Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655005 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #340 Dátum: 2008. április 27. - 19:18:33 »
A Capcom is rég eltolódott az akcióorientáltság irányába, bár régen se a kemény agymunkáról volt híres... (azért ne feledjük, hogy a leghíresebb játékuk még ma is a Street Fighter). A Konami már más tészta, bár a kapott hírek alapján az MGS-t is inkább a hangulat viszi a hátán. Silent Hillrőlnem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy a negyedik rész már ott is volt egy akciójáték, mintsem egy kemény horror. bár fogadkoznak, hogy az ötödik rész majd jól visszatér az alapokhoz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #341 Dátum: 2008. április 27. - 19:38:03 »
Szerintem a Capcom mindig is akció orientált volt, az MGS-t meg mindig is a filmszerű és lenyűgöző hangulat jellemezte, de ez egyik sem zárja ki az igényes játékot.

Szerintem a gond ott van, amikor ezzel véget ér egy játék, de azért az MGS-t mindig is a lenyügöző karakterek, és az innovatív játékmenet jellemezte (az MGS 3 sérülésrendszere felűlmúlhatatlan), olyan sztorival, hogy az bef*satott, és ez szerintem most sem lesz másképp.

Capcomtól nekem meg a Devil May Cry, és a Resident Evil a kedvenc szériáim, habár a Resi 4 nagyban szakított az agymunkára épülő játékmenettel, de azért egy olyan játékot, ami elsőre 20 óra körüli végigviteli idővel kecsegtet, és a főhőst meg az ellenfelek majd fele egy csapással meg tudja ölni, nagyon nem nevezném Casuel Game-nek, viszont sajnos erről még fogadkozás sincs, hogy visszatérnek az alapokhoz.
A DMC meg más téma, mert az a színtiszta hagyományos értelembe vett Hack And Slash játék, amiben csak mész és gyapsz, de megmaradt az a régi játékokat visszahozó életérzés, hogy napokig gyakorlod egy-egy főellenség támadásait.

Silent Hill 4, azért ez is bőven 10 óra felett van, és habár a horror sajnos jóval visszafogotabb, mint a régiekben, azért ez sem az az egyszer kiviszed, aztán félredobod kategória, a tömény horror helyett ebben egy lélektani thrillert kaptunk, amolyan Stephen King féle történettel, négy féle befejezéssel. És ez amúgy mindig is kitérő volt, még csak trvbe se volt véve, hogy ez lenne a Silentek új irányvonala.
Amúgy már van a Silent Hill 4 óta újabb rész, a Silent Hill Origins, de erről még sajnos nem tudok nyilatkozni.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #342 Dátum: 2008. április 27. - 20:15:10 »
a "fika generáció" (lassan már hivatalos elnevezés az általad említett korosztályra), vagy mások álltal csak "hegyescsöcsöknek" hívott  mai fiatalság
Szerepjátékos körökben Vérpistinek hívják őket. Az idősebb, de ugyanilyen tulajdonságú embereket meg dr. Veér Istvánnak. :lol:

Az a baj a hardcore játékosoknak készített szoftverekkel, hogy nem jövedelmezőek. Például a Thief sorozat (:judge:) mindegyik tagja veszteséges volt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #343 Dátum: 2008. április 27. - 20:20:50 »
Lehet, hogy csak én vagyok így vele, de néha az sem jó, ha baromi hosszú egy játék. Persze ha magasak az igények a játékkal kapcsolatban akkor legyen jó hosszú, hogy napok után is élvezetes legyen, de én nem tudok sokat játszani egyhuzamban. Néha rámtör egy játékláz és akkor 1-2 napig nyomom a billentyűt, de ennyi, utána 2 hónapig nem akarok játszani. Ilyenkor gáz a hosszú játék, mert a felénél abbahagyom, és máskor már nincs nagy kedvem folytatni.
(most hogy erről beszélek nagyon megkívántam egy kis baldur's gate-t amit még sosem vittem végig, mert mindig csak 1-2 napig játszottam vele, és mindig előröl kezdem az egész történetet)
Amúgy ha van kedvetek légyszi soroljátok már fel a kedvenc játékotokat, lehet kategóriák szerint is, hátha látok valami olyat amit szívesen kipróbálnék!
nálam:

RPG: Might&Magic 6-7 (all time favorite), néha Diablo, meg Witcher
kalandjáték: Vampire, de tetszett nagyon a Hellblazer játéka is (film alapján)
stratégia: nagy kedvenc a Warcraft/Starcraft, de AoE-t is nyomtam online egy ideig
First Person Shooter: Counter-Strike (ebben nagy király voltam régen, nem csoda, hogy imádok PaintBallozni)
verseny: sosem csíptem, csak ha valami haverral nyomtam, talán a régi NFS részek
körönkénti játék: Heroes M&M 3, meg a Civilization

(kicsit nehéz az RPG meg kalandjáték kategóriát megkülönböztetni, de remélem értitek miért írtam külön)
A vastagbetűsök a legkedvenceimet jelentik

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #344 Dátum: 2008. április 27. - 20:37:06 »
A Diablo-t én nem mondanám RPG-nek.

RPG: Morrowind, Oblivion
RTS: Age Of Empires 2 (már nagyon rég játszottam vele)
Beazonosíthatatlan kategória: Mount&Blade, a Thief három része

A többi kategória nem érdekel. A vastagítottak nagyon nagy kedvencek, ezeket mesterműveknek tartom.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #345 Dátum: 2008. április 27. - 20:44:10 »
Mondjuk pont az általad említett ok miatt - mármint, hogy sok ember csak előveszi, hogy egy-két órát játsszon, nem kemény, soknapos maratont nyomjon vele - lettek a játékokegyre rövidebbek, csili-vilibbek és egy-két nekifutásra teljesíthetőek. A hardcore gamereknek meg maradt pár gyöngyszem a nagyobb kiadóktól, akik megengedhetik maguknak, hogybevállaljanak ilyesmit. Vagy az olyan vegyesek, mint a GTA, ami jó fél órára, jó több hétre is.
Kedvenc...
rpg: Baldur's Gate II egy sajátos modkoktéllal. Stabilan 120 óra minimum, de akkor is marha jó.
kaland: nehéz... annyi jó van... de mondjuk a Syberia 2 végét mindig elbőgöm, olyan meghatóra sikerült...
stratégia: Age of-széria. Jó AI, jó egyensúly, megfontolt jétákmenet, ill. a városépítők között az Emperor, a Caesar-sorozat utolsó része.
fps: Deus Ex. Huszadik végigjátszásra is találtam benne új dolgot.
verseny: ritkán veszek olyat elő... egyszerű NFS, kész.
körönkénti: Fallout 2. A stratégiákat ebből a fajtából nem nagyon komálom.
egyéb: Ööö... avatar alapján megtippelhető. ;D

A Diablo nem(!) rpg. Egérgyilkoló hack&slash. Attól még, hogy a karakter szinteket lép, nem lesz egy játék rpg.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #346 Dátum: 2008. április 27. - 21:02:52 »
okés, diablo nem RPG, igaz, hack and Slash. De akkor is meghatározó volt az életemben. A Thieft viszont nem ismertem, majd megnézem milyen.
Gaby: Milyen mod-ot használsz BGhez? (melyiket ajánlod? 1-et vagy 2-őt? 2ő az ami egy börtönben kezdődik, igaz?)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #347 Dátum: 2008. április 27. - 21:09:15 »
Hát, sok mod van, én már főleg a játéknehezítőket használom, hogy legyen kihívás. Ami eléggé minimum, az a Gibberling Three nevű modok, a Spell level 50, az Ease of Use, meg talán az Item Creation. Én mellé használom a Flirtpacket és az Imoen Romance-ot, ami talán a legjobb mind közül. És ha egyszer működésre bírnám, a TuTu-t, ami gyakorlatilag fogja a BG1-et, és beépíti a BG2-be, annak szabályrendszerével és grafikus motorjával, egyetlen ótvar nagy (hét giga talán?) játékká alakítva a trilógiát, lza minimum 200 órás játékidővel. ;D Egyébként nehéz ajánlani, mert mindenkinek más a játékstílusa. Van kb. három nagy mod-közösség, azoknál a legnépszerűbbek ajánlhatóak mindenkinek.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #348 Dátum: 2008. április 27. - 21:17:46 »
Anyám, nagyon gáz ha én ebből egy büdös szót sem értek. ???
Nálam mindenesetre az Elder Scrolls az abszolút favorit, minden részét végigjátszottam. Elég hosszú a játékideje, de lényegében ha nem is követi az ember a játék fővonalát, azt tehet, oda mehet ahova csak akar.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #349 Dátum: 2008. április 27. - 22:00:09 »
Elsőre: Igen. ;D
És én meg vhogy az Elder Scrollsba nem tudtam sose belekezdeni. Azt hiszem, a BG elégvolt meganagy sorozatnak. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #350 Dátum: 2008. április 27. - 22:27:18 »
Nos, azért ilyenek a játékok, mert a játékipar (és nem hiába nevezik "ipar"-nak) messze legnagyobb szeletét a konzolok teszik ki, ami viszont a 12-16 éves korosztályban nagyon elterjedt.
Általánosan elterjedt, hogy a konzolokat veszi az idősebb korosztály, és épp a PC játékokat nyomják a gyerekek. Nem véletlen, hogy a Pókember 2 PC verziója erősen lebutított volt a Ps2-höz képest.
Silent Hillrőlnem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy a negyedik rész már ott is volt egy akciójáték, mintsem egy kemény horror. bár fogadkoznak, hogy az ötödik rész majd jól visszatér az alapokhoz.
Szerintem se volt kicsit se akció a SH 4. Ha már eltekintünk a horrortól, akkor mászkálósnak mondanám, annyit kellett talpalni benne.  :D

Mellesleg a hosszú játékidő kicsit kétértelmű. Legyen egy játék tartalmasan hosszú (mint például a God of War), de ne azért legyen 20-30 óra a játékideje, mert 1-1 pályán csak 2-3 óra elteltével lehet túlmenni, mert van benne 1 darab szívatós rész, amit 2 óráig próbálsz újra és újra.

Az én kedvenceim (kategóriák nélkül):
Silent Hill 2, 1, 3
Oddworld: Abe Odussey és Abe Exodus
Resident Evil 4
Jackie Chan
Pókember (régi Activision) 1 és 2 (Enter Electro)
God of War (a 2. részt ma vettem meg, 6900 most, platinumban)

Autóssal nagyon ritkán játszom, bunyóssal a fegyveres Soul Calibur viszi a pálmát, de jó volt az elődje, a Soul Blade is, simából a Tekken 5 eddig a kedvenc.
Lövöldözősből pedig a House of the Dead 2, illetve a 4 még jobb, de azzal még csak kétszer játszottam, Londonban egy játékteremben.  :D



Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #351 Dátum: 2008. április 27. - 22:39:06 »
az Oddworld olyan mint a Monkey Island meg a DOTT?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Videojátékok
« Válasz #352 Dátum: 2008. április 28. - 06:30:45 »
Anyám, nagyon gáz ha én ebből egy büdös szót sem értek. ???
Ne aggódj, nem vagy egyedül.  ;) Én sem tartozom a nagy játékosok közé, de most közröhej tárgyát képezve elmondom, hogy nekem mik a kedvenceim.
stratégia: Red Alert 1
kaland: PhotoShop
FPS: (ez ugye az a kategória, amikor mászkálni kell, és igazából csak a fegyvert látja az ember?) Heretic 1
verseny: na ebből már több van: Grand Prix 3, Trackmania Nations, F1 Challenge 2007, Death Rally
körönkénti: UFO  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #353 Dátum: 2008. április 28. - 08:48:20 »
Akkor már jöjjön az én felsorolásom is:

stratégia:                  na ez az, ami totál kimaradt az életemből
kaland:                     Fahrenheit, Legacy of Kain sorozat, Tomb Raider sorozat, Shadow of the Colossus
hack and slash/akció:  Devil May Cry sorozat, Metal Gear Solid sorozat, God of War 1-2
horror:                     Silent hill sorozat, Resident Evil Zero, Resident Evil Remake
autós:                      Grand Turismo 4, Driver sorozat
fps:                         Quake 2 (hú ezzel mennyit játszottunk annó)
bunyós:                   Tekken sorozat
kb. ennyi

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #354 Dátum: 2008. április 28. - 09:43:26 »
Todd, ez szép felsorolás volt!

DEATH RALLY RULEZ!!! Sepi ebből látszik te idősebb vagy. Mondjuk Red Alert, meg Heretic nekem is játszott, de mi az a Photoshop? (gondolom nem az Adobe)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Videojátékok
« Válasz #355 Dátum: 2008. április 28. - 09:46:48 »
De az, amennyit kell vele időnként szarakodni, tiszta olyan mint egy kalandjáték.  :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #356 Dátum: 2008. április 28. - 10:32:08 »
Én a hosszú és tartalmas játékokat szeretem, amik sokáig lekötnek és érdekesek maradnak. Vérpistikék meg mindig lesznek, de szerepjátékban is el lehet kerülni őket. ;)

Kedvencek:

stratégia: eddig kimaradt, de érdekel a starcraft 2, szóval valszleg kipróbálom.
kaland: Legacy of Kain sorozat, Shadow of the Colossus
akció: God of War 1-2, Buffy: Chaos bleeds(ez a játék a buffy franchise nélkül is megállná a helyét, csak aki nem szereti a sorozatot, az esélyt se ad neki.)
platformer: Ratchet & Clank széria, Psychonauts
RPG: FF X
Verekedős: Tekken 5, SoulCalibur 3
Hack&Slash: Dynasty Warriors 5
Diabloid(szerintem külön műfaj :)): Titan quest:Immortal Throne
Autós: alapból utálom a műfajt, de a Burnout revenge nagyon jó. :D (a lénye,g ohgy azért kapsz pontot, minél több kocsit törsz össze és minél több ellenfelet leszorítasz a pályáról. ;D)
FPS: nem szeretem

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #357 Dátum: 2008. április 28. - 10:41:50 »
nem tudom mi a jó abban a Titan Questben, nekem túl egyhangú volt az egész. Dio sokkal jobb.
Ja igen, az autósban a legjobb nekem a Carmegeddon volt!
Zsu: ha nem ismered a sima Starcraftot akkor miért akarsz a kettővel játszani?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #358 Dátum: 2008. április 28. - 10:53:35 »
A Diablot régen nem próbáltam ki,  most meg már valszleg nem tudnék elvonatkoztatni a későbbi játékoktól. A TQ-ben nem a történet volt nagy szám, (sőt, az nagyon kaki volt) hanem a fejlesztési rendszer, meg ahogy kombinálhattad a skilleket. Plusz a varázslatok is jók voltak. Azt meg nem értem, mitől jó egy diabloid, de szórakoztató. :D

A starcraft 2 meg azért érdekel, mert ismerem az 1 történetét és az tökjó volt. :) (barátom SC fan, ki se kerülhettem hogy elmesélje :D) Úgyhogy nézegettem a 2 gameplay demoit és megtetszett a játék. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #359 Dátum: 2008. április 28. - 11:04:32 »
Az én kedvenceim
stratégia:                  Settlers és a Cossacks
kaland:                     Legacy of Kain és az Elder Scrolls Morrowind plusz a Tribunal kiegészítője
horror:                     Resident Evil 3, egy haveromtól kaptam, de az Oroszországban kiadott verziót, óriási poén, amikor a leendő áldozat azt ordítja a zombi felé hogy stoj[/b
fps:                         gondolom ez a kategória a menj és gyakj le mindenkit, Return to Castle Wolfeinstein
bunyós:                   Mortal