Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655064 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #820 Dátum: 2008. November 21. - 11:08:26 »
Az első oldal olvasása után, én inkább érezném ezt képregénynek, mint strip-nek, nem tudom miért csak ilyen érzés fogott el. Amúgy tetszik. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #821 Dátum: 2008. November 21. - 11:10:43 »
Igen, ez azért lehet, mert ez még csak a felvezetés. A 6. résztől már ígérem nem fogod ezt érezni. ;) Amúgy köszi! :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Videojátékok
« Válasz #822 Dátum: 2008. November 21. - 11:13:35 »
Viszont a két banner már túl sok ekkora méretben. Vagy csinálj kisebbeket belőle, vagy csak légyszíves egyet használj.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #823 Dátum: 2008. November 21. - 11:24:05 »
Rendben, legfeljebb majd váltogatom őket havonta.  ;D ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #824 Dátum: 2008. November 21. - 12:07:10 »
Mert a fanok ki vannka akadva rá néhol.
Például min? Azon, hogy egy újabb bőrt le akarnak húzni a franchise-ról?
Többek közt, azon, hogy ez a játék teljes mértékben pofánsz*rja a teljes Star Wars univerzum történetét.
Kezdjük ott, hogy Darth Vadernek tanitvány, miféle elvetemült barom találta ezt ki? Az, hogy az erővel Csillagrombolókat dobálunk, már annyira meg sem lepett, mivel ez az egész kb. a Clone Wars rajzfilmben látott szinvonalon mozog (habár azért basszus ilyesmiket egy fiatal tanítvány kapjanak má észbe  :o).
De mindezt nagyon szívesen lenyelném, ha ez "csak" egy játékprogram lenne, de minek kellett ebből az egészből ilyen multimédiás sz*rságot csinálni, képregénnyel, könyvváltozattal, miegymással, mintha ez a hivatalos történetvonal része lenne (az is lett), úgy illesztgetik be mindenhova, pedig úgy ahogy van áll ellentmondásban mindazzal, amiket Star Warsnak hívunk.
Vegyük alapul a nyitójelenetet, egyértelműen a Sötét Nagyúr című könyvből ollózták ki, de basszus abban nem volt fia annak a Jedinek, akit kinyírt Darzh Vader a Kasyykon.
De végülis Lucasék mostanában minden elkövetnek, hogy a lehető legjobban leépítség mindazt, amit 30 év alatt felépítettek, ott van most ez az animációs film, az is akkora egy rakás sz*r, hogy olyat ritkán látni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 21. - 12:08:58 írta Todd »

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #825 Dátum: 2008. November 21. - 12:09:15 »
Köszi Todd. :) Én csak a videojátékról tudtam, de hogy továbbviszik az ötletet... tényleg gáz. :roll: Az, hogy az erő ennyire látványos, nekem tetszik, és úgy tudom, elvileg nincs határa annak, mennyit tudsz mozgatni... de lehet, hogy rosszul tudom. :-\
Akkor maradjunk annyiban, hogy játéknak jó, a SW-hoz meg semmi köze. ;) :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #826 Dátum: 2008. November 21. - 12:18:14 »
Amúgy nekem is kábé ez a véleményem, játéknak jó.
Mostanában rohadtul mennek az ilyen GoW szerű überlátványos dolgok, és nyilván semmi kifogásom ellene, hogy a LucasArts is megcsinálja a saját verzióját, lazán beleszőve a Star Wars univerzumba (főleg, hogy a fizika tényleg iszonyat jó). Idáig teljesen oké a dolog.
A problémáim tényleg csak azzal vannak, ahogyan elkezdték kezelni ezt.
Amúgy az Erőnek valóban nincsenek határai, csakhát azért, amit Yoda meg tud csinálni 800 év tanulás alatt, azt nem biztos, hogy valaki más meg 20 év alatt elsajátit.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #827 Dátum: 2008. November 21. - 13:02:53 »
De Yoda nem a Nyíregyházi Jedi képzőbe járt.
http://sciencefiction.sfblogs.net/files/2008/02/okj_jedi.jpg

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #828 Dátum: 2008. November 21. - 13:28:18 »
Ben most egy világ omlott össze bennem.
Én azt hittem, hogy tényleg van Nyíregyházán Jedi tanfolyam, erre kiderűl, hogy csak poén, olyan vagy... :twisted:
Amúgy már régóta ismertem a plakátot.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #829 Dátum: 2008. November 21. - 13:43:59 »
Imádok mítoszokat rombolni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Videojátékok
« Válasz #830 Dátum: 2008. November 21. - 14:32:24 »
Na közben Todd megválaszolt mindent. A történetben is vannka logikai bukfencek a 30 éve működő univerzumhoz képest és mindenzt nagy kár volt belepasszírozni az egész. Ha egy SW alterverzum lett volna akkor okés.

És az erőnke tényleg nincsenke határai, csak azoknak, akik használják...ilyen szintű dolgokra még Sidius, Vader, vagy Yoda sem volt képes soha, mint amit ez a tanítvány! csinál a játékban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #831 Dátum: 2008. November 21. - 14:57:48 »
Mind tévedésben vagytok, a tanítványt Lord Helmet képezte ki és nem az erő járja át, hanem a SWARCZ.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #832 Dátum: 2008. November 21. - 15:40:32 »
Schwartz, Ben, egyszer akkor is megtanítalak helyesen leírni.
És egyébként ha ez durva, akkor mit mondanátok arra, amit a KotOR II-ben csinálnak az Erővel? Pláne a végén, amikor a főellenség kis híján megöli az Erőt.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #833 Dátum: 2008. November 21. - 15:44:42 »
Schwartz, Ben, egyszer akkor is megtanítalak helyesen leírni.

Jogom van diklek... diftek.. diszkex... írástudatlannak lenni. :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #834 Dátum: 2008. November 22. - 11:22:10 »
Jó, de a Kotor 2 mindigis inkább alverzumnak számított az EP4 elött néhány millió év (vagy csak ezer mittomén) elgondolásával.
Nem azt mondták hirtelenjében, hogy na most akkor itt van ez a hivatalos Ep3-Ep4 közötti történet, amit amúgy már megírtak régebben neves írók, de azzal most kitörölhetik a seggüket, mert ez a hivatalos.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Videojátékok
« Válasz #835 Dátum: 2008. November 28. - 12:10:05 »
Ahogy az várható volt, nem létezhet képregényfilm a hozzá kiadott játék nélkül. Ez alól természetesen az új Punisher film sem lehet kivétel, és meg is kapta a maga adaptációját Punisher: No Mercy címmel. Az már a videóból is leszűrhető, hogy a karakter licenszen kívül semmiben sem különbözik a hasonló "Menj oszt zúzzá le mindenkit a lehető legnagyobb fegyverrel" típusú játékoktól.

Na de most jön a csavar, amit több weboldalon is olvastam, hogy egyrészt Playstation 3 exkluziv lesz, és kizárólag a PSN-ről lehet majd letölteni.  :o Vagyis tojnak a PC játékosok fejére. A játékot az Unreal Engine 3.0 fogja mozgatni, a fejlesztéseket pedig a Budapesti Zen Studios végzi. Mivel nincsen a játékhoz kiadó sorolva, ezért valószínűleg ez lesz a Marvel első igazi önállóan kiadott játéka. A Zen Studios menedzsere, Kígyóssy Zsolt kiemelte, hogy ez lesz a Marvel meghatározó konzolos játéka, és bár a multplayer részre összpontosít a csapat de, egyjátékos kampányt is terveznek a játékba.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #836 Dátum: 2008. November 28. - 12:50:23 »
Akkor a Marvel első önálló játéka hatalmas bukta lesz, mivel amit erről a játékról eddig tudok, az alapján iszonyatosan allata van a manapság elfogadható minimumnak, mind megjelenésben (PS2-n látam ettől szebb játékot, nem is keveset), mind tartalomban, mind mindenben.
Most kivételesen nem kitolás a PC-sekkel, hogy nem jön ki nekek ez a játék, inkább kegyelem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #837 Dátum: 2008. November 28. - 13:46:27 »
Todd, te találkoztál már Ironmannel a sh fórumról? Ez a Megtorló tök ugyanúgy néz ki!  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Videojátékok
« Válasz #838 Dátum: 2008. November 28. - 13:48:02 »
Kár. Azért kipróbáltam volna. :roll:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Videojátékok
« Válasz #839 Dátum: 2008. November 28. - 14:53:35 »
GTA comic strip #2