Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 324884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1740 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:57:07 »
nem kell 50, csak egy példa, lehet az 30 vagy 40 is, amennyi szerinted elmegy belőle biztosan.
...a válaszok alapján.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1741 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:00:20 »
Bár az eddig bejött válaszok elég pozitívak ezzel kapcsolatban.  :)
Annyira senki sem szegény, hogy igérni ne tudjon. Csak kérdés, hogy ezek közül ki is lesz az aki meg is veszi.

nem kell 50, csak egy példa, lehet az 30 vagy 40 is, amennyi szerinted elmegy belőle biztosan.
...a válaszok alapján.
Csak az a 30-40 rendkívül kevés.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1742 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:01:39 »
Te mit csinálnál Kaine helyébe, ha 28 olyan választ kapnál, hogy "én megvenném akkor is"?
persze, hogy kevés, de sok választás nincs
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1743 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:07:55 »
Én a helyében nem ebből indulnék ki. Elég csak a Vertigókra emlékezni. Amilyen jó visszhangja volt a fórumokon, meg a rajongók körében, azt várta volna az ember, hogy lesz annyira sikeres, hogy legalább folytatódni tudjon, ehhez képest meg tudjuk, hogy mi lett a sorsa. Mindenki pozitívan állt ahhoz is, csak gyakorlatban sajnos azt lehetett látni, hogy mégsem jönnek a vevők.

Mielőtt félreértenétek, én most nem lebeszélni akarom kaine-t, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha megjelenne magyarul. De azért óvatosságra intenék mindenkit, mert ez most nem egy 100 oldalas kötet, hanem annál 10-szer nagyobb, és ha már a 100 oldalasok sem mennek jól, nagyon kockázatos egy ilyen lépés. Mert nem szeretném, hogy mondjuk egy nagy buktával a Kingpin lehúzza a rolót.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1744 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:57:36 »
Tény, hogy a netes érdeklődés még nem reprezentatív. Jó példa valóban a Vertigo. Úgy szokott lenni, hogy de jó, jelenjen meg, aztán, ha megjelenik, mégse kell, mert más a borító, rossz a betűtípus választás, kimaradt két oldal, vagy egy mellékszál, miért nem így lett fordítva, miért ez a címe, fényes lapon kellett volna, nem illik hozzá a fényes lap, vékony a borító, és a többi, és a többi.  :ohmy: :drying: Ja, és mégsincs annyi pénzem.  ;)
De valahol el kell kezdeni felmérni. Annyi bizonyosnak látszik, hogy amire itt sincs érdeklődés, az valóban halott.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1745 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 08:56:14 »
Szerintem is. A korlátozott példányszám egyértelmű, de az 50 kicsit kevés. 5 kötet se nagyon jönne szóba. Az is 5x5000 ft. Ne felejtsétek el, hogy folytatásos történetről van szó, vagyis nem játszhatna az évi 1 kötet, mert senki se győzné kivárni. 2-3 havonta meg 5000... elég gyorsan fogyna a vásárlószám.
Fényévekkel inkább ki tudnám csengetni így, mint egyben. Az 5*5000-nek szerintem több értelme van, mint egyben a 25000-nek.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1746 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 09:13:41 »
A magyar embereknek megvan az a tulajdonsága, hogy folyamatosan panaszkodnak a kevés pénzük miatt, de gondolkodás nélkül képesek a legnagyobb összegekbe kerülő dolgokat is kifizetni ha vágynak rá.
Igen ezt hívják vásárlói társadalomnak. ;D Csak ugye ez hosszútávon nem túl költséghatékony dolog és gyorsan felkopik az ember álla és bekerül a kölcsönből-kölcsönbe játékba. ;) A többi pedig társadalomtudomány előadásokra való...

Én nem akartam beleszólni, mert tényleg fogalmam sincs az árakról, költségekről, a kiadásról de akkor mégis egy kicsit. ;D A kötettel kapcsolatban, látom megint Sepi mesterrel kerültem egy csapatba. :D A két kötet (bármennyire is szeretné Ben és GG) szerintem is eleve elvetélt ötlet. Nekem szerencsére nincs a diákhitelen kívül semmi más hitelem (még) és munkám is van (egyenlőre) de a 25 000 Ft az nagyon sok. Magamat ismerve, biztos soha nem venném meg, most nem is azért, mert elérhetetlen összeg, hanem mert közben megjelennek más képregénykötetek is amik érdekelnek és már az ára miatt is állandóan a "majd egyszer" kategóriába csúszna. (Sajnos pl. a Batman-ekkel is így vagyok, pedig ugye azok költség tekintetében messze elmaradnak ezektől) vagy mert más hobbik, kiadások is felmerülnek.

Szerintem is a 200 oldalas 5 kötet (vagy hasonló) lenne a járható út, de valóban összefüggő történet miatt 2-3 havonta jó lenne olvasni a dolgot. Talán lehetne egy előrendelési akció az 1-2(3) kötetre és akkor látni lehetne nagyjából mennyi "valódi" vásárló van, és érdemes-e belevágni a dologba.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1747 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 13:50:35 »
Mit értesz előrendelési akción? 200 oldal az nagyjából is 5000 ft. Vagyis, ha valaki előrendelné az első hármat, máris 15.000-nél tartunk. Az úgy rendben lenne? De a nagyobb baj az, hogy a vásárlók 9/10-e még mindig boltokban vásárol, így az előrendelés szerintem nem lenne több 20-30 embernél, mondjuk.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1748 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 14:20:25 »
Az előrendelés csak egy ötlet volt, tényleg fogalmam sincs a kiadói dolgokról vagy vásárlói szokásokról.  :-[ De 5000 (vagy előrendelés 15 000) az mégsem 25 000. Én csak a saját példámat tudom mondani, mert tényleg fogalmam nincs a mo-i képregénypiac vásárlóerejéről.  :nemtudom:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1749 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 15:06:13 »
130 dollár egy méretcsökkent, 1000 oldalas tpb-ért... bocs, de ha tényleg van félszáz marha, aki ezt megveszi, akkor máris gratulálok. A 900 oldalas Bone-kötetmért fizettem 9e-t, és akkor 230 fölött volt még a dollár (ja, és amúgy puhafedeles létére marha jól olvasható, kinyitható, vagyis azért nem muszáj a Marvel és a DC elég érdekesen ragasztott kötetiből kiindulni). Ha már annyira akarod, add ki két Essentialben, ff-ben, vékony papíron, talán még volna is realitása. De ennyibe még az Absolute-ok se kerülnek borítóáron. (Bár hozzáteszem, aki egy új absolute-ot borítóáron vesz meg, az egy idióta. A régieket meg amúgy se lehet 150%-os árrés alatt sehol se megkapni.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1750 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 16:41:39 »
Íme az egyik olyan hozzászólás, amiről beszéltem.  ;) Alighanem egyike vagy annak a kb. háromnak, akik hatalmas tpb-ket, omnibusokat vásárolnak, így eleve dollárban számolják az árakat, és ahhoz mérnek mindent.  :drying: Talán vedd észre, hogy ez Magyarország, ahol ez esetben jó, ha 50 darabot el lehet adni, nem pedig Amerika, ahol olyan példányszámokban gondolkodnak, amiről mi nem is álmodunk. Ha tudnám, hogy eladok belőle 5000 darabot, biztosan kijönne 10000 alatt is...  :nezze:
Szerencsére azért az általános felfogás nem az, hogy azonnal összevetjük a magyar árat egy kinti könyv árával, de egészen mellesleg a 25.000 ft a francia kiadás átszámított ára, vagyis nem a légből született. És merem állítani, hogy ott is magasabb példányszámmal terveztek, mint amivel itt lehetne.
Te persze megveheted angolul, ahogy akarod, de szerencsére vannak sokan, akik magyarul szeretnék ugyanezt.  ;)
Ja, Essential: ugyanúgy példányszámfüggő, azaz lehetetlen Essential formátumot kiadni ebben az országban.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1751 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 16:48:20 »
A 900 oldalas Bone-kötetmért fizettem 9e-t, és akkor 230 fölött volt még a dollár (ja, és amúgy puhafedeles létére marha jól olvasható, kinyitható

És az szines vagy fekete-fehér? (ha fekete fehér, akkor nincs miről beszélni, ne hasonlítsuk össze egy színes és egy fekete-fehér kötet árát!)
Egyébként meg már itt is jelentkezett néhány marha, aki megvenné, többek között én is.

ui.: hol volt szó róla, hogy méretcsökkentett lesz?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 15. - 16:51:40 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1752 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 17:00:21 »
A méretcsökkent ez esetben a szokásos Kingpin-méretet jelenti, arra célzott.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1753 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:07:27 »
De ha ez kijönne, akkor rendes HC-méretű lenne, nem? Vagy kisebb, és úgy keményfedeles?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1754 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:22:24 »
Olvastam én is a kérdést a főoldalon, elég merész ötletnek tűnik, hogy így egyben kiadnád a klón sztorit. :surp: Maga a történet érdekelne engem is, de jelenleg nekem is sok lenne egy összegben ennyi pénz érte. Persze nem tudom, hogy fog változni a helyzet, ha majd túl leszek a sulin és sikerül normális melót találnom, de jelenleg én sem tudnám megígérni hogy megveszem.

Úgy szokott lenni, hogy de jó, jelenjen meg, aztán, ha megjelenik, mégse kell, mert más a borító, rossz a betűtípus választás, kimaradt két oldal, vagy egy mellékszál, miért nem így lett fordítva, miért ez a címe, fényes lapon kellett volna, nem illik hozzá a fényes lap, vékony a borító, és a többi, és a többi.  :ohmy: :drying:
Ilyen apróságok miatt nem vették meg? :surp: Elég gyenge indoknak tűnik számomra, hogy valaki csak azért ne vegyen meg egy kiadványt, mert más a betűtípus vagy a borító... :roll:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1755 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:29:49 »
Pont ide vág a Holdfény bolt legújabb híre: http://holdfenyteam.hu/
Érdemes megnézni, hogy mennyibe is kerül egy display, amiben huszonvalahány kártyacsomag van. És veszik is többen, hisz akkor nem is árulnák (több fajtából is adnak display-t).  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1756 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:31:59 »
Bone one volume nem létezik színesben, bár ha létezne, most, hogy olvastam, akkor se kellene, ez ff-ben az igazi. (Digitálisan láttam színesben, de egyáltalán nem győzött meg.)
Tomi: Nem, igazság szerint füzet/dollárban számolok inkább. De ilyen áron már HC-ben, és nem is premier méretben gondolkoznék csak el a dolgon.

Meg amúgy elméleti szintű kíváncsiság kedvéért... 1000 oldal olyan cirka 40 füzet. Abba hogyan akarod belerakni a komplett klón-sztorikat? Elég erősen ugrálni kellene benne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1757 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 23:19:19 »
De ha ez kijönne, akkor rendes HC-méretű lenne, nem?
A HC az nem méret, hanem fedél.
Pont ide vág a Holdfény bolt legújabb híre: http://holdfenyteam.hu/
Ezt köszi, hogy belinkelted, adott ötletet.  ;)
Tomi: Nem, igazság szerint füzet/dollárban számolok inkább.
Figyelj, füzetenként eredetiben lehet, hogy olcsóbban kijönne, mert 40 füzet x mondjuk 3-4 dollár átlagban - bár az is 25 körül lenne.
Idézet
Meg amúgy elméleti szintű kíváncsiság kedvéért... 1000 oldal olyan cirka 40 füzet. Abba hogyan akarod belerakni a komplett klón-sztorikat? Elég erősen ugrálni kellene benne.
Nem tudom pontosan hogy oldották meg a franciák. Szerettem volna beszerezni egy példányt, hogy tisztán lássak, de Farek nem talált belőle, amikor kinn volt. Az tiszta, hogy ez csak addig van, amíg Peter a Pókember, vagyis a leköszönésig. A másik felét újabb könyvben adták ki, de azok igazából már nem az igaziak...

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1758 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 09:11:07 »
Érdemes megnézni, hogy mennyibe is kerül egy display, amiben huszonvalahány kártyacsomag van. És veszik is többen, hisz akkor nem is árulnák (több fajtából is adnak display-t).  ;)
Ez olyan, mint amikor valaki azt mesélte, hogy 80ezerből már vehetsz egy indulópaklit valamelyik kártyás játékban... És fel volt háborodva, amikor azt mondtam, hogy én annyi pénzből inkább elmegyek nyaralni. :stupid:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1759 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:04:07 »
A HC az nem méret, hanem fedél.
Akkor azt kérdezem, hogy ha ez kijönne HC-ban, Kingpin-méretű lenne?
Idézet
Ezt köszi, hogy belinkelted, adott ötletet.  ;)
Örülök, szívesen. :D
Ez olyan, mint amikor valaki azt mesélte, hogy 80ezerből már vehetsz egy indulópaklit valamelyik kártyás játékban... És fel volt háborodva, amikor azt mondtam, hogy én annyi pénzből inkább elmegyek nyaralni. :stupid:
Hát, igen, jogos. Kinek mi.