványméretű újságjaim is vannak, amikben lazán van 5mm-es eltérés, még több is. A 17x26cm-es méret is kisebb ma már igazából.

Abból indultam ki, hogyha én szeretem a Pókembert (ezt be lehet helyettesíteni bármi mással, kinek mi a kedvenc), akkor mindegy milyen formában jelenik meg, meg fogom venni, mert gyűjtöm, mert rajongója vagyok. Ha valaki azért nem gyűjti, mert ilyen meg olyan méretű, meg "nemhácé", akkor az nem a képregény rajongója, hanem a formátumra gerjed csak és kizárólag. Ezzel szoktak "takarózni" páran, hogy "pedig megvettem volna, mert nagy kedvenc!". Bullshit!

Idézet
Idézet
Abszolút egyetértek abban, hogy a Facebook-os, fórumos hozzászólók, kritizálók, csak a nagyon hangos kisebbség, leginkább a keménymag.
Én is. Az a baj, hogy ezt nehéz lemérni.
Nem nehéz elvileg. Van egy szavazás, xy mennyiségű ember szavaz rá FB-on. Kaine tudja a pontos eladási számokat, össze tudja vetni őket vele. Máris van egy arányszáma.
Inkább azt a nehéz kitalálni, hogy a "csendes többség" mit gondol, hogyan vélekedik. A Fb-on mindenki mindenből többet, hosszabbat, nagyobbat, sűrűbben akar, mondtam is Kaine-nek, hogy ilyen kérdéseket feltenni is kár. Rányomják, hogy "Igen, persze!" aztán a kutya nem tudja ellenőrizni utána, hogy az igennel szavazók legalább a fele megvette-e az adott kiadványt.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 22. - 00:53:05 írta petshop »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Prédikátor
« Válasz #27 Dátum: 2018. November 22. - 10:25:40 »
Attól függ honnan nézed.  ;) Szélességben kb. 1,5, magasságban 2,5. De amcsi, elvileg szabványméretű újságjaim is vannak, amikben lazán van 5mm-es eltérés, még több is. A 17x26cm-es méret is kisebb ma már igazából.

Tényleg attól függ, de azért tudjuk, hogy a magasságot nézzük legtöbbször. Persze simán elhiszem, hogy most a szélességről beszéltél, de akkor biztosra veszem, hogy azért, hogy kisebbnek hangzzon a különbség. Szóval értem én, hogy nonstop, de meddig van nyitva?

Idézet
Abból indultam ki, hogyha én szeretem a Pókembert (ezt be lehet helyettesíteni bármi mással, kinek mi a kedvenc), akkor mindegy milyen formában jelenik meg, meg fogom venni, mert gyűjtöm, mert rajongója vagyok. Ha valaki azért nem gyűjti, mert ilyen meg olyan méretű, meg "nemhácé", akkor az nem a képregény rajongója, hanem a formátumra gerjed csak és kizárólag. Ezzel szoktak "takarózni" páran, hogy "pedig megvettem volna, mert nagy kedvenc!". Bullshit!

Ebben benne van, hogy amikor emberek az "érzéseikről" beszélnek, azt nem kell készpénznek venni. A "nagy kedvenc" simán fordul magyarról magyarra úgy, hogy "bírtam gyerekkoromban" vagy épp bármi másnak, és ezek nem biztos, hogy felülírják azt, hogy nem tetszik a formátum.

Meg aztán ne hagyjuk ki a számításból, hogy elég sok embernek nem akadály az angol nyelv, és ha ők a képregényt akarják, akkor azt bármikor és bármilyen formában megkaphatják. Így nézve rögtön azt látjuk, hogy a Kingpin jelentős részben a formátumot tudja eladni nekik. Sok esetben már az eldönti a kérdést, hogy magyar, de ha mégsem, akkor nem kell meglepődni semmin.

A fétist még mindig túlzásnak érzem.

Idézet
Nem nehéz elvileg. Van egy szavazás, xy mennyiségű ember szavaz rá FB-on. Kaine tudja a pontos eladási számokat, össze tudja vetni őket vele. Máris van egy arányszáma.
Inkább azt a nehéz kitalálni, hogy a "csendes többség" mit gondol, hogyan vélekedik. A Fb-on mindenki mindenből többet, hosszabbat, nagyobbat, sűrűbben akar, mondtam is Kaine-nek, hogy ilyen kérdéseket feltenni is kár. Rányomják, hogy "Igen, persze!" aztán a kutya nem tudja ellenőrizni utána, hogy az igennel szavazók legalább a fele megvette-e az adott kiadványt.

Nyilván a csendes többséggel van a gond, mert akik szavaznak, az kb. 10% a mindenkori vásárlói rétegből, és nem reprezentatívak mindenkire. Az eladásokból nagyjából ki lehet olvasni, hogy elégedettek vagy sem, csak éppen az lenne a mérés lényege, hogy előre tudjuk :D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Prédikátor
« Válasz #28 Dátum: 2018. November 24. - 02:04:15 »
Tényleg attól függ, de azért tudjuk, hogy a magasságot nézzük legtöbbször. Persze simán elhiszem, hogy most a szélességről beszéltél, de akkor biztosra veszem, hogy azért, hogy kisebbnek hangzzon a különbség. Szóval értem én, hogy nonstop, de meddig van nyitva?
Persze, a hazai térfél felé lejt a pálya. ;) Viszont mondhatnám azt is, hogy aki 2,5-3-ról, meg zsebkönyv méretről beszél, az meg direkt azért mondja, hogy nagyobbnak tűnjön a különbség.  :D
Átlagolni kéne a kettőt, és akkor ~2cm-ről beszélünk. De mondom, a modern amcsi képregényméretek se 26cm-ek már, inkább 25,5 vagy kisebb.

Idézet
Ebben benne van, hogy amikor emberek az "érzéseikről" beszélnek, azt nem kell készpénznek venni. A "nagy kedvenc" simán fordul magyarról magyarra úgy, hogy "bírtam gyerekkoromban" vagy épp bármi másnak, és ezek nem biztos, hogy felülírják azt, hogy nem tetszik a formátum.
Ebben az esetben szerintem akkor nem én vagyok a hülye, ha ezt félreértem, hanem eléggé pontatlanul fogalmazta meg azt, amit mondani akart.  :D Mert ha kedvenc, akkor mindenféle formában, a 3. kiadást is megveszem, én legalábbis így vagyok ezzel.

Idézet
A fétist még mindig túlzásnak érzem.
Persze, hisz az is.  :D Nem valódi szexuális vágyat értek én ezalatt, csak nagyjából jól kifejezi ezt a "rögeszmés" ragaszkodást egy-egy formátumhoz.

Idézet
Nyilván a csendes többséggel van a gond, mert akik szavaznak, az kb. 10% a mindenkori vásárlói rétegből, és nem reprezentatívak mindenkire. Az eladásokból nagyjából ki lehet olvasni, hogy elégedettek vagy sem, csak éppen az lenne a mérés lényege, hogy előre tudjuk :D
Hát igen, ez a nehézsége. Le lehet vetíteni a FB-os szavazásokat a teljes vásárlói rétegre, de szerintem nem sok köze lenne a valósághoz.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Prédikátor
« Válasz #29 Dátum: 2018. November 25. - 17:46:52 »
Persze, a hazai térfél felé lejt a pálya. ;) Viszont mondhatnám azt is, hogy aki 2,5-3-ról, meg zsebkönyv méretről beszél, az meg direkt azért mondja, hogy nagyobbnak tűnjön a különbség.  :D
Átlagolni kéne a kettőt, és akkor ~2cm-ről beszélünk. De mondom, a modern amcsi képregényméretek se 26cm-ek már, inkább 25,5 vagy kisebb.

2,5 centi a különbség magasságban, szóval arra nem nagyon lehet mást mondani, mint hogy annyi :D Aki többet mond, az meg nyilván csúsztat. Átlagolni ilyen helyzetben nem szoktunk, területet számolni lehet esetleg, de azzal se vesződik senki.

Idézet
Ebben az esetben szerintem akkor nem én vagyok a hülye, ha ezt félreértem, hanem eléggé pontatlanul fogalmazta meg azt, amit mondani akart.  :D Mert ha kedvenc, akkor mindenféle formában, a 3. kiadást is megveszem, én legalábbis így vagyok ezzel.

Szerintem sem. De hát ez így szokott lenni, és az érzések és hasonlók kifejezése nem triviális. Erre való például a művészet.

Idézet
Persze, hisz az is.  :D Nem valódi szexuális vágyat értek én ezalatt, csak nagyjából jól kifejezi ezt a "rögeszmés" ragaszkodást egy-egy formátumhoz.

A rögeszmét is túlzásnak érzem :D, de látom az idézőjelet, úgyhogy ebben ki is egyezek.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Prédikátor
« Válasz #30 Dátum: 2018. November 28. - 16:59:35 »
Engem egyáltalán nem zavar a méret, sőt manapság egyenesen örülök a Kingpin megjelenéseknek, mert nem érzem lehúzva magam, mint más kiadóknál, akiknél tízezreket hagyok ott pár kötetért.
Egyedül az zavar, hogy nem egységes a Kingpin méret, mert a kötetek nagyobbak, mint a füzetek/gerinces különszámok. De ezt már sokszor említettem és nem is igazán tudom, hogy lehetne megoldani, mert mindenképp borulna a formátum, szóval megmarad ez említés szinten :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #31 Dátum: 2018. November 28. - 20:05:46 »
Az Angyalokat már elkezdtük akkorában, azt már nem lenne jó változtatni, maradjon egységes.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #32 Dátum: 2018. December 21. - 14:29:40 »
Erről is megvan, negyedéves kiadás, sztorinként 1-1 TPB-ben jön ki, és szintén kijön HC-ben is. A TPB előfizethető lesz januártól.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Prédikátor
« Válasz #33 Dátum: 2018. December 21. - 19:43:55 »
Vagyis negyedévente kiadsz egy kötetet puha- és keményfedeles változatban is? Az eredeti kilenckönyves vagy a modern hatkötetes felosztást követed?

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Prédikátor
« Válasz #34 Dátum: 2018. December 21. - 20:58:20 »
Örülök, hogy sikerült megállapodni mindkét sorozatra! Csak halkan kérdezem meg,hogy a HC verziókra, miért nem lehet előfizetni?? Valami különös oka van, vagy csak egyszerűen nem és kész!  Gondolkodom,hogy melyikből melyik formátumot vegyem.  :headscratch: :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #35 Dátum: 2018. December 21. - 21:13:20 »
Vagyis negyedévente kiadsz egy kötetet puha- és keményfedeles változatban is?
Így van.
Idézet
Az eredeti kilenckönyves vagy a modern hatkötetes felosztást követed?
Egyiket sem. Ahogy írtam, sztorinként jelenik meg.
a HC verziókra, miért nem lehet előfizetni??
Mert a postai csomagolásnál alighanem meggyűrnék, és nem lesz belőle annyi, hogy cserélni tudjuk. Előrendelhető lesz a megjelenés előtt.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Prédikátor
« Válasz #36 Dátum: 2018. December 21. - 22:07:36 »
Rendben. Köszönöm a választ! Januárig még kitalálom,hogy-hogy legyen!
Gondolnom kell, a Marvel Legendákra is, a Megtorlóról ne is beszéljek! ;)  :kingpin: :kingpin:

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Prédikátor
« Válasz #37 Dátum: 2019. Február 05. - 19:28:50 »
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha esetleg bevárnék több részt és egyben rendelném, mennyire kell tartani attól, hogy elfogy (gondolom jól megterveztétek a példányszámot, de lehetnek meglepetések), illetve ha elfogy akkor ennek a két sornak mennyire lesz nehézkes az újranyomása (Batman vagy PPP szint?). Ugyan ez lenne a kérdésem az Y-al és a Marvel Legendákkal kapcsolatban is?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #38 Dátum: 2019. Február 06. - 11:08:48 »
Ilyenkor még nem tudjuk megmondani, hogy egyáltalán lesz-e utánnyomás, nagyon sok mindentől függ. A HC-ből lényegesen kevesebbet nyomunk, az esetleg elfogyhat, a TPB nem hinném.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Prédikátor
« Válasz #39 Dátum: 2019. Március 21. - 14:21:51 »
Kinn az első kötet tervezett borítója.