Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 653807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Videojátékok
« Válasz #7620 Dátum: 2017. Június 23. - 18:27:02 »
Mit fogtok venni a Steam nyári vásárán?

Én ezekre gondoltam:
- Marvel Ultimate Alliance 1-2, mert rég játszottam már képregényes játékkal és bírtam a fejlesztő korábbi, hasonló játékát (X-Men Legends 2).
- Pillars of Eternity, mert már 2 éve szemezek vele, de csak nem akarják 75%-kal leárazni, szóval kénytelen leszek beadni a derekam. :) Legalább a várakozás alatt végigjátszottam 2x a Baldur's Gate szériát. :)
- Shadow of Mordor, mert elég jókat hallottam róla és most szinte ingyen van. (4 euro)

Meg persze lehetne még sok más is (pl. Age of Wonders 3, Dawn of War 3, Total War - Warhammer, új Torment, XCOM 2), de kell hagyni pénzt képregényekre is. :) Nem baj, úgy se lenne idő játszani mindegyikkel. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7621 Dátum: 2017. Június 23. - 18:39:41 »
Megvettem a két hiányzó kiegészítőt az Age of Empires 2 HD-hoz és ennyi. A Steam vására évek óta rettenetes és csak az eseménykártyákat gyűjtöm be, meg pár olyan dolgot amit csak ott hajlandóak árulni. Vásárolni inkább máshol vásárolok, ahol olcsóbb (jellemzően GOG és Humble). Meg ahol nem a világ egyik legpocsékabb és legellenszenvesebb cége fölözi le a 30%-os hasznát. :)

A PoE-vel óvatosan, mert az évek során a játékos lehetőségeit kegyetlenül beszűkítették a folytonos újraegyensúlyozással és gyengítésekkel. Nem beszélve arról, hogy a kiegészítők valami kegyetlen olcsók játéktervezési szempontból, mert az ellenfeleknek egyszerűen nevetséges értékeket adtak. Az alapjáték nagyon sok órát adhat, de a rendszer nagyon más, mint a kiadásakor volt. Ugyanakkor ha nem kerget el az iszonyatosan emo írói stílus (szó szerint minden beszélgetés abból áll, hogy valaki panaszkodik valamiről), akkor egy marha élvezetes kis régimódi cRPG-t találhatsz benne a világ talán legfurább varázslási rendszerével (csak akkor képes a csapatodban bárki varázsolni, ha egy ellenfél beleállított már a fejébe egy fejszét ;D).
A Tyrannyt majdnem ajánlanám helyette, de épp múlt héten jött egy patch, ami itt is brutálisan legyengítette a játékost, ráadásul a játék egyes részei azóta nem működnek. Azóta is várjuk, hogy javítsák a javítást. :) Viszont a harcrendszere, amíg ezt is nem gyalulják le, sokkal szórakoztatóbb (a varázslási rendszer az egyik legjobb, amit valaha láttam, messze lekörözi bármelyik TES-t), illetve a választási lehetőségek is azért nagyobbak (PoE-ben gyakorlatilag nincsen vagy csak nagyon kicsi mellékküldetésekben nagyon jellegtelen lehetőségek, jellemzően a megölöm/nem ölöm meg vonalon.)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 23. - 18:46:37 írta talgaby »

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Videojátékok
« Válasz #7622 Dátum: 2017. Június 23. - 21:43:02 »
talgaby: Köszi!

A csapattársak melyikben sikerültek jobban? (személyiségileg)


***

Basszus, az összes Pókember játékot levették Steamről és a Young Justicet is. :(

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7623 Dátum: 2017. Június 23. - 22:11:21 »
Tyranny. Az összes PoE csapattárs személyisége pontosan ugyanaz: „Jaj, valami nagy-nagy szörnyűség történt az életemben, amitől a személyiségem egysíkúan mogorva/zárkózott/titkolózó/önutáló, de ha végighallgatod a kb. 12e szavas monológomat, ami beszélgetésnek minősül mert hatsoronként mondhatsz egy »folytasdot«, akkor a végén egyetlen mondatodtól minden lelki gyötrelmem egycsapásra megszűnik”. Ha játszottál a KotOR 2-vel, akkor ez dettó ugyanaz, csak még több nyavalygással.
Tyrannyban jóval kevésbé interaktívak, de legalább kissé érdekesebb a pontosan egy darab személyiségjegy mindenkin, plusz a KotOR 2-höz hasonlóan itt is lehet pozitív és negatív irányba befolyásolni mindenkit, ami különböző bónuszokat nyit meg. Viszont nincs egy darab személyes küldetésük se, csak élőpajzsnak és plusz dialógusnak vannak. A PoE-ben azért legalább némelyiküknek kijutott egy normális történetszál amellett, hogy végtelen sóhajtozásokat kelljen végighallgatni. (Durante monológjai hírhedten hosszú olvasmányok, másfelől tényleg hitelesen adják vissza egy mindenkivel mogorva vénember zsörtölődéseit, amiknek az égvilágon semmi értelmük nincs.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7624 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 18:14:57 »
Új Marvel VS. Capcom :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #7625 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 18:53:45 »
He, az szép, a rajzfilmes csapat tolja az Angyalokat.

Roger Craig Smith esetében ez kicsit vicces lesz, mivel ő Kapi és Chris a Residentből.  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7626 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 18:57:24 »
Jól néz ki. :) Nem tudom, miért mindig Chris van benne. Lehetne Leon is.

Épp nemrég fejeztem be a Resident Evil 3-at (most először még csak). Ez volt az első, amivel játszottam a sorozatból, de az elején abbahagytam, annyira nem tetszett. Sokáig a közelébe se mentem a sorozatnak, csak a könyvek elolvasása hozott vissza, meg a RE 4. Most, hogy már már minden fontosabb rész megvolt, megvettem ezt is, és lejátszottam. Az egyik leggyengébb résznek érzem még mindig.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7627 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 21:28:25 »
Jó kérdés, kicsit azt érzem én is, hogy a "szokásos" gárdát vették elő.
Szerintem is a 3 volt a leggyengébb rész a fő sorozatban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7628 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 17:48:24 »
Szerintem meg magasan az RE6. Az RE3 legnagyobb baja, hogy a két legjobb (RE2 és C:V) között van, illetve hogy számozás szerint meg a legnépszerűbb (RE4) követte.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 19. - 16:54:22 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7629 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 18:16:27 »
Én a 6-ost tökre szeretem. Első végigjátszásra nem volt az igazi, ott csak Leon és Ada tetszett, de már Sherry is teljesen jó, ahogy jobb fegyvereid lesznek. Chris meg gyengébb náluk, de max. közepes.

Annyira nem nagy szám az 1 sem nekem, a remake sokkal inkább bejön. A 2 az jó.

Vorador

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 95
Re:Videojátékok
« Válasz #7630 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 20:30:02 »
Steamen ingyen van az Abe's Oddysee.

Melyek még a jó részek az Oddworld franchiseból? Úgy emlékszem volt itt valaki, aki nagyon kente ezeket a játékokat.

http://store.steampowered.com/sale/oddworld/

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7631 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 20:34:24 »
Mindenhol ingyen van, GOG-on is (ahol megvan az az előnye, hogy nem egy licencet kapsz, hanem tényleg a játékot). De a Humble is ingyen kulcsokat osztogat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7632 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 23:42:20 »
Steamen ingyen van az Abe's Oddysee.

Melyek még a jó részek az Oddworld franchiseból? Úgy emlékszem volt itt valaki, aki nagyon kente ezeket a játékokat.
Talán én lehettem, mert nagy kedvencem az 1-2. rész. Az Exodus a második, az pont olyan jó, mint az első, sőt. Ráadásul dupla olyan hosszú.
A harmadik felejtős, csak felerészben van Abe, a másik felében Munch, egy vízivalami. Szinte pontgyűjtős szintre butították le a 3. részt. A 4. az egy vadnyugati sztori küldetésekkel, semmi Abe, viszont az elég jó megint. Fejvadász vagy, úgy kell elhozni 1-1 valakit különböző helyekről (például erődből), hogy az odaúton gyűjtesz a zsákodba kisebbfajta lényeket, akik mind mást tudnak. Vagy elcsalják az őröket, vagy megeszik őket, vagy bármi, és neked kell kitalálni, hogy melyikkel, miként tudsz bejutni a taghoz, akit el kell vinned a fejpénzért.

Jut eszembe, lehet, sőt, alighanem a letöltős a felújított változat, amivel én nemigen tudtam játszani. 3D-s lett, színes fényes háttérrel, de a hangulatát kicsit megölte, és a nyilak helyett a joystickkel mehetsz vele, ám ebben a játékban a cm-nyi pontosság életbevágó (szó szerint), és ezzel elég könnyű túlszaladni.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7633 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 09:23:16 »
Igen, az első két rész nagyon nagyon jó.
Viszont kb. ugyanolyan hosszú, az átlag végig-viteli ideje mindkettőnek 15-20 óra, és ugyanannyi pályát is tartalmaz. A 2. esetében a 2 CD-nek vélhetőleg technikai okai voltak.
Plusz a második az instant mentéssel (a játék megjegyezte a képernyőn belüli helyed, és onnan folytathattad halál után) még kicsit könnyebb is volt.
A felújított verzióval nem játszottam.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 20. - 11:31:44 írta Todd »

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #7634 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 15:57:35 »
De jó rég jártam már erre... :)
RE 6 története szerintem teljesen korrekt volt, egyedül chris főellenségei voltak kicsit bénák. Re 7 sokkal gázosabbnak tűnik nekem...
Van egyébként fent közületek valaki PSN-n?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7635 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 17:08:06 »
Igen, Chrisnél elszálltak kicsit. A 7-tel én nem is tudtam játszani.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7636 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 17:52:33 »
Chrisnél szálltak el? Mert Leonnál a tizenhétezerszer visszatérő ellenség, aki egy alkalommal két másodperc alatt képes hattonnás dinoszauruszból nyolcvankilós emberré alakulni és vissza, az nem volt ellszállva?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7637 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 18:11:48 »
A 7 nekem egy kifejezetten hangulatos, újszerűbb videojátéknak tűnik, a 6-ot meg kb. egy óra alatt feladtam, hogy ezt már kb. pont egy tucatszor láttam.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7638 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 21:04:09 »
Az RE7 igazából egy érdekes elegy, mert az eleje Outlast megspékelve néhány fárasztó „úúúúú, de VR-ek vagyunk, nézzétek, nézzétek!!!” jelenettel, majd átmegy egyfajta átértelmezett RE1-be, hogy aztán szinte egy az egyben F.E.A.R. 2-ként érjen véget.
Mondjuk ha az elején nem lenne ott effektíve 25 percnyi majdnem tétlen üresjárat, sokkal jobb lenne, mert az a szakasz ott eléggé betesz az újrajátszhatóságnak.
Meg persze az is, hogy lassan az utolsó DLC az új Duke Nukem Foreverré válik. Ezzel a tempóval tényleg előbb lesz egy Resident Evil 2 REmake mint egy Resident Evil 7 Complete Edition.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7639 Dátum: 2017. Szeptember 29. - 13:13:52 »
Chrisnél szálltak el? Mert Leonnál a tizenhétezerszer visszatérő ellenség, aki egy alkalommal két másodperc alatt képes hattonnás dinoszauruszból nyolcvankilós emberré alakulni és vissza, az nem volt ellszállva?
Nála csak a boss volt ilyen, de a további mondjuk 6-8 óra tök rendben volt.
a 6-ot meg kb. egy óra alatt feladtam, hogy ezt már kb. pont egy tucatszor láttam.
Ha egy óra alatt feladtad, akkor pont nem láttál semmit.