Szerző Téma: Marvel legendák  (Megtekintve 55474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #120 Dátum: 2019. Szeptember 22. - 19:31:53 »
Október végéig biztosan.

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Marvel legendák
« Válasz #121 Dátum: 2019. Szeptember 24. - 21:28:21 »
Póknő:
Ilyen vontatott sztorit már rég olvastam, még Bendistől is. Megy a duma BMB módra, csak hogy kitöltse a helyet és mindez több mint 150 oldalon, ami elférne simán 2-3 füzetben. A szerkesztő szólhatott volna neki előbb, hogy ez most nem Jessica Jones, hanem Jessica Drew! Az egész elmenne egy sorozatindítónak, de hogy "legenda"... :roll:
Azért Maleev ismét jó munkát végzett, neki is biztos jól jött érte a fizu (lehet, hogy ezért is szeret Bendisszel dolgozni :twisted:).

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel legendák
« Válasz #122 Dátum: 2019. Szeptember 24. - 22:01:25 »
Póknő:
Ilyen vontatott sztorit már rég olvastam, még Bendistől is. Megy a duma BMB módra, csak hogy kitöltse a helyet és mindez több mint 150 oldalon, ami elférne simán 2-3 füzetben. A szerkesztő szólhatott volna neki előbb, hogy ez most nem Jessica Jones, hanem Jessica Drew! Az egész elmenne egy sorozatindítónak, de hogy "legenda"... :roll:
Azért Maleev ismét jó munkát végzett, neki is biztos jól jött érte a fizu (lehet, hogy ezért is szeret Bendisszel dolgozni :twisted:).
Valahogy én is így éreztem.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel legendák
« Válasz #123 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 11:54:01 »
Örülök minden megjelenésnek, de esetleg lehetnének később - nem feltétlenül rendszeresen - olyan (igazi) legendák, amik első találkozásokat, megjelenéseket, híresebb sztorikat mutatnak be? Tudom, nem feltétlenül öregszik mind jól, de ha már Marvel Legendák a sorozat címe, szerintem jó lenne néhány híresebb karakter/csapat korai kalandjait olvasni. Fontosabb karakterek első megjelenései, pl Vasember első  első találkozása Mandarinnal, Avengers/F4 első fontosabb számai; híresebb régi sztorik, pl Iron Man: Armor wars, Avengers: Korvac Saga (ha nem jön ki vele a Hachette) stb. Nem okoskodni akarok, csak úgy eszembe jutott, mert a mostani sorozatból, ami úgy tényleg legendának tűnik, az a második szám (Póknőt még nem olvastam). De félreértés ne essék, az 1 és 3 is tetszett, eddig a 3 szerintem a legjobb. :)
Illetve, bocsi az off-ért, de ami még eszembe jutott ehhez kapcsolódóan, hogy a Pókemberhez esetleg néha kiegészítések? Pl a mostani Pókszigetben persze, összefoglalják 1-2 mondatban, hogy mi történt xy-nal, de szívesen elolvasnám őket kifejtve, így olyan odavetettnek tűnik, s néha megakaszt az olvasásnál (mondjuk a rajz is eléggé kizökkent, sokszor át se látom, épp mi történik vagy miből mi következik). Itt főleg a Venom-szálra gondolok, de láttam, hogy más mellékszálak is vannak. Vagy F4/FF/BA, amihez csatlakozott Póki - az se jön át annyira, hogy mennyi csapat tagja, igazi nagyágyú lett, csak odavetik, ez se jön így át annyira. Tudom, megakasztaná a gyors haladást, ezt csak úgy felvetettem, hátha. (És még egy kis off: Hogy a francba került elő a Sakál? Peter miért nem lepődik meg azon, hogy él? Amit elhagytunk Klónsztori számok után felbukkant valaha a kettő közt? S ha igen, mi történt?)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #124 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 15:12:29 »
A mellékszálak tényleg mellékesek és a tipikus „kiragadtunk két részt egy futó sorozatból, majd hozzákapcsoltuk őket egy eseményhez” elvet követnek. A Venomot lehet kérni, de a) köze since Eddie Brockhoz és b) egy négyéves történetszakasz első állomásának háromnegyedpontjának egy kiragadott történeteleme. Nem olyan, mint a Kitörés: Pókember volt.

Az általad felsoroltak híres sztorik, ott viszont megérteném, ha a Kingpin óvatos lenne. Ha a Hachette úgy dönt, elindítja ezen a környéken is a Marvel Classics mellékszériát, annak ezek elemei.

(Ettől függetlenül a Spider-Woman engem is meglepett, másfelől mára szinte biztos, hogy a magyarországi Marvel-kiadványok közül 100%, hogy Bendis a legtöbbet fordított író. Eddig a nép nem panaszkodott rá hangosan…)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #125 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 15:33:50 »
Srácok: már többször tisztáztuk, hogy a "Marvel Legendák" nem azt jelenti, hogy ebben a sorozatban csak klasszikus, emlékezetes művek lesznek. Egyszerűen azért ez a címe, mert a legtöbben ezt szavaztátok meg. Lehetne "Marvel képregények" is, csak az bénábban hangzik (nyilván azért nem az nyert). A sorozatnak nem célja, hogy kifejezetten csak klasszikus képregényeket közöljön, sőt. Plusz, amennyiben más történetek kiegészítőjeként használnánk (lesz arra is példa, különben), azzal máris lesodródnánk erről az útról. Ez egyszerűen egy olyan sorozat, ami nem folytatásos. Mintha további Marvel+ különszámok lennének, ahol teljes történet van egy kötetben, nem kell várni a befejezésre. Lesznek benne klasszikusok is, persze, de nem elsősorban azok. Több dolog alapján válogatjuk őket. Lehet benne legendás bunyó (Hulk-Lény ellen), emlékezetes, nosztalgikus karakterek (Rémes Négyes), kapcsolódhat már meglévő és népszerű eseményekhez (Titkos Invázió: Póknő, Pókember: Kitörés), lehet tök különálló minisorozat/sztori (Vasember) vagy éppen kiegészítője más sorozatunknak, de mégis különálló történet (a 6. számunk). Végezetül lehet olyan, hogy bemutatunk 1-1 olyan szereplőt, aki vagy még nem (túl) ismert vagy a jövőben kifejezetten fontos szerephez jut valahol, és előtte bemutatjuk (a Póknő például ilyen, mert a Pókverzumban fontos szerepet tölt majd be - ahogy a Póklány is).
Idézet
Ilyen vontatott sztorit már rég olvastam, még Bendistől is.
Pedig Bendis erőssége kifejezetten a karakter központú sztori a főhős gondolatvilágával (lásd: Fenegyerek). Én szeretem ezt a Póknő-sztorit. Sokkal személyesebb, sokkal jobban megismerhetjük belőle Jessicát.
Idézet
Az egész elmenne egy sorozatindítónak
Ez valójában az: a Póknő Bendisszel sorozatnak indult, de mozgóképregénynek. Maleev nem bírta a tempót, kiégett közben, így a 7. számmal véget is ért.
Fontosabb karakterek első megjelenései, pl Vasember első  első találkozása Mandarinnal, Avengers/F4 első fontosabb számai; híresebb régi sztorik,
Ilyen is lesz: a Stan Lee kötetben. F4 és Pókember híresebb sztorijai, Galactus és Ezüst Utazó első megjelenése.
Idézet
Hogy a francba került elő a Sakál?
Már a Zord vadászatban is ott volt, a HP 2017/5. különszámában.
mára szinte biztos, hogy a magyarországi Marvel-kiadványok közül 100%, hogy Bendis a legtöbbet fordított író.
Nem Peter David?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 25. - 15:35:43 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #126 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 18:07:50 »
Peter David mivel? Volt pár füzet a CsodaPók v1-ben, a te Hulkjaid, az eddigi X-Faktor köteteid, a Jean DeWolff halála, pár Friendly neighbourhood az Other miatt, és…?
Bendistől volt egy komplett Ultimate Spider-Man v1 (ami már önmagában több kell legyen a teljes magyar PAD portfóliónál), az összes eddigi Bosszúangyalod és a fele eventkötetek, a Hatchette-ben fene tudja hány könyv, lassan a komplett Alias Vladiéktól, most a Póknő, plusz viszed folyamatosan a Fenegyereket.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #127 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 19:33:48 »
Jó, az Ultimate-et kifelejtettem.  :D

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel legendák
« Válasz #128 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 09:07:18 »
Én (most már) megértelek...ebben korban a memory reset gyakori :)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #129 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 09:17:11 »
Ugye? Én már évek óta mondom. :hehe:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel legendák
« Válasz #130 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 11:31:36 »
A mellékszálak tényleg mellékesek és a tipikus „kiragadtunk két részt egy futó sorozatból, majd hozzákapcsoltuk őket egy eseményhez” elvet követnek. A Venomot lehet kérni, de a) köze since Eddie Brockhoz és b) egy négyéves történetszakasz első állomásának háromnegyedpontjának egy kiragadott történeteleme. Nem olyan, mint a Kitörés: Pókember volt.
Nem azért érdekel, mert Eddie/Flash a főszereplő, hanem a Pókszigetben említett mellékszál miatt. ;) De ha nem jó/nincs hely, megértem, csak a teljes kép miatt érdekelt volna.
Az általad felsoroltak híres sztorik, ott viszont megérteném, ha a Kingpin óvatos lenne. Ha a Hachette úgy dönt, elindítja ezen a környéken is a Marvel Classics mellékszériát, annak ezek elemei.
A Korvac Saga valóban, az Armor wars nincs benne, megnéztem előtte.
Srácok: már többször tisztáztuk, hogy a "Marvel Legendák" nem azt jelenti, hogy ebben a sorozatban csak klasszikus, emlékezetes művek lesznek. Egyszerűen azért ez a címe, mert a legtöbben ezt szavaztátok meg. Lehetne "Marvel képregények" is, csak az bénábban hangzik (nyilván azért nem az nyert). A sorozatnak nem célja, hogy kifejezetten csak klasszikus képregényeket közöljön, sőt. Plusz, amennyiben más történetek kiegészítőjeként használnánk (lesz arra is példa, különben), azzal máris lesodródnánk erről az útról. Ez egyszerűen egy olyan sorozat, ami nem folytatásos. Mintha további Marvel+ különszámok lennének, ahol teljes történet van egy kötetben, nem kell várni a befejezésre. Lesznek benne klasszikusok is, persze, de nem elsősorban azok. Több dolog alapján válogatjuk őket. Lehet benne legendás bunyó (Hulk-Lény ellen), emlékezetes, nosztalgikus karakterek (Rémes Négyes), kapcsolódhat már meglévő és népszerű eseményekhez (Titkos Invázió: Póknő, Pókember: Kitörés), lehet tök különálló minisorozat/sztori (Vasember) vagy éppen kiegészítője más sorozatunknak, de mégis különálló történet (a 6. számunk). Végezetül lehet olyan, hogy bemutatunk 1-1 olyan szereplőt, aki vagy még nem (túl) ismert vagy a jövőben kifejezetten fontos szerephez jut valahol, és előtte bemutatjuk (a Póknő például ilyen, mert a Pókverzumban fontos szerepet tölt majd be - ahogy a Póklány is).
e érts félre, nem kizárólagosan gondoltam, a koncepciót/címválasztást is ismerem, csak esetleg jó lenne ilyet is olvasni. A Stan Lee-kötetről tudok, annak is örülök, de a modern sztorikat is nagyon szeretem, főleg a kiegészítéseket/foltpótlásokat.
Már a Zord vadászatban is ott volt, a HP 2017/5. különszámában.
Tegnap végignéztem minden egyes képkockát, de nem találtam sehol. De ha benne is van, Peter nem találkozott vele, így még mindig érthetetlen, miért nem képedt el azon, hogy él. Találkoztak azóta, hogy a Maximum Clonage-ben lezúgott?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel legendák
« Válasz #131 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 12:56:00 »
Idézet
Hogy a francba került elő a Sakál?
Már a Zord vadászatban is ott volt, a HP 2017/5. különszámában.


Lehet, hogy vak vagyok, de ebben a Különszámban én nem láttam a Sakált.
Egyébként engem is érdekelne, mióta él ismét a Sakál, és hogyan került elő...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 28. - 12:58:36 írta kzoli »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #132 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 14:44:34 »
Akkor majd talgaby fényt derít rá, ő minden összefüggést és mellékszálat fejből tud.  :spidey: De én határozottan úgy emlékszem, hogy a Zord vadászathoz már volt köze - legfeljebb annyira mellékszál volt, hogy a magyar kiadásba be se került.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #133 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 18:11:11 »
Nem fog tetszeni a válasz: egy megtorlós miniben egyszerűen közölték, hogy él és kész. Aztán azzal a lendülettel el is felejtették, majd a Brand New Day alatt a kravenes történetben előkukázták a teljes klón-gárdával együtt.

Az ok ott is prózai volt: miután Breevort és Quesada személyesen esküdött meg a Brand New Day-nél, hogy most akkor csakis egyetlen Pókember-sorozat lesz (Amazing) és nem fél tucat, becsszó, eléggé nagy sarokba navigálták magukat, mert így nem lehetett kiadványcsaládot építeni. Így előkaparták a klónokat, hogy majd mindből jófiú lesz és kap saját címet.
Ami stimmelt, de az első kör másfél évet sem húzott, a második nekifutás pár évre meg talán egyet. Aztán nemrég mondták, hogy a fenébe az egésszel és csináltak megint négy párhuzamos Pók-címet, majd elkezdték sorra kinyírni őket. (A Marvel 2017 vége óta egy nagy szerkesztői katyvasz, kb. nulla döntési logikával.) Jelen pillanatban kettő+egy van Peter Parkerrel és egy a Superiorral (amit továbbra is startok, hogy a leggyengébb pillanataiban is hat kör ver Peterre). Illetve várjuk, hogy a következő animációs film miatt mikor kap Miles Morales megint egyet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #134 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 19:50:53 »
Nem fog tetszeni a válasz: egy megtorlós miniben egyszerűen közölték, hogy él és kész.
Mondjuk ehhez nem kell túl sok magyarázat: Warren csinált pár biztonsági mentést saját magáról.
Idézet
Az ok ott is prózai volt: miután Breevort és Quesada személyesen esküdött meg a Brand New Day-nél, hogy most akkor csakis egyetlen Pókember-sorozat lesz (Amazing) és nem fél tucat, becsszó, eléggé nagy sarokba navigálták magukat, mert így nem lehetett kiadványcsaládot építeni. Így előkaparták a klónokat, hogy majd mindből jófiú lesz és kap saját címet.
Ez valami saját cím volt, vagy minisorozat a Brand New Day-en belül?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #135 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 20:42:17 »
Ennyi magyarázat sem volt. Még Slott se merte megpiszkálni ezt a kérdést. A hivatalos marveles magyarázat szerint az az eredeti eredeti Warren Miles.

Ha a címekre gondolsz, te most még előttük jársz. A Brand New Day alatt jött az ötlet, de Slott alatt, a Big Time után valósult meg. A névrokonod volt a Scarlet Spider v2 főszereplője (24 számot élt meg, ami dicséretes), aztán később sokáig a New warriorsban volt, majd jött a Ben Reilly sorozat, amin ironikus módon emlékeim szerint Kaine-nel egy buddy cop címet raktak össze nekik.
(Bár azt továbbra is tartom, hogy Silk saját sorozata jobb volt mindkettőnél és a Marvel egyik legnagyobb bűne az elmúlt évekből az elkaszálása.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #136 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 23:33:06 »
Ja, azokról tudok, de azok még bőven előttünk vannak. Az nem magyarázza meg, hogy most miért jött elő újra a Sakál. De persze a Királynő mellé passzolt.
Silk tényleg nagyon jó, a Pókverzumban már jönni fog. Még egy másfél év.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #137 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 08:40:40 »
Sakállal csak előkészítették a klónok visszatérését. Emlékszel, ekkor jött ki az a Ben Reilly visszatekintő mini, illetve tették tpb-kbe a klónsztorikat is. Aztán a Big Time valószínűleg közbeszólt, és csak akkor jutottak el az új Scarlet Spider címig.
Ami meg az itteni visszatérését illeti, szerintem csak valaki észrevette, hogy hivatalosan nem halt meg és még mindig a környéken bóklászik, így miért ne. Olvasztár is kb. emiatt volt benne egy történetben, még ha utána elő se vették megint vagy százhúsz füzetig.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel legendák
« Válasz #138 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 11:42:22 »
Nekem az a személyes kis véleményem (csak egy porszemnyi vagyok a Nagy Marvel Univerzum kedvelői között), hogy szerintem a Marvelnek fogalma sem volt, hogy mi is legyen a Pókember további története a Klónsztori közben/után. Össze-vissza mentek a történetek, valaki meghal, majd később előkerül...A normálisabb időszak Pókember sztorijaiban a Bosszúangyal csapattagos történetek. De most, hogy ismét előkerült a Sakál, és - mint olvasom - visszajönnek a klónok...Pfhh, végre vége ennek a borzalomnak (Klónsztori), erre most újra kezdődik?! Hát, nem tudom, miféle alakok vannak a Marvelnél! Nem volt jó, hogy valahogy(?) kijöttek a Klónsztoriból, erre vissza akarják hozni? Normálisak?! Komolyan mondom, én nem bírok ki még egy klónsztorit...Borzasztó volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #139 Dátum: 2019. Szeptember 29. - 17:15:38 »
Sakállal csak előkészítették a klónok visszatérését. Emlékszel, ekkor jött ki az a Ben Reilly visszatekintő mini, illetve tették tpb-kbe a klónsztorikat is. Aztán a Big Time valószínűleg közbeszólt, és csak akkor jutottak el az új Scarlet Spider címig.
Aha, így már érthető. Poén különben, hogy a franciáknál előbb volt Klónsztori óriás kötet újrakiadás, mint az amcsiknál. :)
Össze-vissza mentek a történetek, valaki meghal, majd később előkerül...
Ha olvasod a Reilly élete háttérsztorit, abból kiderül, hogy miért volt minden ilyen káosz akkoriban a Pókemberen.
Idézet
Nem volt jó, hogy valahogy(?) kijöttek a Klónsztoriból, erre vissza akarják hozni?
Hát azért a Klónsztorinak lassan 25 éve, hogy vége van. De ne félj, semmi ilyesmi nem történik, sőt. Kifejezetten király történetet írt Peter David egy-két klónnal, de Pókemberhez eleinte nem sok köze lesz, szóval semmiféle új Klónsztoriról nincs szó. Különálló kalandok készültek velük, Kaine-nel a főszerepben.