Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7880 Dátum: 2019. Január 07. - 17:21:26 »
Az RE7 nem tud „más” lenni, mint a „többi”, amikor a „többi” már majdnem minden zsánert lefedett. Volt már rögzített kamerás túlélőhorror, harmadik nézető lövöldözős, beleső nézetű lövöldözős, kooperatív kaland-akció, fénypisztoly, felülnézetes kalandjáték, Gears of War klón katonai lövöldözős, pontvadász horda elleni, kompetitív online TPS… jóformán csak a stratégia hiányzik, és a Resident Evil széria volt már minden, amiben lövöldözni szokás. Egyszerűen hülyeség bármiféle alapvonalat felállítani benne, mert nem létezik. Az RE1HD/RE0 az egyetlen, amik tényleg párban vannak, az összes többi legfeljebb hasonló elemeket tud felvonultatni pár másik RE címből (amúgy az RE7-nek is vannak ilyen elemei, eléggé sokat átvesz az RE1-ből és az RE Survivor sorozatból).

Amúgy ha meg annyira piedesztálra akarod emelni a Silent Hilleket (amiből, legyünk realisták, van egy, esetleg kettő effektíve jó játék, meg még egy, ami elmegy jó horrornak… a tizenegyből…), akkor játszd már egyszer végig az Eternal Sonatát legalább. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 07. - 17:23:44 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7881 Dátum: 2019. Január 07. - 20:52:05 »
Ti összebeszéltetek, vagy mi? :) HOL éltettem én annyira most a Silent Hillt? Egy mondatban említettem párhuzamként. Nagyon rárepültetek, mintha valami a vallásotok ellen szólt volna.  :D
talgaby, te pedig megint mellébeszélsz, mint rendesen. Igen, a RE volt már mindaz, amit felsoroltál, de Todd bátyján kívül talán senki sem ismeri a 27 mellékszál/kiegészítő játékot belőle. Van a 0 és a 7 sorszámozott, plusz említésre méltó még a két Revelations és a Veronica. A többit csak a vérfanok tolták végig.

Amúgy ha meg annyira piedesztálra akarod emelni a Silent Hilleket (amiből, legyünk realisták, van egy, esetleg kettő effektíve jó játék, meg még egy, ami elmegy jó horrornak… a tizenegyből…),
Ez azzal együtt is marhaság, hogy ízlésről nem vitatkozunk. Az első hármat konkrétan mindenki kifejezetten jónak tartja, aztán az Origin és a 4 is többnyire a jó kategóriába tartozik az általános vélekedés szerint. A SM és a Homecoming megosztó, a Downpour pedig egyöntetűen rossz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7882 Dátum: 2019. Január 07. - 20:56:19 »
Hah, látnod kellene, hetente mennyiszer látom, amint valaki felbukkan és könyörög egy Outbreak remake-ért valamelyik RE-het köthető fórumon. Mi, PC-sek meg évek óta könyörgünk a Capcomnak, hogy tegye már át a két Chroniclest.
Jóval nagyobb a hírnevük, mint hinnéd. Csak az olyanok tűntek el nagyon, mint a Gaiden vagy a Survivorok.

De ha csak a fősorozatot nézzük, ott is túlélő horror, horror-lövölde és egy-az-egyben konzolos lövöldözős is volt már az RE7 előtt. Az RE7 ráadásul sokkal közelebb áll egy belső nézetes RE1-hez, mint akár az Umbrella Chronicles, ami egy belső nézetes RE1/RE0 volt. Sőt, ha szigorúan vesszük, az RE4-nek anno sokkal nagyobb volt az elutasítottsága a rajongók között, mint az RE7-nek, hisz sokkal drasztikusabb váltás volt, teljesen átment majdnem játéktermi lövöldözésbe a folyamatos pénzgyűjtögetéssel. Úgy tűnik, a széria próbál szokást csinálni abból, hogy minden 3n+1. számozott rész újradefinálja magát. ;D

Az SH4-et meg maximum jó horror történetnek tartják, mert játékként bűnrossz. Ha az irányítás nem lenne használhatatlan, ott van a folyamatosan eltörő fegyverek, és ha ez se lenne elég, ott vannak a rém idegesítő sebezhetetlen szellemek, és ha az se lenne elég, a játék fele egy pátyolgatós küldetés, amit mindenki, de tényleg mindenki zsigerből utál, de nagyon.
SH1 hasonló, az irányítás egy katasztrófa (a kamera még rosszabb), a játék meg a tömény köd ellenére is hajlamos állandóan beszaggatni PSX-en.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 07. - 20:58:53 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7883 Dátum: 2019. Január 07. - 21:40:33 »
Hah, látnod kellene, hetente mennyiszer látom, amint valaki felbukkan és könyörög egy Outbreak remake-ért valamelyik RE-het köthető fórumon.
Hát az nem meglepő, hogy a fanok akarják. Ezt én is mondtam.
Idézet
Sőt, ha szigorúan vesszük, az RE4-nek anno sokkal nagyobb volt az elutasítottsága a rajongók között, mint az RE7-nek, hisz sokkal drasztikusabb váltás volt, teljesen átment majdnem játéktermi lövöldözésbe a folyamatos pénzgyűjtögetéssel.
Ez igaz, azóta viszont felülmúlták vele minden korábbi játékukat, sőt a RE 5-tel még inkább. És mivel a 4-6 ilyen, az 1-3 meg olyan, a 7 kilóg. :)
Idézet
Úgy tűnik, a széria próbál szokást csinálni abból, hogy minden 3n+1. számozott rész újradefinálja magát. ;D
Igen, ez elég merész tőlük. Persze a 6. rész után kicsit sem csoda. Abba a játékba mindent beletettek, amit lehetséges volt. Több idősíkon át futó sztori 4 külön játszható főszereplővel, akiknek a sztorijaik összeértek, sőt, egymástól is függtek, remek grafikával, fankedvenc szereplőkkel, jó ellenségekkel. Csak a játszhatóság volt nagyon gyenge benne. Csak.

Idézet
Az SH4-et meg maximum jó horror történetnek tartják, mert játékként bűnrossz.
Én is utáltam, amikor kijött. De már megbarátkoztam vele kicsit. A SH 4 olyan inkább nem jó, mint jó nekem. Az Origins és a Shattered Memories viszont rohadt jó mindkettő.
Idézet
SH1 hasonló, az irányítás egy katasztrófa (a kamera még rosszabb), a játék meg a tömény köd ellenére is hajlamos állandóan beszaggatni PSX-en.
Vegyél eredeti játékot.  :P Az enyém nem szaggat, és 3 verzióm van belőle. :) A SH1 pedig a legtöbb rajongónál ott áll a fankedvenc SH 2 mellett/előtt/után, azaz a második vagy az első legjobb játék a sorozatban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7884 Dátum: 2019. Január 07. - 21:50:56 »
A vicc egyébként az, hogy az RE6 magasan a legtöbb pénzt termelő rész a pakkból, az RE4 a hatvannyolc portja ellenére a kanyarban sincs mellette. (Mondjuk az RE5 mellett sem.)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7885 Dátum: 2019. Január 08. - 09:28:19 »
Ti összebeszéltetek, vagy mi? :) HOL éltettem én annyira most a Silent Hillt? Egy mondatban említettem párhuzamként. Nagyon rárepültetek, mintha valami a vallásotok ellen szólt volna.  :D
Mert furcsa számomra, hogy mint valami pavlovi reflex, akárhányszor megemlítem a Resident Evil 7-et, te rávágod, hogy "Silenthilles". ;D
Persze erre én is pavlovi reflexszel vágom rá, hogy "De miért?", ez már amolyan hagyomány közöttünk.  :lol:

A vicc egyébként az, hogy az RE6 magasan a legtöbb pénzt termelő rész a pakkból, az RE4 a hatvannyolc portja ellenére a kanyarban sincs mellette. (Mondjuk az RE5 mellett sem.)
Az tényleg vicces, még ezen a linkelt best of válogatás listán is pedig az az egyik leggyengébb cím. A másik az Operation Racoon City, amit jobb lenne végleg elfelejteni.

Amúgy ha meg annyira piedesztálra akarod emelni a Silent Hilleket (amiből, legyünk realisták, van egy, esetleg kettő effektíve jó játék, meg még egy, ami elmegy jó horrornak… a tizenegyből…), akkor játszd már egyszer végig az Eternal Sonatát legalább. :)
Sajnos utólag, ha szakmaibb szemmel nézem én is így látom. Csak az első kettő volt kiváló játék.
A harmadik már semmilyen téren nem lép előre, sőt a nagyon lineáris pályaszerkesztés a játék első felében, még inkább visszalépés. Az pedig, hogy a második felében gyakorlatilag Ctrl C, Ctrl V-vel beillesztik a Silent Hill 2 helyszínét, egyszerűen vérlázító lustaság. :lol:
Főleg, mivel dramaturgiai szempontból sincsen értelme, mivel Heathernek az első rész helyszíneire kéne visszatérnie, csak azon ugye dolgozniuk kellett volna... :/
Emellett a kb. 5 órás játékidő első nekifutásra, valamint a 2 (+1) befejezés szintén eléggé rányomta a bélyegét. Manapság felháborodnék, ha teljes árú játékként ezt kapnám... :/ A Silent Hill 4 legalább újító volt, még ha sokszor kényelmetlen is, sokkal érdekesebb volt felderíteni a történet hátterét.
És innentől kezdve a széria totál másodvonalbeli lett, már sosem tudta felvenni a versenyt a többi nagy címmel, már-már amatőr stúdiók bérmunkája volt. Aminek volt az az előnye, hogy legalább kicsit kísérletező is tudott lenne, de összességében maximum közép-jó szintig tért vissza. Olyan játékot, ami technikailag, dramaturgiailag, és játszhatóság (mondjuk ez a régieknek sem volt erőssége, így ez még a legkevésbé lényeges szempont) szempontjából egyaránt kiemelkedő lenne, többet már nem csináltak.
Viszont a Silent Hill 1-et és 2-t a main napig emlegetem, a Playstation 1 és 2 legjobb játékai között. :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 08. - 09:33:41 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7886 Dátum: 2019. Január 08. - 09:57:59 »
Az RE:ORC Echo Six DLC kampánya nem rossz amúgy. Abban van mind a mai napig kedvenc főellenségcsatám a franchise-ból, a Nemesis/T-103 hibrid. Ha el kell felejteni valamit, az az Umbrella Corps.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7887 Dátum: 2019. Január 08. - 16:31:59 »
Nekem is csalódás volt a megjelenésekor a SH3, de hát a 2 után mi ne lett volna az? Az azonos pályák számomra pozitívumot jelentenek (most már), mert bizonyítják, hogy ugyanaz a város, ugyanaz a terep, világ - ellentétben a SH 4-ben lévő azonos pályákat, amik egy játékon belül ismétlődtek újra mind, na az lustaság volt.  :) A Born From A Wishben kifejezetten imádtam, hogy ugyanazon a helyen kell menni.
Nekem 8 óra volt elsőre, ami teljes játékidőnek tűnt akkoriban, a 3 ending pedig szintén csak a SH2-höz képest volt kevés, hisz akkoriban egyáltalán nem volt jellemző, hogy több befejezést is kaphattál.
Szóval nekem másodikra még tetszett, hogy ugyanaz a játékmenet, mint a 2-nél, de világos volt, hogy harmadszorra már én is unnám. De annyira drasztikus változást nem akartam, mint amit a SH4 tett le az asztalra. Az Origins jól megmutatta, milyennek kellett volna lennie, a Shattered Memories pedig azt, hogy egy teljes átalakítással is lehet nagyon jó játékot csinálni belőle.
És ha elvonatkoztatunk a játék-film ellentmondásoktól, a Homecoming is nagyon jó horror game.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7888 Dátum: 2019. Január 09. - 10:20:38 »
A Born From a Wish-ben oké volt, mivel az gyakorlatilag egy DLC.
A többi érveléssel én nem értek egyet, mivel nem abból kell kiindulni, hogy de mi volt "más játékokhoz képest", mivel egy széria elsősorban magához képest állít fel mércét. Ezért tűnik visszalépésnek, de ugyanez igaz az SH4 második felére is.
Más játékokhoz képest szerintem max a pozitív trendeket érdemes figyelni, és használni, de az tény, hogy ezekkel nem a PS2-es időszakban került a széria komoly lemaradásba. A Homecoming számomra elsősorban technikailag volt már nagyon elmaradott cím (a Downpour pedig gyakorlatilag minden szempontból :lol:), az Origins-t, és a Shattered Memories-t ilyen szempontból nem tudom jól megítélni, mivel elsősorban más konzolra készültek, de utóbbinak a konkrét játék része nagyon kényelmetlen, megjelenésre üres és unalmas volt, ellenben a története tényleg szép.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7889 Dátum: 2019. Január 09. - 13:23:50 »
az Origins-t, és a Shattered Memories-t ilyen szempontból nem tudom jól megítélni, mivel elsősorban más konzolra készültek, de utóbbinak a konkrét játék része nagyon kényelmetlen, megjelenésre üres és unalmas volt, ellenben a története tényleg szép.
A SM voltaképpen egy jutalomjáték a SH-eseknek (azzal együtt, hogy a legtöbbjük gyomra nem vette be a teljes átalakítást). Az egész egy baromi jó sztori, fantasztikus hangulattal. A sztori ugye csak a végén derült ki, de a hangulat abszolút vitte a játékot az elejétől a végéig. Maga a játékmenet az tényleg semmi extra.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Videojátékok
« Válasz #7890 Dátum: 2019. Február 05. - 23:28:20 »
A legutóbbi Pókember PS4 játékban, John Bubniak kölcsönözte az arcát Peter Parker-hez, szerintem filmen is nyugodtan bevállalhatná. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7891 Dátum: 2019. Február 06. - 11:14:21 »
Mert furcsa számomra, hogy mint valami pavlovi reflex, akárhányszor megemlítem a Resident Evil 7-et, te rávágod, hogy "Silenthilles". ;D
Persze erre én is pavlovi reflexszel vágom rá, hogy "De miért?", ez már amolyan hagyomány közöttünk.  :lol:
Folytatjuk ezt a hagyományt? :) Végigtoltam a Resident Evil remake 2-t a hétvégén - ami nagyon jó volt -, de olyan pofátlan nyúlások vannak benne a SH-ből, hogy csak röhögtem. :) Kezdődik egy kamionossal, mint az Origin eleje, elüt egy lányt, mint a SH 1 eleje... oké, ennyi.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7892 Dátum: 2019. Február 06. - 12:44:45 »
Mármint az a kamionos, aki az 1998-asban is ott volt, háromnegyed évvel az SH1 előtt?
Amely jelenet amúgy valami nyolcvanas évek eleji amerikai horrorfilmből lett átemelve? (De mintha Romerónál is lett volna?)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7893 Dátum: 2019. Február 06. - 13:15:21 »
Folytatjuk ezt a hagyományt? :)
Persze, lehet róla szó. :)
Van ez a Ragyogás című film, az is a Silent Hill-ből nyúlta a Redrum feliratot, sőt maga King az írói nevét is.
Sőt, Az apádra ütökben Ben Stiller karaktere a munkája szerint korházi ápoló, ez is tuti egy Silent Hill utalás.
A Die Hard 3-ban van jelenet metró alagútban, ez egy Silent Hill 3 utalás!
A Silent Hill mindenütt ott van!  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7894 Dátum: 2019. Február 06. - 15:00:12 »
Különösen az őszi, ködös estéken!  :D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Videojátékok
« Válasz #7895 Dátum: 2019. Február 06. - 15:15:56 »
Szerintem az őszi ködös estéket is a Silent Hillből nyúlták, előtte nem létezett olyan.  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7896 Dátum: 2019. Február 06. - 15:33:41 »
 ;D Így van!

Amúgy a RE 2 remake-kel játszott már valaki?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7897 Dátum: 2019. Február 06. - 15:37:30 »
A Demoját megcsináltam, jónak tűnik. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7898 Dátum: 2019. Február 06. - 16:49:16 »
Szombaton tervezek nekiesni az S+ rangoknak normál fokozaton. Már majdnem eléggé sikerült kielemeznem a játék működését, hogy ne okozzon gondot, lehetőleg később hardcore módban sem.
Ja, és eléggé piszok jó a játék, bár az írók nem nagyon erőltették meg magukat.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 06. - 17:38:36 írta talgaby »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Videojátékok
« Válasz #7899 Dátum: 2019. Február 06. - 19:45:40 »
Engem is érdekel a játék, de majd csak használtan, olcsón, ha eléggé lemegy az ára. De a kritikák nagyon dícsérik, plusz a RE4-ből átvett tps-nézet is tetszik, úgyhogy a beszerzési listán szerepel. :) Illetve bár nem vagyok nagy zombihorror-rajongó, de a Days Gone is felkeltette az érdeklődésemet a nyitott világ miatt. Ha jó sztorit kanyarítanak alá, akkor az a játék is jó lehet.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.