Szerző Téma: Marvel legendák  (Megtekintve 55483 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #200 Dátum: 2020. Június 09. - 21:19:26 »
Amiket eddig én láttam, azok nem ilyenek. Beszélnem kell a nyomdával.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel legendák
« Válasz #201 Dátum: 2020. Június 09. - 23:33:20 »
Ha a lapok beragasztását is a nyomda végzi, arra is érdemes volna rákérdezni, miért nem sikerül kb. a kötetek 30%ban az első és utolsó oldalakat normálisan beragasztani. Ez tipikus ismétlődő hiba. Olyan szépek a kötetek, szomorú ez a hiba. Az oldalak összeragadása is ismétlődő hiba volt régen, de az elmúlt 1-2 évben az szerencsére megszűnt. Mivel a kezdetek óta veszek minden Kingpint, van tapasztalatom. Van nekem még széthulló Vertigo és Káosz kötetem is. De a Pókember 2099 első kötet is hullik szét. Visszavittem kicseréltetni az újságoshoz még akkoriban de mind ilyen volt. Akkor jeleztem is nektek, de ami nálatok volt az nem volt hibás. Ezt más kiadónál nem tapasztaltam. Persze mástól nem is vettem ilyen mennyiségben képregényt. De megvannak a tipikus Kingpin hibák, figyelhetne jobban a gyártó.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #202 Dátum: 2020. Június 10. - 00:09:26 »
Párszor szóltunk már nekik, akkor mindig figyeltek is utána. Sajna ekkora mennyiségnél, amennyit nekünk nyomnak, a hibaszázalék is nagyobb.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel legendák
« Válasz #203 Dátum: 2020. Június 10. - 13:59:26 »
Nálunk 4db volt az újságosnál, mind a négy össze volt ragadva meg nem volt szétvágva. És ezért fizettem 3000 ftot. Ocsmány munka.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #204 Dátum: 2020. Június 10. - 16:39:13 »
Kicseréljük neked, hozd el legközelebb!

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Marvel legendák
« Válasz #205 Dátum: 2020. Június 12. - 08:46:49 »
Nekem az utolsó füzet néhány oldalán volt egy elég durva törés, mint amikor az ember félbehajt egy lapot, és utána végighúzza a körmét a hajtás mentén, aztán megismétli ugyanezt a másik irányba, és végül kiegyenesíti a lapot. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #206 Dátum: 2020. Június 12. - 10:20:06 »
Mindenkinek cseréljük, akinek nyomdahibás van. Hozd el a boltunkba, a Képregénypiacra, Börzére, küldd vissza postán, amelyik jobb nektek.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Marvel legendák
« Válasz #207 Dátum: 2020. Június 12. - 21:14:18 »
Tetszenek és nagyon jók ezek az új képregények. Marvel Legendák: Rozsomák halála, Mega Marvel: Amerika Kapitány és Marvel+ X-Faktor.
Nekem főleg a karakterleírások/dokumentációk tetszettek. Pl. Amerika Kapitány és Madrox, mindkettő 3 oldalas(hűha). És végül Layla Miller-ről is van doksi. Remélem, lesznek még ilyen leírások sok régi ismerős karakterekről. Ez mindig emlékeztet a régi '90-es évekre, amikor még a Semic-es füzetekben voltak dokumentációk.
Bár láttam, hogy néhányakről mostanában kétszer-háromszor is volt ismételve rások, persze kiegészítésekkel. Pl. Vasember, Amerika Kapitány, most a Madrox is. Természetesen nagyon is jó, főleg ritkán/nem gyakran megjelenő vagy visszatérő karakterek esetében.

A Rozsomák halála ugyan jó történet, a vége kissé tényleg összecsapott. A rajzok szerintem is jók voltak.
Nekem is ugyanúgy feltűnt, hogy a végén az oldalak felső része összeragadtak. De az nem volt olyan zavaró, mert így is látható/olvasható az oldalak. :D
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

luke19

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 96
Re:Marvel legendák
« Válasz #208 Dátum: 2020. Június 12. - 21:32:26 »
Az extráknál nekem is össze volt ragadva, de szerencsére sikerült óvatosan, sérülésmentesen szétszedni a lapokat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel legendák
« Válasz #209 Dátum: 2020. Június 13. - 07:32:43 »
A kötet végi összeragadás oka az extráknál túlnyomó többségben lévő fekete festék. Sajnos úgy néz ki, hogy a nyomda nem hagyott elég időt a kiszáradásra. Viszont létezik egy rendkívül egyszerű módszer az orvoslására. Mielőtt kinyitja az ember a kötetet, a sarkokat meg kell egy picit hajlítani mind a két irányba és onnantól máris prímán nyílik a kötet, nem lesznek össze ragadva a lapok. Persze nem megtörni kell, hanem úgy hajlítani, mint mikor csak gyorsan átpörgetni szeretnénk a kötetet.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel legendák
« Válasz #210 Dátum: 2020. Június 13. - 09:13:01 »
Viszont létezik egy rendkívül egyszerű módszer az orvoslására. Mielőtt kinyitja az ember a kötetet, a sarkokat meg kell egy picit hajlítani mind a két irányba és onnantól máris prímán nyílik a kötet, nem lesznek össze ragadva a lapok. Persze nem megtörni kell, hanem úgy hajlítani, mint mikor csak gyorsan átpörgetni szeretnénk a kötetet.
Nem a sarkánál van összeragadva, hanem a fej részénél, felül középen, és nem csak a lap élénél, hanem egy kicsit belül is. Óvatosan meg lehet próbálni szétszedni, akinek van türelme.

Tetszenek és nagyon jók ezek az új képregények. Marvel Legendák: Rozsomák halála, Mega Marvel: Amerika Kapitány és Marvel+ X-Faktor.
Nekem főleg a karakterleírások/dokumentációk tetszettek. Pl. Amerika Kapitány és Madrox, mindkettő 3 oldalas(hűha). És végül Layla Miller-ről is van doksi.
Az a Layla Milleres az egyik legfurább karakter akiről leírást láttam. Semmi nem egyértelmű róla, és olyan mintha mindig épp olyan képessége lenne, amire épp szüksége van.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #211 Dátum: 2020. Június 13. - 17:49:07 »
Épp a mostani X-Faktorban pedig kiderült róla minden, hogy mit tud, és mi a képessége.
Karakterleírások lesznek továbbra is. Ismétlődők is, különösen akkor, ha különböző helyeken és időben bukkan fel egy szereplő.

mgyuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Marvel legendák
« Válasz #212 Dátum: 2020. Július 22. - 14:16:48 »
Látom szerepel Ogun a Rozsomák halálában. Jó lenne egyszer egyben olvasni a Semices Pókemberben darabokban megjelent Kitty Pryde - Rozsomák - Ogun történetet. Nagy kedvenc!

te tudtál valamit? a klasszik semic-es minik jönnek a Goobo(szárny) kiadójától.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel legendák
« Válasz #213 Dátum: 2020. Július 22. - 22:55:19 »
Látom szerepel Ogun a Rozsomák halálában. Jó lenne egyszer egyben olvasni a Semices Pókemberben darabokban megjelent Kitty Pryde - Rozsomák - Ogun történetet. Nagy kedvenc!

te tudtál valamit? a klasszik semic-es minik jönnek a Goobo(szárny) kiadójától.

Honnan van az infó? Nem találtam nyomát......

mgyuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Marvel legendák
« Válasz #214 Dátum: 2020. Július 23. - 09:23:33 »
Bubi Bolt facebook oldal. Semic sorokbaban futott mini szériák. Kitty Pride & Wolverine, X-Men vs. F4, Megtorló, Köpeny és Kard. újra, egy kötet per történet, szépen, hiánytalanul.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel legendák
« Válasz #215 Dátum: 2020. Július 23. - 10:24:53 »
https://www.facebook.com/bubibolt/posts/116480770140972
Ha ezek mind újrakiadások lesznek, én biztos nem leszek vevő rá. Szép dolog a nosztalgia, de miért nem lehet olyan történeteket kiadni, amik nem jelentek még meg? Ennyire vágynak a magyar emberek a régi történetek újrakiadására, hogy tuti sikerre lehet számítani, és inkább lapozgassuk azokat szebb papíron, minthogy keressünk olyat, ami szintén jó lehetne de még ismeretlen itthon?
This is a joke. A real practical Joke.

mgyuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Marvel legendák
« Válasz #216 Dátum: 2020. Július 23. - 11:39:34 »
https://www.facebook.com/bubibolt/posts/116480770140972
Ha ezek mind újrakiadások lesznek, én biztos nem leszek vevő rá. Szép dolog a nosztalgia, de miért nem lehet olyan történeteket kiadni, amik nem jelentek még meg? Ennyire vágynak a magyar emberek a régi történetek újrakiadására, hogy tuti sikerre lehet számítani, és inkább lapozgassuk azokat szebb papíron, minthogy keressünk olyat, ami szintén jó lehetne de még ismeretlen itthon?

erre is van igény, meg arra is.

ha hasonló módon,kiadásban jönne hiánytalanul, csorbítatlanul, részeket nem kihagyva a semic féle Pókember, mint a képkoca X-Men sor, az is hasonló siker lenne.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel legendák
« Válasz #217 Dátum: 2020. Július 23. - 16:32:19 »
Valami klasszikus Pókember. CsP-ben közölt minik újrakiadása. Végül így is lehet csinálni.   :hehe:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel legendák
« Válasz #218 Dátum: 2020. Július 23. - 21:03:48 »
https://www.facebook.com/bubibolt/posts/116480770140972
Ha ezek mind újrakiadások lesznek, én biztos nem leszek vevő rá. Szép dolog a nosztalgia, de miért nem lehet olyan történeteket kiadni, amik nem jelentek még meg? Ennyire vágynak a magyar emberek a régi történetek újrakiadására, hogy tuti sikerre lehet számítani, és inkább lapozgassuk azokat szebb papíron, minthogy keressünk olyat, ami szintén jó lehetne de még ismeretlen itthon?

Egyrészt ezek össze lesznek gyűjtve, gondolom TPB formátumokban. Arról nem is beszélve, hogy régen hiányosan (a Köpeny és Kard pl. az utolsó történet nélkül) lettek kiadva, megjelentetve. Jó érzés lesz a polcon tudni őket, szép kivitelben, hiánytalan megjelenéssel. Nem mindenkit érdekelnek a régi képregények, de szerencsére vagyunk jó páran akiket igen! És ki tudja mik vannak még tervben, nem csak ott, de más kiadónál is! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Július 23. - 21:05:24 írta balogh44 »

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Marvel legendák
« Válasz #219 Dátum: 2020. Augusztus 18. - 14:19:58 »
Az X-Generáció mind a 75számát tervezitek kiadni ?  :D