Szerző Téma: Képregényes események  (Megtekintve 736334 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #120 Dátum: 2008. Január 24. - 22:52:47 »
Legfeljebb elmész előbb, az se gáz, szerintem.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #121 Dátum: 2008. Január 25. - 10:39:22 »
Tehát akik eddig jelezték, hogy jönnek, azok Mike, Kaine, Sepi (?) és én. Valaki jön még?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #122 Dátum: 2008. Január 25. - 11:21:32 »
Sajnos én nem tudok menni, :( de majd meséljetek róla, hogy milyen volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #123 Dátum: 2008. Január 25. - 13:29:01 »
Á, nagy kár. 

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #124 Dátum: 2008. Január 25. - 15:14:50 »
Viszont szobatársamat rábeszéltem, hogy jöjjön. Mondjuk soha nem olvas képregényeket, de biztos élvezni fogja. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Képregényes események
« Válasz #125 Dátum: 2008. Január 25. - 15:56:53 »
Sajnos mégsem tudok menni. Pedig jó lett volna. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #126 Dátum: 2008. Január 25. - 16:01:52 »
Akkor már csak ketten maradtunk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #127 Dátum: 2008. Január 25. - 23:15:37 »
Na megvolt. zozi, ott voltál?
Lement a két filmrészlet, teljesen jó volt, érdekes, és lekötött mindenkit, ügyesen megcsinálta a srác. Bár, mint mondta, a háttérinfókat a netről szerezte, egyetlen kivétellel, nem tévedett semmiben. A zenék nagyon jók voltak alatta, sok magyar képregényből volt részlet (még honosítottból is  ;D ), és még olyan is volt benne, amit még én se tudtam, például.
Ezt követően beszélgettünk a magyar képregényhelyzetről az amcsi képregények terén. Bejelentettem, hogy a Vertigo egyelőre - és egy jó darabig nem fog folytatódni. Talán pár év múlva, ha közben akciókkal el tudok adni még néhány száz darabot minden részből.
Elmondtam, hogy hogyan folytatódnak a Kingpin-kiadások, kiderült, hogy a FuMax folytatja az Ultimate X-Ment már tavasszal, méghozzá igen jó áron (6 kötet=2500 ft, kb), a Képes Kiadó bejelentette, hogy kiadnak egy Vasember képregényt a film előtt, és a Bendises Fenegyereket a nyáron.  :spidey: Ez utóbbi hihetetlenül jó történet, annak idején honosítottam is itt, egészen addig, amíg át nem alakult a Spidertom. Az egyik legjobb Marvel képregény. Bejelentették a Fables című Vertigo-kötet első részét is. A FuMaxnak még lett volna bejelentenivalója, ami baromira érdekelt volna sok mindenkit, csakhogy nem kérdezett rá senki, így az nem került nyilvánosságra, hogy még mit akarnak kiadni.  :surp: Gondolom, majd elmondják, ha eljön az ideje.
Jó buli volt, 9-ig tartott, különben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #128 Dátum: 2008. Január 25. - 23:19:39 »
Akkor elég szépen elárulta mindenki hivatalosan, hogy mi fog megjelenni. Remek hírek! MIndegyik jövőbeli kötetnke nagyon örülök! ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #129 Dátum: 2008. Január 25. - 23:59:34 »
Ott voltam, két sorral ültem mögötted (nem a hosszú hajú, a másik). ;) Gondoltam, hogy odamegyek hozzád a végén, de az a srác kicsit furának tűnt, úgy csüngött rajtad, aztán inkább nem mentem. A film nekem is nagyon tetszett. Bár kísérteties a hasonlóság egy másik videóhoz, amit a íoutube-on találtam régen, csak már törölték. Bár nem tudom, mennyire lehetne ezt a témát máshogy feldolgozni. Főleg az tetszett, hogy több szupehősnek is bemutatta az eredettörénetét, bár a sikerük oka tényleg hiányzott kicsit. A megvalósítás is profira sikeredett szerintem, látszik, hogy profi a srác (nem egy "youtube-os ökörködés", hogy őt idézzem).
Ami negatívum, hogy néhol (például az aranykornál) kicsit telefonkönyvszerűre sikeredett (ekkor ez elkészítette ezt; aztán ekkor ez elkészítette ezt; aztán...). A célközönséget ez nem biztos, hogy leköti. Szobatársamnak (ő laikus) is a második rész tetszett jobban. Gondolom nem akar már változtatni a kész filmen a srác, én mondjuk a kiadók és készítők nevei illetve az évszámok helyett inkább a képregénykarakterek jellemének változására helyeztem volna a hangsúlyt.

Utána a beszélgetés kicsit fura lett. Jó, kellettek a bejelentések, de a kiadók életén, problémáin, helyzetén, civakodásain kívül nem esett szó másról. Engem pedig ez nem igazán érdekelt, bevallom, ezt a részét untam. Azt hittem, majd olyasmi lesz, hogy találgatunk, ki lehet skrull. :roll: Szóval eshetett volna pár szó aktuális képregényes történésekről is. Madj a következő filmvetítésen. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #130 Dátum: 2008. Január 26. - 00:03:48 »
Hát, a téma az amerikai képregények helyzete Mo-on volt, úgyhogy arról beszélgettünk. Hogy ilyen a helyzet, hát azzal nem tudtunk mit tenni.  ;) Kár, hogy nem jöttél oda, nincs előttem senki arca - kivéve, aki odajött kérdezgetni.
Változtatni már biztosan nem fog a filmen, ha már két éve csinálja.  :D

Azt hiszem olyan beszélgetés még nem volt, ahol a jelenlegi képregény sztorikat dumáljuk ki.  :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #131 Dátum: 2008. Január 26. - 00:06:36 »
Kár, hogy nem jöttél oda, nincs előttem senki arca - kivéve, aki odajött kérdezgetni.

Azt hiszem olyan beszélgetés még nem volt, ahol a jelenlegi képregény sztorikat dumáljuk ki.  :D
Akkor itt a téma a következő vetítésre. :nezze: Legközelebb majd odamegyek, bár nem tudom, mit mondhaték, amit akarok, azt általában elmondom itt fórumon.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #132 Dátum: 2008. Január 26. - 00:11:13 »
Hát, hogy "helló".  ;D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #133 Dátum: 2008. Január 26. - 00:15:02 »
Akkor majd legközelebb odamegyek, csak annyit mondok, hogy "helló", majd vigyorgok szép csendben, és akkor tudni fogod, hogy ki lehetek. :lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #134 Dátum: 2008. Január 26. - 09:09:12 »
Jó lehetett, kár, hogy lemaradtam róla. :roll:

sok magyar képregényből volt részlet (még honosítottból is  ;D ),
És melyik volt az?  :D

Az Ulti X már tavasszal folytatódni fog? Ez jó hír, bár már hallottam, hogy a következő történetek egy része már régen kész van, mert nem tudták eldönteni a Paninisok, hogy kiadják-e vagy sem. Gondolom azt veszi át a Fumax.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Képregényes események
« Válasz #135 Dátum: 2008. Január 26. - 14:04:22 »
Kár, hogy nem voltam ott. :( Szívesen megnéztem volna a filmet, akkor ki fog kerülni DVD-n? Az UXM-et gondoltam, hogy a FuMaX fogja kiadni, de csak onnan, hogy Maniac már fordított nekik. A Képesnek is nagyon örülök, csak jót hallottam a Fenegyerekről, Vasember történetet meg csak tegnap olvastam neten, az meg az első rész volt. A Vertigo folytatásokat meg nagyon sajnálom, hogy egyelőre nem lesznek. :( De azt nem értem, hogy hogy nem kérdezte meg senki Vladitól az elmaradt bejelenteni valót? Én simán megkérdeztem volna.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #136 Dátum: 2008. Január 26. - 15:00:13 »
Melyik Vas-történet? Volt róla szó? Ha új, akkor az Extremisre tippelnék, de azért érdekelne.
Basszuskulcs, Bendis-DD? Pedig már örültem, hogy lesz Fables, most kezdhetek erősen vacillálni és számolgatni... a Lucky Luke-ok így is elviszik a következő keret felét, és a Prédát is annyira szeretném már megvenni... eh, nyerni kéne egy lottóötöst.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #137 Dátum: 2008. Január 26. - 15:33:41 »
... eh, nyerni kéne egy lottóötöst.
Ja, akkor te is adhatnál ki képregényt.  :D Szerencsére mostanában elég sok jó történet jelenik meg, csak ez a baj a könyves kiadásokkal, hogy egyszerre túl sok pénzt kell kiadni érte, főleg, hogy mindenki ugyanakkor jelenteti meg őket. Már valamikor nekem is be kéne szereznem a Lucky Luke-ot, meg a másik amit már jó ideje halasztok az a Kázmér És Huba.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #138 Dátum: 2008. Január 26. - 16:08:05 »
Én tegnap olvastam el a Prédát, nekem nem tetszett annyira.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Képregényes események
« Válasz #139 Dátum: 2008. Január 26. - 16:43:36 »
Még decembreben rendeltem Vladitól egy kis csomagot. Kb ilyenek vannak benn: Kitörés, Holtak között, Sin City, Rozsomák...

És még mindig nem volt időm elolvasni őket.  :-[