Fura, a sivatagban pedig tényleg sokkal könnyebb közlekedni, mint az erdős részen. Az autópálya ráadásul ott egy sima két egymás mellé rakott négyzetet alkot. Meg addigra már megvan a pilótajogsi, így nagyon még nem is kell földön közlekedni a városok közt. A belső részek tényleg lehetnek trükkösek a meredek sziklák miatt, oda azonban gyakorlatilag még kagylóvadászat miatt se kell menni, csak két küldetés miatt, de abból az egyik helikopteres. Bőven elég, ha a déli autópályán maradsz, a repteret meg könnyen meg lehet közelíteni Venturas északi gyorsforgalmija felől: csak menni kell tovább nyugatra, és a térkép elég hamar befogja.