Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #7900 Dátum: 2019. Február 06. - 21:14:07 »
A Days Gone nekem is várós (úgy 2 éve, mióta halasztgatják). :)
A Demoját megcsináltam, jónak tűnik. :)
Én azt direkt kihagytam, csak a teljessel kezdtem. Meddig volt a demo?
Szombaton tervezek nekiesni az S+ rangoknak normál fokozaton.
Én még teszek egy kört easyn, hogy összeszedjem az összes cuccot, aztán megyek a normálra.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7901 Dátum: 2019. Február 07. - 09:16:24 »
Szerintem nincsen kifejezetten lezárása, vagy csak nem találtam meg, a rendőrségen enged bolyongani fél órát. :)
Engem is érdekel a játék, de majd csak használtan, olcsón, ha eléggé lemegy az ára.
Úgyis fél-egy éven belül lesz féláron a store-on. :D
Én már nagyon régen vettem videojátékot 5000 Ft fölött.

Én most éppen a Life Is Strange-el nyomulok. Megdöbbentően jó. Azt az interaktív film élményt hozza, amit a klasszikus Fahrenheit, és ami kikopott a Quantic Dremaből, és mára inkább klisé halomnak tűnik, amit csinálnak. De ez igazából még azoktól is sokkal feszültebb.
Szörnyű döntéseket kell meghozni, amiknek valóban kiszámíthatatlan, és sokszor megdöbbentő következményei vannak, és a történet nagyon súlyos témákat feszeget.
Plusz az alapján, hogy van egy 18 éves lány lakótársam, meg kellett állapítanom, hogy kiemelkedően jól tud a játék azon a nyelven kommunikálni, akikről szól. Folyton olyan filmekre, zenékre, témákra stb. van utalás, amiket én tőle ismerek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 07. - 09:40:29 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #7902 Dátum: 2019. Február 07. - 10:43:47 »
A demo az „A” történetmód elején, a rendőrségre érkezéssel indul, amikor megszerzed a jegyzetfüzetet. Majd utána addig tart, hogy felkapod a pikk kulcsot a harmadik emeleten és visszamész az előtérbe. Ha tudod az utat, 3 percnél is kevesebb idő alatt végigvihető. Amúgy a melléktartalom megmutat pár helyet (pl. fegyvertár, de nem tudod kinyitni, csak a kezdő két öltözőt) és leendő teendőt, de az egyetlen elérhető kulcseleme a pikk kulcs, semmi más.

Ja, amúgy a Life is Strange-ben egy árva döntés sincs, aminek nagy hatása lenne, az csak illúzió. Szinte biztos egy filmforgatókönyv volt eredetileg, mert amúgy teljesen halál mindegy, mit csinálsz, minden létező esemény pontosan ugyanúgy fog lezajlani. A kedvencem az, hogy ha megpróbálsz a készítők ellen menni a pisztollyal és semmiképp nem veszed magadhoz, akkor az egyik nagyjelenet előtt szó szerint a kezedbe nyomják, hogy nesze. (A másik meg az, hogy annyira nem számoltak azzal, hogy bárki megmenti az öngyilkos lányt, hogy az egész rákövetkező részben mindenki úgy tesz, mintha halott lenne, majd a legtöbb mondat végén szinte kiszagolhatóan utószinkronosan ott van egy „de még jó, hogy csak kórházba került” szöveg.)
Azt viszont aláírom, hogy az illúziót fenntartja, de soha ne játszd kétszer végig, mert illúzióromboló, hogy semmire sincs igazi hatásod.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 07. - 10:48:59 írta talgaby »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #7903 Dátum: 2019. Február 07. - 11:31:14 »
Pedig a fotók miatt tervezem másodszorra végigvinni. :D

Bobby22games

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Videojátékok
« Válasz #7904 Dátum: 2019. Július 13. - 08:39:30 »
Áh nekem most a Marvel's Spider-Man, meg a Life is Strange 2 bejövős
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 14. - 23:06:48 írta Bobby22games »