Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 653748 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #320 Dátum: 2008. április 25. - 18:18:11 »
Én asszem a legtöbbször az Ultimate Spider-Man-t, vagy a Hulkot játszottam végig, de a régi kis sárga kazis játékaim között biztos van valami, amit ennél többször.
Kaine, én ismerek egy embert, aki már 63x végigjátszotta az RE4-et, hozzá képest te még kezdő vagy. ;D
:surp: Pedig általában baromi hosszú. Hány hétig játszott vele étel-ital nélkül?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #321 Dátum: 2008. április 25. - 18:57:46 »
Ha jól látom, akkor 2ó alatti speedrunok vannak az RE4-hez, szóval nem biztos, hogy annyira sok idő volt. 120 óra több idő, mint ami nekem a Baldur's Gate 2 egy végigviteléhez szokott kelleni, pedig azt tényleg kívülről tudom... :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #322 Dátum: 2008. április 25. - 19:04:54 »
Jé, én úgy hallottam több embertől, hogy baromi nagy térképek vannak benne, és legalább van 4 ilyen. Akkor nem tudom, miért túloztak.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #323 Dátum: 2008. április 25. - 19:06:54 »
Nem biztos, hogy túloztak. Ismered a Morrowindet? Elég hosszú játék, csak a főküldetés normális végigjátszásához kell legalább 6 óra, de van 10 perc alatti speedrun is. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #324 Dátum: 2008. április 25. - 19:29:16 »
Nem, sajnos nem nagyon mozgok a játékvilágban, mert nincs elég pénzem (meg időm, Jedi Academyt karácsonyra kaptam, Vice cityt kölcsönbe, egyiket sem vittem még végig), csak haveroktól értesülök annyiról, hogy ez jó, ez kaki, meg miért.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #325 Dátum: 2008. április 25. - 19:51:59 »
Igen, ezt elfelejtettem hozzátenni, hogy a speedrunok megtévesztőek lehetnek. Legjobb példa a Fallout 1-2, aminek kell a végigjátszásához normál esetben olyan 50-60 óra könnyedén, de ha vki ismeri a trükköt, pár perc alatt megcsinálhatja... amint azt a youtube-on fenn levő videók is bizonyítják. :D Az RE4 attól még lehet egy hooosszú játék, de minél jobban simer az ember egy játékot, annál könnyebben és gyorsabban nyomja végig.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #326 Dátum: 2008. április 25. - 20:48:01 »
Jé, én úgy hallottam több embertől, hogy baromi nagy térképek vannak benne, és legalább van 4 ilyen. Akkor nem tudom, miért túloztak.
Három nagy pálya van benne. Kezded a faluban, jön a kastély, végül a sziget. Mindegyik tényleg jó hosszú. Nekem elsőre olyan 18-20 óra kellett hozzá, utoljára 5-6 óra alatt végigvittem.
Tom: Pókemberből számomra is a Psx-es Activisonos első game a kedvencem, azt is sokszor csináltam végig.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #327 Dátum: 2008. április 25. - 21:04:16 »
Nem, sajnos nem nagyon mozgok a játékvilágban, mert nincs elég pénzem
Szerinted mi honnan szerezzük a játékok nagy részét? ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #328 Dátum: 2008. április 25. - 21:58:27 »
Boltban veszitek mint mindenki más. ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #329 Dátum: 2008. április 25. - 23:32:42 »
Tom: Pókemberből számomra is a Psx-es Activisonos első game a kedvencem, azt is sokszor csináltam végig.
Jaja, nagyon hangulatos volt. Bár emlékszem, eleinte a végével szívtam egy csomót, mert az akkori videókártyám miatt kicsit sötét volt a játék és amikor a szörny-oki üldözött, az alagútból szinte semmi sem látszott. Úgyhogy be kellett tanulnom hogy hogyan jönnek a kanyarok, mikor merre kell fordulni. :lol: Aztán később kaptam egy jobb kártyát és azzal már tök világos volt a játék, onnantól pofonegyszerű lett. ;D
Boltban veszitek mint mindenki más. ;D

Dehogy. Kikölcsönözzük. ;D

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #330 Dátum: 2008. április 26. - 08:20:29 »
:surp: Pedig általában baromi hosszú. Hány hétig játszott vele étel-ital nélkül?
Ha 2005 óta csak ezzel az egyetlen egy játékkal játszol, úgy már nem is tűnik olyan soknak, nekem is van olyan játékom, amiben már ott van vagy 200 óra, mégse játszottam vele étel ital nélkül több héten át.
:lol:
Amúgy nálam még mindig a régi Activision-ös Pókember játék a rekorder, nem számoltam hányszor nyomtam végig, de asszem az összes bónusz jelmezt megnyitottam... :D
Azt én is k*rva sokszor kipörgettem, megvolt benne mind a 32 képregény, meg mittoménhány ruha, imádtam én is.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 26. - 08:55:02 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #331 Dátum: 2008. április 26. - 08:53:42 »
amiben már ott van vagy 200 óra, mégse játszottam vele étel ital nélkül több héten át.
Meg azért egy Final Fantasy is átlag 100 óra körül van, ha nem csak átrohansz rajta. :) Az Okamit is azt hiszem, 70 vagy 80 óráig játszottam mielőtt elértem a végére, azóta meg újrakezdtem szóval megint van vagy 15 óra. :) Nem ritka, hogy eddig tart egy játék.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #332 Dátum: 2008. április 26. - 10:14:32 »
De, elég ritka manapság. Ezt akkor láttam be pár éve, amikor az akkor még elég terjedelmesnek vett Max Payne 2-t sikerült második nekifutásra 4 óra alatt végigtolnom... és nem is siettem. De már a nyugati szerepjátékok is kezdenek egyre rövidebbek lenni, a keletiek meg egyre bonyolultabbak. :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #333 Dátum: 2008. április 26. - 12:22:01 »
Szerinted mi honnan szerezzük a játékok nagy részét? ;D
Jó, oké, nem szóltam. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #334 Dátum: 2008. április 27. - 11:35:15 »
A Max Payne 2 már a megjelenésekor is iszonyat rövidnek számított, pont az volt a fő hibája a játéknak.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #335 Dátum: 2008. április 27. - 12:19:36 »
Mondhatjuk, hogy a mai játékok jóval rövidebbek és főleg könnyebbek, mint a régiek voltak. Türelmetlenebb az új generáció.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #336 Dátum: 2008. április 27. - 12:59:53 »
Szerintem inkább szánalmas.
De amúgy nem értem, hogy a HardCore gameket miért kell, hogy a warezolós, legrövidebb, legkönyebb játékokban is elakadó hülyegyerekek miért befolyásolják ennyire a játékipart.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #337 Dátum: 2008. április 27. - 13:41:08 »
Könnyebb összehozni egy rövid, nem túl tartalmas játékot, mint egy igazán jót. Beleföccelnek ey halom pénzt a grafikába, aztán csinálnak neki mindenféle reklámot, mutatják a király videókat meg képeket, mindenki megveszi, mert király, innentől kezdve senkit nem érdekel, hogy egy délután alatt végig lehet vinni. Ami igazán jó játék(bár én nem vagyok nagy játékos) az évekig fennmarad, és igazán a játékélmény meg a tartalom a legfontosabb, a többi csak körítés.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #338 Dátum: 2008. április 27. - 16:07:21 »
Nos, azért ilyenek a játékok, mert a játékipar (és nem hiába nevezik "ipar"-nak) messze legnagyobb szeletét a konzolok teszik ki, ami viszont a 12-16 éves korosztályban nagyon elterjedt. A 12-16 éves srácok (mert azért többnyire hímnemű vásárlókról van szó) meg ha 3 percnél hosszabb időre elakadnak vhol, akkor kijelentik, hogy a játék kaki, meg milyen nehéz, inkább előszednek egy másikat. Ezért van az, hogy a szerepjátékokban ott a legnagyobb fejtörő az, hogy most a 1000-24400 + 300-600-at sebző karddal nyomkodja ész nélkül az X-et, vagy a 1200-18647 + 500-700-zal sebző csatabuzogánnyal. Igazán kemény, bőven 20 éve felettieknek már csak a japánok csinálnak konzolra, és ők se sokat. Az gazán szívatós nehézségi szintet képviselő játékok meg manapság mind a shareware kategóriában vannak, pc-n. De már azon a platformon is alig van olyan játék, ami tényleg nehéz tud lenni (és nem csak azzal, hogy harmincszor annyi hp-t ad a szörnyeknek).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #339 Dátum: 2008. április 27. - 18:41:05 »
Gondolom, kb így igaz, ahogy mondod, de ez sajnos nem változtat a véleményemen, hogy a "fika generáció" (lassan már hivatalos elnevezés az általad említett korosztályra), vagy mások álltal csak "hegyescsöcsöknek" hívott  mai fiatalság (ez szígórúan a korábban felsorolt tulajdonságokkal rendelkező egyénekre igaz, vagyis: akinek nem inge ne vegye magára) szánalmas.
Érdekes, régen is ugyanez volt a konzol fő felhasználórétege, de akkor mégis lehetett ütős játékot csinálni.
Azért a Konami, és a Capcom még tartja a frontot, és ennek igazán örülök.