Szerző Téma: Videojátékok  (Megtekintve 653760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1760 Dátum: 2010. április 05. - 13:43:40 »
Ha már halálra untad, majd kölcsönadhatod egyszer. :) Vagy egyszer veszek használtan csak emiatt egyet.
Jön a Ps3-hoz is a Wii-hez hasonló cucc, úgyhogy lehet, hogy a Wii se lesz nagy szám hamarosan.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1761 Dátum: 2010. április 05. - 13:45:30 »
Ha már halálra untad, majd kölcsönadhatod egyszer. :) Vagy egyszer veszek használtan csak emiatt egyet.
Mivel a bátyámé, így ez nem olyan egyszerű.
Ő egyébként elborult nagy Resi fan, sznte minden rész megvan neki, ami vagy egy tucat játékot jelent, némelyik ráadásul több példányban.
Resi 4-ből 2 verziója van, GC, és PS2, Resi egyből 3, az eredeti PS1-es, a PS1-es Directors Cut, és a GC-s Remake.
Úgy van ezzel a sorozattal, mint te az SH-val.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 05. - 13:47:48 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1762 Dátum: 2010. április 05. - 13:55:06 »
Éppen most írtam egy ismertetőt róla a silenthill.hu-ra, ha érdekel.
A 4 jobb volt ugyan, de bármelyik másikat messze veri, annyira jó. Most játszottam le nyolcadszorra. :)
Hm, tegnap este nem találtam... tudsz adni egy linket?


A Res 4 ben nekem az újítás tetszett (bár kicsit furi a sok zombi után) de főleg az új irányítás tetszett nagyon.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #1763 Dátum: 2010. április 05. - 14:40:26 »
PS2 játékajánlásokat szeretnék kérni.  :worship:
Irány: Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Resident Evil 4, Silent Hill 2

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #1764 Dátum: 2010. április 05. - 14:53:11 »
Hááát a MGS-el elfogult vagyok nekem nagy kedvencem :oh:
Res 4 az is szerzett nekem jó pár kellemes(vagy épp kellemetlen) játékórát.
Sillent Hill...........az Kaine meg Todd asztala.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #1765 Dátum: 2010. április 05. - 14:54:08 »
Igen, de ajánlást kértem. :D ;D

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Videojátékok
« Válasz #1766 Dátum: 2010. április 05. - 14:55:21 »
Akkor ajánlom a MGS meg a Resident-et.Uram :)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1767 Dátum: 2010. április 05. - 15:03:36 »
Akkor a teljesség igénye nélkül:
Ico: A Shadow of the colossus készítőinek első játéka.
Devil May Cry sorozat: a modern kori Hack'n slashek ősatyja. A Devil May Cry 3 Special Edition élvezeti faktorban űberelhetetlen.
God of War 1-2: véregzés görög mitológi módra, az 1 abszolút 10/10-es.
Tomb Raider Lgend, Anniversary: tökéletes Tomb Raider játékok, a mai igényekre szabva, itt főleg az Anny viszi a pálmát.
Fahrenheit: a valódi interaktív film, zseniális történet, forradalmi játékmenet.

MGS-ből még az 1 az ami nagyon jó, a 2 nekem annyira nem jött be.
Resi-ből PS 2-re tehetsz egy próbát az Outbreak 1-2-vel, vagy a Code Veronicával.
Ha a Resi 4-hez hasonlító horrorjátékra vágysz, akkor ajánlom még a Cold Fear-t.

Silent Hillből szinte bármelyik jó, csak a 4 kicsit gyengébb.

Nagy kedvenc sorozatom még a Legacy of Kain, viszont azt elég nehéz a 2 PS1-es rész nélkül értelmezni.

Okami-t még sokan ajánlják a komoly művészi értéket képviselő játékok között, de sajnos nekem az még kimaradt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 05. - 15:13:40 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1768 Dátum: 2010. április 05. - 15:15:03 »
Én azt ajánlom, hogy játsszál normális gépen Thiefet. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #1769 Dátum: 2010. április 05. - 15:18:38 »
Akkor a teljesség igénye nélkül:
Ico: A Shadow of the colossus készítőinek első játéka. Próbálltam már régebben, de akkor annyira nem jött be. Azt hiszem, itt az ideje az újabb próbának.
Devil May Cry sorozat: a modern kori Hack'n slashek ősatyja. A Devil May Cry 3 Special Edition élvezeti faktorban űberelhetetlen. A 3 érthető a többi nélkül?
God of War 1-2: véregzés görög mitológi módra, az 1 abszolút 10/10-es. Azt ismerem, sőt, imádom is, bár még csak az 1-et vittem végig, a 2-nek kb a felénél járhatok.
Tomb Raider Lgend, Anniversary: tökéletes Tomb Raider játékok, a mai igényekre szabva, itt főleg az Anny viszi a pálmát. A Legend megvolt PC-n, elég rövidke volt. Az Anniversary pedig tényleg nagyon jó, bár még sokat azzal sem játszottam (2-3 óra).
Fahrenheit: a valódi interaktív film, zseniális történet, forradalmi játékmenet. PC-n végigvittem, nagyon jó volt, bár a vége felé kicsit csökkent a színvonal szerintem.

MGS-ből még az 1 az ami nagyon jó, a 2 nekem annyira nem jött be. Hát az 1 az nincs is PS2-re, azt hiszem, a 2 meg kell a megértéséhez.
Resi-ből PS 2-re tehetsz egy próbát az Outbreak 1-2-vel, vagy a Code Veronicával. Róluk mit kell tudni?

Kitt, a PS2 normálisabb, mint a gép. ^^
Ha a Resi 4-hez hasonlító horrorjátékra vágysz, akkor ajánlom még a Cold Fear-t. Na ez egy jó ötlet! Ismerem PC-ről, de csak próba-sziintjén.

Silent Hillből szinte bármelyik jó, csak a 4 kicsit gyengébb.

Nagy kedvenc sorozatom még a Legacy of Kain, viszont azt elég nehéz a 2 PS1-es rész nélkül értelmezni.

Okami-t még sokan ajánlják a komoly művészi értéket képviselő játékok között, de sajnos nekem az még kimaradt. Hát én már próbáltam, viszont kifolyt a szemem. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Videojátékok
« Válasz #1770 Dátum: 2010. április 05. - 15:26:12 »
Idézet
Kitt, a PS2 normálisabb, mint a gép. ^^
Sose értelek meg, Májkül.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1771 Dátum: 2010. április 05. - 15:34:48 »
Devil May Cry: Én is a 3-al kezdtem annó, és mindegyik rész tökéletesen érthető önmagában is. Ha lehetőséged van rá, inkább a Special Edition verziót gyüjtsd be, mert az se sokkal ritkább, mint a sima 3, viszont jóval többet tud.


Resident Evil Outbreak 1-2: ezek csak amolyan kiegészítő játékok, több rövid egymástól különálló történtet tartalmaznak, és javarészt a régi resi játékok helyszínein játszódnak.
Mellesleg a Resi Outbreak 1 büszkélkedhet véleményem szerint minden idők egyik legszebb Opening videójával.

Persze emiatt még nem kötelező megvenni, csak inkább mint érdekesség jegyzem meg.
A Code Veronica a régi Resi széria minden előnyével, és sajnos minden hibájával is rendelkezik. Alég jó a történte, hangulatos helyszíneket tartalmaz, hátborzongató, viszont a nehézsége, hát az kriminális. Sajnos igen könnyen juttathatod magad olyan helyzetbe, hogy akár a komplett addigi játékodat lehúzhatod a klotyón.

Fahreinheit: A végefelé borzasztóan sok alternatív lehetőség van, amikor először pörgettem ki, nekem se jött be az uccsó epizód, de amit másodszorra kaptam, az egyfelöl azért is lenyűgözött, mert tök más volt, és jobban is illett a játékhoz.

Összevont üzenet ideje: 2010. április 05. - 15:36:17
Idézet
Kitt, a PS2 normálisabb, mint a gép. ^^
Sose értelek meg, Májkül.
Játszásra sokkal jobb egy Konzol, mint egy PC, ez tény.
Természetesen sok ezer más dologban nem pótolhatja.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1772 Dátum: 2010. április 05. - 19:21:41 »
A Code: Veronica éppen csak olyan, amit már nem ajánlanék. A grafika még elmegy, de szaggat a játék, lassan tölt, és tényleg olyan a nehézségi szint, hogy fejre állsz.  :D

Összevont üzenet ideje: 2010. április 05. - 20:34:50
Hm, tegnap este nem találtam... tudsz adni egy linket?
Tessék.
http://forum.silenthill.hu/viewtopic.php?f=8&p=38777#p38777
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 05. - 20:34:50 írta kaine »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Videojátékok
« Válasz #1773 Dátum: 2010. április 05. - 21:47:17 »
Hm, köszi.
Nem tűnik rossznak, de az már biztos, így az értékelés alapján, hogy tuti lehet szenvedni trófea ügyileg. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Videojátékok
« Válasz #1774 Dátum: 2010. április 06. - 11:00:28 »
Tegnap kezdtem el játszani a Heroes Over Europe - val. Nagyon jó játék, eszméletlen grafika, viszont csak a küldetések végén van mentés, egy küldetés meg olyan hosszú, mint állat.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1775 Dátum: 2010. április 06. - 11:07:33 »
Tényleg Kaine, most jutott eszembe egy alternatív lehetőség kihagyott Resi multad pótlására.
A resi 5-höz van egy kiegészítő DLC a Lost in Nightmares, na az tök ugyanolyan, mind látványvilágra, mind játékenetre, mint a Remake, és még többé kevésbé ugyanott is játszódik, ha azt letöltöd és kipörgeted, akkor az kábé olyan, mintha a Remake egy röviditett demo verzióját végigvinnéd.
Mivel arrol szól, hogy Chriss és Jill ismét visszatér az első epizod helszinéül szolgáló Spencer Kastély felújított verziójába.

Vagy ha a hagyományos kézzel fogható játékok híve vagy, akkor a Resi 5 gold edition is tartalmazza, ami ezen kívül bővült még sok extra ruhával, még egy új küldetéssel, új karakterekkel bővített Merchaneries móddal, és egy négy karakteres Versus móddal, amiben egymást irthatjátok a spanokkal.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 06. - 15:47:29 írta Todd »

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Videojátékok
« Válasz #1776 Dátum: 2010. április 06. - 15:22:59 »
Egyébként ha van rá módotok, próbáljátok ki a Condemned: Criminal Origins c. játékot. Főleg horrorrajongóknak ajánlott. :D Van benne nyomozás, rettegés,  verekedés, harc tereptárgyakkal, rettegés, misztikum, rettegés, sorozatgyilkos, ja meg mondtam már a rettegést? :D FPS nézetes játék, de nem a harc a lényeg benne - bár az is elég egyedi. Szerzett nekem pár kellemetlen pillanatot.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1777 Dátum: 2010. április 06. - 22:44:53 »
ha azt letöltöd és kipörgeted,
Mármint PC-s játék?

Idézet
a Resi 5 gold edition is tartalmazza, ami ezen kívül bővült még sok extra ruhával, még egy új küldetéssel, új karakterekkel bővített Merchaneries móddal, és egy négy karakteres Versus móddal, amiben egymást irthatjátok a spanokkal.
Hogy rohadjanak meg ezek a bunkók.  :twisted: Az ember megveszi a megjelenéskor a játékot, aztán mehet a kukába, mert kijönnek egy bővebb verzióval utána.  :drying:
Ja, a Merchaneries móddal nem tudok mit kezdeni. Már a 4-nél se jutottam vele sehova, itt meg főleg. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Videojátékok
« Válasz #1778 Dátum: 2010. április 07. - 08:15:25 »
ha azt letöltöd és kipörgeted,
Mármint PC-s játék?
Nem PS3.
Már rég van lehetőség PS 3-on letölteni különböző extra tartalmakat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Videojátékok
« Válasz #1779 Dátum: 2010. április 07. - 20:45:31 »
Legalábbis, ha netre van kötve... de nekem mondjuk a másik szobában van. Vagy DVD-re töltöm le, és beteszem?