Szerző Téma: Képregényes események  (Megtekintve 736422 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Képregényes események
« Válasz #440 Dátum: 2008. Május 17. - 18:59:49 »
Én nem voltam ott, de az alapján amit elmondtál Kanaszta komoly bajok lehetnek a rajzversennyel. :headscratch:
Már csak azért is, mert a rajzaitokra felügyelő emberke egy kicsit el lehetett tévelyedve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #441 Dátum: 2008. Május 17. - 21:46:51 »
Vicces, kanaszta, mert a Sepis polódra emlékszem, de mivel nem tudtam, hogy te vagy, rád nem.  :D Bemutatkozhattál volna.  ;)
Ami a csalódásodat illeti, tökéletesen jogosnak érzem, szólok is majd miatta a szövetségben, hogy ki volt, aki ezt így rendezte, és miért.
-------------
Az első nap tök jó volt, sok ismerőssel találkoztam és dumáltam. Jó sokáig talgabyval, és Molzóval, illetve DoberMannal. A Pókember 3 eddig nagyon jól fogy: már most eladtam annyit, mint a 2-ből a Börzén összesen.  :D Végre a Pókfej is fogyogat, illetve a Vertigókból is vettek vagy 10-10-et.
Holnap inkább mangás nap lesz, szóval ennyi biztos nem fogy már, de valamennyi még biztosan. 12-től meg vezetek egy Marvel-fórumot, mely fél órás lesz.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #442 Dátum: 2008. Május 17. - 22:08:34 »
Én seggarc meg nem mentem el, mert ugye mindig nekem kell teperni, aztán persze, hogy nem lett semmi abból, ami miatt kihagytam... :drying:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Képregényes események
« Válasz #443 Dátum: 2008. Május 17. - 22:22:17 »
Eredetileg nem terveztem, hogy írok ide, csak benéztem, hogy mizújs. De amikor elolvastam Kanaszta hozzászólását, eléggé ledöbbentem. Egyébként emlékszem rád, én hívtam fel kaine figyelmét a pólódra, de tényleg lehettél volna egy kicsit bátrabb, bemutatkozás, dumálás. ;)
Szóval fogadd együttérzésemet, Kanaszta! Kaine intézkedj! :twisted:
Még valami, a Fabulák beírása bűnrossz lett! :'(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #444 Dátum: 2008. Május 17. - 22:46:49 »
Én seggarc meg nem mentem el, mert ugye mindig nekem kell teperni, aztán persze, hogy nem lett semmi abból, ami miatt kihagytam... :drying:
Hát gyere holnap.  ;)
Még valami, a Fabulák beírása bűnrossz lett! :'(
Nem a beírás lett rossz, a nyomdában rontottak el valamit. A leadott fájlokban még minden rendben volt.  :surp:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Képregényes események
« Válasz #445 Dátum: 2008. Május 17. - 22:50:00 »
Én holnap látogatok ki a fesztiválra, a Marvel-fórumról semmiképp sem akarok lemaradni. :D Sajnos nem tudok majd sokáig maradni mert jövőhéten már vizsgaidőszak, és még a beadandó feladatomon is dolgoznom kell. :( Viszont manga-nap ide vagy oda, megveszem a 3. Pókember kötetet. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Thomas

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Képregényes események
« Válasz #446 Dátum: 2008. Május 18. - 00:01:46 »
Hello!
Na, megvolt a fesztivál, szép vót , jó vót, pont mint tavaly, csak valahogy nem volt akkora a tömeg, mint legutóbb >:( :(, nem is értem miért. :headscratch: :o

Szerzeményeim:
Pókember: Végső Harc (az alcím nagyon sablonos, de mit lehet tenni, ha ilyen az eredeti :nezze:, de hogy ne légy elégedetlen kaine, tessék, itt egy  :kingpin:)
A Különítmény: Több Mint Ember (ez az alcím marhára tetszik ;D)
Dampyr 5. (úgy örülnék, ha folytatnák :'()
Fabulák: Legendák Száműzetésben (az ciki, hogy megkellett néznem a borítót, hogy rövid vagy hosszú ű-vel írják? :-[ :))
Zap 1. (amióta olvastam róla a knet-en, azóta várom hogy elolvashassam, eddig csak belenéztem, és hát nagyon jó :D)

Hát ennyi, de még a nyár folyamán sok mindent tervezek beszerezni, inkább nem sorolom fel mindet ;D. Ja és a smileyból lehet kicsit sokat írtam, de nem baj :hehe:. (na tessék, én megmondtam :))
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 00:03:17 írta Thomas »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #447 Dátum: 2008. Május 18. - 07:47:13 »
Sebaj, zozi, Sorstársak vagyunk, én sem tudok kimenni még ma sem. :( Kár, pedig biztos nagyon jó volt, az eddig olvasott hsz-ek után.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #448 Dátum: 2008. Május 18. - 12:25:49 »
Dampyrnek nem lesz már folytatása?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Képregényes események
« Válasz #449 Dátum: 2008. Május 18. - 14:28:57 »
Sziasztok,
már lassan kihevertem a tegnapi eseményeket, főleg mivel már elolvastam Kaine könyvét ami természetesen nagyon tetszett és büszke vagyok, hogy mind a 3 könyvet a kezemben illetve a gyűjteményeben tarthatok, amit viszont sajnálok, hogy a könvyek gerince különböző szóval nem nagyon lehet felismerni, hogy ez egy történet, nagyon szedettvedett, persze az eslő azt megértem, mert az egy két oldalas képt... külön külön nincs velük baj csak így egymás mellet. mondjuk ez csak egy észervétel, eggyáltalán nem lényeges. A másik baj, az hogy találtam benne egy kis elírást... amúgy ez se nagy baj mert átugrott rajta a szemem és nem olyan feltünő, asszem valami szóismétlés csak, elrabolta el. de ez se nagy baj :D szóval egészében tök ZSÍROSAK a könyvek és nagyn tetszenek  ;D  ;D
Ami a bemutatkozást illeti, igen egy kicsit meghőköltem, ezért nem is dedikáltattam veled, majd a következő börzére úgy is megyek, a hihi póki folytatásáért és majd akkor ott!!! remélem arar már Sepi is ráér.
igen ez a rajzversenyes dolog elég furcsa volt és nagyon örülnék neki, ha ez neked nem nagy teher, hogy szólj pár jó szót az érdekünkben, mert az hogy értékelhetetlen kicsit szarul esett... és elhihetitek nem a képregény ajándékokról van szó, mert kb az összes garfield újság megvan és nem kell belöllük kettő :P

és nagyon kíváncsi vagyok erre a folyatásra, a 27. számban tényleg elég furin lett elméletileg vége úgyhogy hajrá  :kingpin:  :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 14:35:15 írta Kanaszta »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényes események
« Válasz #450 Dátum: 2008. Május 18. - 21:38:04 »
Azért kíváncsi vagyok, egy fél órás Marvel-fórumba ugyan mi fért bele (meg előtte a mi kritika c.-be...)?
A Fabulák beírásával mi a baj? Egy angol nyelvű tpb miatt végső soron lemondtam róla, de azért a könyv érdekelne.
Kanaszta, nyugodtan megszólalhatsz ilyenkor. Én se vagyok egy emberek közé elvegyülő típus, de azért sikerült tavaly ősszel egyéni módon bemutatkozni kaine-nek. ;D
A Különítmény borítója meg... nos, véleményem szerint ez már a harmadik eléggé... na jó, kimondom, eléggé elcseszett FuMaXos Marvel-borító, amit láttam. Az alcím meg különösen zavar. Végső soron az eddigi előzetesek alapján ki fogom hagyni, pedig egyetlen dolog érdekelt volna, Maniac fordítása, ami az ÚXM-ben szerintem nagyon jó, lendületes lett.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Képregényes események
« Válasz #451 Dátum: 2008. Május 18. - 21:52:50 »
Én se vagyok egy emberek közé elvegyülő típus, de azért sikerült tavaly ősszel egyéni módon bemutatkozni kaine-nek. ;D
Na, erről nem is hallottam még, meséld csak el!  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Képregényes események
« Válasz #452 Dátum: 2008. Május 18. - 23:08:07 »
Előbb ütött aztán kérdezett. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényes események
« Válasz #453 Dátum: 2008. Május 18. - 23:32:03 »
tényleg MINI MARVELS figurákat rajzoltunk, de elötte megkérdeztem e-mail útján Chris Giarrusso- tól, hogy nem gond ha az ő figurájival indulunk, erre ő " nem sőt örülök, hogy ezeket rajzoljátok, és tetszenek a figurájim".
bár kérdeztem én, hogy de Rozsinak mi köze van a májushoz???? erre nem felelt és ott hagyott minket..... ( pedig minden feltételnek megfeleltünk, a téma május : anyáknapja pünkösd és majális volt a rajzunkon, ráadásul ott helyben készítettük ellenben a nyertesekkel....)
Ez kicsit rosszul érintett, bocsánatot kérek, hogy itt panaszolom el magamat, de ez tényleg elég rosszul esett mind kettőnknek elhihetitek...
Igazóból nem is ezzel van a gond, hanem hogy értékelhetetlennek találták, és csak 2 embert díjaztak. Engem mindenféle nyeremény teljesen hidegen hagy, mert vagy megvan már, vagy ha nem, akkor azért nem, mert nem érdekel annyira. :P Meg aztán nem volt kiírva ugyan sehol sem, de én úgy gondoltam, hogy aki helyben rajzol, az más kategória? Igaz, ez nincs leírva sehol sem, de hát akkor meg minek külön kiírni? Még szép, hogy akkor otthon rajzolom meg. Ráadásul amikor beadtauk, külön megkérdezték tőlünk, hogy ez melyik kategória. Szóval ezt nem értem

De annyit hozzzá kell tenni, hogy a legvégén egy picit ferdít Kanaszta, mert az MKA-s tagnak (asszem Gáspár Tomi volt az, de lehet hogy Zorro, már nem is emlékszem) a Rozsinak mi köze a Májushoz kérdést már nem volt időnk feltenni, mert csak egy perc múlva jutott el a tudatunkig, de akkor már nem találtuk, hol van. Meg az állandó nyavajgásis ciki egy kicsit. Főleg, hogy nem mondom, hogy nagyon színvonalas, szuper rajzot dobtunk össze két óra alatt, de azért abszolút értékelhetőt.

De igaz ami igaz, ebben az évben sokkal kevesebben rajzoltak. Ami a tavalyit illeti, igazán csak Lanczinger Matyi rajza volt kiemelkedő. Az első helyezett, aki egy tucat gyönyörűen színezett Marveles karikatúrát adott be, nekem már kevésbé tetszett. Tipikus karikatúrák voltak, nagyon szépen kivitelezve.

Idézet
Ami a csalódásodat illeti, tökéletesen jogosnak érzem, szólok is majd miatta a szövetségben, hogy ki volt, aki ezt így rendezte, és miért.
Jó arc vagy, de azért nem kell nagy dobra verni a dolgot. Írtam a KN fórumára, de most még valószínüleg mindenki a Fesztivállal van elfoglalva. Remélem az MKA-sok azért észre veszik. Tony már reagált a dologra, de neki nem sok köze van hozzá.

Idézet
A Különítmény borítója meg... nos, véleményem szerint ez már a harmadik eléggé... na jó, kimondom, eléggé elcseszett FuMaXos Marvel-borító, amit láttam. Az alcím meg különösen zavar.
A Rozsomákos tényleg nagyon béna. De mi a másik? A Megtorló? Hát nekem is jobban tetszik az eredeti, de be kell látnom, hogy az tényleg nem passzol a kötethez. A Rozsis viszont tényleg ronda
A Különítmény, hát engem csak a kétoldalas borító hökkentett meg. Már megint egy színes gerinc. :P
De ami a borítót illeti, legalább a kép és a logó maradt a király eredeti. A feliratokat lehet szeretni, nem szeretni, nekem nincs velük különösebb bajom.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 23:34:23 írta NERIDA »

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Képregényes események
« Válasz #454 Dátum: 2008. Május 18. - 23:37:58 »
Dampyrnek nem lesz már folytatása?

Azt mondták Vladiék, hogy eléggé kétséges a folytatása, sajnos úgy tűnik, hogy M.-on nem jött be. Aztán ha mégis folytatódik, legfeljebb kellemes meglepetés lesz. Mindenesetre bejelentés még nem volt, addig bizakodhatunk.

Még nem volt szerencsém a Különítmény borítójához, kép alapján nem volt rossz, persze élőben az igazi :D. ( Jövő héten beszerzem, ha már lesz boltokban). A Fumax borítói amúgy valóban hagynak maguk után kívánnivalót: az UXM sztem jó lett, de a New X-Men és a Claremont-Miller féle Rozsi borítója gyengusz lett. Snkit szintén nem bejövős, míg a Megtorlóé korrekt lett - persze most csak a Marvel-os cuccokat soroltam fel.


Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Képregényes események
« Válasz #455 Dátum: 2008. Május 18. - 23:55:48 »
Ja tényleg, az Új X-Men. :o Hát az nagyon ronda, de ez nem a Fumax hibája.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Képregényes események
« Válasz #456 Dátum: 2008. Május 19. - 00:19:35 »
Ja tényleg, az Új X-Men. :o Hát az nagyon ronda, de ez nem a Fumax hibája.

Ez igaz. Azt meg külön sajnálom, hogy biztos volt jópár vásárló, aki emiatt nem vette meg, pedig egészen kiváló történet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #457 Dátum: 2008. Május 19. - 00:51:01 »
Na megvolt a második nap is. Így, hogy két naposra szerveztük, úgy tűnt, mintha végig kevesen lennének, de összességében szerintem voltak annyian, mint szoktak lenni. A második nap azért érezhetően kevesebben voltak, mondjuk a fele az elsőnek, ez a vásárlásokon is érezhető volt. Viszont láttam CHI cosplayt.  ;D
Szerzeményeim: Lucky Luke 9, Fabulák, Zap, Rémmetró, meg néhány manga ajándékba. Plusz Mondo magazin tavaly novemberi száma, benne egy 4 oldalas Silent Hill cikkel.  :D
A Reggel újságba írtak rólunk egy oldalas cikket, melyből például az is kiderül, hogy a manga gyökere nem más, mint (kapaszkodni!) Pókember.  :D
De klassz volt mindkét nap, az elsőn jól elfáradtam, nagyobb tömeg, sok ismerős, majdnem végigálltam a napot dumálgatva. Ma jóval kevesebben voltak, volt időm leülni, körbesétálni (főleg, hogy ma jött segíteni egy barátom is), illetve egyszer be kellett állnom egy tombola-húzásba, ami igazából vicces volt.
A legfontosabb: DoberMann (X-Fanzine) jó barátom, és vele egyszer már beszéltünk arról, hogy jó lenne újraindítani a régi Marvel-klubot. Pár éve, amikor még nem voltak Fesztiválok, meg Hungarocomixok, a börzék közti hosszú időt azzal töltöttük ki, hogy a börze helyszínére mentünk a suliba, kibéreltünk egy termet, ott megnéztünk egy régi képregényfilmet, majd dumáltunk. Ez azóta rég elmaradozott, de most újra fog indulni. Komolyan elbeszélgettem vele róla, majd tovább is léptem: mindenekelőtt megkérdeztem még két ismerőst, hogy mit szólnak az ötlethez, és pozitív volt a válaszuk. Aztán eszünkbe jutott, hogy anno fizettünk 5000 ft-ot a teremért, amit összedobtunk rá (olyan 10-12-en voltunk általában), de most a sok megjelenő képregény mellett talán kevesebb pénze van mindenkinek, mint akkor, úgyhogy elgondolkodtunk más lehetőségen, és megtaláltuk a legjobbat: az Eduárd képregénybolt alagsorában pont van egy hosszú asztal székekkel, ilyen fórumokhoz, klubokhoz, ráadásul mozis kivetítő is van, ami király. Megkérdeztem az eladó lányokat, hogy mit szólnának ahhoz, ha hétvégén is be kéne jönniük (mivel hétközben úgyse érne rá senki), és az egyikük benne van, ha szombat 2-6-ig lenne. 2-ig úgyis nyitva van a bolt, és bennmaradna tovább. Aztán persze megkérdeztem Korcsmáros Gabit, akié a bolt, hogy mi a véleménye, és örült neki, jó ötletnek tartotta. Szóval minden teljesen rendben van, készen áll hozzá, vagyis mostantól lesz Marvel klub. Úgy tervezem, hogy kéthavonta egyszer. Megnézünk egy valamilyen képregény filmet, majd kidumáljuk a megjelenő képregényeket, a megjelenteket, vagy éppen az új amerikaiakat. Nem lesz tagsági díj, semmi, tök ingyenes lesz, csak el kell jönni rá. Mit szóltok hozzá, érdekel titeket ilyesmi?
Én holnap látogatok ki a fesztiválra, a Marvel-fórumról semmiképp sem akarok lemaradni. :D
Na, gondolom, nem vagy vele túl elégedett.  ;D Nagyjából 10 perces volt, elmondtam a Kingpin idei terveit, pár szót az új Pókemberemről, Vladi is pár szóban a Különítményről, majd további kérdés nem lévén, berekesztettem a fórumot.  ;D Úgyis csúszásban voltunk.  :D
Pókember: Végső Harc (az alcím nagyon sablonos, de mit lehet tenni, ha ilyen az eredeti
Azt hiszem az eredeti nem pontosan ezt jelenti, majd megnézem. De mivel új sorozat, nem bántam, hogy sablonos lett a cím, hisz még csak először lett az.  :D
Idézet
de hogy ne légy elégedetlen kaine, tessék, itt egy  :kingpin:)
:lol: :lol:
amit viszont sajnálok, hogy a könvyek gerince különböző
Hát, éppen a kétoldalas kép miatt úgyse lehetett volna egyforma, de majd jön Ati, és jobban elmagyarázza.  :D
Azért kíváncsi vagyok, egy fél órás Marvel-fórumba ugyan mi fért bele (meg előtte a mi kritika c.-be...)?
A kritikus/kritika fórum egészen jó lett. Az elvileg fél órás beszélgetés majdnem másfél órás lett, nagy szócsatákkal, az kifejezetten jó volt. Megjelent Olórin is, élőben.  :D
Idézet
A Fabulák beírásával mi a baj?

Néhány helyen a szöveg a bubik aljára csúszott, nem középen van. Valamit elszúrt a nyomda.
Még én se tudom, kihez kell mennem kérdezősködni a rajzverseny miatt, de keresem.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Képregényes események
« Válasz #458 Dátum: 2008. Május 19. - 01:07:41 »
Kaine, ha majd elolvastad, akkor elmondanád, hogy milyen volt szted a Rémmetró?

A Marvel-klub újraindítása nagyon jó ötlet sztem, sajnos mivel nem pesti vagyok, sőt majd a legmesszebb vagyok Pesttől (Szhely), így én nem tudok menni. Remélem sikeres lesz a kezdeményezés és minél többen tudnak majd elmenni.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 19. - 01:13:38 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényes események
« Válasz #459 Dátum: 2008. Május 19. - 01:11:43 »
Persze. Az egyetlen manga jelenleg, ami érdekel engem is.