Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 655006 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1700 Dátum: 2010. Március 25. - 18:03:24 »
Hát, legutoljára sok éve láttam, hogy kijött a Guilty Gear XX #Reload PC-re, meg is volt, de nekem nem indult el sehogy...

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Videojátékok
« Válasz #1701 Dátum: 2010. Március 25. - 18:41:37 »
És játszott valamelyikőtök a Marvel Ultimate Alliance - el? Mert én épp most töltöm. Jó játéknak tűnik a trailer alapján. És nagyon csábít a 20 választható karakter.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1702 Dátum: 2010. Március 25. - 19:46:42 »
Én az első részével játszottam igazából nem volt nagy durranás, sőt a konkrét játék része kifejezetten gyenge.
A karakterek szinte semmiben sem különböznek egymástól (bármelyikkel leverhetsz mindenkit egy gombon hadonászva, még a főbossokat is), a főküldetések fantáziátlanok, és ismétlődőek (a pályák tök lineárisak, csak mész és agyonversz mindenkit).
Az első két pálya ilyen szempontból a mélypont.
Viszont egy magunkfajta Marvel geek számára nagyon sok olyan dolog van benne, ami feldobja a játékot.
Ha a pályák sokszor nem is, a küldetések közben lévő főhadiszállások (Halycerrier, Dr. Strange kéglije, Stark Industries stb.), ahol szó szerint több száz Marvel karakterrel beszélhetsz, nagyon hangulatosak, sok alternatív feladatot teljesíthetsz.
Úgyhogy nem feltétlenül rossz.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Videojátékok
« Válasz #1703 Dátum: 2010. Március 25. - 20:32:53 »
Egyre jobban érdekel. Holnap fel is telepítem. :D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Videojátékok
« Válasz #1704 Dátum: 2010. Március 26. - 08:41:55 »
Elkezdtem játszani a Marvel Ultimate Alliance - al. Nagyon tetszik viszont kéne egy kis segítség. Még a játék elején a shield főhadiszálláson, mikor már kiválasztottam a csapatomat van egy olyan rész, hogy egy skrull valami sugárpajzszsal elzárja az utat. Ott hogy kell továbbmenni?   

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #1705 Dátum: 2010. Március 26. - 08:53:50 »
Szerintem nagyon jó volt a MUA első része főleg, hogy különböző befejezéseket is elő lehetett csalni belőle. Todd, ez az ilyen tipusú játékokra mindre igaz, itt viszont pont az a lényeg, hogy Marvel-es helyszíneken, Marvel-es hősökkel alázzuk az ellent. A figurák kombói és speciális képességei frankók, 4-es (bónuszpontos)csapatok is összeállíthatók (pl f4 stb), a rengeteg behozható extra ruha, háttérkép videó, képregény miatt érdemes szórakozni vele. :)
Holdlovag: Nagyon az elején még biztosan nincs Skrull benne, az inkább egy Doombot. Nem tudom, hogy arra a részre gondolsz-e amikor kijössz Nick Fury eligazításáról, de ott megsérült a panel, azt ki kell húzni és egy jót a helyére tolni. Utána le tudod kapcsolni az erőteret. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 26. - 08:59:38 írta holloo »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Videojátékok
« Válasz #1706 Dátum: 2010. Március 26. - 09:15:43 »
Az lesz az köszi. Tudtam, hogy valamit tologatni kell a paneleket csak nem állt össze teljesen.

Összevont üzenet ideje: 2010. Március 26. - 12:08:20
Amúgy a zárolt karaktereket mikor lehet használni?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 26. - 12:08:20 írta Holdlovag »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1707 Dátum: 2010. Március 29. - 09:51:55 »
Tanulni kellene, így inkább mást csináltam. :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #1708 Dátum: 2010. Március 29. - 10:01:06 »
Amúgy a zárolt karaktereket mikor lehet használni?
Folyamatosan lehet őket behozni, ahogy haladsz előre a történetben. Pengét Arisztid gyilkolászdájában, Szellemlovast Mephisto birodalmában...
Tanulni kellene, így inkább mást csináltam. :roll:
Ezt a játékot nem ismerem. Mi ennek az angol címe?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1709 Dátum: 2010. Március 29. - 10:09:55 »
Uncharted. Jelenleg a legjobb sorozat ps3-ra.
Bár most gondolom a GoW megközelítette, bár nekem a 3. nem jött be annyira.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Videojátékok
« Válasz #1710 Dátum: 2010. Március 29. - 10:27:10 »
Megnéztem róla egy videót gyorsan. Mind mozgásában, mind játékstílusában nagyon emlékeztet a Syphon Filter: Dark Mirror-ra. Gondolom ez nem véletlen, ezt is a Sony csinálta...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1711 Dátum: 2010. Március 29. - 10:59:05 »
Lehet, azt nem ismerem. De itt a grafika eszméletlen, hihetetlen látványos, a harc könnyen elsajátítható, a sztori remek, és a főhös srác eszméletlen laza, és rohadt jó dumái vannak ;D Ja és az átvezető mozik baromi jók, olyan mimikák, játékok vannak benne, nem igen láttam még ilyet, és a hangok is nagyon rátesznek még az élményre. (a srác volt a hangja többek között Deadpoolnak a Wolvie vs Hulk cartoonban is).
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 29. - 11:00:41 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1712 Dátum: 2010. Március 29. - 11:38:30 »
Ez a font honnan van?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1713 Dátum: 2010. Március 29. - 11:55:32 »
Először a dafontról akartam leszedni de nem találtam, aztán Goodle és ott kidobta, de ahogy elnéztem az is a dafontról jött ;D
Elvben a neve: Base 02
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Videojátékok
« Válasz #1714 Dátum: 2010. Március 29. - 12:15:19 »
Mindenki ódákat zeng az Unchartedről... úgy látszik, csak nekem nem jön be. :D Az ügyességi részek jók voltak, de igazából csak a harcokat kötötték össze, ahol a játék egy fps (amit amúgy is utálok), csak kényelmi funkciók nélkül.
Viszont a GOW3 demoja állati volt, azt meg is szerzem amint tudom. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1715 Dátum: 2010. Március 29. - 13:25:56 »
Nekem meg pont a Gow nem jön be... :-\ eszméletlen kaki lett a sztori, nagy csalódás( még csak az első két órával játszottam, de amit ott műveltek, az rohadt nagy átbaszás... :drying: totál nem így képzeltem el a második vége miatt...) amúgy látványosnak látványos, ezt aláírom, a Poszeidonos harc ütött.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1716 Dátum: 2010. Március 29. - 21:44:36 »
Én az első GoW-ot nagyon csípem, vagy négyszer végigvittem már, de már a 2. óriási csalódás volt. Inkább kínlódásnak tűnt, mint szórakozásnak.

Eszembe jutott valami: ugye a Ps3-hoz nincs memókártya, mert beépített memóriája van. Mi van, ha a gép elromlik, elöregszik, vagy egyszerűen csak vennék egy újat? Az összes mentésem ugrik, amit az évek során végigcsináltam?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1717 Dátum: 2010. Március 29. - 21:57:17 »
Biztos le lehet menteni valahova.
Meg általában a játékmentések nem olyasmik, amiket a ember évekig megtart. Tudom, mindenki így gondolja kezdetben, én is ezt hittem, de mikor vettetek utoljára elő egy több éves mentést?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1718 Dátum: 2010. Március 29. - 22:29:39 »
Gyakorlatilag kéthavonta, amikor mondjuk újrajátszom valami régebbi játékommal.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1719 Dátum: 2010. Március 30. - 09:33:38 »
Attól függ, azokat a játékokat, melyeknél van valami előnyöm belőle (pl Resi-k, DMC-k, Silent Hillek stb.) gyakorlatilag csak régi mentésből játszom, de sok játék van, ami ügye semmi plusszt nem ad (Soul Reaver), azoknál nem tartom meg a régi mentést.
De visszatérve ahogy Kaine is mondta, gyakorlatilag állandóan több éves mentésekből játszom, csak úgy pár havonta, vagy néha akár egy évvel később felülírom őket.